Reklama

RIVOTRIL

Michal (So, 14. 7. 2007 - 00:07)

NO SUPER! Moj psychiater mi stale /viac ako rok/ predpisuje Rivotril 0,5 a tvrdi, ze nie je az ta velmi navykovy a usmieva sa ako blbecek.
Takze okrem uzkosti budem riesit este aj zavislost. No fasa!

marek (Pá, 13. 7. 2007 - 22:07)

je to antidepresivum je to proti depresim a je to silne navikove!jednou jsem to skusil vysadit a musela pro me prijet zachranka,nyslel jsen si ze lezu po zdi jeko pavouk,mel jsem proste halucinace je to proste hnusne

katka (St, 11. 7. 2007 - 21:07)

ja ho berem 4roky mam strach ho vysadit.mam 0,5mg denne.Ozaj sa ho chcem už zbavit ale bojim sa

Pavla (Út, 10. 7. 2007 - 06:07)

Rivotril mi předepsali v centru pro rostroušenou sklerozu proti tuhnutí svalstva. Beru ho zatím jen měsic jeden na noc, ale jsem více po něm ospalá.

Eli (Po, 9. 7. 2007 - 18:07)

Má někdo skusenosti s tikmi a jejich léčbou?
Mám na mysli alternatívní medicínu.
Pomůžte nám, prosím Vás.

Eli (Po, 9. 7. 2007 - 18:07)

Rivotril užíval můj syn několik let -tiky-záškuby svalstva, zvuky....
Spolu s Haloperidolem.
Je to určitě návykový lék, který třeba pomalinky, postupně vysadit.
Trvá to i několik týdnů.

Vlasta (Po, 9. 7. 2007 - 12:07)

Já jsem brala Rivotril při těžkých depresích v začátku, proti křečím na hrudi. Mně tedy doktorky řekla, že je velice návykový a těžko se ho dá zbavit.

MÁŠA (Po, 9. 7. 2007 - 10:07)

Dobrý den všem, já beru 1 rivotril na noc už 3 roky, ráno 1 citalec a k tomu neurol, trpím panickou poruchou a neurozou žaludku, vše začlo v mých 32 letech, žádné příčny jsme nenašli....Po mateřské, když jsem nastoupila do práce-děs, nemohla jsem na nádraží-pochodovala jsem tam jak smyslu zbavená, tak jsem začla léčbou na psychiatrii, 2 roky celkem dobrý, ale letos opět časté stavy na omdlení, hrozím se, že je to na celý život!!!!!!Máša.

kučula (Pá, 29. 6. 2007 - 15:06)

dobrý den všem,mám chlapečka,3,5roku,a od narození má poruchu spánku.budí se každých 30-40minut,křičí hrůzou,má cukavé pohyby a nemůže se probrat.před rokem mu na neurologii předepsali rivotril kapky,bere je jen na noc,5 kapek.snažíme se už vysadit tento lék postupně,ale už u 2 kapek se noční děsy vrací.tvrdili mi,že rivotril návykový není,že se nemusím obávat,takže vaše příspěvky mě docela překvapily....?nemáte někdo podobnou zkušenost u tak malého dítěte?děkuji

kučula (Pá, 29. 6. 2007 - 15:06)

dobrý den všem,mám chlapečka,3,5roku,a od narození má poruchu spánku.budí se každých 30-40minut,křičí hrůzou,má cukavé pohyby a nemůže se probrat.před rokem mu na neurologii předepsali rivotril kapky,bere je jen na noc,5 kapek.snažíme se už vysadit tento lék postupně,ale už u 2 kapek se noční děsy vrací.tvrdili mi,že rivotril návykový není,že se nemusím obávat,takže vaše příspěvky mě docela překvapily....?nemáte někdo podobnou zkušenost u tak malého dítěte?děkuji

Miro (Pá, 22. 6. 2007 - 22:06)

Bravo Marisol, ja som tiez toho nazoru. Ja som sa radil s kadejakymi ludmi z mojho okolia, ked som mal zvaseny stres v praci a k tomu sa pridala nespavost, depresia, a vsetci tvrdili, ze depresia je len vymysel, ale dospel som do stadia, kedy som uz vobec nemohol spavat a trvalo to asi dva mesiace, chradol som a bez liekov by som to uz nebol v takom stave vobec zvladol. Ak budes mat cas napis mi mikros"seznam.cz, mozme o tychto tazkostiach pokecat.

Marisol (Út, 19. 6. 2007 - 13:06)

Myslím, že směšujete rozdílné problémy,jestli jsem správně pochopila,antidepresiva mají řešit především chemickou nerovnováhu v mozku, psychopterapie psychiku. Určitě by neměla být předepisována antidepresiva aniž by nemocný na sobě pracoval v psychoterapii, ale psychoterapie prostě nemůže vyřešit některá onemocnění (přičemž psychoteripii rozhodně nepodceňuji - využívala jsem ji jako klient a rovněž jsem ji 5 let studovala).A pokud naznačujete, že za deprese si může každý sám,pak nespravedlivě urážíte spoustu nemocných,kteří skutečně trpí-myslím,že duševní utrpení,které deprese,fobie,úzkosti a další podobné stavy způsobují si neumí představit nikdo, kdo ho nezažil.Začala jsem trpět depresemi ve 12 letech,nechcete doufám tvrdiť, že jsem žila jako dítě špatně a tím si přivodila deprese? Připadá mi,že moc nevíte,o čem mluvíte(bez urážky),všechno to náboženství a knihy, které doporučujete, ano, může to posloužit jako berlička, ale není to lék na duševní onemocnění, je to jako radit člověku s akutním infarktem aby byl dobré mysli,pomáhal druhým a věřil v Ježíše

bonum honestum (Út, 12. 6. 2007 - 18:06)

Všetky tieto antidepresíva, pod?a mňa neriešia nič, alebo takmer nič. Problém je myslím si v tom, že depresie, zvlášť strdne ťažké a ťažké je potrebné liečiť predovšetkým psychterapiou. Samozrejme, že čo jedinec, teda človek, každý potrebuje individuálnu liečbu. Predovštkým si uvedomujemu, že najlepšie by bolo žiť tak aby sa závažné psychické problémy v našich životoch neobjavily. Ale, ako sa u ná hovorý ,škoda je už plakať nad rozliatým mliekom. U nás na Slovensku je za výborného odborníka psychiatra považovaný MUDr, Alojs Rakúz.Mohla by pomôcť dobrá kniha od autora : Narciso Irala SJ,titul: POKOJ SRDCA, nakladate?stvo DOBRÁ KNIHA 1994, Aj keď je autor knihy Jezuita, knihu, ako sám na jednom mieste uvádza napísal pre ?udí ktprí potrebujú pomoc, pričom počíta v ne že nie každý má dar viery v Ježiša Krista. Nedávno zosnulí, vinikajúci psychiater Viktor Emanuel Frankel, by moho by dobrým pomocníkom, ak by ste si zaobstarali jeho knihy, ktoré by mohli pomôcť práve Vám.Prajem vá nadobudnutie pokoja a radosti zo života.

Eli (Po, 30. 4. 2007 - 12:04)

Rivotril se - jako všechna antiepileptika - musí vysazovat postupně, podle doporučení lékaře. Délka snižování a vysazení závisí na výšce dávky a době užívání. Při zachování těchto zásad nebezpečí epileptického záchvatu nehrozí.
Trochu jiné je to u epileptiků, kde záleží také na elektrofyziologickém nálezu /EEG/.

Návštěvník (Po, 30. 4. 2007 - 08:04)

já mám dotaz je možný aby po vysazeni kombinace leku rivotrilu a zoloftu nastal nějaký záchvat, třebas epileptický

Richard (Čt, 22. 3. 2007 - 22:03)

Beru Rivotril a od té doby sem sice klidnější ale za to se pochcávám.

ondrej (Čt, 22. 3. 2007 - 19:03)

ahojterodinka bol som prví krat upsychyatra pre moje dazke problemi z misie V iraku a tak mám strednetazku depresiu a berim Rvotril,velafax ktory vraj budem brat rok a hypnogen na spanie ten je dobry nie je navykovy ale dobre vediet že tento liek poznate a ak mate skusenosti aj s tymi ostatnymi tak mi odpíste budem rad inac mi písa polku 0,5 ky co u mna vobec nezabera taksom si dal clu a je to lepsie dakujem

pavel gloza (Po, 16. 9. 2019 - 11:09)

dobře ti tak zapráskanej žoldáku,nahrabal jsi naše daně,si kupuj herák,prachy na to máš hnuse

Max (St, 21. 3. 2007 - 19:03)

Mně tento lék předepsali na uvolnění svalů okolo páteře jsem po operaci 12/2004

Dana 2 (Čt, 15. 3. 2007 - 16:03)

Ahojky,Rivotril beru 3 roky a vysazuji.Už tak 2 roky O,5 mg,1 rok 1/2 0,5 mg a k tomu APO-MOCLOB,s tím začínám,takže příště napíšu,jaký to je.Chce to dlouho a postupně vysazovat.

Reklama

Přidat komentář