Reklama

mimoděložní těhotenství

Lékař (Ne, 24. 7. 2005 - 17:07)

Otěhotnět samozřejmě nemůžeš.

Karolina Veselá (St, 8. 6. 2005 - 14:06)

Ahoj lidičky, před půl rokem jsem prodělala mimoděložní těhotenství, které bylo v pravém vejcovodu. Dnes mi lékaři zjistili mimoděložní těhotenství v levém vejcovodu. Jsem z toho už skoro šílená. Ještě děti nemám a moc po nich toužím. Je mi 28 let. Může mi potradit někdo z podobnou zkušeností? Mohu otěhotnět, když nebudu mít oba vejcovody? Mohu jít na umělé oplodnění, když nesmím pro jinou nemoc užívat hormony? Díky Karolína

Mirka (Út, 11. 1. 2005 - 21:01)

Myška, ráno si odlož vzorku ranného moču a choď si kúpiť tehotenský test a hneď si ho sprav. Uvidíš aký bude výsledok, ale ja by som hneď išla za svojim gynekológom. Povedz o svojich obavách a výsledku testu. Radšej ísť skôr, ako príliš neskoro. Žiadaj, aby Ti spravili sono. Tu Ti nikto nepomôže, pomôže len dôkladné vyšetrenie u lekára. Držím Ti palce a budem na Teba myslieť. Konaj!

Myška (Út, 11. 1. 2005 - 13:01)

Prosím poraďte mi!! Prodělala jsem mimoděložní těhotenství ( vzali mi levý vejcovod ). Nyní mám podezření, že jsem opět těhotná. ( častné močení, bolesti beder, chutě....) Mám obrovský strach, protože mě pobolívá na pravé straně v pobříšku. Jsem objednaná k doktorce, ale bojím se co mi řekne( mimoděložní těhotenstí vpravo). Nemáte někdo podobné zkušenosti? Popřípadě zda to nic není? Moc Vám děkuji za odpověďi.

Inah (St, 6. 10. 2004 - 20:10)

Našla jsem tento text až po dlouhé době od jeho napsání. Nicméně mi to nedá: Mám doma 12ti leté dcery - dvojčata, porod císařským řezem pro těžkou tehotenskou gestozu. Rok jsme se snažili o třetí dítě. Pravidelně jsem menstuovala. Na začátku září t.r. jsem každý večer pociťovala silné bolesti v podbřišku. Vše jsem svalovala na zažívací obtíže, nepravidelnou stolici a plynatost. Po 14 dnech každovečerních bolestí přišel večer, kterým jsem se bytem proplazila po čtyřech. Před očima jsem měla mžitky a upadala jsem do kr¨átkých bezvědomí. Muž byl v práci na noční, sedla jsem si do auta a jela na nejbližší pohotovost. Tam mi ostraha objektu sdělila, kde že máme v Praze záchytku. Nevím jak, dojela jsem na Bulovku. Po vyšetření na pohotovosti mě poslal pan dr. na chirurgii. To už bylo okolo půlnoci. Pan "doktor" mě vyšetřil, vzal krev, moč, přeptal se mě proč jsem vlastně přišla, dal dva čípky proti bolesti a řek mi ať se z toho vyspím!!! Když jsem se hlasitě ohradila proti jeho chování a způsobu určování diagnozy, tak mi sdělil ať si teda dojdu na gyndu, že mi tam třeba něco najdou. Za hodinu jsem ležela na gynekologii na operačním sále s prasklým vejcovodem a masívním krvácením do dutiny břišní. Přišla jsem o vejcovod a o chlapečka.... už je mi lépe, ale ztratila jsem dítě. Ve zprávě bylo : vedle prasklého levého ovaria 2,5 cm nález - odstraněn......

Libushe (St, 7. 7. 2004 - 05:07)

Bylo to moje 6 tehotenstvi (mam pouze jednoho syna o dalsi jsem prisla potratama). Ponevadz jsem blba a usoudila jsem ze k lekari pujdu az v 8-mem tydnu tehotenstvi, stejne drive toho moc nezjisti, tak jsem ani netusila,ze mam mimodelozni. Take jsem nemela bolesti a krvaceni a nic co by nasvedcovalo, ze je neco v neporadku. Az jedno rano po sprse jsem dostala do podbrisku velke bolesti, jako strasne vetry,ale bolest se rozlezla v kratke dobe (20min)az pod zebra a pak do ramenou. Bylo mi jasne ze to je mimodelozni a zvolala jsem si sanitku. To uz jsem se nebyla schopna sama obleknout. Kdyz jsme dorazili do nemocnice tak jsem uz zacala v 5-ti minutovych intervalech omdlivat. Ikdyz jsem byla mimo tak tu bolest si stale pamatuji....no taky mi vzali praskly, levy vejcovod, 2 litry krve v brichu a diky tomu zastava srdce na sale na konci operace. To jsem se dovedela az jsem se trochu probrala, protoze prvni co bylo tak jsem jim zacala nadavat, ze me spatne uspali. Byla jsem totiz jako paralyzovana, nemohla jsem kricet,ale slysela jsem je a hlavne jsem citila bolest jak se ve mne hrabali. Myslela jsem, ze umru jestli to brzy neskonci. Pote mi vysvetlili, ze se mi ke konci operace diky vysilenemu telu a ztraty krve zastavilo srdce, proto me museli trochu probrat a stabilizovat a dodelat operaci se snizenym spankem. Proto jsem o tom konci vedela. Tohle se mi stalo v New Yorku.No a pouceni? Kdyz je pozitivni tehotensky test tak pekne naklusat k doktorovi na ultrazvuk co nejdrive a zjistit kde se to miminko usidlilo. Mimochodem s jednim vejcovodem se mi ted nedari zapadnout.

Zaneta Jemalov (Čt, 17. 6. 2004 - 09:06)

ahoj 2

Zaneta Jemalov (Čt, 17. 6. 2004 - 09:06)

Dobry den! Do Vasej diskusie chcem pridat skusenost mojej svagrinej a zaroven sa popytat o radu.Som 5-ty den vydata, tuto nedelu, hned po svadbe, odviezli svagrinu so silnymi bolestiami v oblasti pupka do nemocnice. Hned v pondelok bola operovana. Viem, ze mimomaternicove tehotenstvo sa neda lahko diagnostikovat. Napriek tomu sa Vas chcem opytat pani doktorka Ako je mozne, ze po mesiaci vysetreni u gynekologa, lekari neprisli na tuto skutocnost? Som velmi rozhorcena, ze svagrina skoro prisla o zivot. Pritom absolvovala opakovane sono vysetrenie (po 2-hom sone jej oznamili, ze ma cystu na vajecniku) aj gynekolog. vysetrenie u gynekologa (neviem, ci jej robili tehot. testy - ma 1 dieta a o druhe sa snazia uz 7 rokov).Sokovala ma veta, ze este 2 dni neskor a mohla zomriet.Pani doktorka, zaroven sa Vas chcem opytat,ci moze svagrina 3 tyzdne po operacii(ma niekolko centimetrovy rez nad pupkom) ist na dovolenku do Grecka autom.Osetruci lekar hovori, ze by jej to prospelo(to si myslim aj ja, ze by sa fyzicky aj psychicky zotavila), sestricky ju vsak odhovaraju, ze natriasanie v aute jej moze uskodit.ak mi poslete odpoved, velmi ma potesite, ak nie aspon som sa vyrozpravala a mozno varovala ine zeny.

Zaneta (Čt, 17. 6. 2004 - 08:06)

ahoj

Zaneta (Čt, 17. 6. 2004 - 08:06)

Ste fajn

Tereza (St, 2. 6. 2004 - 18:06)

Prosím o radu, co je mimoděložní těhotenství a jak to vše kolem probíhá....Díky

lasy (Po, 19. 4. 2004 - 19:04)

Kdyz jsem cetl vas pribeh, tak mi behal mraz po zadech. Ze se jednalo o poruseni etiky je nepochybne, ze se jedna o hrube zanedbani povinnosti tj. o zavinenem nasledku na Vasem zdravi diky nedbalosti lekaru, je tristni. Nase zdravotnictvi na tom neni nejlepe a pojistovny, spravci pojistneho, setri kde mohou, lekaru je malo atd. Nicmene zde chybi tlak verejnosti na zlepseni situace jako celku. Rozhodne nepisu nic na obhajobu celeho systemu, rad bych Vam poradil obratit se na slusnou advokatni kancelar s praxi v danem oboru. Pochopitelne ve Vasem stavu to nebude vec jednoducha, ale asi bych to, byt Vami, jen tak nenechal. V zahranici je adopce bezna zalezitost a nepripada mi to jako spatne reseni ani u nas. Jen bych mel rici neco o sobe - pohybuji se v oblasti prava, jsem si temer jisty, ze s zalobou na nahradu skody budete uspesna. Hodne stesti, lasy

Šárka (Čt, 15. 1. 2004 - 12:01)

Chtěla bych se podělit o svoji smutnou zkušenost...s přítelem jsme si moc přáli miminko, nespěchali jsme a vše nechali na přírodě.Ani Vám jistě nemusím líčit své pocity, když jsem viděla dvě čárky na těhot.testu. Byli jsme oba moc šťastný, že to vyšlo, ale v 7.týdnu jsem začala slabě krvácet.Jen krátce a tak jsem doufala, že je to jen nějaký omyl a nechala to být.Za dva dny potom jsem ale dostala silné bolesti jako na průjem a ten jsem opravdu měla, ale pomalu jsem bolestí ani nemohla odejít z WC. Lehla jsem si a po chvíli bolesti přestaly, jen když jsem vstala zase se trochu přihlásily.Šla jsem tedy druhý den k lékařce, ta mi řekla, že na začátku těhotenství mohou být bolesti i slabé krvácení, ale pro jistotu kdyby se to opakovalo mi napsala papír kam mám jít na ultrazvuk.Druhý den ráno jsem pro bolesti nebyla vůbec schopná vstát z postele, ale jelikož jsem statečná (já husa pitomá) vstala jsem a...omdlela.Pak už nevím nic,prý mi dcera zavolala sanitku a ta mi odvezla do Vinohrad.nemocnice, kde diagnostikovali mimoděložní těhotenství. Když jsem se probrala, takovou bolest jsem nezažila ani při porodu, přála jsem si umřít a ta chvíle čekání na operaci byla nekonečná.Prý jsem přijela za pět minut 12. Měla jsem velkou ztrátu krve,dostala jsem 2 1/2litru nové a dva dny jsem měla malou šanci na život.Přišla jsem o levý vaječník a ted se marně snažíme o nové těhotenství.Dodnes nechápu jak jsem mohla být tak pitomá a přehlížela jsem všechny příznaky nenormálního těhotenství,podotýkám že nejsem nějaká mladá prvorodička. Je mi 37let a mám dvě dcery 13a16let.Prosím nechovejte se jako já a při jakékoliv bolesti či krvácení během těhotenství i jen při domnělém...běžte k doktorovi."

vanda (Čt, 17. 7. 2003 - 18:07)

Otěhotněla jsem vloni v létě. pokud moje tělo vysílalo nějaké signály, já si jich asi nevšimla, pak přišly povodně, naše evakuace ( já, manžel a jeho rodiče, se kterými bydlíme + 2 hafani ).když to beru zpětně, tak mě bylo moc dobře. začátkem září, zrovna byla neděle, jsem měla ukrutné bolesti. vydržela jsem to celý den ( mě ani nenapadlo, že jsem těhotná, s manželem jsme spolu 8 let a těhotenství se nezdařilo ) , ale večer už manžel volal sanitku. to už jsem statečná nebyla. na AMB jsem zkolabovala, pak ještě jednou na lůžku, když jsem čekala na sál ( přestávala jsem i slyšet - nikomu to nepřeju ). operace trvala asi 2 hodiny, a já se až následně dozvěděla, že jsem měla v dutině břišní přes 2 litry krve. psychicky - hrůza, tělesně - šlo to. AMB a JIP - personál super, klasické lůžkové oddělení - naštěstí jen jednu noc - nikdy víc. mám pryč oba vejcovody, a zkusíme to za pomoci lékařů. je mi 37

Lada (Čt, 26. 6. 2003 - 23:06)

Byla jsem půl roku po porodu císařským řezem a znova jsme otěhotněla. neměla jsme o tom ani tušení dokud jsem jednoho dne nedostala ukrutné bolesti břicha. To, co se dělo potom je jak scéna z hororu. Na pohotovosti ( na chirurgii ve Vlašimi) mi řekli, že mám plynatost a dali mi nějaké kapky na podporu peristaltiky a poslali mě domů. Bolesti trvaly dál a tak jsme vyhledala obvodní lékařku. Ta mi dala Endiaron a poslal opět domů. Bolesti byly už velice silné. Opět obvodní lékařka a opět Endiaron tentokrát však na mé naléhání i výtěr z konečníku. Takhle jsem ,, obtěžovala" svou lékařku 14 dní až jednou( byla sobota) jse bolesti strašně zhoršily. Byly tak ukrutné, že jsme nemohla ani dýchat. přidala se nesnesitelná bolest v levém rameni. manžel mne odvezl na chirurgii do Vlašimi, kde mě přijímal samotný primář chirurgie. Ten mi po popsání mých problémů dal DVA KLYSTÝRY!!! Nedovede si nikdo představit, co jsme zkusila. pak mne posla domů!!!Po dvou hodinách jsme se zhroutila a začala krvácet. Nemohla jsem se ani postavit a ztrácela vědomí. Do nemocnice ( opět chirurgie) mne manžel přivezl skoro v bezvědomí. Pan primář mne chtěl nechat hospitalizovat na chirurgii a pak si teprve všimnul. že krvácím.Konstatoval, že to je ,, práce" pro gynekologii a ačkoli tato byla přez dvůr a já seděla na vozíku, trval na zavolání sanitky, která mne převezla deset metrů do budovy naproti. na sanitku jsme v ukrutných bolestech čekala 15 minut!!! Při přijmu pohotová lékařka okamžitě poznala, že mi jde vážně o život a o co se jedná.Příznaky byly naprosto jasné! Okamžitá operace při které konstatovali, že mám vejcovod roztrhaný na kusy, litr krve v břišní dutině a sama bojuji o holý život. Operace trvala dlouho, ale já naštěstí přežila. A to i přes to, že minimálně tři lékaři, ke kterým jsme se se svou bolestí obrátila ( včetně primáře chirurgie) nepoznali naprosto jasné příznaky břišního krvácení!!Bohuže ani ti, co mi nakonec zachránili život nebyli ke mně milostiví a velmi mi ublížili. Naprosto nelogicky mi kromě zničeného vejcovodu sterilizovali i ten zdravý a podvázali jej. Čímž mi navždy sebrali možnost mít další dítě. A to bez mého souhlasu. Dodnes mám díky jejich zásahu psychické trauma a žiji pouze již nenaplněnou touhou mít ještě jedno miminko.Nechci nikoho tímto ani děsit ani strašit,pouze chci říci, více trvejme na svých právech u lékařů a nenechme se odbýt. Může na tom záviset i náš život. ten můj je navždy zničený.

V.L.D. (So, 7. 6. 2003 - 17:06)

Za mimoděložní těhotenství mohou většinou srůsty v malé pánvi, jako následek po operacích, drobných nepoznaných zánětech a často to bývalo po "rozháněných" zánětech appendixu (tzv.slepé střevo)u malých a mladých děvčat. Dnes už snad mají chirurgové víc rozumu a raději odstraní appendix při podezření, než riskovat podobné nepříjemnosti. Aby se předešlo těmto komplikacím je u mladých dívek po jiném, než laparoskopickém odstranění appendixu indikována komplexní lázaňská léčba. Mimochodem, nic nového pod sluncem, stejné už to je co pamatuju a v ordinaci sedím víc než 30 let. Problém jenom je, že to buď rodičům těch děvčat nikdo neřekne, nebo odmítnou dceru do lázní poslat: " do lázní, vy jste se doktore zbláznil. Tak mladá holka bez dozoru, Ještě by mi tam přišla k úhoně" - nepřeháním, je to takřka standartní reakce. Výsledkem jsou pak srůsty a možné .- ne nutné !!! - mimoděložní těhotenství.

Věra (So, 7. 6. 2003 - 00:06)

Ráda bych věděla, jestli se některé mamince podařilo otěhotnět normálně / či jinak /po prodělaném mimoděložním otěhotnění.Sama jsem druhé těhot. měla mimoděl.a gynekologova rada je pouze: věřte, že se to příště podaří. Neví někdo, zda příčina může být hormonální / LS syndrom, nepravidelná menzes/? Před 1. těhot.jsem brala synt. hormony: Provera, později Estroferm, nyní 2 roky užívám pouze homeopatika.Budu ráda za každou radu.

Návštěvník (Ne, 8. 9. 2002 - 23:09)

Doporučuji článek Mimoděložní těhotenství

Návštěvník (Ne, 8. 9. 2002 - 22:09)

První těhotenství proběhlo bez problémů. Dítě má tři roky. V druhém případě šlo o "zamlknuté těhotenství (na ultrazvuku nebolo srdíčko)"- samovolný potrat v 8.týdnu. Po čtyřech měsících jsem otěhotněla, ale bohužel se jednalo o mimoděl. těh. Laparoskopicky bylo odstraněno. Prý to dopadlo jak nejlépe mohlo. Otěhotnět prý mohu za tři měsíce, ale je zvýšené riziko opětovného mimoděl. těh.. Jaké to riziko je(nikde nepíšou kolik procent) a mám jej podstoupit? Moc chci další dítě, ale okolí mi radí počkat rok.

Návštěvník (Út, 26. 3. 2002 - 17:03)

Vážená p.doktorko.Chtěla bych se zeptat jaký jsou příznaky mimoděložního otěhotnění.Prosím odeslat odpověď ma můj mail.Předem děkuji za odpověď.

Reklama

Přidat komentář