Reklama

RIVOTRIL

katka (St, 14. 3. 2007 - 22:03)

Ahojky Martine. Já jsem brala 2x po 0,5 mg. Brala jsem je šest let a byla jsem dost na nich závislá. Nikdo ti nemůže říst ať to nebereš. Musíš vědět sám, ale kdybych věděla že budu mít proiblémy jaké má, nebrala bych Rivotril. Stačí teď když zabrzdí auto nebo něco v blízkosti jak se stane, strašně se leknu a pak se mi třese tělo. Vůbec nikdy jsem nepociťovala strach z lidí. Teď když s někým mám luvit tak zčervenám a začnu být nervózní. Také špatně vidím. Musím už na počítač používat brýle na dálku.Každý den je pro mě boj. Našla jsem ale doktorku, kterou mi doporučila známá a ta by mi prý měla s mými problémy pomoct.Jinak já mám spaní dobré, ale hodně za noc chodím na záchod.

Niky (St, 14. 3. 2007 - 16:03)

Ahoj,
pro Martina: já jsem brala jen 1 tabletku = 0,5 mg večer před spaním.A i při tak nízkém dávkování jsem měla problémy s nespavostí.Přestala jsem Rivotril užívat ze dne na den, nenapadlo mne tu dávku snížit např. na půl tablety.Nicméně jsem ráda, že asi po 10 dnech, kdy jsem nemohla vůbec v noci spát, se to dalo do normálu a už jsem v pohodě a spím jako dudek:-)))Už si dám příště pozor a léky,které jsou návykové nebudu užívat.
P.S. Proč ten člověk po 8 letech užívání R. skončil v blázinci?
Ahoj
Mějte se fajn!

Z. (Út, 13. 3. 2007 - 09:03)

Je vidět, že Rivotril je teda pěkný svinstvo. Ale kdo to fakt potřebuje, nic se nědá dělat.....

rita (Po, 12. 3. 2007 - 23:03)

Antiepileptikum.
CH: Clonazepam patří do skupiny benzodiazepinů, má výrazné protikřečové účinky, tj. zabraňuje vzniku záchvatů křečí kosterního svalstva a zmírňuje již vzniklé křeče.
I: Rivotril se používá k léčbě epilepsie u dospělých i u dětí, včetně kojenců, a to zvláště u záchvatů absencí (petit mal) a u záchvatů tonicko-klonických křečí.
KI: Rivotril nesmí být užíván při alergii nebo přehnané citlivosti vůči složkám přípravku nebo jiným lékům ze skupiny benzodiazepinů.
Rivotril nesmí být rovněž užíván nemocnými, kteří trpí myasthenia gravis nebo dlouhodobými vážnými dechovými obtížemi.
Pro užívání Rivotrilu v těhotenství, v období kojení, jedinci se závislostí na alkoholu, návykových látkách nebo lécích musí existovat zvlášť závažné důvody. Rovněž pro užívání Rivotrilu pacienty trpícími poruchami funkce jater nebo ledvin, svalovou slabostí nebo dlouhodobými dechovými obtížemi musí existovat závažné důvody.
NÚ: Užívání Rivotrilu není u většiny pacientů provázeno žádnými nežádoucími účinky. Nicméně u některých nemocných se mohou vyskytnout pocity ospalosti nebo únavy, a to zvláště na počátku léčby, dále pocit svalové slabosti a obtíže při chůzi (včetně pádů). Mohou se projevit i změny v chování, zvláště u dětí, včetně vzrušení a podrážděnosti. Dále se mohou vyskytnout i dechové obtíže, neschopnost zadržet moč, poruchy vidění a koordinace. U kojenců a malých dětí může dojít ke zvyšenému slinění a zvýšení sekrece v plicích, které muže vyvolat dechové obtíže nebo těžkou dušnost a kašel. Většina těchto nežádoucích účinků se vyskytuje přechodně a vymizí v průběhu léčby. Lze se jim vyhnout opatrným pomalým zvyšováním dávky Rivotrilu. Přesto jejich výskyt a případný výskyt jiných neobvyklých reakcí oznamte ošetřujícímu lékaři.
IT: Účinky Rivotrilu a dalších současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Lékař by proto měl být informován o všech lécích, které v současné době užíváte nebo podáváte dítěti, nebo které začnete užívat nebo podávat díteti, a to jak léky na lékařský předpis, tak i bez něj.
Například trankvilizéry (léky užívané pro léčbu tězkých duševních chorob, ale i při některých běžných onemocněních), léky vyvolávající spánek a další léky, které působí tlumivě na činnost mozku a nervů mohou zesilovat účinek Rivotrilu.
Požívání alkoholických nápojů zesiluje účinek Rivotrilu a může zpomalit Vaše reakce a zhoršit schopnost koordinace.
D: Přípravek je určen k perorálnímu podání.
Užívejte Rivotril vždy přesně podle doporučení svého lékaře. V závislosti na individuální citlivosti na Rivotril, povaze onemocnění, věku a tělesné hmotnosti určí lékař vhodnou dávku. Začíná se nízkou úvodní dávkou, kterou lékař postupně zvyšuje do dosažení žádaného účinku. Doporučuje se proto do stanovení konečné dávky kojencům a dětem do 3 let věku podávat kapky, dětem starším 3 let podávat tablety s 0,5 mg účinné látky.
Pro kojence a děti do 10 let (nebo do tělesné hmotnosti 30 kg) je počáteční dávka 0,01-0,03 mg/kg/den rozdělená do tří dávek. Tato dávka by neměla být zvyšována o více než 0,25-0,5 mg každý třetí den, dokud není dosaženo denní udržovací dávky, průměrně 0,1 mg/kg tělesne hmotnosti, nebo zvládnutí záchvatů, nebo pokud nežadoucí účinky nezamezí dalšímu zvyšování. Denní maximální dávka u dětí je 0,2 mg/kg tělesné hmotnosti a neměla by být překračována.
Ná základě stanoveného dávkování pro děti do 10 let (viz výše) a dávkování pro dospělé (viz níže) se pro děti od 10 a 16 let doporučuje následující dávkování: počáteční dávka je 1-1,5 mg/den podaná rozděleně ve dvou až třech dávkách. Dávku lze zvyšovat každý třetí den o 0,25-0,5 mg, dokud není dosaženo individuální udržovací dávky (obvykle 3-6 mg/den).
Počáteční dávka pro dospělé by neměla překročit 1,5 mg/den podaných rozděleně ve dvou až třech dávkách. Dávku lze zvyšovat po 0,5 mg každý třetí den, pokud buď nedojde k odpovídajícímu zvládnutí záchvatů, nebo pokud nežádoucí účinky nezamezí dalšímu zvyšování. Obvykle je dostačující udržovací dávka 3-6 mg. Maximální denní dávka pro dospělé je 20 mg a neměla by být překračována.
Pokud je to mozné, měla by být denní dávka rozdělena do tří stejných dávek. Pokud nejsou dávky stejné, měla by být největší dávka podána před ulehnutím.
Při vynechání jedné dávky nezdvojujte další dávku, ale v příslušnou dobu užijte (nebo podejte dítěti) normální dávku.
Léčba Rivotrilem bývá dlouhodobá a může trvat celý život.
ZP: Tablety se zapíjejí vodou nebo jiným nealkoholickým nápojem.
UZ: V závislosti na Vaší individuální reakci může Rivotril nepříznivě ovlivnit Vaši schopnost rídit motorová vozidla, obsluhovat stroje, pracovat ve výškách apod. Tyto činnosti byste měl(a) vykonávat pouze na základě výslovného souhlasu lékaře!
Jestliže během užívání Rivotrilu otěhotníte nebo začnete kojit, oznamte to ihned svému lékaři.
Neměňte svévolně dávkování určené lékařem.
Domníváte-li se, že přípravek působí příliš slabě nebo silně, poraďte se s lékařem. Nepřerušujte sám(a) užívání přípravku ani jeho podávání dítěti. Při náhlém vysazení Rivotrilu se mohou znovu objevit křeče a případně vyskytnout příznaky z vysazení, k nimž patří neklid, úzkost, nespavost, neschopnost soustředění, bolesti hlavy a pocení. Tyto příznaky obvykle časem vymizí. Je však možné se jim vyhnout pomalým postupným snižováním davky Rivotrilu. Proto, chcete-li užívání přípravku přerušit, poraďte se o tom s lékařem.
Rivotril je možné na doporučení lékaře užívat opakovaně.
Nikdy nekapejte kapky z lahvičky přímo do úst!
Při předavkování nebo náhodném požití přípravku dítětem vyhledejte okamžitě lékaře nebo nejbližší nemocnici.
U: Tablety: uchovávejte v suchu, při teplotě do 25 st. C.
Kapky: uchovávejte při teplotě do 30 st. C.
VA: Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Přípravek musí být uchováván mimo dosah a dohled dětí.
BA: 50, 150 nebo 500 tablet s 0,5 mg clonazepamu.
30, 100 nebo 500 tablet se 2 mg clonazepamu.
Lahvička s 10 ml kapek.

Martin (Po, 12. 3. 2007 - 23:03)

Holky (Niky a Katka) můžete mi napsat kolik jste toho brali. Já beru 3 tablety 0,5 mg denně a taky uvažuji o vysazení.Podle doktorů se má vyaszovat postupně tzn postupně snižovat dávky po půl v krajním případě i po čtvrtkách i když zatím se mi nedostalo jasné odpovědi jak dlouho by to mělo trvat. Jinak znám jednoho co ten Rivotril bral asi 8 let a nakonec stejně skončil v blázinci. Omlouvám se že straším. Někteří lidé prý berou až 12 tablet denně myslím to slabší půlkové co mám já.

katka (Po, 12. 3. 2007 - 22:03)

Niky, tak to máš ještě dobré, že nespíš. U mě je to dva měsíce co jsem vysadila Rivotril a mé příznaky jsou takové:vůbec nemůžu pojíst mezi lidma, třesou se mi ruce, cítím že mé tělo nemá správnou koordinaci. Jinak mám výpadky paměti a špatně jsem začla mluvit a začly mi vypadávat slova. Teď je to trošku klidnější, ale moc se trápím a tak se snažím sedět doma, když nikde nemusím a když vyrazím do školy a do práce, tak se cítím jako bych tady neměla co dělat, mám dost smíšené pocity. Nejhorší to bylo po vysazení a zrovna v tom období jsem měla zkoušky. Přeji ti ať se dáš brzy do normálu. Jinak já jsem je vysadila z důvodu, že jsem přibrala 10 kg.

Evíček (Út, 6. 3. 2007 - 19:03)

Niky: Klídek, já ho před časem taky vysadila, taky jsem nespala. Jediné co můžu poradit a co pomohlo mě, nastavit se režim spaní - chodit ve stejnou dobu spát, stejnou vstávat, hezky před spaním vyvětrat a mě pomohl čaj pro dobré spaní, na trhu je jich spousta.

Niky (Čt, 1. 3. 2007 - 19:03)

Ahoj,
rivotril jsem užívala 1 měsíc.Po měsíci užívání jsem ho přestala brát- a teď už 3.den nemůžu v noci spát.Usnu až nad ránem, spím ani ne hodinu, a do rána se převaluji v posteli.Vstávám úplně ospalá, ale usnout prostě nemůžu.Pak mně napadlo si přečíst příbalový leták- a OUHA! Je v něm napsáno jako příznak z vysazení NESPAVOST, která časem vymizí.Tak by mne teda zajímalo, kolik nocí ještě probdím, než z únavy zkolabuju. Nechci užívat žádné prášky na spaní, všechno je to návykové svinstvo. Máte někdo taky zkušenost s nespavostí? Co s tím? Díky.

Petra (St, 21. 2. 2007 - 08:02)

Manžel bere Rivotril před spaním.Předepsal mu ho psychiatr,má poruchu spánku,je náměsíčný.Bere ho nepravidelně.Měli jsme šílené noci.Jeho stav se částečně zlepšil.Docela jste mě vyděsili,že je tak návykový.

Žanika (St, 21. 2. 2007 - 07:02)

Dovoluji si vás pozvat na nový web, kde najdete spoustu informací o zdraví a zdravém životním stylu. Dozvíte se, jak prakticky a jednoduše najít rovnováhu ve svém životě. Můžete hlasovat v našich anketách, naučit se praktickým přírodním léčbám a terapiím, pročíst si zajímavé informace a zkušenosti ostatních lidí a inspirovat se novými jednoduchými recepty. A navíc si o tom všem a nejen o tom můžete pohovořit na našem diskusním foru. Podívejte se sami www.nasezdravi.ic.cz

Návštěvník (Po, 19. 2. 2007 - 18:02)

ahoj rivotril beru jako udržovací lék po léčbě zyprexou a zoloftem.Beru ho už 5 let jen ráno 0,5.Je to v pohodě nemyslím na to jak si odvyknu,ale na to abych se zase nedostala do nemocnice.Mám 2 malé děti a po druhém jsem skončila s laktační psychozou v nemocnici.Ty léky mě vrátily do normálního života,podle doktorů jsem měla šanci 2% na uzdravení,ale člověk nemůže nic vzdávat,dá ohromnou práci bojovat sám se sebou.A být dobrou mámou!!!

Návštěvník (So, 17. 2. 2007 - 22:02)

rivotril je velice dobrý,uklidní,ale nesmí se na něj zvykat,špatně se pak odvyká.

majko (So, 17. 2. 2007 - 22:02)

rivotril jsem brala 5 let na úzkost,nezvykej si na něj,moc špatně se pak odvyký,trvalo mi to 2 roky za pomoci manžela,než jsem si odvykla.

marika (Pá, 9. 2. 2007 - 13:02)

ahoj, rivotril beru a jsem s nim spokojena, beru jen 5 kapek, kdyz citim, ze mam uzkost nebo jsem nervozni, je mi po nem drobet lip, navic me ho napsala psychiatricka, tak ceho se bat???

matěj (Pá, 9. 2. 2007 - 07:02)

ahoj lidi, je mi 17 a nedávno mě odvezly do nemocnici kdvůly panické poruše ,je to strašné vůbec se z toho nemůžu vyhrabat psychiatrička mi předepsala rivotril nemáte prosím někdo s tím zkušenosti

petra (Út, 6. 2. 2007 - 21:02)

cauky rivotril jsem brala k lekum na epilepsii v obdobi stresu a pocitu roztekanosti a muzu rict ze mi pomahal a byla jsem v pohode.

Emane (Út, 6. 2. 2007 - 13:02)

když bereš zoloft, což je antidepresivum, tak asi máš depresi nebo úzkostnou, či panickou poruchu a rivotril prý odstraňuje i úzkost a pomáhá při nespavosti-tak třeba ho bereš z těchto důvodů

noe (Út, 6. 2. 2007 - 12:02)

Rivotril beru v souvislosti Syndromu neklidných nohou a pomáhá mi. Beru ho jenom nárazově, a to když se mi tyto příznaky objeví. Je pravda že navozuje spánek a proto bych ho neužíval pravidelně, může být návykový.

Eman (Pá, 2. 2. 2007 - 00:02)

Ja beru rivotril a zolof uz asi 3 roky a porad me nikdo nerekl proc

lenka (Ne, 28. 1. 2007 - 22:01)

Omlouvám se,ten druhý lék se jmenuje Stugeron!
A ještě přidávám,že se cítím být úzkostnější po braní těchto léků.lékař mi rovněž řekl,že je to normální.
Ptám se tu,bere tu ještě někdo Rivotril na migrénu?A jaké jsou výsledky?

Reklama

Přidat komentář