Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Pils (So, 2. 5. 2020 - 18:05)

Čtu to po sobě a nechápu, proč se mi některá slova stěhují. :)

Andrea (So, 2. 5. 2020 - 16:05)

Pils, klidně se ptej,pokud budu moct odpovím, víš on tam byl i trest smrti,v době Milady Horákové, nějaký čas jsem byla a ve spojení s Mikulášem Kroupou,bratrem Janka Kroupy.Me nevadí,zda se to někomu líbí nebo ne, má rodina prožila tvrdou totalitní realitu

Pils (So, 2. 5. 2020 - 18:05)

Andej, mě 50. léta hodně zajímají z historického hlediska, často si lámu hlavu, co se to tehdy s lidmi stalo. Mé rodiny se ta hrozná doba dotkla asi jen lehce, ztráta majetku a pod., ztráty na jako životech byly jen jako možný následek toho, co proběhlo, nikoliv jako následek odsouzení. Mikuláše Kroupu neznám, jen Janka, ale jejich pořady, myslím teď jeho staršího kolegu, mám moc ráda. Promiň, že píšu až teď, usnula jsem, :) Ale když napíšeš všechno, co o tom víš, se zájmem si to přečtu.

Pils (So, 2. 5. 2020 - 16:05)

Andrejko, tys mě překvapila tím problémem v rodině! Mě historie 50.let hodně zajímá a ráda bych se tě na to vyptala, ale vím, že někteří to tady špatně snášejí. A taky chápu, že o tom třeba ani nechceš psát. Kdykoliv dávají Rodáky, vždycky se dívám a brečím, a taky mám moc ráda J. Procházku, ten má tyhle léta v malíku. Milu, ty se asi musíš nějak odpoutat od toho, co ti vadí. Fakt už se blíží konec, tak to nějak vydrž, třeba se všechno zase usadí a bude dobře.

Sany11 (So, 2. 5. 2020 - 16:05)

To by me fakt docela zajimalo, kdo podle Tebe, Pils, to tady ma spatne snaset?
Mas-li na mysli me, (koho jineho), tak jsi vedle, jak ta jedle. To, ze tvrdim, ze ne vsechno bylo za komancu spatne ( a dnesni doba mi leccems dava zapravdu a mozna bude po corone jeste vic davat), neznamena, ze bych si kdy jen pomyslela, ze to, co se odehravalo v 50 letech nebylo zlocinne. Jenze vsude za vsim je treba hledat konkretni osoby a zneuziti rezimu. V kazde dobe. Tak bys laskave nemela nikomu nic podsouvat, kdyz o nem nic nevis. Ani o me rodine, cim si v 50 letech prosla. Dekuji.

Návštěvník (So, 2. 5. 2020 - 19:05)

Potrefená husa? Právě v totalitních režimech jsou nemocní odklízeni. To byli i tady. Miluna by za totáče nevylezla z pasťáku, později z kriminálu. Tato doba jí dává možnost být člověkem, matkou. Otázka je, kdy si to uvědomí a dospěje. Někdo dospěje dřív, někdo později, ale má šanci. To v totalitě nedávali.

Sany11 (So, 2. 5. 2020 - 20:05)

Cim bych mela byt potrefena, nevis, nahodou? Otevri oci a koukni se kolem sebe, nevis, co blabolis. Podivej se, jak ziji matky samozivitelky, ktere maji v techto dnech 40 Kc na den pro sebe a deti k jidlu a lide jim musi kupovat nakupy. Ano to bych tedy chtela, byt takovym clovekem, matkou...

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/svedectvi-samozivitelek-nezbyva-na-najem-obed-varime-za-40-korun-102906

Návštěvník (So, 2. 5. 2020 - 21:05)

Sany, nechceš lidem nakecat, že totáč se nějak zvlášť zajímal o matky samoživitelky! Lidi byli za totáče vládě u zadku, a neříkej že ne.

Sany11 (So, 2. 5. 2020 - 21:05)

Vis ,co? ......

Návštěvník (So, 2. 5. 2020 - 21:05)

Vím. Jsi slepá. Tady na diskusi jednu samoživitelku máš. Fakt si myslíš, že si za svou situaci nemůže sama? A z té reportáže: do kterého spadají například dávky pomoci v hmotné nouzi, ošetřovné, dávky státní sociální podpory, přídavek na dítě či příspěvek na bydlení.

Takže stát se stará. Ony, kolik procent nevím, byly nezodpovědný a teď jim je pořád pomoc málo. Co by ještě chtěly? Bejt s děckama doma do 18 let na rodičáku za 30 litrů měsíčně?

ale (So, 2. 5. 2020 - 21:05)

Sany tohle všechno ví, není slepá. Ví moc dobře, že se Miluna o děti nestará a nikdy to nebylo jinak. A Miluna není ani samoživitelka, děti neživí. Stará se jen o sebe, proto jí stačí ta její wifina, rivotril a matrace

Andrea (So, 2. 5. 2020 - 15:05)

Milu,ty jsi fakt v špatné situaci.Zaklad asi bude si najít trvalé zaměstnání, něco našetřit a konečně se postavit na vlastní nohy a fungovat tak nějak normálně.Me by zajímalo, jaké jsi vlastně měla dětství a od kdy jsi u adoptivních rodičů.Me připadá, že jsi moc aktivit s rodiči nezažila, tudíž to nemůžeš předat dětem.Nedokazu si představit, že by se mnou manžel mluvil tak,jako Sergej s tebou

Miluna (So, 2. 5. 2020 - 14:05)

Tak se mi je Lallo nepodařilo přemluvit.Nikam semnou nechtěji.A nemaji nic.Kluk měl jen kolo u babičky ale nechce jezdit s helmou a Zdena nechtěla kolo vůbec.

a (So, 2. 5. 2020 - 15:05)

co jsi dětem nabídla? Kam jsi s nimi chtěla jít?

Lalla (So, 2. 5. 2020 - 13:05)

Nevím, jestli tvoje děti mají třeba skate boardy, kolečkové brusle, kola. Něco asi ano?

Miluno (So, 2. 5. 2020 - 11:05)

"Kdo nechce hledá důvody, kdo chce hledá způsoby"! Zamysli se nad tím

Miluna (So, 2. 5. 2020 - 08:05)

Máš pravdu Kači, já doma o sebevraždě vůbec neříkam.To jsou myšlenky s kterýma sem se svěřila jen tady.Nikdo z příbuzných děti si mi bohužel nenastěhuje.Citově mi vydírá on,je to hrozný.Mam podezření že si na mě celkově vylejvá vztek.Já být litována od vás nechci jak píše anonym jen prostě mam strach a nevim co mam dělat.Nevim jak se mam k němu chovat,co mu na tu kritiku odpovídat.Do jiné práce jít nechce,pořád čeká jen na tu jednu firmu.Ale celá se třesu už je to tu k nevydržení.Nevim jestli už mu nemam říct ať jeden z nás vypadne.Akorát blbý to že já nemam kam a kdybych šla k rodičum,já už u nich nemam ani kde spát.Tu mojí postel vystěhovali a nemam tam ani matraci ani místo na zemi kdyby byla matrace.Já už fakt nevim,co když už to nevydržim.Bojim se už.A strašný že takhle sem tu dopadla jen já.

Sledující (So, 2. 5. 2020 - 10:05)

Milčo, hlavně zmizni z domu,nebuď tam. Jdi do garaze nebo vyjed autem za mesto, ale zmizni mu z očí. A schovavej si před ním prášky, ať ti je neveme. Uz je Květen tak vydrž. Třeba do té práce vypadne pak budeš mít klid a zase se zmêní. Co mu nakecat že jedeš za kámoškou a zajet přes noc k Otovi nebo Radce? Na jednu noc by snad vypomohli kamarádi. Abys mu zmizla z očí a uvědomil si že tě doma chce. Nebo nechce a tím by se to rozseklo.

Miluna (So, 2. 5. 2020 - 10:05)

Já auto momentálně teď nemam,má ho on.On teď tady neni.V noci se sebral a odjel a ještě se nevrátil,tak vůbec nevim kde je.Já sem v nervech protože nevim teda kdy se vrátí a s jakou náladou a co bude.Nevim jestli se ho mam ptat kde je,jestli mi nezkouší a nebo jestli se na něj vykašlat a nehledat ho.Nevim si rady a Radka už se semnou bohužel nebaví,Ota je u rodičů a jak tu mam teď děti tak o to je to horší.Zdena teda má v pondělí odjet ale kluk tu zůstává tak já vůbec nevim.Je mi strašně.

Radši anonym (So, 2. 5. 2020 - 10:05)

Kašli na něj, nevolej. Jdi na nákup a uvař sobě a dětem něco dobrého. A konečně udělej to, co ti tady radili dávno. Zajdi na sociálku a požádej o radu. Každej cikán dostane od města byt, dávky, tak nevím, proč bys nemohla požádat o městský byt ty s dvěma dětma. Budeš platit nájem, ale není to tak hrozný jako u soukromníků. Děti jdou na školy, takže kdy když ne teď? Už moc možností není.

Reklama

Přidat komentář