Reklama

konizace děložního čípku

Lenka (So, 17. 1. 2004 - 19:01)

Ahoj všichni, kteří jste podstoupily či v nejbližší době budete podstupovat konizaci děložního čípku.Mě osobně za pár týdnů tento zákrok čeká a abych pravdu řekla, nevím zda-li se bát, nebo být naprosto v klidu. Před dvěma lety jsem podstoupila laparoskopii kvůli dost rozšířeným srůstům a dost jsem si vytrpěla. Děti ještě nemám a bojím se, aby neměl další zásah vliv na mou plodnost.Každopádně děkuji za všechny vaše příspěvky, všechny jsem si je důkladně pročetla a hodně mi to pomohlo udělat si konkrétnější představu o tom co mě čeká.Všem ženám i dívkám, které jsou před konizací přeji pevné nervy a bezproblémový průběh zákroku a těm šťastým, které už mají po přeji brzké zahojení. Ahojda všem.....

LENKA (Út, 13. 1. 2004 - 17:01)

Ahoj Kacenko,je mi 22let. Tot odpoved na tvou otazku.

katka (Po, 12. 1. 2004 - 18:01)

Ahoj Leo.Mělo by se nesexovat šest neděl.Je to kuli tomu aby se tam nedostali bakterie dokud ta tkan neni ok.V nemocnici U apolinare kde sem byla rekli šest týdnu.Muj gynekolog rek tak min tri a pak jedine s kondomem.Ale nikdy nevis,tak ja budu radsi dodrzovat tech sest.Jeste si uzijem a mozna to i prospeje:)No mozna pet:)Jo a ja byla taky na leep-to je proste druh ty konizace.proste vezmou kousek čípku ve tvaru konusu.leep ma bejt loop protože k tomu používaj takovou lžičku.tak at se dari.katka

Smajlinka (Po, 12. 1. 2004 - 12:01)

P.S. Nedá se to léčit, na děti je to přesnosný jen občas. Já vím, ohromně pozitivní, ale realita je realita...

Smajlinka (Po, 12. 1. 2004 - 12:01)

Holky konizaci jsem prodělala před rokem v celkové narkóze. Byla to pohoda, krásně jsem se vyspala, zatímco na mě pracovali. :-) Prý to trvalo 15 minut. Pak jsem slabě krvácela a v nemocnici si poležela týden (v té nemocnici to tak dělají, ale mě to vyhovovalo, byly tam supr těhule, užily jsme si legrace a nádherně odpočinuly). Pak jsem byla měsíc doma. Sexovat se nesmí 6 týdnů jako v šestinedělí. Je potřeba se šetřit, nenosit těžký věci. Jinak to s těma virama je pravda, divím se, katko, že tě lékařka tak málo informuje. Mě hned gynekolog poslal na různý testy a řekl mi, že mám prostě pohlavně přenosnou nemoc HPV jejíž zákeřný viry způsobují rakovinný bujení.

Leo (Po, 12. 1. 2004 - 12:01)

Ahoj Katko,chtěla jsem se zeptat čeká mne operace čípku(ne konizace ale leep metodou)jak musíš dlouho abstinovat co se týče sexu?Děkuji ti a přeji brzké uzdravení. LEO

Leo (Po, 12. 1. 2004 - 12:01)

Ahoj Katko,chtěla jsem se zeptat čeká mne operace čípku(ne konizace ale leep metodou)jak musíš dlouho abstinovat co se týče sexu?Děkuji ti a přeji brzké uzdravení. LEO

Leo (Po, 12. 1. 2004 - 12:01)

Ahoj Katko,chtěla jsem se zeptat čeká mne operace čípku(ne konizace ale leep metodou)jak musíš dlouho abstinovat co se týče sexu?Děkuji ti a přeji brzké uzdravení. LEO

katka (So, 10. 1. 2004 - 15:01)

Ahoj holky.Mam právě tři dny po konizaci čípku.Čekám na výsledky histologie.Zákrok jsem podstoupila v celkové narkoze.O narkoze toho moc nevim ale rekla bych ze na 15 minut to zdravi nijak neohrozi a rozhodne je to prijemna vec.Bolesti jsem nemela vubec zadne.Necitila jsem absolutne nic ani po uplném probraní z narkozy.Tim rozhodne nechci rict ze by se to melo podcenovat.Jeden den v nemocnici je pro jistotu a urcite dobre.Doktor mi na rovinu rek ze spatna cytol. je zpusobena viry a je to pohlavně přenosný.Nevim jestli tomu verit.Doufam ze to vsem dobre dopadne.Nevim jaky bude dalsi prubeh ale verte ze konizace je naprosta pohoda.Ale tyden v klidu lezet-nerikaj urcite pro srandu.Mate nekdo zkusenosti s tim co po konizaci?Nejaka prevence? Dik.

Helin (Pá, 9. 1. 2004 - 21:01)

Ahoj holky, už jsem sem psala. Hodně tady píšete, že jste konizaci podstoupily v celkové narkoze. Já jsem byla jen v lokální a hned po zákroku jsem odkráčela po svých. Divila jsem se a říkala si, že mě ten můj gynekolog ani nedopřeje odpočinek. Právě jsem se dočetla, že na západě se to provádí pouze v lokální, celková je zbytečná. U nás se takto zbytečně provádí spousta zákroků, aby nemocnice za pacienty dostaly peníze. Opravdu to není nutné, jen se několik dnů slabě krvácí a bolí břicho jako při silné menstruaci. Jen je potřeba se pár dnů šetřit. Článek psal známý gynekolog, který se zabývá těmito problémy. Nenechte se zbytečně uspávat a zjistěte si, kde se provádí konizace v lokálním umrtvení.

Káča 26 (Pá, 9. 1. 2004 - 14:01)

Tak je to tady. Jelikož jsem teď nastydlá, tak nastupuju až 25 a 26 ledna jdu na konizaci. Ptala jsem se doktorky, čím že je to způsobené a kromě odborného vysvětlení o buňkách a bla bla bla jsem se vlastně nedozvěděla nic. Vyvrátila mi i možnost problémů z HA. Na leták jsem ještě nekoukla, ale začínám přemýšlet o vysazení. Co se mimča týče, ještě jsem nerodila a rodit ještě tak 3 roky nechci. Mám skvělou práci a už jen to, že budu měsíc díky konizaci mimo provoz mě štve. Tobě Leni (předpokládám Lenka1) přeju mnojo štěstí s LEEP a věř, že ti upřímně závidim. Jen prosím uveď věk.

Lenka (Čt, 8. 1. 2004 - 10:01)

Ahoj Kacenko,me nikdo nevymluvi, ze urcity podil na techle vsech problemech ma HA. Myslim si to a proto jsem ted jiz druhy mesic bez antikoncepce a nechavam telo odpocinout. Me samotnou ceka taky zakrok, byla jsem biopsii cipku, mam stupen cislo 2 a ceka me LEEP- zakrok, podobny konizaci, jen mene drasticky s ohledem na to ze jsem mlada a budu chtit mit jednou deti...strach nemam, verim, ze doktorka vi, co dela.

Káča 26 (Út, 6. 1. 2004 - 16:01)

děkuju všem za příspěvky. Zítra se jdu objednat na konizaci a poptat se primáře co mě vlastně čeká. Mám strašnej strach, protože mi do dneška nic nebylo. Určitě si musím přečíst leták k horm. antikoncepci nebo z čeho vlastně může dojít k špatnýmu výsledku cytolky. Hygiena? Prášky? Co?

Rony (St, 27. 5. 2020 - 15:05)

Já tedy nevím!? Lékařka mi řekla, že jsou to hříchy mládí!? Proces změn na čípku po nákaze HPV, ( papiloma virus) trva 10-15 let. Je mi 71, tak nevím!? Celé roky mám cytologii OK a najednou předrakovinne změny!? Fakt je, že mám v háji imunitu asi 30 let!? Ale hygiena to asi nebude!? Držím palce!! Já právě teď čekám na výkon v lokále!? Tak uvidím jaké to bude!?

tavi (Út, 6. 1. 2004 - 13:01)

Ahoj,chtela bych se taky na neco zeptat. Je mi 26 a pred Vanocemi mi pri preventivni prohlidce muj gynekolog rekl, ze sliznice cipku nevypada, jak by mela. Vzal cytologii a rekl mi, ze po Vanocich mam zavolat ohledne vysledku. v kazdem pripade bych ale podle nej mela jit na vypaleni. Postupne se mi to rozlezelo v hlave a tak jsem se sla zeptat na nazor jeste jineho gynekologa, ktery pracuje v nemocnici. Ten mi potvrdil, ze sliznice navypada jak by mela a rekl mi, ze on by mi doporucil provest konizaci bez ohledu na vysledku cytologie, protoze pri paleni nejde tkan odeslat na histologii, takze se neda stoprocentne zjistit, jestli tam nahodou neni nejaka nadorova bunka. Konizaci v nemocnici neprovadi skalpelem , ale pomoci nejakeho nastroje s vysokofrekvencni klickou. Nemate nekdo zkusenosti se zminenyma dvema metodama? Chtela bych v horizontu 3 let otehotnet a i kdyz gynekolog rikal, ze potize s tehotenstvim bych mit nemala, docela me vydesily nektere prispevky na toto tema.

katka (St, 24. 12. 2003 - 10:12)

ahoj holky.diky predem za kazdy prispevek.pravda je,ze se tu mnohe z nas dovi vic nez od sveho lekare.prosim vas o radu.je mi 20let.jdu na leep+pc delozniho hrdla.od doktora vim ze to trva den v celkove narkoze a ze operace nespecha.vic jsem z nej nevypacila.jaky je rozdil mezi leep a konizaci? mate nekdo s takovou operaci zkusenosti? ceka me take rizikove tehotenstvi? jak vse probiha? ma to nejake nasledky? je nejake rozmezi v cyklu kdy je mozne na operaci provest? diky vsem a krasne Vanoce.katka

LENKA (Út, 2. 12. 2003 - 15:12)

LEEP: zakrok trvajici 15 minut v lokalnim umrtveni, tentyz den se jde domu. Procedura se provadi takzvanou elektrickou klickou, ktera odstrani poskozenou tkan. Provadi se u mladych zen, ktere planuji tehotenstvi. Tohle jsem vycetla z netu a ruznych diskusi....

Olga (Út, 2. 12. 2003 - 11:12)

Definici jsem našla pouze v angličtině, nejlépe se zeptat lékaře, který by měl podat přesné informace. http://www.health-science-report.com/colposcopy/leep/index.html

LENKA1 (Po, 1. 12. 2003 - 18:12)

Ahojky tak uz mam po biopsii, odebrali mi dva vzorky, vysledky budou za 14 dni. Zakrok mi delala primarka, na kamere mi ukazala cipek, mam na nem bile skvrnky, ktere tam byt nemaji. Ptala jsem se ji na tu konizaci a rikala, ze u me by to konizaci primo nenazyvala, ze jsem jeste hodna mlada a budu mit chtit deti...tak to bude asi nejaky mensi a mene "drasticky" zakrok. Co je to ten LEEP?

Olga (So, 29. 11. 2003 - 13:11)

Ahoj Lenko. Je fakt, že pokud jsou problémy takové, jak je popisuješ, je třeba je řešit. Držím palec.

Reklama

Přidat komentář