Reklama

mimoděložní těhotenství

Lenča (Pá, 20. 6. 2008 - 12:06)

Ahoj Sussan,taky jsem o téhle věci přemýšlela,proč když je to mimo dělohu,proč to nějakou operací nepřendaj do dělohy.Pak by to mohlo být úplně normální těhotenství.Jenže bohužel není to možné nebo spíš nad tím ještě nikdo nikdy nedoumal.

sussan (Čt, 19. 6. 2008 - 20:06)

když je žena těhotná mimoděložně to nejde nějak chirurgicky přestěhovat do dělohy?? to vždycky musí jít o potrat??

Lenča (Út, 17. 6. 2008 - 16:06)

Ahoj Aničko,tak to je hezké .. na jeden vejcovod a dvojčata ... no paráda.A máš holky nebo kluky nebo jedno a jedno?

Anna (Út, 17. 6. 2008 - 08:06)

Mně když se to stalo,tak primář mi na otázku kdy znova řekl:no hlavně ne ještě tady:-)))
Po laparo se může další cyklus.
Já mám na jeden vejcovod dvojčata,takže nezoufejte!!!

Lenča (Po, 16. 6. 2008 - 23:06)

Ahojky holky,já jsem ze západních Čech.Káťo mě právě říkali,že se to může stát znova,no uvidíme,jestli se to tentokrát dostane tam,kam má.Můžem to zkusit za tři měsíce od operace,ještě měsíc a ... no po pravdě jsme to zkoušely i tento měsíc (jsem si říkala měsíc tam,měsíc sem,mám to tam teď pročištěné,tak by to mohlo vyjít) a nevyšlo.Ještě že mám už jedno dítko nebo kdyby se mi to stalo u prvního,nevím zda bych se už chtěla pak pokoušet o jiné,měla bych už asi strach.

Návštěvník (Po, 16. 6. 2008 - 23:06)

Ahoj Káťo,za mimoděložní těhotenství se neplatí,dělají to laparoskopicky.

Káťa (Po, 16. 6. 2008 - 20:06)

Chtěla jsem se zeptat,jestli se platí i za mimoděložní těhotenství.Mám jedno mimčo,ale momentálně jsem mimoděložně těhotná.Nevěděla jsem,že je to tak rizikové

Katka (Po, 9. 6. 2008 - 09:06)

Ahoj Lenčo,po jaké době ti doktoři dovolili zkoušet to znovu?Je opravdu hrozné kolikati z nas se to stalo,ale musíme doufat,že to příště vyjde a naše těhotenství dopadne dobře.Když jsem byla v nemocnici,tak to bylo děsný.Každý doktor mi řekl něco jiného a já absolutně nevěděla co se mnou je.Doktoři říkají,že je to velice nepravděpodný aby se mimod.těhot.opakovalo,ale Lénka je důkazem toho,že to není stoprocentní.Takže je to jen na nás a na našem věření,že to dopadne dobře!Určitě zase napiš jak to u vás pokračuje ju.zatím pa pa

Katka (Po, 9. 6. 2008 - 09:06)

Ahojda Leni,moje otěhotnění proběhlo velice rychle.Vysadila jsem antikoncepci a měsíc jsme si dávali pozor,potom jsem odmenstruovala a když jsme na to skočili znovu a už naostro,tak se nám to povedlo hned na poprvé!Asi to bylo velké štěstí a já věřim,že až nám doktor dovolí zkoušení znovu,tak se nám vše povede,tak jak má.Leni odkud vůbec jsi?

Lenča (Pá, 6. 6. 2008 - 12:06)

Ahojky Káťo a Leni,chodím na tyto stránky,pač se mi taky podobného něco stalo a když semka vlezu,tak vidím,že nejsem jediná,které se tato nešťastná událost stala.Nikdy bych nevěřila,že v dnešní době je tolik mimoděložních těhotenství.Vždyť skoro každá pátá maminka toto má.Je to strašné toto období prožívat,když člověk neví co s ním je a jak to dopadne.Pokoušíme se znova o miminko,ale já se bojím,že to dopadne stejně jako to předchozí,ikdyž mi teda ponechali oba vejcovody,ale jeden z nich už funguje prý jen na 50%,tak mám trošku obavy.Jako tobě Leni mi nikdo nedokázal říct,zda jsou průchodné.Je to opravdu hrozná situace,která se maminkám přihodí.Nikomu bych to nepřála.Tak se zatím mějte pa pa

Lenka (Čt, 5. 6. 2008 - 12:06)

Ahoj Káťo,mě je 29 a na další děťátko už bych neměla asi dost psych.síly a taky máme hrozně malinkej byt,už teď sme tady jak sardinky.Jak dlouho se snažíš oťehotnět? Já myslim že to bude všechno ok. Držim ti palce ať je to co nejdřív.papa

Katka (Út, 3. 6. 2008 - 17:06)

Leno jsem ráda,že ti nevadí moje dotazy a děkuju za to,že mi odpovídáš.Musím říct,že se mi dost ulevilo.Je mi líto,že jedna z tvých holičiček je postižená,ale určitě jsou obě moc spokojené a štasrné,že mají takovou mamku.Leni mě letos bude 23 let a kolik je tobě,jestli se můžu zeptat?Já jsem byla v nemocnici týden na pozorování a na měření toho těh.hormonu.Stejně jako ty jsem měla pokaždé tu hodnotu jinou a taky nikde nebylo nic vidět.až při posledním ultrazvuku bylo to něco vidět ve vejcovodu,ale bohužel mi to ten vejcovod protrhlo a začlo mi krvácení do břicha.Ten ultrazvuk mi dělali v 11 a ve 14hod.jsem už ležela na sále.Něco po třetí jsem se probrala z narkozy a vše bylo za mnou.Měla jsem dost smíšené pocity,ale díky tvému vypravění jsem o dost klidnější moc ti za tvoje slova děkuju a budu se těšit až zase napíšeš!

Lenka (Út, 3. 6. 2008 - 10:06)

Káťo,vůbec mi to navadí. Obadva vejcovody mi brali laparoskopicky,poprvý to bylo docela drastický,protože dlouho nikdo nevěděl jestli je to mimoděložní nebo jestli sem měla spontální potrat,protože krevní testy mi ukazovali pokaždý jinou hladinu ťeh.hormonu,tak si doktor myslel že sem potratila a tak sem chodila každý týden na krev. Nikde v břichu totiž nic nenašel,nakonec mi to prasklo,ale naštěstí se to stalo u doktora,takže mi hned volal sanitu a převezlli mě do nemocnice a hned operovali.Celkem to trvalo asi měsíc-mno HRŮZA!!! Po druhý sem to měla během týdne zasebou. Mám krásný holčičky,ale bohužel jedna z nich se narodila s potižením,tak nevim jestli kuli tomu umělýmu,nebo jestli už sem to tak měla daný od života že se to stane,ale vše krásně zvládáme a jsem strašně ráda za to že je mám!!! Káťo kolik je ti let?

Katka (Po, 2. 6. 2008 - 20:06)

Ahoj Leni,moc ti děkuju za odpověd.na umělý se zatím nechystáme.odstranili mi jen jeden vejcovod a ten druhý mám prý v pořádku,ale nedokázali mi říct jestli je průchodný.budeme to zatím zkoušet normální cestou a já věřím,že se nám to povede a vše bude o.k.zaujal mě tvůj článek,protože jsi psala,že ti vzali oba vejcovody a přesto se vám to povedlo i když s pomocí.Leni a když ti brali i ten druhý vejcovod,tak ti to dělali zase tou laparoskopií?doufám,že ti nevadí,že se tě takhle vyptávám,ale ten kdo si to prožil mi o tom dokáže říct víc než nějaký doktor.

Lenka (Po, 2. 6. 2008 - 16:06)

Ahoj Káťo,my sme byli na umělém oplodnění v Praze v Pronatalu.První návštěva byla konzultační,kde nám řekli jak to bude vše probíhat.Na další návštěvě nám dali inekce za který jsem platila asi 3000,- musela sem si je píchat několik dní do břicha aby se mi udělali vajíčka,pak mi je v narkoze odebrali a manželovi sperma.Za dva dny sme jeli naspátek a už mi dali do dělohy oplodněný vajíčka a pak už se jen čekalo jestli se ujmou.Jelikož se to povedlo napoprvý tak to byla docela rychlovka. Ty se chystáš taky na umělý?

Katka (Po, 2. 6. 2008 - 15:06)

Ahoj Lenko,chtěla bych se tě zeptat jak probíhá umělé oplodnění a za jak dlouho po odstranění vejcovodu jste se s manželem začli pokoušet znovu?každopádně ti gratuluju k dvojčátkům a jestli se budete pokoušet o další přírůstek tak budu držet palečky!budu se těšit na tvoji brzkou odpověd.

Lenka (Pá, 30. 5. 2008 - 18:05)

Ahoj,u mně to bylo tak že jsem nejprve nemohla asi dva roky otěhotnět,potom přišlo mimoděložní těhotenství a přišla jsem o jeden vejcovod.S manželem sme to zkoušeli dál a po roce jsem otěhotněla,bohužel opět mimoděložně a tak mi vzali i druhý vejcovod. Další rok sme šli na umnělé oplodnění a ono se to povedlo hned napoprvé!!! Teď mám krásný pětiletý dvojčátka. Držim vám všem palce!!! ahoj

Katka (Pá, 30. 5. 2008 - 18:05)

Ahoj Lenko,zitra to bude přesně týden co mě pustili z nemocnice po laparoskopii.zjistili mi mimděložní těhotenství na začátku třetího týdne.po operaci mi řekli,že mi vzali pravý vejcovod,ale že pravděpodobnost na otěhotnění je vysoká.chci ti říct,že jsi hodně silná a věřím,že se nám to objema určitě povede a na podzim si třeba napíšem,že jsme těhotné a vše je tam kde má být.

Zdeňka (Pá, 16. 5. 2008 - 19:05)

Hledala jsem všude, ale nikde jsem nenašla odpověď na svoji otázku.V pátém týdnu těhotenství jsem musela podstoupit miniiterupci.Dvakrát před zákrokem jsem byla vyšetřena ultrazvukem přímo v děloze.Zákrok proběhl bez komplikací.Čtvrtý den po zákroku nastaly silné bolesti v podbřišku a silnější krvácení.Při následné kontrole bylo zjištěno zvýšené HCG. Dnes před opakovaným zákrokem, kvůli odsranění zbytků, jsem byla poprvé vyšetřena ultazvukem na vnější straně břicha.Nejsem lékař a těhotná jsem byla poprvé.Ale na ultrazvuku byl vidět tmavý bod jako předtím u předchozích vyšetření v děloze. Lékař se mne zeptal, jestli jsem opravdu viděla plod při předchozích vyšetřeních a naznačil něco o mimoděložním těhotenství. Když jsem mu to potvrdila, poslal mne na dříve zmiňovaný zákrok.Zajímalo by mne, jestli je nějaká pravděpodobnost mimoděložního těhotenství po tomto zákroku a jestli je možné, že nebylo rozeznáno?Četla jsem, že ve vyjímečných případech je možné otěhotnět mimoděložně i normálně zároveň.A pokud ano, jak toto podezření vyloučit?
Děkuji za odpověd

Markéta (Pá, 25. 4. 2008 - 10:04)

Lenčo, já si prožila zamlklé těhotentví a vím, že ten strach už budem mít každá z nás v sobě. Takže tě naprosto chápu a ušetřím tě takovejch těch keců..., jak si lidi říkaj... vím, sama jak je to strašně těžký v sobě najít tu sílu a bojovat a jak tě to strašně poznamená...

Ale ty tři měsíce utečou a člověk se dá do kupy i psychicky...

A takovou smůlu, aby se Ti to opakovalo snad už mít nebudeš!!!

Moc na tebe myslím, aby se všechno zahojilo, i srdíčko a ty jsi v sobě našla potřebnou energii a chuť do dalšího snažení o miminko.

Pevně věřím, že do podzimku budeš zase těhulka a miminko už bude tam, kde má být... ;o)))!!!

DRŽ SE!!!

Reklama

Přidat komentář