Reklama

mimoděložní těhotenství

Helena (Pá, 5. 2. 2016 - 11:02)

Po 4 týdnech jsem zjistila z...Ja otehotnela dvakrat mimodelotzne oba vejcovody pryc...takze stat se to muze ..bohuzel

kiri (Čt, 9. 1. 2014 - 21:01)

kamarádka mi tvrdí že byla zároven mimoděložně a normálně těhotná je to možné

Nika (St, 13. 10. 2010 - 13:10)

Zdravim ženy vcera jsem byla na gynekologii a mam strach. Těhotenské testy pozitivní.Mohla bych být teprve 14 dní těh. Na gynekologii nic neviděl jen zvětšenou sliznici a mám týden opožděnou menstruaci.Snad to nebude mimoděložní. Jdu na gynekologii zase za 14 dní

tyna 87 (St, 10. 3. 2010 - 22:03)

dobrý den právě jsem...Dobrý den,

jsem 5 den po laparoskopii odstarnění jednoho vajčníku. Mohu se zeptat jak dlouho a jak silně jste krvácela? Děkuji

petra (Po, 24. 8. 2009 - 22:08)

dobrý den právě jsem prodělala mimoděložné těhotenství.Dělala jsem si těhu.test a byl 3x pozitivní tak jsem šla ke svámu gynekologu a ten mi také test dělal a také vyšel pozitivní prohlédl mě a řekl at se objednám na utz tak jsem tam šla hned druhý den.Ale na utz nic neviděli tak mě dr prohlédl a řekl že se může právě jednat o mimiděl.těhu a hned si mě nechali v nemocnici udělali mi krevní testy hcg a ty také těhu prokázali tak se čekalo 3 dny na další krevní testy ale ty bohužel vyšli špatně hcg kleslo tak mi udělali další utz a opět nic neviděli tak jsem šla na laparoskopii a mimo děl těhu se bohužel potvrdilo.naštěstí na to přišli opravdu brzo a mě vůbec nic nebolelo a nic mi nebylo.Dr mi doporučili na mimi pracovat až tak za 6 měsíců.Tak doufám že nám to už vyjde.

Zuzka (Po, 17. 8. 2009 - 13:08)

Ahojte,chtěla bych poradit.Před třemi měsíci jsem vysadila prášky,jelikož se pokoušíme o mimi v úterý 12.8 jsem měla dostat MS,kterou mám obvykle pravidelnou,ale nedostala dodnes,navíc se u mě objevil výtok nazelenalé barvy,léčila jsem to beciname,ale dodnes to nepřešlo,mám křeče v podbříšku jako kdyby mi měla přijd menstruace už týden,ale pořád nic,3dny po vynechání MS jsem si dělala test,ale vyšel negativně.Mohlo by to být mimoděložní těhotenství???????Děkuji

Aiwa (Út, 11. 8. 2009 - 10:08)

Zdravím, poslední týden mám potíže spočívající v pobolívání v podbříšku, resp. na stranách - jako by mě bolely vaječníky. MS proběhla v klidu, jen s tím rozdílem, že jsem menstruovala jeden den a pak náhle nic, což u mě nebývá zvykem. Užívám HA Lunafem, ovšem před poslední MS jsem si zapomněla vzít 3 pilulky... Poradí prosím někdo co by to mohlo být??Díky.

lucik (Po, 10. 8. 2009 - 17:08)

Dobrý den, často trpím vaginálními mykozami a před půl rokem jsme se s partnerem léčila na chlamidie u mě se bakterie chlamidie nenašli ale měla jsem časté problémy gynekologické a urologické ale u něj se bakterie objevila. Nyní mám obavy z pozdější neplodnosti protože neustále trpím záněty nyní mě čeká autovakcina jak se dá poznat neplodnost či srůsty??? Děkuji za odpověď

Klára (St, 5. 8. 2009 - 19:08)

Katko,díky za tuto zprávu.Teď už jsem v pohodě,a věřím,že se to podaří.Hodně holek už to takto mělo a nakonec se to podařilo.Tobě přeji moc moc zdraví a štěstí,aby bylo vše tak jak má být.

Katka (Po, 3. 8. 2009 - 19:08)

Ahoj Kláro,já jsem si mimo.tehoten.prožila v květnu 2008,vzali mi pravý vejcovod a řekli,že ted už pracuji jen na 50%.trochu mě to mrzelo-ale snažit o mimi jsme se nepřestali.v unoru 2009 jsem měla spožděni a testy byly pozitivní,ale přišlo mi,že se ta jedna čárka začala ztrácet.po třinácti dnech mého zpoždení jsem to dostala a pro sychr jsme jeli na pohotovost,tam mi nabrali hcg a mela jsem jen deset jednotek a řekli mi,že mám domenstruovat a že se múžem snažit dál.bylo to těhotenství které začne-ale zároven hned zaniká.prý se to stává u poloviny veškerého těhotenství.nicméně ti chci říct,aby jsi neztracela naději,protože právě dnes začínám 19týden těhotenství a vše je v naprostém pořádku a začínám cítit pohyby a je to moc krásný pocit.přeju ti moc moc štěstíčka a určitě se vám to brzy povede.

DÁŠA (So, 1. 8. 2009 - 14:08)

To určitě není,sestra je povinna přivolat lékaře.Dojděte za lékařem sám.

Lucka (Čt, 16. 7. 2009 - 17:07)

ahoj, ve středu 15.7. jsem byla na prvních odběrech HCG v krvi a v pátek jdu na opakované odběry 17.7. prý jak jsem v začátku těhotenství tak výše HCG je nízka.Pozvali si mě na pátek prý aby viděli zda výše HCG roste aby vyloučili mimo.těh. žádné bolesti ani příznaky mimo.těh.nemám. Je možné mít mimo.těh. i bez udáváných příznaků?
díky Lucka

evik (St, 15. 7. 2009 - 20:07)

Nelze rozpoznat mimoděložní těhotenství od normálního,jen ultrazvukem.Měla jsem mimoděložní,doktoři si nebyli jisti,až mi prasklo:-(,ale za půl rooku jsem otěhotněla a mám 4,5leteho chlapce:-) a před ním 9.5 letou holčinu.
Neměla jsem žádné bolesti,jen krvácení.Fakt je to jen fáma,že to nějaká žena pozná.

Lucie (Pá, 10. 7. 2009 - 08:07)

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat jsem ted cca 5tt+5 na prvni KO jdu az 14.7 v utery, je mozne v tomto stadiu tehotenstvi na sobe jiz pozorovat nejake znamky mimodelozniho tehu? O jedno mimi uz jsme prisli (zamlkle v 10tt) a mam ted strach. Obcas me poboliva podbrisek jako pred MS a taky me obcas picha v oblasti vajecniku (na obou stranach - na pravo vic), ale nic co by se nedalo vydrzet. Jeste jsem se chtela zeptat jestli kdyz jste meli mimodelozni tehu, jestli jste meli i klasicke tehotenske priznaky, bily vytok, nevolnosti,bolesti v prsou atd. Dekuji moc za odpoved a snad i za uklidneni..

klára (Po, 6. 7. 2009 - 13:07)

Ahoj,už jsem sem psala několikrát.Vloni mimodělož.těh.a teď jsem týden po revizi zamlklého těhotenství.Byla jsem 8tt.Je mi to líto a nevím zda mohu ještě doufat...je to smůla...

KK (St, 1. 7. 2009 - 07:07)

Dobrý den? Provádějí se u nás neinvazivní odstranění mimoděložního těhotensttví? např. methotrexátem?

Jitka (Čt, 4. 6. 2009 - 15:06)

prave jsem se vratila z laparoskopie mim.teh. Prubeh byl zase trochu jiny nez vyse popisovano. Normalne jsem odmenstruovala, ihned po skonceni ms, bylo to v nedeli, jsem zacala opet krvacet s prudkymi bolestmi v brise. Na gyn. pohotovosti me kompletne vysetrili a zaver byl, ze jsem v poradku, zrejme se zblaznila menstruace nebo jsem neco spatneho snedla, protoze jsem mela nafoukly streva. V pondeli mi bylo lepe, ale protoze jsem porad krvacela, sla jsem ke sve gybekolozce. Ta potvrdila diagnozu, pry hormonalni vykyv, CRP negativni, takze zadny zanet. Jenze tentyz den vecer prudke bolesti v podbrisku, hlavne na omak. Noc jsem prezila se silnymi davkami algifenu. V utery prez den mi bylo lepe, ale vecer se to zhorsilo. Sanitka me odvezla na tutez gynek.ambulanci, kde rekli, ze nevi, co je se mnou a nechali si me na pozorovani. Druhy den ve stredu zjistili tehotenstvi z krve, odpoledne jsem sla na ultrazvuk, kde jiz byla tekutina v brise a sla jsem okamzite na sal. Trpim na cysty, jednou mi praskla a potize, ktere jsem mela ted byly naprosto stejne, az na silne krvaceni, takze jsem nemela zadne podezreni. Jedine, co me zarazilo, ze nekolik blizkych osob v mem okoli, se me ptalo zda-li nemam mim.teh., jedinny koho to nenapadlo, zrejme byly lekari. Nezlobim se na ne, vsichni bylo nakonec velmi profesionalni, jen me to porad zarazi. Mimochodem antikoncepci neberu, pry posledni dobou na to trpi "vystresovane manazerky", coz je asi muj pripad :-), takze to beru jako vztyceny ukazovak a chci se dat vice do pohody....

ivana (So, 30. 5. 2009 - 23:05)

ještě jedna dulezita vec pro pripadne ctenarky....nikdy jsem netrpela kvasinkovymi infekcemi pochvy, az po porodu, kdy sem zacala uzivat to cerazete....od te doby jsem se zanetu nemohla zbavit,ale proto jsem si myslela, ze by mohl zanet zmizet sam (cas od casu to vypadalo, ze ho jiz nemam) prilis sem ho nelecila....tyto zanety jsem mela opakovane az ted to toho mimodeloz, teh....docetla jsem se, ze tyto zanety vyrazne zvysuji neplodnost a pravdepodobnost mimodelozniho teh.....jen pro info

ivana (So, 30. 5. 2009 - 22:05)

ted sem si na http://www.zeny.cz/magazin/gynekologie/mimodelozni-tehotenstvi.aspx precetla ze vliv na to muze mit antikoncepce obsahujici pouze progesteron...musim rict ze vnitrne citim, ze to je duvod, proc se mi to stalo, po prvni porodu jsem brala pul roku antikoncepci, ktera se muze brat pri kojeni, dost se mi protivila a dlouho sem ji nechtela, ve finale mi vubec nesedela a v podstate stale sem pri jejim uzivani spinila a casto menstruovala (coz je pry normalni, druhy extrem je ze zena nekrvaci vubec)...protoze mi nedelala antikoncepce (cerazete myslim se jmenuje) dobre, po pul roce uzivani jsem ji prestala brat...a zpetne jsem rikala, ze bych radeji byla tehotna nez ji brala....ted mohu tento postoj jen podporit....

ivana (So, 30. 5. 2009 - 22:05)

ahoj, tento tyden mi vzali vejcovod i s mimodeloznim tehotenstvim. do nemocnice sem prisla s bolestmi bricha, ktere trvali noc i den a ustavali jen na chvili a nekdy byli dost ostre...posledni menstruace byla o 14 dni opozdena a pak nebyla zcela normalni, tehotensky test byl negativni, proto jsem tomu nevenovala dale pozornost....po tydnu od te menstruace jsem ale zacala lehce spinit a nasledne bolelo to bricho takze me mimodelozni teh. napadlo....po prijezdu do nemocnice mi nebylo nic, ale doktori byli velmi peclivi, v krvi bylo hcg a na vagin.ultrazvuku bylo patrne ze na prave strane se neco deje...v nem. jsem zustala kvuli moznemu nahlemu zhorseni stavu....nechali me hladovet a pripravovali me na pripadny zakrok, ktery se rano odsouhlasil, protoze mimodeloz. tehoten. v pravem vejcovodu bylo patrne a okolo jiz byla nejaka krev....odpoledne me laparoskopicky operovali a za 2 dny sem sla domu....honi neni nijak extremne bolestive, pravdepodobnost dalsiho otehotneni je mensi, ale sance je:))duvod mimodeloz. teh. ve vejocovodu jsou pravdepodobne srusty, zda to lze poznat preventivne je mi zahadou....pozdravy vsem:)

Reklama

Přidat komentář