Reklama

mimoděložní těhotenství

Návštěvník (Ne, 20. 5. 2001 - 04:05)

Ahoj, chci vam poradit internetovou adresu, ktera mi velice pomohla, kdyz jsem potrebovala poradit. WWW.GYN.CZMejte se a preji hodne zdravi!

Návštěvník (Čt, 4. 1. 2001 - 21:01)

moc Vám děkuji za odpověď. Jsem pěkně nervozni, protoze jdu příští nebo přepříští týden na sonograf,který jsem si musela sama vyžádat. Je mi 21 let a taky jsem nikdy těhotná nebyla, ale jelikož mě pobolívá břicho a moje obvodní doktorma ¨pořád říká dokola,že se chovám jako bych byla těhotná. už jsem si dělala asi 3 těhotenská testy ale vyšli negativně, tak mě napadla tato možnost, vím, že je to dost nebezpečné, proto chci mít raději jistotu. Moc děkkuji za odpověd, přeji mnoho štěstí v novém tisíciletí a ať se Vám to vydaří. A napište, jak to dopadlo na můj mail, ráda se s někým novým seznámým.marinera"centrum.cz

Návštěvník (Po, 1. 1. 2001 - 22:01)

Po 4 týdnech jsem zjistila z těhotenského testu,že jsem těhotná.Na ultrazvuk jsem šla 6-tý týden,kde mi řekli,že v děloze nic nemám,prý nejspíš spontální potrat.Test z moči byl ale stále pozitivní.Gynekoložka mne poslala na izotopyna odběr krve,kde byl výsledek také pozitivní.Po celou dobu mne v břiše chvílema dost silně řezalo,pokaždé na různým místě.Nikdy jsem těhotná nebyla a přikládala jsem to k samozřejmosti.Na druhým ultrazvuku mě zjistili embryo v pravým vejcovodu.Ještě tentýž den mne vejcovod laparoskopicky odstranily.Sama operace nebyla nijak velice bolestivá(myslím pooperační stav),ale špatně jsem nesla narkozu.Bylo mi špatně od žaludku.Doktoři mi doporučili 3 měsíce pauzu od dalšího pokusu o otěhotnění,a to vychází akorát na začátek roku.Snad nám to napodruhé vyjde,každý doktor nám říká něco jiného.Primář v naší nemocnici nám tvrdí,že máme velkou pravděpodobnost,že se nám to stane i podruhé,moje gynekoložka zas,že málokterá žena má dvě mimoděložní těhotenství za sebou.Jěště podotknu,žádný z doktorů mi nevysvětlil proč se to stalo a co udělat aby se to neopakovalo.Tak snad brzo uvidíme.Doufáme.

Návštěvník (So, 30. 12. 2000 - 12:12)

Mimoděložní těhotenství vzniká, když se oplodněné vajíčko uhnízdí ve vejcovodech, ve vaječníkách, dutině břišní a nebo pouze v hrdle dělohy. Nejčastější příčinou jsou předchozí gynekologické záněty a srůsty. některé ženy mohou při mimoděložním těhotenství dále menstuovat a nemusí mít žádné příznaky. někdy se mohou objevit bolesti břicha, vynechání menstruačního cyklu s následným nepravidelným poševním krvácením. Těhotenské testy mohou být neprůkazné (zejména ty kupované v drogérii, krevní mohou být průkaznější). Jedinou spolehlivou metodou při podezření je sonografie.nebezpečí spočívá v prasknutí vejcovodů a krvácení do dutiny břišní. Varujícím signálem je náhlá ostrá bolest nebo přetrvávající bolest na jedné straně v podbřišku, mdloby, bolest v rameni a poševní krvácení. V tomto případě je nezbytné okamžité vyšetření lékařem.

Návštěvník (Út, 26. 12. 2000 - 18:12)

jak to vypadá ? setkala se nějaká z vás s tím ?

Reklama

Přidat komentář