Reklama

mimoděložní těhotenství

Lenča (Čt, 24. 4. 2008 - 20:04)

Ahoj Markét,po pravdě jsem tuhle věc nikdy neřešila.Když jsem ležela v nemocnici u malé (měla jsem ve 29.týdnu těhotenství nějaké potíže) viděla jsem,že ženský problémy mají,jak s otěhotněním,tak i s donošením či porodem zdravého dítěte.Nikdy jsem nepřemýšlela nad tím,že by se mi něco takového mohlo stát ... jenže říká se,že stát se může všechno.Nějak jsem si všechno prostudovala,co to vůbec mimoděložní těhotenství je a z čeho vzniká a nevěřila jsem,že je tolik žen,kterým se tato situace přihodila.Bohužel patřím mezi tuto skupinu a vím,že je to dosti nepříjemné.
Zrovna dneska jsem byla zase na kontrole (odběry krve-jestli už konečně klesla hodnota hcg).No pořád to mám ještě v těle pozitivní,tak jsem zvědavá,kdy opět budu zas v pořádku.Ptala jsem se doktora a říkal,že znovu otěhotnět můžu již za tři měsíce,ale že nejde potvrdit ani vyloučit,že se tato situace může znova opakovat.Tím,že mi nechali ten vejcovod,klesla jeho kvalita a může se to znova zachytit v něm.Pak dodal může i nemusí,tak jsem zvědavá jak to dopadne příště,ikdyž se toho po pravdě dosti obávám a bojím se.
Jak se to může stát?No prý většinou po zánětech nebo srůstech (ty jsem měla),nebo stačí nějaká infekční bakterie a vejcovod je neprůchodnej.
Děkuji ti,že nám držíš palečky.Ale opravdu po této zkušenosti se bojím.Uvidíme,asi bych nad tím neměla tolik přemýšlet.

Lenča (Čt, 24. 4. 2008 - 20:04)

Ahoj Markét,po pravdě jsem tuhle věc nikdy neřešila.Když jsem ležela v nemocnici u malé (měla jsem ve 29.týdnu těhotenství nějaké potíže) viděla jsem,že ženský problémy mají,jak s otěhotněním,tak i s donošením či porodem zdravého dítěte.Nikdy jsem nepřemýšlela nad tím,že by se mi něco takového mohlo stát ... jenže říká se,že stát se může všechno.Nějak jsem si všechno prostudovala,co to vůbec mimoděložní těhotenství je a z čeho vzniká a nevěřila jsem,že je tolik žen,kterým se tato situace přihodila.Bohužel patřím mezi tuto skupinu a vím,že je to dosti nepříjemné.
Zrovna dneska jsem byla zase na kontrole (odběry krve-jestli už konečně klesla hodnota hcg).No pořád to mám ještě v těle pozitivní,tak jsem zvědavá,kdy opět budu zas v pořádku.Ptala jsem se doktora a říkal,že znovu otěhotnět můžu již za tři měsíce,ale že nejde potvrdit ani vyloučit,že se tato situace může znova opakovat.Tím,že mi nechali ten vejcovod,klesla jeho kvalita a může se to znova zachytit v něm.Pak dodal může i nemusí,tak jsem zvědavá jak to dopadne příště,ikdyž se toho po pravdě dosti obávám a bojím se.
Jak se to může stát?No prý většinou po zánětech nebo srůstech (ty jsem měla),nebo stačí nějaká infekční bakterie a vejcovod je neprůchodnej.
Děkuji ti,že nám držíš palečky.Ale opravdu po této zkušenosti se bojím.Uvidíme,asi bych nad tím neměla tolik přemýšlet.

Markéta (St, 23. 4. 2008 - 09:04)

ahoj Lenčo, je mi to strašně líto, protože vím, co sis prožila... Ale důležité je, že jsi v pořádku. Neznám nikoho, komu by nevzali jeden vejcovod nebo neměl problémy...

Říkali Ti doktoři, jak se to může stát?

Držím palečky, aby si brzy čekala miminko, které bude už tam, kde má být a bude zdravé!!!

Lenča (Út, 22. 4. 2008 - 22:04)

Ahoj všem,tak ... co napsat .. už konečně vím,co se mnou bylo.Výsledky vyšly špatně,hcg bylo dost vysoké,tak mě poslali do Fakultní nemocnice v Plzni,zjistili,že se skutečně bude jednat o mimoděložní těhotenství.Už tomu bude skoro týden,co mě operovali,ikdyž je mi to hrozně líto,že přeci jen mohlo být miminko,tak přesto jsem ráda,že mi nevzali nic,jen dotýčné "vajíčko",bylo to hrozně moc maličké a to mi zachránilo vejcovod.Už mi pomalu,ale jistě klesá hodnota hcg a mělo by to být všechno zase v naprostém pořádku.Je to hrozná zkušenost a nepřeji ji nikomu .. strašné pocity,nervozita,co se vůbec s člověkem bude dít ... hrozné .. jsem ráda,že už je to dá se říct za mnou ...

Kami (Út, 15. 4. 2008 - 17:04)

Lenčo nechci tě nijak strašit, ale z toho co popisuješ, tak je dost dobře možné, že mohlo dojít k zamlklému těhotenství, které vlastně skončilo krvácením, ale ty nepíšeš, že tu šlo o menstruaci, ale jen o špinění, tak že je ještě určitě šance, že to bude všechno v pořádku. Protože zamlklé těhotenství prodělají některé ženy aniž by věděly, neboť vlastně embryo je vypuzeno z těla při menstruaci.

Markéta (Út, 15. 4. 2008 - 08:04)

Ahoj Lenčo, prosím, napiš, jak to vše dopadlo, jo? Moc na tebe budu myslet, aby si byla hlavně v pořádku, ale pokud si takle v rukou lékařů, tak to bude snad dobré...

Možná, že jsi byla opravdu těhotná, ale z nějakého důvodu to nedopadlo a proběhla bolestivá MS.

Prožila jsem si zamklé těhotenství, takže vím, jak je to smutné, ale nejdůležitější je, aby si byla v pořádku.

Doktoři mi tenkrát řekli, že až 30% těhotenství o kterém se ví, nedopadne a mnohem víc nedopadne o kterých se ještě vůbec neví..., takže se to opravdu stává...

Držím palce a určitě se ozvi, ju?

Lenča (Po, 14. 4. 2008 - 20:04)

Ahoj,chtěla bych se taky s váma podělit o můj zážitek,který je zatím nějak nedořešený.Tento měsíc jsem čekala na menstruaci,ale ona se neobjevila,začala jsem špinit a mít bolesti břicha,nakonec mě napadlo udělat si těhotenský test-ten mi vyšel pozitivní,tak jsem se ihned objednala u svého gynekologa (jelikož mi bylo divné,že mám bolesti a k tomu ještě to krvácení,jsem už maminka dvouleté holčičky a vím,že jsem v těhotenství takové problémy neměla),doktor mě ihned vyšetřil,podle ultrazvuku nenašel nic a když mi udělal další test byl opět pozitivní,pro bolestivost a špinění mě odeslal do nemocnice,tam mě zase prohlédli,ale nenašli nic,nechali si mě tam na pozorování,druhý den mi odebrali krev,aby zjistili stupeň Hcg.Další den ráno přišli a řekli,že z krve už jsem negativní,nikdo mi nedokázal říct,co to tedy bylo,zda potrat nebo něco jiného ..... Dneska jsem opět byla u svého gynekologa,pač mě chtěl ještě prohlédnout,nezdálo se mu,že by hcg během dvou dnů klesla na nulu ... znova se podíval,nic nenašel a opět udělal test a opět ukázal to samá,nabrali mi zase i krev,tak sem zvědavá jaké budou výsledky a jak tohle všechno skončí.Bojím se,že se právě jedná o mimoděložní těhotenství a hlavně se bojím jeho následků,když to nepoznají za včasu.

majka (So, 5. 4. 2008 - 09:04)

když má žena to mimoděložní těhotenství to se setká spermie s vajíčkem už ve vaječníku kde se uhnízdí nebo jak to vlastně probíhá? já bych chtěla miminko a bojím se že to bude mimoděložní. a dá se tomu třeba nějak předejít? nikdy jsem neměla gynekologickou nemoc jen v 15. zánět močového měchýře. za odpovědi předem děkuji.

Návštěvník (So, 29. 3. 2008 - 22:03)

Ahoj Leni!
Šanci na otěhotnění máš 50 na 50, tak říkala paní doktorka! Já to taky tak měla. V roce 2006 v říjnu jsem prodělal mimoděložní těhotenství, vzali mi pravý vejcovod. Počkali jsem půl roku a šli do toho! A dnes máme chlapečka, který má dva měsíce!
ahoj
Iva

Lenka (St, 19. 3. 2008 - 13:03)

Ahoj chtela sem se poradit jakou mam asi šanci na otěhotnění.. měla sem mimoděložní těhotenství a vzali mi levý vaječník

Martina (Ne, 3. 2. 2008 - 19:02)

Ahoj všem, jelikož jsem v nešťastném období, mám zřejmě potřebu se vyzpovídat a podělit se o své "mimoděložní" zážitky. ve 23 a 27 letech jsem toto prodělala. pokaždé stejný scénář-po zhruba 45 dnech od poslední menstruace špinění, lehké krvácení, hnědavý výtok, který trvá a nepřestává. poprvé si mysleli, že jde o samovolný potrat. udělali kyretáž.druhý den jsem ale krvácela znovu.vzali mě na sál a vyjmuli embryo z pravého vejcovodu. podruhé jsem o levý vejcovod přišla. myslím, že z hlediska hrozby dalšího mimoděložního, je tato varianta lepší. po 11ti letech jsem se rozvedla a s novým chlapem se rok snažila o mimčo. bezvýsledně. už rok jezdíme na IVF. před Vánoci jsem absolvovala 4.pokus a vánoční svátky bohužel prožila v slzách. je to víc jak 40dní po krvácení a začala jsem opět špinit jako před mnoha lety. obávám se nejhoršího. je mi skoro 37 let a na potomka marně čekám. přeji Vám všem strašně moc sil a optimismu. snad máte protějšek, který Vás nenechá na holičkách. a všem, které se ptají nás, jestli můžou být mimoděložně nebo ne, tak radím jedno-jděte k lékaři. já tam mířím hned zítra.

zuzana (Út, 29. 1. 2008 - 13:01)

Chtela jsem se zeptat jestli muzu mit mimodelozni tehotenstvi kdyz jsem to znova dostala ani ne po sedmy dnech?jinak menstruaci mam pravidelnou teda spis mela az do ted.dekuji za odpoved

Alena (Po, 28. 1. 2008 - 11:01)

Poradíme Vám jak zdravě, bezpečně a dlouhodobě zhubnout. Přizpůsobíme se Vašim potřebám i životnímu stylu. Garantujeme Vám dosažení cíle, veškeré informace naleznete zde: www.snama.cz/dieta

Marcela (Po, 28. 1. 2008 - 10:01)

Ahoj BIBI,dnes si čtu tvůj článek o mimoděložním těhotenství a moc by mě zajímalo,jestli jsi hned přišla po půl roce do jiného stavu nebo zda byly nějaké komplikace.Já jsem také byla mimoděložně těhotná,odstranili mi jeden vejcovot a teď po 7letech nemůžu otěhotnět.DÍKY ZA ODPOVĚĎ

JaninaS (Pá, 4. 1. 2008 - 19:01)

Ahoj holky.Musím vám říct,že já mám v tomto 100% zkušenost.Ve zkrácené verzi vám popíšu,co mě postihlo.Ve 20 letech normální těhotenství,ovšem za manžela idiot.Mlátil mě tak,že jsem skončila na sále týden po porodu.Utekla jsem od něj.
S druhým mužem 10let ani ťuk,řekli mi,že nikdy nebudu moct mít dítě vzhledem k tomu násilí dříve.Utekl on k jiné.
Nakonec mám přítele,který by pro mě dýchal.Jeli jsme spolu na výlet a skončila jsem nečekaně v nemocnici.Po 18ti letech mi sdělili,že jsem těhotná .Ovšem jsou to mimoděložní dvojčata.Sebrali mi je i s levým vejcovodem.Za 2 měsíce se opakovalo totéž.Sebrali mi nakonec i druhý vejcovod a další mimoděložní dvojčata.
Víte co to je,tohle prožít skoro ve 40ti?Celý život čekáte na dítě a nic?Potom tohle a hned několikrát za sebou?
Nabídli nám umělé oplodnění, ale do toho už jsme raději nešli.

iva (Pá, 4. 1. 2008 - 19:01)

ahoj.
mela jsem uplne stejny problem.Byla jsem ve 4 tydnu tehotenstvi,ale na ultrazvuku nebylo porad nic videt v deloze.Zacala jsem kracet a mela bolesti v podbrisku.Ma doktorka mi rekla,ze je to zacinajici potrat,ale HCg bylo v krvy porad vyssi,coz znamenalo ,ze tehotenstvi rostlo.Hospitalizovali me v nemocnici a po vysetreni rekli,ze se jedna o mimodelozni tehotenstvi.
laparoskopicky odstanili tehotenstvi a muj pravy vejcovod,vajecnik.
v teto dobe mam 3 mesice pockat ,nez se pustime do dalsiho miminka,ale....mam strach jelikoz mi bylo receno,ze se to muze opet opakovat mimodel.teh.Premyslim o umelem oplodneni,nez riskovat,ze budu mit mimodel.teh.podruhe a pak uz nebudu moci mit dite,tim mam namysli z mych vajicek,potpm uz by byla jen moznost od darkyne.

Ála (Po, 17. 12. 2007 - 20:12)

Ahoj Petruš a ostatní,
3.12.07 se mi stalo úplně to samé jako tobě...rovněž mě vezli na sál za pět minut dvanáct s břichem plnym krve, mimoděložní těhotenství a přišla jsem o levý vejcovod...
Můžu říct, že ta nejistota, zda se to nestane na podruhý až otěhotnim znovu je fakt děsivá...dnes týden po propuštění z nemocnice jsem zase začala špinit, ale na pohotovosti mi řekli, že jsem nyní přecitlivělá a že se tělo ještě čistí, nebo už mi začíná první projev menstruace v šestinedělí...Každopádně nic konkrétního.
Všem přeji, co si prochází tou nejistotou jako já, ať to všichni zvládnem a máme taky něco z těch kouzelných vánoc.

Petruš (Ne, 9. 12. 2007 - 16:12)

AHOJ ANET!DRZIM TI PESTI AT MAS STESTI A VSE DOBRE DOPADNE-MOC TI TO PREJI,JE TOMU MESIC,CO JSEM SI PROSLA STASTNYM OCEKAVANIM,ALE BOHUZEL JEN 7 TYDNU.TEHOTENSTVI,ALE BYLO MIMODELOZNI,VEZLI ME NA SAL ZA PET DVANACT S PLNYM BRISKEM KRVE.OPLODNENE VAJICKO SE MI UHNIZDILO V LEVEM VEJCOVODU,KDE PRASKLO.O VEJCOVOD JSEM PRISLA A TED JSME S OPET S NASAZENOU ANTIKONCEPCI V OBDOBI SESTINEDELI A JA PEVNE VERIM,ZE ZA PUL ROKU,KDY SE BUDEME MOCI POKOUSET NA NOVOU ZADARI A VSE BUDE NA DOBRE CESTE.HODNE TRPELIVOSTI PREJI VSEM KDO SI TEZ TIMTO PROCHAZI A ZAROVEN PREJI KRASNY CAS ADVENTNI.

Janýska (Pá, 7. 12. 2007 - 16:12)

Ahoj chtěla jsem se poradit.Dnes jsem byla na odběru krve a hcg bylo jen 126,jsem po IVF 11.11.to je docela dlouho na to abych měla hodnotu takhle nízkou.Doktorka mě straší mimoděložním těh.Dneska na ultrazvuku nic neviděla ani v děloze ani jinde.V pondělí jdu znova na kontrolu žádné příznaky ale nemám,bříško mě nebolí jen mám občas takový slabší tlak v podbřišku.Co myslíte mam se bát??

Návštěvník (Pá, 30. 11. 2007 - 10:11)

S manželem se snažíme o miminko. Poslední dobou mě pobolívá v podbřišku, tak mám strach, aby to nebylo mimoděložní těhotenství.
Objeví se těhotenský test jako pozitivní v těhotenství, které je mimoděložní?
Ještě jsem si test nedělala - mám strach.

Reklama

Přidat komentář