Reklama

konizace děložního čípku

Karla (Út, 30. 3. 2004 - 14:03)

Ahoj Jarko, i já mám za sebou konizaci čípku. Na zákroku jsem byla v loni před Vánoci a velmi ráda bych tě uklidnila. Opravdu se jedná o velmi rychlý zákrok, v mém případě v celkové anestezii. Vše máš za 10 minut za sebou. Když jsem se probrala, měla jsem pocit, že mi nic nedělali. No, až na to špinění. Pak mne čekalo 10 dní v nemocnici. V případě větší námahy prý může dojít k sylnému krvácení. Takže se pak šetři! A co se týče miminka- také jsem měla obavy jestli mi tento zákrok nezpůsobí problémy. Bylo mi sděleno, že na otěhotnění ani donošení děťátka to nebude mít vliv, ale bylo by lepší, kdybych s početím počkala asi 6 měsíců a zatím užívala antikoncepci. Tak držím palce a neboj!!!

lenka (Út, 30. 3. 2004 - 11:03)

Ahoj Jarko,té konizace se vůbec neboj já ji mám asi 10 dní za sebou.je to málý zákrok asi 10 min,a stejně to prospíš.Já měla lokální umrtvení takže jsem všechno dobře vnímala,šla bych klidně znovu až na ten klistýr.Třetí den jsem byla doma ale nesmíš krvácet ,jenom špinit.Hned nato jsem dostala menstruaci byla dost nepříjemná a bolestivá.Kamarádka po konizaci čekala dvojčata,musela být více pod dozorem a le má krásný holky.Tak se neboj a neodkládej to.Lenka

Šárka (Út, 30. 3. 2004 - 09:03)

Ahoj Jarko, mě lékařka ubezpečila, že po zákroku tam ještě dost čípku zůstává a hlavně další část čípku je ještě vně dělohy, která to případné těhotenství "bezpečně"?! udrží. Na vše se ale neboj zeptat své ošetřující lékařky. Mě všechny mé dotazy zodpověděli se vší profesionalitou a hlavně pro nás laiky lidsky. Podívej se na můj předešlý příspěvek a vůbec se ničeho neobávej.Držím ti pěstičky.

Jarka (Po, 29. 3. 2004 - 09:03)

Ahoj všem, jmenuji se Jarka, je mi 27 let.Byla mi zjištěna špatná cytologie CIN II-III.Nevím, jak moc špatné výsledky to jsou, nicméně 16.4.mě čeká konizace čípku v Podolské porodnici.Mám z toho strach,a proto Vás prosím o informaci a radu.5 let beru antikoncepci FEMODEN, protože jsem vždycky měla silnou a nepravidelnou menstruaci a prý se mi málo vytváří jeden z hormónů.Když dopadnou dobře výsledky,v létě bychom se chtěli pokusit o miminko a proto prosím o radu, myslíte, že mám antikoncepci vysadit hned po operaci??Myslíte, že je možné mimčo donosit??Dejte mi prosím vědět.Nemáte některá zkušenosti v Podolské porodnici(i s tímto problémem)Moc Vám děkuji za brzkou odpověď.Všem nám přeju,ať jsme fit a takovéhle problémy ať nás rychle opustí!!!Jarka

Agáta (Ne, 28. 3. 2004 - 11:03)

Ahoj Slunečnice,vidím,že už máš také lecos za sebou.Napiš mi prosím o odebrání dělohy co víš,hlavně mě zajímá jak se operace provádí,a co to obnáší po operaci.Můžeš mi napsat kolik je Ti let?

Šárka (So, 27. 3. 2004 - 18:03)

Ahoj, i já to mám za sebou, v úterý mi to dělali a už jsem doma. Byla jsem ve velmi dobrých rukou ať lékařů nebo sestřiček. V nemocnici jsem skoro vůbec nešpinila,ale doma to začalo. Přesně tak jak mě na to upozorňovala moje lékařka. Prý i celý měsíc a připravovala mě na to, že se budu cítit při špinění tak, jako kdybych ve vnitř "uhnívala".To k tomu patří. A strup tam mám prý pěkně velký, pod tím se vše hojí a proto to špinění. Mé výsledky stihly přijít ještě před odchodem z nemocnice a jsou histologicky pozitivní. Pozvou mě k dalšímu řešení, ale já se vůbec nebojím, protože v Ústecké Masarykově nemocnici na gynekologii II jsem byla ve velmi dobrých rukou. Všichni tam byli skvělí profesionálové a hlavně lidé na svém místě!! Pokud to některou z vás ještě čeká, vůbec se nebojte. Skvělý anesteziolog, skvělí lékaři, kteří si na vás udělají čas a sestřičky, pro které je slůvko prosím a děkuji samozřejmostí. Dodnes nevím o žádných bolestech po zákroku, jen tak 2 hodinky po výkonu slabé napětí v podbříšku.Nic víc. Anesteziolog vše zařídil tak, že i po celkové narkoze mi bylo fajn a ani náznak nevolnosti.Tak se vůbec ničeho neobávejte, protože ještě do večera nebude ani vědět, že jste nějakou konizaci podstoupili. Tím vůbec nezlehčuji závažnost tohoto zákroku!Přidám ještě poděkování všem, kteří se o mě starali, protože doopravdy byli všichni super!! Šárka

Slunečnice (So, 27. 3. 2004 - 15:03)

Já to mám za sebou,copak by jsi ráda věděla AgátoOmlouvám se za zpoždění,ten G.. se sežene v lékárnách.

Agáta (So, 27. 3. 2004 - 10:03)

Všechny zdravím.Tak mám za sebou konizaci a s napětím čekám na výsledky. Mám trochu obavy,protože mi lékař v nemocnici řekl,že můj čípek opravdu nevypadá moc dobře. Také jsme se předběžně domluvili,že pokud výsledky nebudou dobré odebere celou dělohu.Já souhlasím,protože maminka na rakovinu dělohy zemřela.Ale to čekání je stresující.Proto prosím ,kdo jste podstoupili tento zákrok napište mi něco bližšího.

jana (Pá, 26. 3. 2004 - 21:03)

potreboval bych prosim poradit.dnes je to tyden,co jsem po konizaci a az dnes jsem zacala spinit.nevim,jestli to ma byt a mam strach.ukoncovali zakrok elektr. jehlou a pry tam mam ted stroupky.

černovláska (Po, 22. 3. 2004 - 14:03)

Ahoj, také jsem se podrobila konizaci děložního čípku z důvodu špatných výsledků cytologie a HPV virů, které způsobují dysplazii. Vím, že na tyto viry neexistuje žádná specifická léčba, takže se můj problém bude pravděpodobně opakovat. Můj lékař mi řekl, že jediná možnost je posílit imunitu, aby se tělo začalo virům bránit samo. Nemáte některá nějaké zkušenosti jak s těmito viry účinně bojovat? Např. s homeopatickou léčbou? Jinak přeji všem hodně štěstí, vaše příspěvky mi moc pomohly.

Agáta (Ne, 21. 3. 2004 - 19:03)

Držíme palečky,ale všechno bude O.K.Já nastupuji ve čvrtek,také chodím pravidelně a také rovnou CIT III.Takže si z toho nic nadělej.Všem ,kdo nastupují tento týden přeji hodně odvahy.

Šárka (Ne, 21. 3. 2004 - 18:03)

Ahoj holky, tak mi držte pěsti. Zítra mám nástup a v úterý mi to budou dělat. Mám CIN III.Pravidelně jsem chodila na preventivní prohlídky. Nikdy nic, až letos rovnou CIN III.Všem vám také držím pěstičky, ať vám to dobře dopadne. :-)

Katy (Po, 15. 3. 2004 - 11:03)

Ahoj. Tak byla jsem na kontrole, kde mi byl, po 16-ti dnech po operaci, vytažen steh (nic moc příjemného, ale nechá se to vydržet).Dle onkologického kabinetu je výkon dostatečný,šlo o dlaždicobuněčný karcinom 5mmx2mm. Za dva měsíce jdu znovu na kliniku na kontrolu a pokud bude vše v pořádku nebudu muset absolvovat žádnou onko léčbu. Je mi doporučeno neodkládat těhotenství, i když není zaručené bez komplikací, jelikož není vyloučená možná recidiva nádoru.Rozhodnutí je samozřejmně na mě, ale není to lehká situace, jak se rozhodnout. V každém případě ať se rozhodnu jakkoli odnětí dělohy mne v budoucnu nemine. Hlavní je zůstat zdravá. Doporučuji všem ženám a dívkám aby pravidelně chodili na prohlídky, jedině tak se nechá včas podchytit vše.Katy

Zina (So, 13. 3. 2004 - 21:03)

Zkus Mudr Havránkovou,COP,gynekologie pavilon D,Královské Vinohrady,ta je na čípky kabrňák.Jestli silně krvácíš,tak se tam stav kdykoliv na ambulanci a řekni,že jsi byla poblíž u kamarádky a tam se Ti udělalo špatně.Mě pomohli.Ten krevní obraz bych taky požadovala,když tak dlouho krvácíš.Paní doktorka tam bývá v týdnu dopoledne a v úterý určitě a sestřička je hodná,když poprosíš a řekneš,že jsi zoufalá tak Ti určitě poradí.Nemáme to my ženy lehké............

slunečnice (So, 13. 3. 2004 - 19:03)

Klikni si na moje jmeno a napiš mi svuj mail,nebo se můžeme sejít na chatu,něco mě napadlo.

Simona (So, 13. 3. 2004 - 18:03)

Slunečnice, jsem z Prahy, mohla bys mi prosím doporučit, kde se ještě poradit? Výsledky z těch stěrů budu znát v úterý, krev mi vůbec nebrali, tak nevím...S.

slunečnice (So, 13. 3. 2004 - 16:03)

Simono,řekni si o udělání krevního obrazu,jestli opravdu hodně krvácíš,měla by mazat do nemocnice pokud Ti bude špatně od slabosti /jsi z Prahy?/.Je divné ,že neví téměř po měsíci,odkud krvácíš.Mě dali po injekci ještě pambu,kterou jsem brala přes týden.Co takhle nezávislá konzultace s jiným gynekologem?Řeči,že se nedá něco dělat,to se mi nezdá.Alespoň něco na posílení těla kapačku,prášky a pod.,neboj se být rázná.Marketo,narkozy se neboj,u konizace není tak dlouhá a silná a v Motole jsou dobří ,kamarádka si je nemohla vynachválit.Nyní se konizace dělá prý laserem a ne skalpelem.Je to lepší.Zuzano,U Apolináře také OK,jestli chceš víc napiš mi na mail,/nemohu být indiskretní/Terezo,holení a klystýr /YAL/ je nutný,pro mě bylo příjemnější se oholit doma den před nástupem. Jinak spolupacientku sestřička jen "upravila" /aby prý mu tam něco zbylo/,když se obávala partnerovi reakce.Takže záleží na Tobě.Já dala preventivně všechno pryč.YAL je taky dobrý,ohnete se ,sestrička Vám tam strčí prodloužený konec tuby naplněné roztokem a párkrát zmáčkne a je to raz dva.Lepší než ten klasický co dělali dřive.Pak chvíli počkáte a jdete "trůnit" na onu místnost.Já byla před rokem na konizaci ,nemocnice si sama ambulantně dělala interni vyšetření,nastupovala jsem den předem ráno do 8 hodin,v poledne jsme dostaly polévku a už jsme nic nesměli jíst jen pít do 24hod. pak nic.Kouření a kávu nedoporučovali .Je dobré poslechnout -vyvarujute se možné nevolnosti a problemy s dýcháním.Sama jsem zažila /při jiné operaci/ jak dvě neposlechli a ještě ráno si daly kafe a cígo a pak měli na Jipce pěkné problemy.Když už to kuřák nevydrží,tak poslední cigarko do 17 hod.To ještě přihmouřily sestřičky oko. Také nám dovolily cucat bombony,s připomínkou,ať to nepřeženeme,ale pouze do 24 hodiny.Jinak pokud rano máte v puse jak na Sahaře je dobré si jí vyplachovat vodou.Dostaly jsme radu udělat to těsně než nás odvezou,pak nejste po probuzení tak vysušení a je to pravda.Je vám líp do té doby,než se smíte napít.Nedoporučuje se džus a bublinkatá voda,limonáda a pod.,mohou nastat žaludeční problemy.My jsme si nechaly udělat dobrý ne moc silný čaj ráno a připravily ho na stolek do hrnečků na pak...Je taky dobré připravit si seznam neduhů,alergií a pod,od dětství,jak je člověk nervozní půlku zapomene.

Zuzana (So, 13. 3. 2004 - 14:03)

Ahoj holky,díky vašim příspěvkům jsem se trochu uklidnila, jdu totiž taky na konizaci čípku. zajímalo by mě, jestli máte některá zkušenosti s klinikou U Apolináře, protože tam mi to budou dělat,díky a všem hodně zdraví Zuzana

Šárka (Pá, 12. 3. 2004 - 21:03)

Ahoj holky, děkuju všem za vyčerpávající příspěvky. Mě to čeká za 14 dní a jsem v klidu po vašich zkušennostech. Mám CIN III a neměla jsem žádné problémy před preventivní prohlídkou. Pravidelně chodím na cytologii a nikdy ani náznak. Až teď bez předchozích problémů jen špatné výsledky.Ještě k té antikoncepci. Já jsem nikdy prášky nebrala. Za jak dlouho doporučují lékaři těhotenství po konizaci?? Děkuji

Tereza (Pá, 12. 3. 2004 - 13:03)

Ahoj,chci se zeptat,když máte již zkušenosti s konizací,je to holení před operací povinné,nebo to záleží na lékaři a pracovišti. Také mě tento zákrok čeká.Díky za odpověď.

Reklama

Přidat komentář