Reklama

nízký krevní tlak

viki (St, 16. 2. 2005 - 10:02)

Bobo, mám podobné problémy. Občas omdlím, často ztrácím rovnováhu, vždy při změně polohy. Dělali mi různé testy a výsledek je těžká porucha krevního oběhu a to je vše. Žádná léčba!, dělej co umíš,nauč se s tím žít! A to platím do soc.systému ze svého platu měsíčně pěkný balík. Jsem už znechucená.

Honza (Út, 15. 2. 2005 - 10:02)

To je otázka, proč to vůbec je? Já měl mírně nízký tlak, ale pak se to v určitém život. období upravilo na optimální 120/70-80. Osobně jsem tu změnu k lepšímu vnímal jako následek větší aktivnosti- ne jen ve smyslu činnosti, ale nepasivnosti, nepoddávání se životním situacím schopnosti svůj život aktivně tvořit, brát do vlastních rukou, nenechat si dělat na hlavu. Nutno si uvědomit, že je to přesný opak vysokého krevního tlaku, kdy lidé s vysokým kr. tlakem jsou naopak srdcaři, cholerici, lidé mnohdy příliš se přetěžující a aktivní.Tedy domnívám se, že nízký krevní tlak je ne-li ze 100 procent potom z drtivé většiny psychickým problémem.

Slávka (Čt, 1. 7. 2004 - 00:07)

Zkuste vypít skleničku hodně osolené vody.Je to první pomoc při nevolnosti, dlouhodobě asi nefunguje. Přeji dobré zdraví!!!

bobo (So, 26. 6. 2004 - 19:06)

Já mám od nízkého tlaku takové potíže,až omdlím.Je to hrozné a tímto způsobem jsem si přivodila těžký úraz,zlomenou krční páteř a 10 stehů na hlavě.Kdyžmi tlak hodně klesne /90 na 60 / a točí se mi hlava,lehnu si,dám si vysoko pod hlavu a vezmu hned aspirin,mám strach z mrtvice.

Kristýna (So, 19. 6. 2004 - 21:06)

Proč to vůbec je?

Kornelie (Čt, 22. 4. 2004 - 00:04)

I já mám relativně nízký tlak.Ve svých 49 letech 105/70.Při změně počasí se sníží i na 90/65.Ale v poslední době se mi z ničeho nic, vyšplhá tlak na 140/100.V té chvíli mám v očích malé flíčky,vidím špatně,vše to trvá cca půl hodiny a tlak zase klesá na mých obvyklých 105/70.Jak tohle léčit?

Marketa (So, 17. 4. 2004 - 22:04)

Pisu o tom referat

nimi (So, 17. 4. 2004 - 16:04)

Já mám také problém s nízkým tlakem, jsem strasne zimomriva, vecne mam ledove ruce a nohy, porad musim byt hodne teple oblecena, kdyz vstanu z postele nebo z drepu zatmiva se mi pred ocima nebo i malem padam. A to ani nemam tak nizky tlak-tak kolem 105/60, nekdy i kolem 90, ale uz jsem mela i 125(po vybehnuti schodu :) V tech situacich jak jsem popsala je ten tlak ale urcite nizsi. Zadnou radu od doktorky jsem nedostala, mam byt rada ze nemam vysoky:). Kafe nesnasim a alkohol mi taky nechutna. Ale pry se doporucuje zvysit prijem sodiku (tedy vic solit)- coz se prave lidem s hypertenzi zase zakazuje. To delam intuitivne uz od puberty...vzdycky jsem mela potrebu si vse dosolovat,a i kdyz okoli mi to spis vycitalo, ja myslim, ze telo samo me k tomu nutilo, poznalo, ze toho sodiku na ten tlak potrebuju vic :) Fakt je,kdyz solim min, mam problemy daleko horsi a tlak vazne jeste nizsi. Takze soli zdar :)!

Leona (Pá, 6. 2. 2004 - 13:02)

Zelený čaj opravdu pomáhá, ale pozor je návykový a to i bez alkoholu.

sadraj (Po, 19. 1. 2004 - 01:01)

Bylo mi doporučeno 3-5x denně zelený čaj a to přímo Prof. Matrinem Bojarem a kupodivu to zabírá po ránu na lačno první a pak další před obědem a večeří jinak se mi motá hlava a ostatní příznaky po jídle už to nezabírá tak dobře a hlavne se musí dlouho louhovat. teaaaaaaaaaa´d jsem objevil ješte sáčkovanou kombinaci s ginkem a ta je ještě lepší

Katka (Ne, 18. 1. 2004 - 10:01)

nazdárek lidi, mám také nižší tlak, ale je problém v tom, že když jdu k lékaři, tak mi ho měří ráno a to ho mám naproti tomu co večer ještě dost vysokej..hlavně mám málo tepů srdce a to dost pociťuju, například když ejdu na kole tak po 200m mi začněe strašně bít a už nemůžu..mám pocit jako bych měla omdlít - nemůžu pořádně dýchat...nebo když vstávám,tak kus jdu po slepu-prostě nevidim, mám temno před očima a motá se mi hlava, v poslední době s emi stává, že mi začínají strašně brnět dlaně a i obličej!! Hlava s emi motá i když třeba jen delší dobu stojim.. nemáte někdo podobný problém? Jsem z toho už docela trochu mimo,protože vzhledem k mému věku - 18 roků se nemůžu pořádně ani učit, přijdu ze školy a jsem tak unavená (obvykle kolem 2) že musim jít spát a večer chodim spát už kolem 22h... Tak vám přeju hodně zdraví a mějte se...

Leona (Pá, 16. 1. 2004 - 08:01)

Mám taky nízký tlak, fuguju jako barometr. Když je venku nízký tlak, mám ho i já. Někdy se mi jen motá hlava, jindy dostanu migrénu a zvedá se mi žaludek. Zkuste přitom pít kafe nebo alkohol. Jediné co mám osvědčené je pohyb a to jak preventivně, tak při počátečních příznacích. Buď svižná procházka, aerobik dokonce mi pomáhá i sex. Ovšem když už je to rozjeté začnou mě brnět ruce a je mi na omdlení je opravdu nejlepší si lehnout s nohama nahoru, případně trocha černého čaje.

Lep (Po, 3. 11. 2003 - 10:11)

Ahoj, taky mam nizky tlak - nekdy i 70/40...Ale posledni dobou zacinam mit nabehy na omdlivani... naposledy o vikendu na koncerte - clovek hodinu stoji, dycha kuraky kolem a navic je ve vetsine klubu nesnesitelne vedro... Totalni omdleni jsem zazila jenom jednou a to poranu, kdyz jsem vstavala a snazila se obejmout drahou polovicku... zustala jsem na nem viset a co se dalo dalsich par minut, nevim... Byl z toho chudak docela paf!Lekarka mi poradila dat si rano panaka - ovsem na lacny zaludek - to by me zabilo... Kafe pry nefunguje, protoze ma jenom docasny ucinek a pak tlak klesa jeste niz, nez predtim...Ted mi jedna odbornice na prirodni produkty hleda neco v oblasti bylinek... Az neco najde, tak dam vedet!Mejte se a drzte se! :)))

rawen (Po, 3. 11. 2003 - 09:11)

Ráda bych reagovala na příspěvek Anky z 18.března 03.Mám totiž úplně ty samé problémy, objevilo se mi to teprve nedávno a jsem z toho dost vedle.U mne to totiž nepřejde po chvilce, ale trápí mě to celou noc.Nemůžu usnout, protože se mi začně dělat "divně", těžko ty pocity popsat, i když Anka to celkem trefila.Psychického rázu to ale nebude (ad Lucienky reakce),žádnými stresy netrpím.Napadlo mě,že by to mohlo s nízkým tlakem souviset,když rychle vstanu, tmí se mi před očima a pomotává hlava,prostě klasické příznaky.Máte-li někdo podobné obtíže a víte co s tím, dejte vědět, moc díky.Mějte se pěkně a pevné nervy.

Petra (Čt, 16. 10. 2003 - 00:10)

Romčo, to, co posuješ vypadá jako migréna (která se s nízkým tlakem nevylučuje)a MR ,CT i EEG je nezjitelná.

Romča (Pá, 10. 10. 2003 - 22:10)

Ahoj, já mám sice většinou tlak normální, ale v okamžiku, kdy mi klesne, je se mnou téměř konec. Nemohu ani sedět, ležím v posteli (nebo kde se dá), mám nohy nahoru a točí se mi děsně hlava. K tomu zvracím a nejsem ani schopná pohnout hlavou, protože se mi tak zvedne žaludek, že opět zvracím. Už se mi stalo, že to trvalo skoro 5 hodin!!! Teď v poslední době sice problémy slábnou, i přesto se ovšem stále děsím okamžiku, kdy to na mne opět udeří. Jestli máte někdo po ruce recept na první pomoc, prosím, napište mi. Budu Vám velmi vděčná. Mimochodem, byla jsem na CT mozku, sonu srdce, rentgenu páteře (tam mi našli jen slabý nález na krční páteři, prý to těžko je od toho), takže... prosím, pomozte. Ahoj Romča

Simča (Čt, 20. 3. 2003 - 16:03)

Zdravím všechny, někde jsem četla, že na nízký tlak je dobrá slaná slepičí polévka a je pravda, že mi zabírá. Simča

Návštěvník (Pá, 6. 9. 2002 - 16:09)

Uz od detstvi trpim zanety ucha,ve 20 letech pribyl nizky krevni tlak,pred5 lety po zanetech praskl usni bubinek.Od te doby mam zanety 2-3 do mesice,lekar nasazuje same antibiotika,ktere nepomahaji.Pridaly se bolesti hlavy,zavrate,mam problemy s rizenim auta.Zadala jsem usniho lekare o vysetreni rentgenem,ale rekl,ze se s tim neda nic delat.Nemuzu se s tim smirit,problemy narustaji a ja jsem porad na antibiotikach,ktere jsou uz bez ucinku.Momentalne jsem dlouhodobe v zahranici,kde je lecba draha/jedna navsteva lekare s antibiotiky vyjde na 120 USD/.Rada prijmu jakoukoliv radu od nekoho, kdo ma podobne problemy.S pozdravem Alena

Návštěvník (Pá, 6. 9. 2002 - 14:09)

Prosim vas ma nekto radu jaky bilinkovej caj pomaha? Diky.

Návštěvník (Ne, 1. 9. 2002 - 00:09)

Ahoj JAni,není třeba ani bylinek,pokud míváte už ráno při vstávání pocit že sebou seknete a kafe vám nejede,před vstanutím proveďte následující dýchání.Nadechujte pomalu,nejprve do břicha pak do hrudníku postupně a pak prudce vydechněte.Opakujte pětkrát po sobě,budete mít sice pocit,že se vám nafukuje hlava,je to však znamení,že to děláte dobře.To mi poradil homeopat a opravdu to zabírá.Nemusím pít nutně kávu a ani brát kapky,mimochodem pro zájemce jeden druh na nízký tlak se jmenuje Pedrolon.TAk hodně zdaru a lepší tlak!

Reklama

Přidat komentář