Reklama

mimoděložní těhotenství

Edita (Po, 27. 11. 2006 - 17:11)

Ahojky,za mimoděložní těhotenství se samosebou nic neplatí.Jen snad svým psychickým stavem :-(

Saša (Po, 27. 11. 2006 - 13:11)

Ahoj či dobrý den
Mám otazku platí se nějak finnačně když vám zjisti minoděložní těhotenství.Děkuji

Markéta (St, 22. 11. 2006 - 16:11)

ahoj, já mám 2 děti,a před rokem jsme se rozhodli, že si pořídíme 3 miminko, mám 2 dcery a obě početí a těhotenství byly normální.Po roce marného snažení, mě konečně vyšel test pozitivní.To byla radost, ale na 4 týdnu mě gynekoložka řekla, že v děloze nic nevidí a že se obává mimoděložního těhotenství. Šla jsem na vyšetření a na sono do nemocnice, ale tam mě bylo řečeno, že nikde není nic vidět.Doktoři v nemocnici mě řekli, že ještě týden počkáme, jestli tam nebude něco vidět.Pak by mě čekala laparoskopie,ale pořád mám naději, že by to mohlo být vpořádku.Nemám žádné bolesti, nekrvácím a mám stavy jako těhotná,chutě, návaly nálad...atd.Tak v pondělí snad už budu znát verdikt lékařů.Přeji všem hodně zdraví. To je to nejdůležitější.

BIBI (Čt, 16. 11. 2006 - 13:11)

Ahoj všem! Jak si to tak pročítám, tak jsem ještě měla štěstí.
Mám jedno dítě- chlapečka a s manželem jsme se rozhodli, že si pořídíme další přírůstek do rodiny. Na první těhotenství jsme dlouho nečekala asi tak 2 měsíce. Tak jsem si myslela, že s tím druhým nebude problém. Ale ouha! Otěhotněla jsem, dá se říct, že vlastně hned na poprvé. Ale ani jsem o tom nevěděla. Sice nějaké ty příznaky tu byli, ale rozhodující byl těhotenský test. Byl negativní. Dělala jsem si jej druhý den po vynechání menstruace. A třetí den přišla. Asi tak třetí ten mě začalo bolet břicho, to bylo pondělí. To tak bývá u menstruace. Ale ta bolest nějak neustupovala, v neděli už se to chvilkami nedalo vydržet. Menstruační cyklus pokračoval dále. To už mi bylo nějak divné. Tak jsem se v pondělí ráno sebrala a šla navštívit svou gynekoložku. První diagnóza zněla zánět močových cest(jen tak pro zajímavost diagnóza sestry). Nečeš jsem se vydala do ordinace obvodního lékaře. Zde jsem už v čekárně bolestí nevěděla jak si sednout. Pan doktor mě vyšetřil a při prohmatání břicha mi sdělil, že jsou to nějaké problémy gynekologického rázu. Chtěl mi něco napsat, ale nakonec nenapsal a prej se nemám nechat odbít a jít ke gynekoložce. A tím mi taky asi zachránil i život. Asi bych si doma vzala ibáč a zalezla pod peřinu. A kdo ví jak dopadla. Tak jsem šla. Po nějaké chvilce jsem se konečně dostala k paní doktorce. Ještě, že má v ordinaci ultrazvuk. V břiše bylo hodně tekutiny. Mohla to být prasklá cysta a nebo taky obávané mimoděložní těhotenství. Z ordinace mě odvezla sanitka rovnou do nemocnice. Zde mě opět vyšetřili. Vzali krev a čekalo se na výsledky. Asi deset minut před zákrokem, než mě uspali mi pan doktor sdělil, že test na HCg byl pozitivní byla jsem těhotná! Bohužel mimoděložně. Ale dopadlo to vše dobře- žiju!
Dnes je to právě měsíc co se to stalo. Tak musíme ještě dalších pět čekat na další pokus! Je to 50 na 50, ale jak jsem si v předešlých příspěvcích přečetla tak se to dá i s jedním vejcovodem zvládnout! Pro dítě je důležitá děloha, jak mi říkala jedna paní v nemocnici! Jsme s manželem optimisté a věříme, že si pořídíme ještě další dvě děti!
Nenechte se odbít s bolestí břicha, vidíte co z toho může být!

Návštěvník (Ne, 8. 10. 2006 - 23:10)

Nema to snad tim nic spolecneho.Ja mam taky za sebou jedno a v rodine maj vsichni deti.Zda mas tak velky strach zeptej se tve Dr.

Šárka (Ne, 8. 10. 2006 - 23:10)

Může to být ovlivněno i geneticky?? Maminka měla jedno mimiděložní otěhotnění a já z toho mám trošku strach..

Laskonka (St, 4. 10. 2006 - 16:10)

Přidám příběh své maminky. Po mém narození, asi za dva roky, měla mimoděložní těhotenství, operaci, odstranění vejcovodu. Lékaři řekli, že i ten druhý je téměř neprůchodný a těhotenství prakticky vyloučeno. Když mi bylo šest, narodila se moje sestra, i když mamka dlouho nevěřila, že je vůbec těhotná. Nemyslela na to, byla v pohodě a ráda, že má alespoň mě. A možná proto se stalo něco téměř nemožného. Rodila tam, kde ji operovali, pan primář pořád opakoval - kdybych vás neviděl, neuvěřil bych tomu. Po pár letech se narodil ještě náš bratr, nebylo to plánované, ale radost velká. A představte si, že maminka otěhotněla ještě v 45! To už byla opravdu smůla a interrupce z věkových a zdravotních důvodů. Píšu to sem pro povzbuzení všech, které jsou teď po tomhle zákroku v obavách, jestli budou mít ještě miminko. Příroda je mocná, nezoufejte a doufejte!!! Držím palce, sama mám dvě děti.

Renča (St, 4. 10. 2006 - 14:10)

Bohužel jsem prodělala mimoděložní v březnu, to jsem se radovala, že je test pozitivní a pak jsem začala krvácet a poslali mne do nemocnice, kde mi bohužel vzali pravý vejcovodu a doporučili půlroční pauzu. Taky mám strach, aby se to nestalo znovu. V září jsme to zkusili a včera jsem byla na krev a HCg tam je, tak se modlím, ať je embryo v děloze a je v pořádku.

Denny (Po, 4. 9. 2006 - 19:09)

Také jsem měsíc po mimoděložním těhotenství. Také mě to jako všechny ostatní sebralo. Moc se bojím, aby se to neopakovalo a tak sháním nějaké informace. Musím, říct, že všude se píše a i můj lékař mi to řekl, že nelze ničím ovlivnit mimoděložní těhotenství, tedy aby k němu nedošlo. Ale přece jsem našla rady, aby byl před otěhotněním ( alespoň 3 měsíce) zvýšen příjem vitamínů a minerálů a také, že je učinné cvičení podle L. Mojžíšové. Je fakt, že Vám to nevyléčí srůsty na vejcovodech, ale určitě nás to povzbudí psychicky a to je moc důležité. Když budeme věřit, že to dobře dopadne, tak to dobře dopadne!Přeji to nám všem!!! A ozvěte se až budete těhotné a mimi bude usídlené tam, kde má být.

Martina 22 (St, 5. 4. 2006 - 18:04)

Byla jsem hrozně šťastná když mi tři těhotenský testy vyšli pozitivně, pak jsem šla ke svýmu gynekologovi který těhotenství potvrdil pouze z krve 2 týdny jsem chodila po vyšetření a až na pohotovosti v nemocnici když jsem dostala ukrutný bolesti do podbřišku v Neratovicích si mě rovnou nechali s tím že se jedná o mimoděložní a musela jsem ihned na sál těhotenství bylo v trvání 8 týdnů. Teď mám hrozný strach otěhotnět znovu. Moc bych s miminko přála, ale moc se bojím že se to stane opět.

Ivana (St, 22. 2. 2006 - 15:02)

Tak podobně jsem na tom byla před rokem, radost z positivního těhotenského testu, špinění, po několika vyšetřeních u gynekologa a krevních testech jsem skončila v Motole, kde mi vzali pravý vejcovod s nějakými zbytky mimoděložního těhotenství...tento týden mi vyšel positivní gravitest, příští týden jdu ke gynekologovi...doufám, věřím a prosím, aby vše bylo dobré...malyprync"atlas.cz

Diana (Pá, 27. 1. 2006 - 01:01)

Je to jako bych cetla svuj pribeh, vsechno u me probehlo uplne stejne, az na to, ze jsem byla tehotna nitrodelozne, mimodelozni tehotenstvi se na stesti nepotvrdilo. Drzim ti palce v dalsim snazeni.

Stana (St, 25. 1. 2006 - 13:01)

Strašně jsem si přála miminko. Takže moje radost z pozitivniho těhotenského testu nebrala konce. Bylo to těsně po vánocích a moje čtyřletá dcera se už těšila na přírustek, jenže po novém roku jsem začala krvácet a hned jsem běžela na gynekologii. V děloze nic nebylo tak mě poslali na SONO. Tam zjistili, že mám v pravém vejcovodu mimoděložní těhotenství a musela jsem na operaci. Laparoskopicky mi vzali vejcovod. Operace proběhla bez komplikací. Hned jak to bude možné tak chci znovu otěhotnět. Sice mi vše vysvětlili, ale jak se s tím psychicky vyrovnat mi nikdo neporadil. Jsem psychicky na dně a při každé zmínce o miminku mi je strašně. Ale doktor mě ujistil, že děti mít můžu, ale to čekání je hrozný. Věděla jsem, že se to stává, ale že se to může stát i mě to jsem nepřipouštěla.

Iva (So, 21. 1. 2006 - 23:01)

Dulezite je udelat ultrazvuk, hlavne kdyz zena ma brisni bolesti a krvaci. Nezapomente pri mimodeloznym tehotenstvi doktorovi pripomenout, ze chcete vejcovod zachranit.vice info na www.rodina.cz diskuze, nebo klikni na Google pro dalsi informace. Preji uspesne vyleceni

Diana (Čt, 19. 1. 2006 - 14:01)

Dobry den, 14.1.06 jsem mela samovolny potrat, deloha je dnes jiz zcela prazdna, jen jeste trosku krvacim (operativni vycisteni delohy jsem odmitla). Co me ale na dalsich vysetrenich opravdu vydesilo, byl nalez ve vejcovodu, lekarka mi rekla, ze jde bud o cystu nebo mimodelozni tehotenstvi, tzn., mohla jsem byt tehotna dvema zbusoby najednou. Teprve pristi tyden se dozvim co se se mnou vlastne deje, trnu hruzou. prosim poradte mi nekdo, kdo se s timto setkal nebo o tom slysel. Jake jsou priznaky atd. Dekuji za kazdou odpoved.

Renca (So, 14. 1. 2006 - 09:01)

Kdo mi poradí, co a jak dál po mimoděložním těhotenství. kdy byl odstraněn jeden vejcovod a byly navíc i srusty.Dekuji za odpovede

Renca (So, 14. 1. 2006 - 09:01)

Ahoj muzes mi prosim te napsat jak jsi dopadla????Ja mam 3tydny po mimodeloznim a chci se te zeptat na par veci diky moc

Iva (Út, 1. 11. 2005 - 18:11)

V mem minulem clanku jsem zapomnela dodat, ze jeden vejcovod jsem mela jiz odoperovany a tak pri druhem mimoteloznym jsem poprosila o zachranu vejcovodu a ne od odstraneni. Byla jsem po druhem mesici. Vypadalo to, ze ani moc neverili, ze ten vejcovod bude fungovat, ale myslela jsem si, ze to stoji za zkousku.No a po parti letech a trochu modleni se mi narodil krasny syn. S tim mimodeloznim otehotnenim je ta potiz, ze zena si dava cas jit na prohlidku kdyz zacne mit potize a vetsinou doktori to neumi hned spravne ohodnotit a poznat ze je to mimodelozni otehotneni. A pak naskytne situace, kdy muze jit i o zivot zeny a je i pozde zachranovat vejcovod. Mlade zeny by mely dostat vice vzdelani ohledne tohoto problemu a tak byt pripraveni rychle jednat pro zachranu vejcovodu.Sice je to uz davno, ale byla jsem dvakrat v nemocnici s tim problemem a byla jsem prekvapena, kolik tam bylo nestastnych divek a mladych zen a vetsinou s pozdni diagnozou. Asi to neni tak vyjimecny problem, ale informace chybi.

lajla (Čt, 27. 10. 2005 - 09:10)

No super-díky za radu-on když ten vejcovod je v takovém stavu,že už se nedá dělat vůbc nic,tak těžko můžu trvat na jeho zachování.mě vejcovod vytáhli,když vypadal jako rozplizlý golfový míček.mám jedno dítě na světe,jednou jsem potratila a jedno mimoděložní.levý pryč.Holky,mimoděložní se opakuje-to je pravda-ovšem v tom samém vejcovodu-pokud je zachován-tedy zachráněn ve velmi raném stádiu mimoděl.těhot.Ptala jsem se na to několika gynekol.a řekli mi to samé-pokud je ten špatný odebrán,opakuje se to v tom druhém skutečně jen výjimečně.při laparosk,kdy odebírají ten jeden,vám prohlídnou důkladně celé okolí a většinou ten druhý bývá v pohodě-člověk je většinou slabý na jednu stranu-já mám celý život problémy s levou.Když něco-vždycky nalevo-i zlomeniny:)Doktor mě uklidnoval,že nemám bulit-prej ten druhej roste jen pro sicher.Prostě hlavu vzhůru-a všem nám držím palce-tenhle rok byl pro mě fakt hnusnej.....mějte se a držte se

iva (Ne, 24. 7. 2005 - 19:07)

V nemocnici jsem pozadala o zachraneni vejcovodu a ne o odstraneni. I kdyz rodinny doktor mi potom oznamil, ze deti nemohu mit, ja jsem mu neverila. A ted mam krasneho chlapce. Takze nedejte si odstranit vejcovody

Reklama

Přidat komentář