Reklama

Totální endoprotéza kyčle

majla (Ne, 6. 6. 2010 - 17:06)

tak jsem si dnes mákla, pořád se nikdo neukazoval, tak jsem do 3 patra s jenou berlí vynesla postupně 6 židlí. já vím že blbnu, ale už mě unavuje pořád si pamatovat co se má přinést a udělat,když někdo přijde. Naštěstí byly židle dřevěné a lehké, ty půvpdní co tu mám jsou těžké jak potvora to už nechám na synovi.

Nevíte kdy ta Helča jde na operaci, v úterý???????

Alena (Ne, 6. 6. 2010 - 13:06)

Helčo,
doufám, že sem ještě dnes nakouknete, abychom Vám mohli popřát hodně štěstí.
Všichni tu na Vás budeme myslet a držet palce. Tak to dobře zvládněte, ať jste tu zase brzy zpátky.

Yvona (So, 5. 6. 2010 - 20:06)

no včera jsem si na rehabce...Teda Majlo, na velkém míči mě nešlo cvičit ani když jsem byla před operací.

Yvona (So, 5. 6. 2010 - 17:06)

Yvona: To je předpověď....Vladimíre, teda předpověď počasí v noze jsem měla když byla noha před operací,doufala jsem že po operaci to nebude.Také vám na slunci operovaná noha víc nateče a je pěkně do červena?Byla jsem odpo na lavičce tak 1/2 hodiny v kalhotech po kolena. Ta neoperovaná noha červená nebyla.Že by to dělali léky?
Ale to je blbost.

Vladimír (So, 5. 6. 2010 - 13:06)

Yvona: To je předpověď. Má se oteplovat :-)

majla (So, 5. 6. 2010 - 11:06)

no včera jsem si na rehabce připadala jak Alenka v říši divů. Normálně jsem dostala velký míč na sezení, kroužilo se bokama v sedu zvedaly nohy, prý to může být jen hlídat úhel. O nějaké stabilitě či možnosti pádu ani řeč

Yvona (So, 5. 6. 2010 - 10:06)

Dnes odpočívám.Bolí mě kyčel operovaná. Asi je to rotopedem.Včera jsem jezdila sice 10 minut, ale rychle. Vůbec jsem si to neuvědomila.Nic nebolelo. Ale v noci kyčel bolela, dost jsem spala taky s pokrčenýma nohama a ráno taky bolela..Stává se vám to taky?

Peťa (So, 5. 6. 2010 - 10:06)

Já vážně ty doktory nechápu, co je nutí zbytečně vás omezovat na vycházkách když nemusí, není to už jako dřív, muže napsat jak chce, no nechápu o co jim jde...

Tak chůze bez holí celkem jde, manželka říká že jdu dobře, mě přijde že trochu pajdám.
Jezdil jsem se sekačkou, luxoval a myl auto, poklízel v garáži, všechno jde, bolest žádná tedy v kyčli, zato záda v kříži fakt cítím ale ty mě boleli i dřív. Kyčel opravdu OK, ještě doladit to pajdání, když se opravdu snažím a myslím na to tak jdu pěkně jak zdravej. Nejhorší je vždycky pár prvních kroků když se zvednu ze židle, pak se to rozejde a je to pohoda. Zatím jsem ušel najednou tak asi 1km, pak jsem si musel na chvíli sednout, bolelo stehno.
Ale jde to :-)

Yvona (Pá, 4. 6. 2010 - 19:06)

Yvono,
oběma nohama bych...Aleno,ozvěte se pak, jak vám to jde našlapovat oběma.Neboj, uvidíš, musí nám to jít bez berlí.Já spoléhám na lázně, že mě naučí chodit bez berlí, spoléhám na to.Dnes u nás byl na návštěvě s dcerou vnouček.Dnes mě strachy přinutil udělat asi 5 kroků bez berlí,vzal totiž ze stolu nůž.ale zvládla jsem to.

Yvona (Pá, 4. 6. 2010 - 19:06)

Ahoj, tak jsem byl na...Péťo, blahopřeju, že jste na kontrole uspěl a jste na tom tak dobře. Závidím vám, jak máte dlouho vycházky.

majla (Pá, 4. 6. 2010 - 15:06)

PEŤA, tak to máte dobrý,když máte vycházky celý den, já byla ráda, když mi to sloučila na 4 hodiny, ale víc prý ne.
Alespoň jsem vyškemrala svolení odjet za 14 dnů na rodinnou oslavu PÁ-NE.
Obvoďačka mi řekla, že může povolit 3 dny mimo bydliště.

majla (Pá, 4. 6. 2010 - 15:06)

HELČA, polštář mezi kolena v Jevíčku dostanete. Už se to blíží, že? budeme tu na Vás myslet a držet palce, a pokud vás něco napadne, klidně se ptejte

Alena (Pá, 4. 6. 2010 - 13:06)

Yvono,
oběma nohama bych měla začít trénovat po neděli. O víkendu se chystám na svou první návštěvu k dětem (zatím chodily k nám). Jinak není u mne vůbec nic nového, tak jsem se chvíli neozvala, ale všechno jsem si tady četla.

Peťo,
gratuluji k výsledkům kontroly a dejte vědět, jak Vám to půjde bez holí. Toho já se do budoucna trochu bojím, že mi to půjde špatně.

Peťa (Pá, 4. 6. 2010 - 11:06)

Ahoj, tak jsem byl na kontrole po 3 měsících a necelých 2 týdnech, měl jsem přijít až skončím RH tak mi to tak vyšlo, chodil jsem i jedné FH.
Takže, TEP v pořádku naprosto vhojené a rozcvičené, hned odložit FH ať prý si nezvykám a snažit se chodit rovně. Do práce jak se budu cítit, předán obvodní lékařce, kontrola na ORT za rok. Tak jsem šel k té obvoďačce, mám přijít až budu chtít ukončit PN.

Jó, a taky na mě byla kontrola, v 11.45 (mám vycházky 8-12 a 13-19 hod) když jsem řekl, že mám ještě 15 min. vycházky tak že prý by do těch 12h klidně počkala :-)

Protože mě ta polední přestávka ve vycházkách celkem štvala, furt to hlídat, tak jsem si řekl na obvodě o změnu, naprosto bez problémů mi byli vycházky změněny na 8-19 hod vcelku….

Yvona (Pá, 4. 6. 2010 - 10:06)

Aleno, již si se dlouho neozvala? Už trénuješ oběma nohama?Jestli ano, jde ti to?

Helča (Pá, 4. 6. 2010 - 10:06)

Majlo, v Jevíčku dostanete polštář mezi kolena, nebo je dobré mít s sebou vlastní?

Larry (Čt, 3. 6. 2010 - 17:06)

Lary, tak jsem si to...Yvono,
nejtěžší je do té vany vstoupit, protože má trochu vysoko ten okraj, je tam prý asistent, který s nástupem pomůže..pak se tam už leží, protože ten roztok má celé tělo nadnášet, takže člověk v tom vlastně plave, přesně jak v Mrtvém moři...s dojmy se určitě podělím...

Yvona (Čt, 3. 6. 2010 - 15:06)

Ivono, propíchla jsem jazyk...Bětko děkuji, vyzkouším na botaskách.

Yvona (Čt, 3. 6. 2010 - 15:06)

Yvono,
ano, mažu...Lary, tak jsem si to přečetla, floating vypadá to zajímavě.Akorád nevím, jak chcete si sednout v té vaně, já bych si to netroufla,sedám zatím na sedátko ve vaně.Pak napište,jaké to bylo,jak se vám to líbilo.

Larry (Čt, 3. 6. 2010 - 10:06)

Larry, jste dobrej, co už...Helčo,
na operaci jsem byl v Hořovicích u Berouna, mají tam relativně krátké čekací lhůty. Jsem ale z Prahy, v Brně jsem jen po dobu PN, původně jsem si myslel, že se po propuštění z nemocnice o sebe postarám sám, ale pak jsem dal na radu lékaře i přátel a teď o mě pečuje má první žena..
Nemám v podstatě žádné bolesti, ty pokroky přičítám jednak tomu, že nemám nadváhu a také tomu, že jsem před 3 roky chodil asi rok do fitka a to mi teď pomáhá celkem lehce zvládnout rehabilitaci.

Reklama

Přidat komentář