Reklama

Sebevražda

Webmaster (Út, 28. 10. 2003 - 23:10)

Předmět: sebevraždy Autor: Alena Nováková Datum: 20.10. 2003 15:45:51 1.Zajímalo by mne, jak se lidé dívají na tuto skutečnost2. Co o této problematice ví3. Zda mají sami zkušenost vlastní či zprostředkovanou Předmět: sebevraždy Autor: iva Datum: 20.10. 2003 16:09:33 1. dle meho nazoru, kdo uz nema zadne resitelne vychodisko z nejake situace a je hodne silny voli tuto cestu2. vubec v danem momente neresi co okoli, ale jen svoji bezvyslednost a nekteri jsou schopni si strasne moc krute ublizit...pisu dle meho byvaleho, ktery takto chtel vyresit vec, kterou si vsugeroval jiz pred dvaceti lety3. tuto zkusenost mam bohuzel prozitou na vlastni kuzi, tedy ne moji ale jeho, kdy jsem ho hledala asi 3 hodiny a chodila po zakrvavenych stopach ve snehu...a pak ho odvezla do nemocnice, kde ho nakonec zachranili. Stravil tam 4 mesice a ted je v pohode a ja jsem z toho spatna. divne, co?3. Předmět: sebevraždy Autor: Bláznivka Datum: 21.10. 2003 15:49:39 Sebevražda je vzdání boje s trablema v životě. Pocit, že nic na světě už nemá cenu,že nikdy už nemůže bejt svět místo,kde je člověku dobře. Beznaděj, bolest, sebelítost,touha po skončení trápení za jakoukoliv cenu.. to je sebevražda, aspoň já to tak cejtim. Je mi 18 let, neznala jsem nikoho, kdo spáchal sebevraždu. Občas nad tim přemejšlim já sama. Utýct! Daleko! Nejdál! volá to uvnitř mě.Když si ale představim, těch pár lidí, kteří mě snad mají rádi, jakou bolest bych jim způsobila, řeknu si-až později. Hm,...to je asi všechno, co jsem vám chtěla sdělit. Přeju pěknej den. Předmět: sebevraždy Autor: Daniela Datum: 22.10. 2003 11:19:14 Ahoj Bláznivka. Pochopila som cely tvoj prispevok az na vetu: mozno neskor. AKoze vazne nad tym rozmyslas, ze spachas sebevrazdu. Ja nie som veriaca, tak ti nebudem pisat o bohu, ktory nema rad sebevrahov a dava im to v dalsich zivotoch patricne najavo, len si predstav tvojich rodicov, surodencov a priatelov. Predstav si, ako budu zit? Ako sa da zit v predstave, ze si si vzala zivot, nemyslela na to, ze oni tu ostanu, a ty nie. Ze budes navzdy prec a oni tu ostanu sami, bez teba. Do smrti by sa s tym nevyrovnali. Nikdy to nerob. Prosim ta, ak mas problemy, navstiv psychologa, nie je to hanba, vsetci co mame starosti tam chodime, len to neries takto. Vziat si zivot je strasne tazka vec, ale zaroven aj sebecka. Myslim, ze mojich rodicov a sestru by to zabilo a boli by strasne nestatni. A to nevravim, ze mam deti. Předmět: sebevraždy Autor: Bláznivka Datum: 22.10. 2003 17:02:51 hm...tak říkáš jít za psychologem?.. nevyhovuje-místní psycholog je totiž moje máma. Nezajímá mě ,co si tu beze mě kamarádi počnou, však oni s s tím vyrovnají. Rodiče jsou mi ukradený. Beztak jestli to udělám, tak za to můžou oni (můžu za to já, ale oni mají lví podíl). Na další životy nebo něco tak nevěřim, takže proč ne..? Pokládám si denně otázku, jestli mě ještě někdy čeká krásný zítřek. Jestli budu někdy žít tak, jak si o tom dávám zdát... nic takovýho není na obzoru, přesto čekám dál..jak dlouho asi ještě? Předmět: sebevraždy Autor: Ej Datum: 22.10. 2003 17:42:33 Blaznivko, tu svou prezdivku sis zvolila vhodne, jelikoz domnivat se, ze uz nikdy neprijdou chvile kdy budes stastna je skutecne blaznive. Zivot je nepredvidatelny a ja ti muzu temer na 100 % slibit, ze Tve pocity se v zivote jeste nekolikrat zmeni ...a to momentalne k lepsimu. Takze holka neblbni a ver mi, kazdy mame momenty krize,ktere pak najednou prejdou (i kdyz trvaji nekdy dele) a ty se podivas zpatky a reknes si, jaks mohla byt tak blahova a uvazovat o tolik radikalnim kroku, ktery by Te o to vse pekne pripravil. Takze musis byt k sobe tvrda.... a bojovat s tim ted, ono to totiz neni tak zle jak se to muze zdat.... a sebevrazda neni cestou odvaznych... Předmět: sebevraždy Autor: Daniela Datum: 23.10. 2003 10:55:37 Milačik-Bláznivka. Neviem z akeho si mesta, ci z maleho ci z velkeho? Nesmies takto uvazovat. Tvoja mati neni jediny psycholog na svete, ja som ti sice popisala pekne stranky mojho zivota a poviem ti aj zle. Ako 13 rocna som dusevne ochorela. Mavala som panicke zachvaty, stracala som sa v case a realite, necitila bolest len sialeny pocit nekonecnecnosti a hrozy a desu. S tymito zachvatmi som zila nezila az kym som si nenasla dobru psychiatricku a nenasla spravne lieky pre mna. Mam si vziat zivot alebo radcej zit s pocit - som dusevne chora? hm. Vydala som sa za zdanlivo dobreho muza z ktoreho sa vyklubal agresivny despoticky mogor, ktory mi zakazoval spievat, tlelfonovat, mat na stole obrus, nesmela som mat ziadne kvety, ziadne sviecky, ziadne veci na stole, na kuchynskej linke, nic v polickach, vsetko sterilne ciste, rano bosou nohou skusal ci som vecer umyla zem, kvoli jednemu hrnceku v drese som bola skur.... poje.... spinava pi.. . Nakoniec sa mu zdal poje....bordel v celom mojom sterilnom byte. Nesmela som chodit von bez deti, nesmela som chodit do obchodu sama, nesmela som chodit na zachod!!! Ked ma videl ze idem na zachodm, tak uz krical po mne ze vola socialku, lebo zatial co ja tam sedim on sa musi starat o moje!!! (boli aj jeho) deti. Nebudem sa viac rozsirovat o tom ako ma skrtil a ako skoncil s 5 rocnou nasou dcerou, ze je svinska svina a je pre neho vzduch. Vtedy letel. S igelitkou. Mala som spachat sebevrazdu? Ja to egoisticke. A mal by na to lvi podiel ako si aj ty napisala. Neurobila som to. dnes mam noveho dobreho super muza, dve krasne deti, dobre zamestnanie. Nebud nestatna, nebabri sa v tom, nerob si dobre takymto tyranim sama seba ale vstan a rob nieco. Mozes mi napisat aj na mail. ale potom aj zavolat. papa Předmět: sebevraždy Autor: iva Datum: 23.10. 2003 11:30:40 Blaznivko, neblazni...vis, ze se rika kovarova kobyla chodi bosa...to jen k tve matce, ktera resi problemy jinych a sama se treba chova hure, nez jeji pacienti...vis ja asi nemam pravo ti radit, protoze sama hledam smysl zivota...sama se pohybuji na hrane, ale jelikoz jsem osobne byla v blizkosti toho pokusu o sebevrazdu - jeste ted mam z toho spatne sny...tak ti rikam, netrap se touto myslenkou a najdi si nejake tve konicky, ty mas zivot jeste pred sebou...mas elan, silu, energii, jsi mlada...co mam rikat ja? take se v tom bludnem kruhu placam sama stale dookola a hledam se...jenze ja mam uz vse krasne bohuzel za sebou a moc toho vsak ale nebylo ...a do duchodu je jeste tak strasne daleko...drz se a nedelej radost jinym, jsi silna a jedinecna zena, tak to tak zkus brat...preji ti jen a jen to krasne a ver, ze to prijde, nemuze mit prece kazdy smulu Předmět: sebevraždy Autor: Lor Datum: 23.10. 2003 21:04:53 pro bláznivku,všichni jsme tak trochu šíbnutý:-). Znám hodně lidí, co přemýšlí nad smyslem života a neví, co s ním. Nemají chuť žít. I já osobně mám své zkušenosti. Od té doby, kdy jsem se začala mít ráda, začala jsem být sobecká, už takto nemyslím. Život má i hezké stránky a to teda jo!! I kdybych zůstala na světě sama, bez rodiny a přátel, vždy najdu chuť do života. Dříve jsem to neměla, najednou to ve mně vzniklo. Také jsem přemýšlela o sebevraždě, byla jsem na dně.Teď myslím na hezký sex, zábavu, pozoroju lidi kolem sebe a ..někdy radši nemyslím vůbec,jen se tak směji a představuji si různé věci, blbosti. třeba si představuju, že uteču pryč, do jiné země. A taky jsem to udělala. A bylo to prima. A pak znova. A zase super. Teď snad už neuteču, ale cestovat je dobrý. Máš asi velkou fantazii a život zde se ti zdá nudný. Musíš si vše najít sama. Já to zvládla i bez psychologa.Dnes mám skoro všechno. Mám svobodnou mysl a sebevědomí a to je hodně důležitý v životě.Tak pa ty bláznivko jedna a začni žít a ne se nudit.

Lenka (Čt, 10. 7. 2003 - 12:07)

Milá Doro,je to už téměř dvacet let, co jsem se pokusila o sebevraždu. Tenkrát se stal zázrak, protože proti všem zákonitostem jsem přežila bez následků. Nebyl to žádný demonstrativní pokus, byla to tutovka. Taky jsem chtěla mít klid, cítila jsem se slabá čelit tomu všemu, co jsem prožívala. Nebudu to popisovat podrobně, ještě i teď se mi z toho chce brečet. Mělo to pro mě velký význam, protože jsem si uvědomila, že jestliže jsem přežila, znamená to, že JSEM silná, a dokážu všechno, co budu chtít. Trvalo to ještě mnoho let co jsem musela překonávat svůj strach ze života, můj život byl hodně těžký, ale já zdolávala jednu překážku za druhou. Dnes jsem vyrovnaná, šťastná žena. Ne, že bych neměla trable, možná větší než ostatní, ale uvědomila jsem si, že záleží jen na mě, jestli se budu cítit šťastná nebo nešťastná. Snaž se být vnitřně vyrovnaná, všechno zlé je k něčemu dobré. To zlé Tě velice posílí a i když to tak teď nevypadá, obohatí Tvůj život. Když poznáš zlé, budeš umět rozeznat i to dobré, co Tě potká. Spousta lidí to neumí a nechají si štěstí protéct mezi prsty, čekají ve svém životě něco výjimečného a nevědí, že výjimečný je každý den. Čím víc špatných chvil Tě v životě potká, tím lépe budeš umět prožít ty dobré. Třeba někde žije někdo, kdo Tě bude jednou potřebovat. Nemusí jít o osudové setkání, třeba mu jenom utkví v paměti Tvůj úsměv a v těžkých chvílích si na něj vzpomene. Dáváme si navzájem dary a ani o tom nevíme. Vnímej svět kolem sebe a rozdávej lásku, to ostatní přijde. Začni třeba tím úsměvem. Přeji Ti hodně štěstí a optimismu a važ si rodičů, není tak úplně samozřejmé mít fajn rodiče.

Lucka (Čt, 10. 7. 2003 - 12:07)

Milá Doro, veř mi, že sebevražda nemá smysl.Nevím co máš za problémy, ale nic není tak hrozný jak to vypadá!Uvidíš, že špatné dny přejdou i když někdy to trvá dýl než bychom si přáli a pak se to zase v dobré obrátí. A ty budeš ráda, že žiješ.Máš před sebou ještě dlouhou cestu tímhle životem a potká Tě ještě hodně nepříjemný problémů, které budeš muset řešit. Opravdu to ale není důvod k sebevraždě. Nemluvě o tom, že bys strašně ublížila všem co tě milují. Taky mám někdy stresů plnou hlavu a někdy bych to nejradši zabalila, ale pak si představím, že mě všechno teprve čeká-svatba, děti, svatba mých dětí a vnoučata a na to šaptné nemyslím. Vždy se všechno nějak vyřeší. Snad jsem Tě trošku povzbudila. Přeju hodně sil a dobré nálady!!!!!!!!!!!!!L.

Dora (Čt, 10. 7. 2003 - 12:07)

Máte také někdo chuť se zabít? V poslední době trpím psychickými problémy a moje největší touha je skočit z okna a mít od všeho pokoj. Nebaví mě skoro nic, život mě štve a já nevím, jak dál. Neudělám to jenom proto, že mám rodiče a sourozence, které miluji.

MARTIN ŘÍHA (Čt, 18. 7. 2019 - 12:07)

Ahoj Doro nejseš vtom sama játu zitra uš nebudu v praci namne vyvíjejí strašnej tlak a moje nervy uš prasknou mislelsem zemi tu nekdo poradí ale jak je videt tak ne.. sou tu jendiskuze....!!!!

Návštěvník (St, 30. 10. 2002 - 21:10)

Mna by zaujmalo ci ma niekto skusenosti s takymto cinom. Mne na zivote moc nezalezi a casto o takomto niecom premyslam, ale neviem. Mam strach z toho, ze sa mi to nepodari a zavru ma do blazinca.

Polorna (Po, 1. 6. 2020 - 22:06)

Mam taky pocit že bych chtěla život ukoncit

Reklama

Přidat komentář