Reklama

Roztroušená skleróza

Návštěvník (Čt, 28. 6. 2001 - 20:06)

ahoj lidi , predem preji spoustu sily a hlavne dobry nalady .. ja vim ze vam to rika kazdej ale pripustme si .. ono to funguje ..tak se mejte fajn a nezlobte :-)

Návštěvník (Čt, 14. 6. 2001 - 00:06)

Ahoj lidi, nemáte prosim nekdo nejake zkusenosti s lečbou lekem Copaxone? Je tu nekdo, kdo ho bere, nebo mate nekoho znameho, kdo ho bere? Jak ho snáší? Zlepšila se mu (jí) RS, nebo si myslíte, že lepší jsou interferony? Dík za odpověd.

Návštěvník (Čt, 14. 6. 2001 - 00:06)

Pro Martinu: Příznaky mohou souviset s průjmy. Při průjmech může vzniknout nedostatek vitamínů a minerálů v těle. Tento nedostatek může vyvolat narvové, kožní, oční, kostní i svalové symptomy.Důležité je zjistit, co bylo příčinou průjmú a úbytku na váze a tuto příčinu léčit plus doplnit vitamíny a minerály (zejména B vitamíny, A,K,D, železo a vápník - z přírodních organických zdrojů).

Návštěvník (St, 13. 6. 2001 - 21:06)

Je mi 22 let. Diagnózu RS mi doktoři řekli v mých 19 letech. I přesto jsem se rozhodla s manželem pro dítě. Mám teď krásného zdravého ročního chlapečka, kojila jsem ho 9 měsíců a ataka se mi dostavila až nyní, když má rok a čtyři měsíce a to ještě po angíně. Takže si myslím, že těhotenství a kojení na mou RS žádný vliv nemělo.Velmi vážně uvažujeme proto o druhém dítěti. Myslím si ovšem, že je to velmi individuální a u každé ženy jiné. Velmi záleží na tom, jak často se ataky objevují a v jaké síle.

Návštěvník (So, 2. 6. 2001 - 21:06)

Jako jeden z pacientu s RS jsem sve zazitky sepsala do knihy, ktera obsahuje tragikomicke situace, jake nam, nemocnym, zivot a nase okoli pripravuje. I s touto nemoci je mozne se tesit ze zivota. Knihu si muzete ztahnout na adresewww.neknihy.czNeztracejte chut do zivota a piste take...

Návštěvník (Čt, 31. 5. 2001 - 17:05)

Zdravim vsechny.Jmenuji se Martina, je mi 27 let a rada bych nekoho pozadala o radu. Pred 2 mesici me zacaly brnet ruce, nohy a castecne kostrc. K tomu se pridaly bolesti svalu a zhorsene videni na jedno oko. Na zaklade ocniho vysetreni a SEP mi neurolog vyvratil RS.Mohl by mi nekdo poradit, jestli vzdy tyto priznaky svedci o RS? /Jeste pred temito obtizemi jsem mela prujmy a zhubla jsem 15 kg behem necelych 3 mesicu. Nemohou byt obtize od rychleho zhubnuti?/ Moc dekuji za radu.

Návštěvník (St, 23. 5. 2001 - 11:05)

Ahoj vsichni. Uz skoro 3 roky mam RS. Mam obdobi, kdy je mi lepe a potom zase prijde ataka a tak je to dokola. Se zajmem ctu vse, co se tohoto problemu tyka. Faktem je, ze u teto nemoci zalezi hrozne moc na psychice. S touto nemoci jsem se nesmirila, delam vse pro to, aby mne omezovala co nejmene, ale potrebujete k tomu hlavne okoli, ktere vas podpori. Co se tyka tehotenstvi, mam 7-letou holcicku, ale dalsi bych jeste moc chtela. Na toto tema jsou ruzne nazory, ale opet plati to, ze je to hrozne individualni. Nikdo vam nepovi, co to s organismem matky udela. Jak jsem informovana, je to dosti rozsirena nemoc a tudiz doufam, ze se na to brzy najde lek.

Návštěvník (Út, 8. 5. 2001 - 02:05)

Drahí pritelia RS mám asi 9 rokov. Bolo to hrozné, veď to dobre poznáte. Proti RS musíte bojovat, lebo vás zničí. Pred štyrmi rokmi som bol na tom ve?mi špatne. Mal som ataku a nebol som schopný ani chodit. Díval som sa z okna a videl som ako sa nad Krupkou vznášajú paraglaidisti, tak ve?mi som im závidel.Neskoršie, keď sa to zlepšilo dal som si cie?, že do roka budem lietať. Začal som na sebe tvrdo pracovať. V Ústave leteckého zdravotníctva som našiel vynikajúcého lekára, ktorý ma pochopil a dal mi vínimku na jeden rok, aby som sa mohol zapísať do kurzu.Keď som sa asi o rok na to v Beskydách vznášal nad Skalkou bolo to nádherné.To nádherné ticho, šum krídla, nádherný poh?ad na prekrásné Beskydy.Podomnou sa vznášal nejaký dravý vták a spolu sme krúžili stále vyššie.S RS bojujem stále,?avá ruka mi stále t?pne,keď sa dotknem nejakého hladkého predmetu mám pocit, že sa dotýkám smirkového papiera.?avá noha sa mi podlomí keď to najmenej čakám a na WC mosím isť do dvoch minút inak je malér. Keď som si pred pár rokmi pomyslel, že chcem lietetať, začal som si hovoriť, že som sa asi zbláznil, veď to nie je možné.V časopise Roska som vtedy čítal myšlienku, že by sme si mali dať cie? zlepšiť sa o jeden stupienok aj keď sa nám to zdá byť nemožné.Drahí priatelia prosím bojujte s touto hroznou chorobou. Váš spolubojovník Vojtech.

Návštěvník (Čt, 19. 4. 2001 - 10:04)

Vsechny vas zdravim a chtela bych dodat, ze k dobremu stavu patri hlavne dobry psychicky stav, pohoda a oprtimismus. Mám RS od roku 1977 a jsem stale v relativne dobrem stavu. Nemoc si moc nepripoustim a ziju. Preji vsem hodne zdravi a pohody.

Návštěvník (Čt, 22. 3. 2001 - 12:03)

upozornuji ... zjistila jsem ze je vyborny brat nejake vitaminove doplnky na prokrvovani organismu .. je to dobry proti krecim a tak .. da se to sehnat i na predpis (takze nemusite platit jako vzdycky za vsechno .. viz pupalka ) jmenuje se to TANAKAN, BETOKAN je to si tak na stejne bazi jako GINKO BILOBA .. doporucuji . prispivejte taky vy ostatni sakrys at nestenam jen ja :-))) lucka

Návštěvník (St, 14. 3. 2001 - 06:03)

Dekuju vsem, kteri mi odpovedeli na muj dotaz a poradili mi. Vyzkousim vsechno, co jste mi poradili. S aktivnim pohybem jsem zacala jiz pred mesicem - cvicim aerobik, ale urcite si pridam jeste cviceni na protahovani a zadove svaly a vlastne taky plavu. Jsem rada, ze jsou mezi nami taky jeste lidi, kteri se umi zabyvat necim, co trapi ostatni a umi poradit a nezabyvaji se vyhradne sami sebou. Jsem mile prekvapena a tuhle stranku budu urcite sledovat dal a budu-li i ja mit moznost pomoct nekomu neco resit, urcite to udelam. Jeste k te magneticke rezonanci mozku dodavam, ze to je prave to vysetreni, ktere jsem jiz tehdy podstoupila. Bylo by li to nezbytne, tak k neurologovi samozrejme zajdu, ale nejdriv vyzkousim vsechno ostatni co se da-navstevovat doktory neni zrovna moje silna stranka :-) Jeste jednou diky vsem. Romana

Návštěvník (St, 14. 3. 2001 - 06:03)

Vážená paní, mám zájem o knihu o RS, o které píšete. Moje maminka má RS, a proto nás zajímá jakékoli informace. Děkuji

Návštěvník (St, 14. 3. 2001 - 06:03)

Na Tvém místě bych vyzkoušela vyšetření alternativní medicínou, odhalující problémy, které naše vědecká medicína není schopna zachytit. Pokud máš zájem o podronosti, o co se jedná, ozvi se na: cun"centrum.cz

Návštěvník (Po, 12. 3. 2001 - 22:03)

Mila Romano. Temer sjitotou Ti mohu rici , ze v Tvem pripade nejde o RS , nybrz o silna spsmata svalu jak krcni , tak trapezovych a dale v oblasti kostrce a krizove kosti . Relexni masaz jiste pomuze . Masaz je potreba spravne provadet . Myslim , ze pri spravne masazi musi u Tebe dojit po 5 minutach k odezneni potizi. Problemy Ti vznikaji nespravnym pohybem , ci jeho nedostatkem .Moje tvrzeni podporuje Tvuj nizky systolicky tlak .Rovnez biotronika umi tento stav upravit . Pokud ale neupravis svuj pohybovy rezim , musis masaze provadet stale .

Návštěvník (Po, 12. 3. 2001 - 11:03)

MR mozku ... tim zjisti doktor zda se nachazi v moku nejake loziso zanetu .. nebo se to zjistuje lumbalni punkci .. ale to je celkem neprijenme i kdyz je fakt ze je to jak u koho :-) ale jedna z techto metod to prokaze : dulezite je necekat az to bude horsi spis ty doktory kapanek popohnat

Návštěvník (Pá, 9. 3. 2001 - 18:03)

ale čeho rezonanci? Mozku, páteře nebo čeho vlastně?

Návštěvník (Pá, 9. 3. 2001 - 12:03)

Mila Romano dojdi k neurologovi a nech si udelat magnetickou rezonanci (MR) to ti da odpovedi tyhle priznaky sice patri k priznakum RS ale nemusi to tak byt bez MR se to nedozvis hodne stesti

Návštěvník (Čt, 8. 3. 2001 - 21:03)

Jde o napadeni mielinovych obalu nervovych vlaken plisnemi. Reseni se opira na vuli pacienta . Kombinaci lecebnych metod se dosahuje velmi dobrych vysledku , je treba velka spoluprace postizeneho .

Návštěvník (Čt, 8. 3. 2001 - 21:03)

Pri RS jsou mielinove obaly nervovych vlaken napadany plisnemi . Z teto zkutecnosti vychazi lecba . Jde o zdlouhavou a ze strany pacienta narocnou lecbu . Kombinovanou vhodnou terapii lza dosahnout velmi dobrych vysledku , hlavne za prispeni postizeneho .

Návštěvník (Čt, 8. 3. 2001 - 10:03)

Je mi 22 let a pred tremi lety jsem mela problemy s tim, ze me casto brnela prava ruka a nekdy i prava noha a stavalo se mi, ze jsem nekdy citila i stahovani praveho ustniho koutku. Jine potize jsem nemela, po vysetreni mozku neurologem mi nebylo nic zjisteno, pote potize ustoupili a nyni opet obcas to neprijemne mravenceni a brneni a nekdy i slabost v ruce a noze pocituji opet. Lekare jsem zatim nenavstivila, kdyz vysetreni tehdy dopadla dobre, ale chtela bych se zeptat, proc k tomu dochazi a jestli to ma nejakou souvislost s RS, kdyz jine problemy nemam. Jeste dodavam, ze problemy s hybnosti, prestoze pocituji slabost,muzu se normalne hybat. Nemuze se jednat o nedostatek nejakeho vitaminu? Prosim nekoho, kdo tomu trochu rozumi, nebo ma podobny problem, aby mi poradil co s tim dal. K lekari jit nechci, kdyz uz jsem vysetreni jednou podstoupila. Dekuju Romca

Reklama

Přidat komentář