Reklama

nízký krevní tlak

Hanka (Ne, 10. 6. 2007 - 11:06)

Zdravím, taky trpím nízkým tlakem, ale nikdy žádné potíže nepociťuju, to, že jsem permanentně unavená, občas se mi zamotá hlava, jsem pokládala za normální, ale lékař mi naměřil tlak 76/49. Ptal se, jestli mi neni špatně, ale já předtim vypila kávu, chodím plavat...Je to normální?

příroda (Po, 21. 5. 2007 - 15:05)

můžeš mít opravdu nízký tlak na to je dobrá tinktura z rozmarýnu a gingo bilobi a také to můžeš mít od páteře,když si sedáš může se ti přiskřípnout na chvíli v páteři mícha a dělá závratě doporučuji ti navštívit neurologa

irena (Po, 21. 5. 2007 - 14:05)

stává se mi že když ležím tak mám motolicy a když vstanu tak se mi motá hlava a potím jse tlak jsem mnela vždicky nižší a ted mám 145/95 prosí napište.

Návštěvník (Ne, 29. 4. 2007 - 12:04)

přijde mi že lepší je mít nižší tlak, než vyšší. Nižší se dá přece zvýšit tím, že budete solit, pít kafe, atd, prostě věci, co se nesmí u vysokýho tlaku..

Hanka (Ne, 29. 4. 2007 - 10:04)

Jsem alergik jen na jaře. Byla jsem na návštěvě a těžko se mi dýchalo, tak mi hostitelka změřila tlak a měla jsem 139/106. Jinak, co vím mívám 110/60, což je nižší kr.tlak. Je možné, že z nedostatečnosti vzduchu se tlak zvýšil? K lékaři jsem nešla, protože o týden později mně tlak opět klesl.

Hanka (Ne, 29. 4. 2007 - 10:04)

Jsem alergik jen na jaře. Byla jsem na návštěvě a těžko se mi dýchalo, tak mi hostitelka změřila tlak a měla jsem 139/106. Jinak, co vím mívám 110/60, což je nižší kr.tlak. Je možné, že z nedostatečnosti vzduchu se tlak zvýšil? K lékaři jsem nešla, protože o týden později mně tla opět klesl.

Návštěvník (Út, 13. 3. 2007 - 11:03)

Honzo, třeba máš kolísavej.

HONZA (Út, 13. 3. 2007 - 11:03)

Prosím o radu. Několikrát za posledních pár dní se mi stalo, že se mi najednou, zejména v klidu, velmi zamotala hlava, udělalo nevolno, a zúžilo zorné pole vidění. Tento stav trval cca 1-2 minuty. Tipoval bych nízký krevní tlak, ale... při následném měření byl tlak cca 140/75. Je možné, že by toto náhlé zvýšení bylo způsobem stresem z nastalé situace? Můj obvyklý TK je cca 120/60 - beru léky naopak na vysoký tlak. Je možné, že by někdy prášky zafungovaly tak moc a výše popsané potíže byly způsobeny jeho příliš velkým poklesem? Je potom možné jeho "vylítnutí" z důvodu stresu? Děkuji za radu

P. (Út, 27. 2. 2007 - 06:02)

Pít kafe a nebo si nechat napsat od doktora gutron prášky a každé ráno před jídlem vzít jeden prášek...A občas frťan...)

Lada (Čt, 22. 2. 2007 - 23:02)

Já mám dost často 70/30, je to jako kdyych nežila, jen se potácím, nic na to prý není. Na vysoký tlak je tolik léků. Co dělat?

P. (St, 21. 2. 2007 - 07:02)

Ahojyky lidičky. Nízký tlak už mám od narození, nikdy jsem neměla problém jen když jsem prudce vztala.Ale od září 2006 se mi motá stále hlava,ve velkých obchoďákách mám závratě a je mi špatně a každý den v kuse mi píská v uších.Teď už tak nějak vše ustává, až na ty uši.Byla jsem na EEG,neurologii,ale vlastně asi nic nezistili jelikož vše jim trvá a všude se musí měsíc do předu objednávat.Teď chodím na ORL kvůli uším a tam mi řekli, že mám titinus a za vyšetření musím zaplatit 850Kč..To není normální,jednou mi něco je a musím platit.Nejradši bych zrušila pojištění a bylo by to,aspoň bych měla na to si zaplatit léčbu,teď boužel na to nemám.Takže musím trpět dál...Ale jinak na motání hlavy pomáhaj studený obklady na hlavu :-)

Pepina (Čt, 15. 2. 2007 - 18:02)

Jano to neřeš, já mít 106/60 tak si řeknu, že ho mám nějakej vysokej.
Uklidni se, na nízkej tlak se neumírá a v podstatě se ani neléčí.

jana (Čt, 15. 2. 2007 - 14:02)

Dobrý den,prosím o radu.Už čtyři dny mám krevní tlak 106/60.Hlava se mi nemotá,jen občas mám pocit, jako by mě to táhlo na pravou stranu.Je mi v noci hodně teplo a mám pocit na zvracení.Nikdy jsem s tlakem neměla problémy.Může to nějak souviset s tím,žě jsem měla před čtyřmi dny zvýšenou teplotu.Od té doby mám tyto problémy.Kávu piju a večír si dám skleničku červeného vína.Můžete mi nějak púoradit.Děkuji

Pepina (Út, 6. 2. 2007 - 14:02)

Taky mám nízkej tlak, tak 80-90/40-55 a přitom mám cholesterol 3,8. V tom problém nebude.
Ale můžeme se radovat. Přestože je život s nízkým tlakem nepříjemnější než např. s tlakem vysokým, tak se lidi s nízkým dožívají mnohem vyššího věku než lidi s vysokým (pokud se jim teda nezamotá na křižovatce hlava a neomdlí před tírákem)

Pavla (Út, 6. 2. 2007 - 13:02)

Dobrý den, prosím o radu. Může nízký tlak souviset s problémy s páteří? Mám výraznou skoliozu,, před rokem začala dělat velké problémy, obzvlášť krční páteř a zhruba v tu dobu se mi začaly objevoval i závratě, nevolnost, únava..i přes to, že pravidelně kvůli páteři a hypotrofii svalů cvičím.. Vše se zhoršilo prodělanou mononukleozou (srpen-prosinec).. Těžko říct, zda jsem tolik unavená po mono, nebo díky zádům nebo tlaku.. Mívám 90/60 i méně..změny tlaku a počasí na sobě cítím dlouho dopředu, někdy jsem celé dny vyřízená, obzvlášť během mensesu.. Dá se s tím něco dělat? Už si vážně nevím rady, poslední rok nemůžu skoro nic, buď jsem nemocná nebo unavená aúpd., přitom předtím jsem žádné větší problémy nemívala.. Díky za jakoukoli radu..

Návštěvník (Čt, 7. 12. 2006 - 09:12)

Přeji hezký den, zkuste si nechat vyšetřit cholesterol. Ze studií víme, že cca 85-90% nemocných s nízkým krevním tlakem má vysoký cholesterol. Vždy je nutný komplexní léčba, nikoliv jen snaha o odstranění příznaků. V případě, že budete mít vysoký cholesterol, je třeba intenzivně léčit tak, aby došlo k jeho normalizaci a změně poměru LDL a HDL cholesterolu. Za několik měsíců až let pak dojde i k normalizaci krevního tlaku.
Mnoho štěstí.

ANN (St, 6. 12. 2006 - 17:12)

MAM NIZKY TLAK OBCAS A NEJDE ANI CHODIT ROVNE A NEJLEPSI JE SI DAT VINO,NEBO NEJAKY ALKOHOL,NEVIM ALE RADU PRO CLOVEKA CO MA DENNI PROBLEMY A NECHCE SE STAT ALKOHOLIKEM..JINAK KAVA JE DOBRA TEZ.

Inka (Pá, 17. 11. 2006 - 22:11)

Mám taky chronicky nízký tlak už pár let!Dosahuji hodnot 80-90/40-60.Káva má na mě skutečně pouze krátkodobý účinek a jen někdy a pak tlak ještě víc klesne!Zvýšená spotřeba tekutin vůbec nepomáhá,solím hodně odjakživa,víc už to ani nejde.Pohybem zvýšit nelze, protože se neudržím ve vzpřímené poloze a pokud to chci překonat a chodit, klesne ještě víc! První pomoc-lehnout-hlavu vodorovně, nohy nahoře!Lék na zvýšení tlaku je gutron, ale mně nepomáhá! Osvědčuje se mi nejčastěji silný černý čaj+guarana nebo caffit.Pozor-tlak ještě víc klesá po jídle!

Jana (Pá, 17. 11. 2006 - 11:11)

Ahoj maminky :o) Máte problémy se svými dětmi? Prosím pomozte mi s odhalením jedné z příčin - kdy a jak tyto problémy vznikají. Podívejte se na net: www.janyb.wz.cz a zodpovězte anonymní dotazník. Výsledky, které zjistím bych chtěla stručně shrnout zde na Doktorce. Třeba se dozvíme něco nového. Děkuji Vám a zdravím :o) Janča

mirek (Pá, 17. 11. 2006 - 08:11)

Někde jsem četl že krevní tlak upravuje jak nahoru tak dolů Ženšen.chce to vyzkoušet

Reklama

Přidat komentář