Reklama

mimoděložní těhotenství

Zdenča (So, 31. 1. 2009 - 15:01)

Ahoj všem,
Emmo, mohla by jsi být prosím konkrétnější ohledně zjištění ovulace z UZ?Znamená to, že kolem odhadnutého termínu ovulace bych měla navštívit doktora s UZ, aby mi určil, na které straně to probíhá?
Úplně chápu, že vše probíhá lépe, pokud člověk nestresuje, ale ono to někdy není tak jednoduché, jak říká Klárka. Ono člověku moc optimismu nepřidá, když vidí, jak někomu oznamují podezření na mimoděložní těhotenství, poté co už mu chybí jeden vejcovod a na další šanci čekal 7 let:-(.

Zdenča (So, 31. 1. 2009 - 15:01)

Ahoj všem,
Emmo, mohla by jsi být prosím konkrétnější ohledně zjištění ovulace z UZ?Znamená to, že kolem odhadnutého termínu ovulace bych měla navštívit doktora s UZ, aby mi určil, na které straně to probíhá?
Úplně chápu, že vše probíhá lépe, pokud člověk nestresuje, ale ono to někdy není tak jednoduché, jak říká Klárka. Ono člověku moc optimismu nepřidá, když vidí, jak někomu oznamují podezření na mimoděložní těhotenství, poté co už mu chybí jeden vejcovod a na další šanci čekal 7 let:-(.

Zdenča (So, 31. 1. 2009 - 15:01)

Ahoj všem,
Emmo, mohla by jsi být prosím konkrétnější ohledně zjištění ovulace z UZ?Znamená to, že kolem odhadnutého termínu ovulace bych měla navštívit doktora s UZ, aby mi určil, na které straně to probíhá?
Úplně chápu, že vše probíhá lépe, pokud člověk nestresuje, ale ono to někdy není tak jednoduché, jak říká Klárka. Ono člověku moc optimismu nepřidá, když vidí, jak někomu oznamují podezření na mimoděložní těhotenství, poté co už mu chybí jeden vejcovod a na další šanci čekal 7 let:-(.

emma (So, 31. 1. 2009 - 13:01)

Vidíš a já mám zrovna z Budejovic ty nejhorší vzpomínky,co se týče gyn a porodnice.
Ono to chce ptát se,ptát se a zase se ptát-jinak Ti sami nic nepoví.Já nedám pokoj,dokud nemám odpověd.

klára (So, 31. 1. 2009 - 12:01)

jo holky to je pravda,nemyslet na to,ale někdy to prostě nejde.Konečně jsem si od Tebe přečetla,jak to vlastně je.Já mám teď vynikajícího doktora.Ale v nemocnici,když jsem tam ležela mi nikdo nic neřekl,a to jsem měla píchání,krvácení,bolesti do zad.A volnou tekutinu už v břiše a operovali mne až za týden,docela bych řekla,že čekali co to se mnou udělá.I v Budějovicích se divili,že to nechali,tak dlouho.Ale tak to nejhorší a nejčerstvější mám už za sebou.Teď se s tím musí poprat příroda.

emma (So, 31. 1. 2009 - 10:01)

Zdenčo:vajíčko z pravého se prostě vstřebá.
Důvody nemusí být známy.Můj lékař-primář na porodním mi vysvětlil,že o zánětu za a)nemusím vůbec vědět,za B)může to být způsobeno pomalým a nepravidelným posunem vajíčka kupředu.vejcovod jej posunuje vlnitými pohyby a může dojít ke zpomalení-může se prostě pohyb zaseknout.Takto laicky mi to vysvětlil.
Na utz Ti mohou zjistit,kdy ovuluješ na zbylý vejcovod.Pak tedy jsi schopna otěhotnět ob měsíc.Ovšem může se stát-jako mé kamarádce,že zbylý převezme funkci i za odstraněný-pak to jde každý měsíc.Já mám ale ověřeno,že nejdůležitější je klid a nemyslet na to.

emma (So, 31. 1. 2009 - 10:01)

Jinak je

emma (So, 31. 1. 2009 - 10:01)

Ahoj,já měla extrovku před téměř třemi lety.
Bolest nebyla nijak silná a krvácení bylo takové nepravidelné.Chvíli nic a pak to vychrstlo.Denně jsem chodila na testy hcg.Dle toho se to pak poznalo.Byla jsem předtím na kyret,protože se myslelo,že jse o potrat-oni to nemohou zjistit hned.proto se chodí na to hcg.na utz to totiž není vidět.Leda pod kontrastní látkou.
Mně brali levý,s tím,že to bylo minutu po 12té.Po operaci mi řekli,že už jsem začínala krvácet do břišní dutiny,ale že to muselo začít těsně před operací,Dost se divli,protože bych měla mít obrovské bolesti.A já neměla žádné.jen občas píchnutí.
Já tedy si nemohu na přístup lékařů stěžovat.Je to malá nemocnice a už mě znali-chodím tam i k lékaři spádově na gynekologii a prošla jsem si tam i potratem půl roku předtím.
K otěhotnění je třeba vědět,kdy je čas na kterou stranu.Tzn,že musíte vědět,kdy ovuluje ten zbylý.Pak je to samozřejmě ob měsíc.Ale třeba mé kamarádce se stalo,že ovulovala nakonec každý měsíc na tu jednu starnu.
A závěrem nějaké povzbuzení.Po zamlklém a mimodělož.mám na jeden vjcovod dvojčata přirozenou cestou.Takže nezoufat.Samozřejmě,že to přišlo v době,kdy jsem to prostě neřešila a všimla si těhotenství až bůh ví kdy,protože jsem cyklus prostě přestala registrovat.

Zdenca (So, 31. 1. 2009 - 10:01)

Ahoj Klárko,mne operovali v Liberci. Nemůžu říci, že by byli doktoři arogantní. Jen jim chybí empatie (probém českého zdravotnictví). Nevím, jestli vysvětlení pooperačního průběhu a dalšího vývoje nechávají na obvodních gynekolozích, každopádně mi moje ošetřující doktorka nebyla schopna kloudně zodpovědět na jedinou otázku:-(. Včera jsem byla na kontrole a měla štěstí na doktora, který mi už hodně věcí objasnil. Vajíčko z pravého vaječníku prý může doputovat do levého vejcovodu, přičemž urazí poměrně velkou vzdálenost, než se případně setká se spermiemi. To prý může být důvod vyššího rizika dalšího mimoděložního těhotenství. Tak by mne zajímalo, zda je možné určit, který z vaječníků je zrovna "na řadě", abych se podle toho zachovala. Vím, že na to jdu možná trochu vědecky, ale musím přiznat, že jsem v rozpacích z toho, že se mi dějí ošklivé věci, které nemohu nijak ovlivnit. Jsem teď ve fázi, kdy s tím vším ještě nejsem vyrovnaná a přemýšlím co dělat dál.Také Ti přeji ať se vše co nejdřív v dobré obrátí:-).

Klára (Pá, 30. 1. 2009 - 18:01)

Zdeni,píši sem od podzimu.Jak to popisuješ,to je přesně můj případ.Jsem okres Český Krumlov,kde mne i operovali.Nikdy na tu aroganci nezapomenu.Nic mi také neřekli,mé hcg před půl rokem,kdy se mi to stalo mělo podobné hodnoty,po přeobjednání k jinému lékaři,jsem se dozvěděla,že těh.má tisíce hodnot.Já těhotním půl roku a nic.Měřím si bazální teplotu a nevím zda se u mne objevuje ovulace,mám to celé roztržité,žádnou pořádnou křivku,jedno dítě sice mám,skoro tříleté,ale v životě jsem si nemyslela,že mě toto potká.Do března pokud neotěhotněním,po dohodě s lékařem,budeme postupovat nějaké kroky,ani nevím jaké.Zkusím vše možné i nemožné,abych mohla mít ještě jedno dítě.A do toho mám příšerné bolesti po odebrání pravého vejcovodu,srůsty.Jinak jak píšeš o tom pravém vaječníku,tak ten má dál hormonální funkci,menstruace apod.Jinou vlastně nezastává,na těhotnění je pouhá levá strana.Přeji Ti moc štěstí jako každé jiné s tímto zážitkem.K.

Zdenca (Čt, 29. 1. 2009 - 11:01)

Zdravím všechny prodělavší i ty, které měly větší štěstí a mimoděložní těhotenství se jim vyhlo. Mimoděložní těhotenství mi bylo laparoskopicky ukončeno v sobotu 24.1.2009 odebráním pravého vejcovodu. Zatím mi nikdo nevysvětlil, kudy vajíčko z pravého vaječníku (ten mi nechali) bude odcházet z těla?? Také mi nebyli schopni objasnit příčinu. Srůsty tam prý vidět nebylo a o žádném rozsáhlém zánětu v minulosti nevím. Můj operatér mi tvrdil, že ve většině případů se příčina nezjistí a že to mám brát jako náhodu. Že není něco v pořádku jsem pochopila, když jsem začala opožděně (5t od poslední MS) při nočních křečích v podbříku krvácet a zároveň mi vyšel pozitivní test. Za dva dny jsem šla na odběry krve a UZ. Těhotenství se potvrdilo, i když na UZ vidět nebylo. Stále jsem lehce krvácela. Další odběry krve ukázaly mírný pokles HCG. O dva dny později začalo HCG mírně stoupat, což začalo být doktorům podezřelé a zdánlivá dutinka v děloze (zamlklé těhotenství)prý vůbec nic znamenat nemusí. HCG druhý den dosti vzrostlo, i když méně než u normálního těhotenství. Na UZ to začalo vypadat na mimoděložní na levém vejcovodu, tak mi doktoři doporučili laparoskopicky to zkontrolovat a provést revizi dělohy (dutinky). Nakonec to tedy odhalili na pravé straně. Každopádně přes veškerý pokrok v diagnostice se pravý stav zjistil až při laparoskopii, zatímco HCG už bylo poměrně vysoké - 865. Bylo to mé první těhotenství, takže mi dalo dosti velkou práci pochopit, co se to vlastně děje. Zároveň obrovské zklamání, které následuje strach z toho, aby se to znovu neopakovalo. Zajímalo by mne, jaké má, kdo zkušenosti s otěhotněním po tomto zákroku, šance na opakování mimoděložního těhotenství po oderání jednoho vejcovodu, možnost srůstů na zbylém vejcovdu po tomto zákroku, prostě cokoli co může následovat. Díky a ať se Vám všem mimoděložní těhotenství vyhýbá obloukem:-).

Lenča (Ne, 25. 1. 2009 - 22:01)

Ahojky ...,můžu se zeptat odkaď pocházíš?Koukám,že ty doktoři jsou všude,člověk si fakticky nevybere.

Návštěvník (So, 24. 1. 2009 - 12:01)

souhlasim,prave jsme prodelala operaci pred par dny, a to me necely tyden lecili na zanet mocovvych cest.....
mela jsem k tomu vsemu i cystu, nikdo mi nerekl, zda mi ji odstranili, a co byl problem. jak tomu můžu predejit, jestli mam druhy vejcovod funkci, nic komunikace "nula" proste jsme jenom kusy masa a hlavne at uz jsme pryc. S manzelem jsme se samozejme na vse ptali,jaka je moznost zachranění vejcvodu apod. a vsichni byli prekvapeni, proc se vubec ptame, ze je to banalni zakrok...

Klára (Pá, 2. 1. 2009 - 12:01)

Stáňo možné je vše.Já to takhle měla taky,ale bolí Tě celé břicho nebo jen jedna strana?Mě bolela,nebo spíš píchala pravá strana.A do toho jsem krvácela.Ale to je individuální.Vyšel mi i těh.test.Zajdi radši ke gynekologovi.Člověk nikdy neví!

Lucie 30 (Ne, 28. 10. 2012 - 14:10)

Zdravim ženy vcera jsem byla...me vzali levy vajecnik a zatim nic,nekrvacim

Lucie 30 -- dn (Ne, 28. 10. 2012 - 13:10)

jak to vypadá ? setkala se...me ve stredu bolelo bricho,tak jsem jela do nemocnice a tady mi rekli ,ze jsem tehotna ,ale mela jsem ho mimo delohu,hned operace s celkovou narkozou,vzali mi levy vejcovod,tak mam jenom pravy ,ale zachranil mi zivot,ze mi to dali pryc,doma mam syna kteremu je 1. rok Filipka ,ale stejne to moc boli,ale co se da delat

maruška (Út, 7. 6. 2011 - 08:06)

Je to smutné.Já sama to teď s přítelem prožívám.V unoru jsme čekali miminko a v 8 tt mu přestalo být srdíčko.Tak jsme se za 2 měsíce mohli pokoušet znovu,ale těď je to zase mimoděložní těh.Všechny kočky tady píšete o tom ,že Vám museli vzít vejcovod to samé řekli mě, ale jelikož jsem se nechtěla vzdát bez boje tak jsem si o tom zjistila hodně informací a zjistila jsem,že je možnost si zažádat o léčbu injekcemi ta látka se nazívá METOTREXAT a tím mě ted léčí a zabíra to tak ze klesne za čas HCG na 0 a ten plod uplně vstrebá a tím se zachrání vejcovod.Je to šetrná léčba,ale doktoři ji asi nenabízejí.Hodně štestí..Vím jak to bolí a mrzí..Maruška

Lenča (St, 5. 11. 2008 - 22:11)

Děkuji Kláro,taky držím palečky ať vše dobře dopadne.Zítra jedu na kontrolu,tak jsem zvědavá.Doufám,že bude vše o.k.Zatím se měj

__utma=48467763 (St, 5. 11. 2008 - 20:11)

Leni,gratuluji.My také teď těhotníme,asi tak měsíc.Jsem jak na trní!!!!Tak ať vše vyjde v pořádku.Klára

Návštěvník (St, 5. 11. 2008 - 19:11)

Ahoj Olčo,už píši asi pozdě a Ty jsi stoprocentně v pořádku.Byla jsem prý tak pátý šestý týden těhotná.Nikdo mi nic pořádně neřekl,ale tak nějak jsem si to spočítala sama.Prý se to projeví,tak do 9tého týdne,ale přesně neřeknu.Ale já to poznala ještě dříve než jsem začala krvácet,měla jsem neustále nafouklé břicho a pocit,že budu mít gyn.zánět.Ty jsem těsně před otěhotněním proděla a dvakrát za sebou.To byla prý příčina.Hned potom jsem také vyměnila lékaře.Tak se Olčo ozvi,jak jsi na tom.A držím mocmoc pěstičky.K.

Reklama

Přidat komentář