Reklama

Kněz a žena ...

- (Út, 15. 9. 2009 - 20:09)

Tak alespoň že tu .To jdeš do kostela ?

Adolfina (Út, 15. 9. 2009 - 20:09)

Dobře a někdy špatně. Jak kdy. Ze všeho nejlíp se mám v neděli.

A TO JAK \? (Út, 15. 9. 2009 - 19:09)

špatně -dobře ??

Adolfina (Út, 15. 9. 2009 - 19:09)

Nová úprava stránek se mi líbí, ale jinak jsem na tom pořád stejně.

ahoj (Út, 15. 9. 2009 - 18:09)

Já myslím novou diskusi globálně.
Jak připravil p. Jukl .

Nevím (Út, 15. 9. 2009 - 00:09)

co tím myslíš.
Mně se zdá,že sem někdo vložil příspěvky,které jsou dobře ku čtení,ale předtím tu nebyly,a to hodně dozadu.

Nová forma disk (Po, 14. 9. 2009 - 09:09)

tak si to užívejme.

Josef (Ne, 30. 8. 2009 - 16:08)

Přeji pěknou neděli a vše dobré této diskuzní komunitě.
Zaujala mě jedna krásná myšlenka Antony de Mella, která může být tak nějak inspirací k hlavnímu tématu diskuze:
"Naše náboženská výchova nevěnovala velkou pozornost citové stránce osobnosti; spíše ji potlačovala přezíráním a obavami z nepochybně skutečného nebezpečí. Ve svém důsledku to vedlo k opačnému extrému, ke chladu a lhostejnosti. Mezi námi byl kladen důraz na inteligenci, myšlení, rozum, zatímco city byly odsunuty kamsi do pozadí. Přicházeli jsme o podstatnou část lidskosti, o vřelost, dojetí, citovost. Těmito základními lidskými projevy, předměty milosti a vykoupení, bychom měli vzdávat Bohu chválu, stejně jako to činíme rozumem. Tony věděl, že je třeba v nás vzbudit dřímající citovost, povzbudit ji, usměrnit a vytvořit plnou osobnost."

cínový vojáček (Ne, 30. 8. 2009 - 13:08)

tady je hezky,sem se budu vracet...

Éternité (Ne, 30. 8. 2009 - 13:08)

Děkuji. I já vyprošuji Boží požehnání pro vaše cesty :-)

Pavel (So, 29. 8. 2009 - 23:08)

Aj Ja Ti držím palce na Tvojej ceste životom

Návštěvník (So, 29. 8. 2009 - 22:08)

Promiň,to není výslech,ale jsi rozumná žena.

PŘEJI TI MOC ŠTĚSTÍ A ZDRAVÍ A BOŽÍ POŽEHNÁNÍ.

Éternité (So, 29. 8. 2009 - 22:08)

Éternité je francouzsky :-)Latina je krásná, ale já se ji musela učit. Všechny konjugace, deklinace,.. :-)
Jsem doktorka. A děti chceme. Ještě nějaké dotazy?

É------ (So, 29. 8. 2009 - 21:08)

A jaké jsi si vybrala své povolání,když jsi chtěla do řádu.Jsi doktorka nebo sestřička ? A máš děti ?

Návštěvník (So, 29. 8. 2009 - 21:08)

ale hezčí by bylo psát se latinsky "aeternita" (má-li to být nominativ adjektiva singuláru) takhle to vypadá jako z řečtiny (ale to snad být nemůže)

Éternité (So, 29. 8. 2009 - 21:08)

Já jsem katolička. Muslimka nejsem. Nerozlišuju církve, rozlišuju lidi. A lidi nemám právo zatracovat..
Nebyla jsem pokřtěná jako novorozenec, ale z vlastního rozhodnutí - ve 13 letech. Rodiče jsou ,, ateisté" - nedá se to tak specifikovat. jen nechodí do kostela. Pár let po křtu jsem byla velmi horlivá ve víře. Dokonce jsem byla v klášteře a uvažovala o dráze řádové sestry. Nyní o víře víc přemýšlím, leccos se mi nelíbí, občas pochybuji, hledám.. a tak to má být. te´d jsem stále praktikující katolička, jsem dva roky vdaná, je mi 25 :-D Kněží jsou mí dobří přátelé. Rozhodně si nemyslím, že bych s vírou nezapadla do dnešního světa. Vnímám ji jako dar, který mi leccos i hodně usnadňuje. Neberu ji jako dogma, ale sama hledám Boha ve svém všedním životě i v životě druhých. Když mě potkáte, tak rozhodně nebudu na pohled jiná než ostatní mladé ženy.

´´´´´´´´´´´´´´´ (So, 29. 8. 2009 - 18:08)

Oni tě rodiče nedali pokřtít už jako novorozence?
Pak si se rozhodla sama? znám dost lidí,ateistů,kteří v dospělosti se nechali pokřtít a i biřmovat. I pan 60 l a operní zpěvačka .

Návštěvník (So, 29. 8. 2009 - 18:08)

Právě kamarádovi knězi ,bych se ty hříchy styděla říct.Rději k jinému.

konvertitka - c (So, 29. 8. 2009 - 18:08)

Já se domnívám,že nezatracuješ ostatní církve.
Nebo jsi muslimka ?

Návštěvník (So, 29. 8. 2009 - 17:08)

Mons.Pavel Posád byl 5 let biskupem litoměřickým.
Teď slouží v Českých Budějovicích.
Od r. 2008 pomocným biskupem.
Onemocněl Mons Jiří Paďour.

Reklama

Přidat komentář