Reklama

nízký krevní tlak

Návštěvník (Út, 30. 7. 2002 - 22:07)

Hm...tak můj normální!!!!!tlak je 70 na 40,to je moje normální hladina,asi sami chápete,že když se sníží a to dělá dost často,tak mi to moc dobře nedělá..sama nikam nemůžu jít,neustále chodím z doprovodem,protože pořád padám,necítím nohy a mám pocit jako bych usínala a byla pořád vzhůru a taky mě pálí uši a na to bych se chtěla právě zeptat,dělá Vám to taky?nejsem žádný skuhrálek,ale znemožňuje mi to dělat všechny věci co mě baví...mrzí mě to a ráda bych s tím něco udělala..poradíte mi?Děkuju

Návštěvník (Út, 30. 7. 2002 - 15:07)

U nas je v rodine nizky tlak dedicny, ma ho jak bracha tak ja a uz jsme si oba nasli urcity system. (Mivam tak 85-90 na 55-60 a tu a tam i o sobe nevim)Nejlepe mi funguje cerny caj (kafe mi vubec nechutna a pak je pravda, ze ma jen kratkodoby ucinek), doporucuje se take coca-cola, ale povazte kolik do sebe dostanete cukru, nez vas to trochu povzbudi. Prinejmensim alespon na cestach je to nejdostupnejsi vec, ktera vas postavi na nohy a skvely lek na cestovni nevolnost. Alkohol po ranu - no stari francouzi to tak delaji :-) a pani jak jim je - nejlepe cervene vinecko. Horsi je, ze mi vzdycky rodina moji lahvinku "zdravotniho" vypije. Dobra je take studena sprcha, nekdy staci jen jit si umyt ruce nebo si dat studeny hadr na hlavu a take hodne pit. Uplne ze vseho nejvice mi pomaha koktejl z cerneho caje (caj ma dlouhodobejsi ucinek), guarany a ginka. (v omezene mire, kdyz uz jsme opravdu hodne mrtva) Kdyz dojdou tabletky, je jeste k dispozici onen energeticky napoj s pajdulakem, ale tady bych se trochu bala. Energeticke napoje byvaji docela dost zradne, nikdy nevite jak budete na chemii reagovat. Redbuly, Semtexy a podobne utrejchy nemuzu, protoze potom nespim, jeste ve ctyri hodiny rano litam jako fretka a kdyz si nahodou lehnu, tak se cela chveju, nehlede na obsah chemikalii. Druhy den mam potom deficit a co jsem predchozi den nahnala, to druhy den naspavam v podobe chodici mrtvoly. Myslim, ze Erektus drive byval ciste prirodni, ale ted nejak vylepsili recepturu a je to to same, co ostatni- tj. sama chemie.

Dagmara (Po, 24. 6. 2002 - 11:06)

Bylinná terapie je na delší řeč,kdo máte zájem se skutečně dát do pořádku, ozvěte se na můj e-mail.Dagmara

Návštěvník (Po, 24. 6. 2002 - 11:06)

Vážená paní Dagmaro, k odpovědi ze 17. 6. Mohla byste napsat jaké jsou ty skvělé bylinkyna nízký tlak. Všem ostatním by nám to pomohlo, kteří také trpíme nízkým tlakem. Mockrát děkuji.

Dagmara (Po, 17. 6. 2002 - 10:06)

Všem postiženým nízkým tlakem, mám svoji životní zkušenost od mládí cca od 16 let jsem po ránu omdlívala, byla mi stále zima, únava a vůbec někdy divno. Po spoustě let lékařka homeopatka, u které jsem byla kvůli alergii pojala podezření na hypofunkci /sníženou činnost/ štítné žlázy. endokrinolog to potvrdil a já se již 8 let léčím a jsem v pohodě. Navíc užívám skvělé bylinkové doplňky potravy a jsem OK.

Návštěvník (Út, 23. 4. 2002 - 17:04)

Je mi 37, v posledních letech jsem absolvovala podrobné vyšetření srdce, EEG, CT mozku a podrobné testy krve, včetně imunolobie, vše v normě. Přesto mívám následující problémy. Mívám úplně studené ruce (až pocit bezcitu) a je mi celkově zima, pokud po delší době vstanu delší dobu stojím, točí se mi hlava, že mám pocit, že omdlím. Většinou mě i jakoby tlačí hlava na termeni, vždy ve stejném místě.Tlak si měřím, mám většinou nízký - i 100/65, ale někdy normální 120/80. Mám nález na krční páteři a prý jsem hypermobilní, což mi způsobuje časté zablokování krční páteře a bolest trapézových svalů. Beru Tanakan na prokrvování. Prosím poraďte. Díky

Lucienka (So, 13. 4. 2002 - 10:04)

K tomu předspánkovému syndromu:NE! Nízký tlak Tě zas až tak netrápí, pokud ležíš ve svislé poloze, Anko. Co popisuješ, jsou dle mne NERVY! Myšlenky tohoto typu dokáží udělat s člověkem - i zdravým tělesně - pěkné divy. V momentě, když začneš pobíhat po bytě, buď si jistá, že trpíš úzkostnou poruchou... Chce to např. pravidelnou kratší relaxaci před spaním, místo toho přemýšlení, jak je ti zas zle... JE TO VELMI TěžKé, ALE BUĎ TO DOKážEš NEBO TI BUDE ZLE CELý žIVOT!Lucienka

Lucienka (So, 13. 4. 2002 - 10:04)

Soni,kafe je největší blbost, co mi kdy kdo poradil! Ano , zvýší Ti tlak na čtvrthodiny a pak...... sníží ho ještě o pár stupínků dolů. Aspoň u mého nízkého TK 85/55 to tak funguje. Pomoc v podstatě neexistuje..... hodně aktivně cvičit, chodit do sauny, vínečko po ránu, cukr a akupresura. A věřit, že to zas přežiješ!Lucienka

Návštěvník (St, 27. 3. 2002 - 12:03)

taky mám nízký tlak tak 70na 35,je mi 21let,někdy mi je špatně a někdy prostě pohoda.doktorka se divila,že ještě žiju.Jenže pak zjistila,že můj tlak je kolísavy,tudíž nikdy nevím kdy to se mnou šlehne.Je fakt,že nízký je lepší než vysoky

Návštěvník (Po, 10. 12. 2001 - 11:12)

Můj nízký tlak čas od času klesne až na 70na40, což mi dělá potíže být ve svislé poloze. Prý se dá zvýšit i následujícími bylinnými procedurami (osobně je nemám ozkoušené, alkoholu se vyhýbám): Hrst rozmarýny macerovat 14 dní v 1 litru červeného vína. Pít dvakrát denné ½ dcl.JMELÍ napravuje poruchy krevního oběhu, maximální denní dávka je 5 g!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nálev: 1 čajová lžička listů jmelí zalít studenou vodou, nechat 12 hodin vylouhovat, před pitím zahřát na vlažnou teplotu. POZOR!!! jmelí je polojedovatá rostlina, bobule se nesmí používat. Stanovená dávka se nesmí překročit.

Návštěvník (Ne, 20. 5. 2001 - 00:05)

Doporučuji vám přečíst si článek od MUDr. Rudolfa Zemka na http://www.doktorka.cz/run/redsys/r-art.asp?id=693

Návštěvník (Pá, 11. 5. 2001 - 11:05)

Ahojky Sono, musim se smat..Jelikoz sice uvadis neje to cisilkko, ale nezminujes se zda je to ta horni hranice ci dolni...Pokusim se ti to trosku vysvetlit....Ja mam pernamente nizky tlak tj. 90 na 59-65.....Ta horni hranice by u me mela byt kolem 120( 100- u kazdeho a 20 vekova hranice)u me optimalni tlak by mel byt 120/80.........Rika se ze kdyz je nekdo v jinem stavu muze zaroven dochazet ke snizeni tlaku.................Mela by sis dojit na gynekologii..Co se tyka nizkeho tlaku, bud rada ze mas nizky a ne vysoky......Ja se s tim naucila zit, je fakt ze kava pomaha, ale taky pomaha 1 stamprdle tvrdeho alkoholu..Pak sice jeste existuji kapicky, ale ty lekari nechteji moc predepisivat a to z toho duvodu, ze ty nikdy neodhadnes bez tlakomeru vysi sveho tlaku.jelikoz moc nebezpecne je kdyz se jak dolni tak horni hranice tlaku k sobe blizi........

Návštěvník (Út, 8. 5. 2001 - 10:05)

Možná,že je to ta správna rubrika.Moj problém,pískaní v uchu , najviac v ?avom.Vyšetrenia u ušného doktora nezistili žiaden problém.Mám 49.r.,nižší krvný tlak mám od mladosti.Často mám bolesti hlavy,hlavne po prebudení,zvlášť,keď nasleduje deň bez práce.Jak sa zbaviť týchto nemocí vopred ďakujem..

Návštěvník (Út, 24. 4. 2001 - 07:04)

Od včerejška mi není dobře/motání hlavy, na zvracení, není chut k jídlu/, dneska ráno to samé, zašla jsem si změřit tlak, a mám ho prý nízký 105, na počasí netrpím a nikdy jsem problémy neměla, prý si mám udělat kafe, ale já kafe moc nepiju, nepište mi prosím jak tlak upravit. Provozuju přerušovaný sex s přítelem, mohlo by se snad jednat o těhotenství? Díky za vaše rady a zkušenosti.Zdravím sona

Reklama

Přidat komentář