Reklama

ŽIVOT S MUSLIMEM

bila pani (St, 26. 9. 2007 - 20:09)

pokrac.: Jeste je tu par veci (je toho dost a dost, i kdyz nema cenu si stezovat, nakonec u kazdeho se najde neco, ja vim). Neustale mam pocit jakehosi natlaku z jeho strany, kdyz se mam jaksi "snazit" aby nas vztah fungoval. Pracovat na sobe, snazit se, starat se, nakonec i byt prvni kdo je iniciativni v sexu. Je mi z toho nekdy snad nevolno, jakoby tlak nikdy nepovolil. Zrovna vcera jsem mu to vysvetlila, rekla jsem mu ze mi chybi obycejne veci, napriklad kdyz se ke mne prituli v noci a polibi me, bez toho aby musel nutne nasledovat sex. Chybi mi normalni chovani, prirozena radost, kdy se citim vesela a nemusim se vecne kontrolovat: jestli se nesmeju moc nahlas, jestli neplacam hlouposti, jestli nemam na sobe moc kratkou sukni, jestli se staram dobre o deti. Je toho dost, ma nekdo podobne pocity? Ja si nekdy rikam, ze vzit si skutecneho muslima, tak jsem uz asi davno v blazinci...

bila pani (St, 26. 9. 2007 - 19:09)

Ziju s muzskym ktery neni muslim, ale vyrustal v muslimske zemi a velmi ho to ovlivnilo ( i kdyz tvrdi opak :-) Vlastne takhle jsem mu tzv. naletela, ne v pravem slova smyslu, on se nepretvaroval, ale choval se jaksi normalneji. Ted po letech bych rekla, ze jsem dost otravena. Neni to spatne, mame se radi atd. atd. Vite mi nejvice chybi? Smysl pro humor, schopnosti "blbnout". Tito lide jsou prilis vazni, vsechno musi byt spravne, vsechno musi byt v norme... Moc mi chybi nekdo kdo se dokaze zasmat i v nejtezsich situacich. Nekdo kdo mavne rukou a rekne - nic si z toho nedelej, staly se horsi veci, kdyz napriklad neco nevyjde. Dalsi veci, po ktere se mi styska, je nejobycejnejsi vec - jit na pivo. Ja vim ze je to k smichu, ale tihle muzsti takovehle veci proste neprovozuji. Kdyz jsme se poznali tak ano, na pivo jsme parkrat zasli a on byl nadseny, ale ted to neexistuje. Stale se sedi doma, probira se co kdo udelal nebo co udelame my, jak se postarame o nase deti, kdy se chysta nejaka party (strasna otrava!!!) apod. Jakoby zivot nemel jiskru... Tak to je to co mi dost vadi.

lenka (St, 26. 9. 2007 - 19:09)

Jeste dodatek=pokud chce evropanka vydrzet s muslimem,musej zustat v Evrope.Zeny tu chodi do zamestnani,maji sve konicky,kdyz zena pujde ke kadernikovi,nebo nakupovat,nebude si pulka vesnice myslet,ze je to kurva.V islamske zemi muze jenom k doktorovi a to kdyz domaci lecba selhala a jeste v doprovodu nejakeho treba starsiho bratra.Znam pripad,kdy manzel nutil svoji zenu porodit doma,/snad aby nahodou nebyla par hodin mimo domov/a do nemocnice ji prevezl az kdyz ji praskala deloha a byla v bezprostrednim ohrozeni zivota...

Betty (St, 26. 9. 2007 - 18:09)

Lenka. a k te tve "prevychove"...verim,ze to byla fuska.Ale musi se chtit a mit dostatek trpelivosti.Pokud teda narazis na inteligentiho muslima.
Ja uz taky delam pokroky...misto 5-6x,mi triska s netem jen 2x denne,nadnesene receno.:-))Ale neustupuji mu,i kdyz mam nekdy nutkani si rict:?"At je teda po tvem,a uz mne s tim neotravuj.":-))Zatim jsem to vzdy vyhrala,tak uvidim,kam az muzu zajit a kdy se zasekne.

Betty (St, 26. 9. 2007 - 18:09)

Lenka- mne by docela zajimal opacny pripad,tedy kdy vyrazi zenaty Alziran do Evropy,tady hodi koran za hlavu,vymete kdejaky bordel a PAK se vrati k te sve.Kdo z nich,je na tom asi pak hur:-)Protoze co jsem videla treba v laznich,tak zatimco jejich zeny i tady musi poletovat v tech prisernych habitech,tak panove vecer radi jak utrzeni ze retezu.Moc bych za to nedala,ze se ani 5x denne nemodli.:-)

lenka (St, 26. 9. 2007 - 18:09)

Betty-poradila,a ver,nebylo to jednoduche.Ja nehledam v zivote jednoduchosti a chtela jsem ho nenasilnou formou primet k tomu,aby nad mymi evropskymi nazory nekroutil hlavou,ale kyvnul jen jednou a popripade si pomyslel:Sakra,ta zenska ma pravdu"-a i kdyz se cukal,po tech letech zjistil,ze se na me muze spolehnout a duverovat mi,ze to s nim myslim dobre.

lenka (St, 26. 9. 2007 - 18:09)

Mila Dary,
Momentalne jsem v CR na nekolik mesicu u matky na navsteve,nemely jsme moc moznosti se vidat,jinak totiz zijeme v Anglii,kde taky oba s manzelem pracujeme.At uz v CR nebo tam,porad je to Evropa.Jak jsi dobre postrehla stehovani do jeho zeme jsem zamitla.Tamejsi tzv.muslimska pravidla nedokazu respektovat-nejvice mi vadi,ze i osel tam ma vetsi cenu nez zena.V Alzirsku jsem pobyvala,takze vim,o cem pisu.Jinak se mi velmi libi,jak pises:K duvodum urcite patri emancipovane zeny,kterych si mohou vazit nejen jako matek svych synu...
Ano,muslimske zeny maji opravdu uplne jiny pohled na zivot,jine priority,je tu vsak jedna zradnost a to prave ukazat muslimce evropske moznosti a svobodu projevu.
Muz,treba Alziran,ktery si priveze do Evropy husu,ktera do dvaceti let nevylezla za vrata svyho domu,musi pocitat s nasledky...Tomu zas rikam nezavidenihodny osud pro toho chlapa.

Betty (St, 26. 9. 2007 - 17:09)

Daro,nerikam ze neovlivni...jasne ze jo,ale to se tyka vsech nabozenstvi,nejen islamu...je vzdy ale jen na tech dvou,jakym zpusobem se k tomu postavi.To jsem chtela rict.:-)Podivej se na Lenku,ona neni muslimka,presto si se svym manzelem "poradila".Sama rika,ze stehovat se do Alziru,ani omylem...a podle toho jak pise,bych se ani nedivila,kdyby ne on,ale ona jeho,nezacala tlouct:-)))

Dary (St, 26. 9. 2007 - 17:09)

Betty, myslím, že nemáš až tak docela pravdu. Každé manželství je víceméně "instituce" požehnaná ať už státem, nebo náboženstvím a jen z tohoto faktu je zřejmé, že život páru určitým způsobem ovlivnit musí. Vždyť i tady v Evropě donedávna určovala církev, která poloha při plození dětí je ta požehnaná. Ostatní byly zakázány. Tohle dobře vědí všechny totalitní systémy. Kdo ovládá lidskou sexualitu, manipuluje s lidmi velmi lehce. Jinak souhlas, dominance a submisivita neznají hranic :-))

Betty (St, 26. 9. 2007 - 17:09)

Ahoj vsem...
Lenko,ty jsi na ty muslimky,jak na cizi...:-)Ale ja bych rekla,ze jim je to celkem jedno,od malicka jsou vychovavany k poslusnosti.Takze si vetsina z nich asi ani neuvedomi,ze by mohly zit i jinak a kdyz,tak z toho urcite maji strach.A i v Cesku,je dost zen,ktere jsou submisivni a v manzelstvi podrizene manzelovi,ne ze musi,ale ze jim to vyhovuje.On vydelava,on drzi kasu,on rozhoduje a ony jsou stastne,ze ho maji,protoze ON se o ne stara.
A kdyz pominu opravdove islamske fanatiky,tak chlap zustane chlapem,at je odkud je.A je jen na zenske,jak si s nim poradi.Nabozenstvi bych rekla,vyjma fakt uz extremu,nehraje roli.

Dary (St, 26. 9. 2007 - 16:09)

Lenko, myslím, že pokud zůstaneš v ČR (a někde jsi rozumně psala, že stěhování mimo vylučuješ)tak můžete mít pěkné manželství jak se říká do smrti. Faktem je, že někteří muslimové, ale jsou to většinou ti "vlažní" sami dávají přednost životu v evropských podmínkách, neboť jim vyhovují lépe, než ty ve vlastní zemi. K důvodům určitě patří i emancipované ženy, kterých si mohou vážit nejen jako matek svých synů.
Mám přítelkyni, která pracovala jako ženská lékařka několik let v Maroku. Vypráví velmi zajímavě o muslimkách. Jejich život je založen na úplně jiných hodnotách a prioritách. Pokud se s nimi ztotožní, což většina udělá, prožijí velmi spokojený život. Nejhorší, co asi může muslimku potkat, je být s rodinou v Evropě, vidět naše možnosti, toužit po nich ale být nucena žít podle muslimských zvyklostí, které pak odmítá. Nezáviděníhodný osud.

lenka (St, 26. 9. 2007 - 15:09)

Samozrejmosti je,ze kultura a mentalita nase a jejich je naprosto jina,souhlas s tebou Dary,ze v Ceske R.je domaci nasili odsuzovano a deje se vyjimecne.To,ze manzel je opravnen sve zene jednu vrazit,kdyz neposloucha v islamske zemi,to jsou jejich tzv.pravidla,ale vedi,ze tady v Evrope by s tim nepochodili.Myslim,ze si to ani nedovoli-priklad-mam vlastni bydleni,penez pro svoje potreby dostatek,jsem vzdelana,takze neni duvod ze sebe delat husu a poslouchat manzela,i kdyz treba nema pravdu,atd...Jako je to tam.Ty zeny jsou tak ubohy a hloupoucky a hlavne nesamostatny,ze jim nic jinyho nezbejva.Ja mam k manzelovi uctu,mame pekny vztah a kdyby tomu snad nekdy bylo jinak,urcite nebudu litovat tech spolecnych let,behem kterych jsemse lecos naucila a pochopila.

Návštěvník (St, 26. 9. 2007 - 15:09)

Jenom pitomá česká nána se může zamilovat do muslima.Jen jim podržte,kurvičky jedny.

Dary (St, 26. 9. 2007 - 15:09)

To "s" hodně informací o muslimech najdeš na netu, to je asi nejrychlejší. Také třeba Lenka na téo diskusi, která s muslimem žije, by ti mohla poskytnout pár dobrých rad. Ostatně, přečetla jsi si zdejší archiv? Pár informací tam najdeš :-)) A pokud mi dovolíš osobní názor, příliš se na toho svého současného přítele nevaž. Podle mého jsi pro něho typická evropská holka, co mu "dá" bez jakýchkoli závazků z jeho strany. Naděje na dlouhodobý a citově plnohodnotný vztah je zřejmě z jeho strany malá. Je mi líto, ale takhle to vidím, na základě tvého sdělení, já.

s (St, 26. 9. 2007 - 14:09)

Ahojky vsem...nedavno jsem se seznamila s muslimem. Po nejaky dobe nase pratelstvi preslo na milenecky vztah. Je mi s nim dobre ale mam pocit ze mi hodne lze. Bydli ve Francii a tak v C.R byva kazdy druhy tyden. Kyz jsme byli na vikend v Praze porad mu nekdo volal a i kdyz mi tvrdil ze je to jen kolega vim ze to neni pravda jelikoz to nokdy predtim neudelal a tak si myslim ze to byla spis jeho zena nebo pritelkyne. Kdyz jsem mu psala mail co jeho rodina psal mi o matce ze maji doma nejake problemy. Nejak tomu neverim. Sice slavi ramadan ale kdyz byl v C.R tak ho drzel z tydne pet dni. Coz m prijde taky dost divny. Skoro nic o muslimech nevim a tak bych potrebovala poradit nebo se neco dozvedet o jejich zivote. A nevim jestli mu mam verit. Diky za jakoukoli odpoved

Dary (St, 26. 9. 2007 - 11:09)

Všechna monoteistická náboženství si ve své historii prošla fází fanatismu. Židovství ve starověku, křesťanství ve středověku, islám k tomu dospěl v druhé vlně teď. Souvisí to vždy s mocenskými ambicemi ovládnout svět a vnutit všem lidem, třeba proti jejich vůli, svou víru. Ty, kteří odolají čeká smrt. Já vím, že historie křesťanství ve středověku je nepěkná a čarodějnické procesy, stejně jako křížacké války, války proti protestantům ji nezdobí. Ale teď se křesťanství tváří, že to má již za sebou. Obávám se, že islám do této fáze vstupuje naprosto neodvratně.

Denisa (St, 26. 9. 2007 - 11:09)

To mas urcite pravdu v nejakych vecech ale stejne zastavam ten nazor, pokavat se 2 partneri maji radi a toleruji se neni problem v tom ze on je muslim a ona je krestanka. Nebo on vyznava budhismus a ona ma ortodox. Ba naopak Fanaticti vyznavaci jsou nebezpecni a ne lide s virou. Ja jsem taky krestan a nechodim proto do kostela a nemodlim se 10 krat denne k bohu. Toto neni problem pro Evropu ale pro ty jedince, co vstupuji do vztahu a uz maji negativni mysleni ze se jim neco prihodi. Tak tedy ruce pryc od Muslima. A co jsou krestani? Prasata. Proc se vedly krizove valky a proc se zabijely nevynne zeny co pouze lecily s bylinkami. Proc byva tolik zneuzitych deti, apod kosteli je hrob nevinatek? Tak mi tedy na toto odpovez. Kdo ma tu silu urcovat jestli krestan a nebo muslim jsou 0k? Znova tvrdim, kdyz se maji 2 radi nehraje vira roly.

Dary (St, 26. 9. 2007 - 10:09)

Milá Deniso, i autobiografická literatura je vázána na licenci autora a se skutečností má společné je to, že dotyčný /á/ popisují svoji verzi prožívání příběhu. Takže s objektivitou ten příběh nemá často co dělat. Ale protože je osobitý, zase se nám čte mnohem lépe, než různé statistiky
:-)).
"Obyčejní" lidé všude na světě jsou většinou fajn a domluví se. Problém nastane v okamžiku, kdy je forma komunikace vázána na nějakou fanaticky prožívanou ideologii, nejčastěji náboženství. Muslimové mají podle mne tu smůlu, že islám se teď praktikuje, z různých důvodů, právě jako nesnášenlivá ideologie. Když si člověk přečte zdejší archiv příspěvků, může tuhle moji obecnou "triádu" pěkně konkrétně doložit na příkladech.
Necítím žádnou nechuť k muslimům, stejně jako vůči židům, černochům nebo cikánům... Pouze mne zneklidňuje razantní pronikání islámu do Evropy (Francie, Anglie, Holandsko ...) už s tímto problémem velmi neúspěšně zápasí. Zdá se, jakoby naše forma demokracie neměla proti totalitě účinnou obranu. Už tu přeci byl nacismus i komunismus, teď přichází islám. Moc by mne zajímal názor žen, které s muslimem žijí, nebo žily... Vidíte tenhle problém a vnímáte jej jako nebezpečí pro Evropu?

Denisa (Út, 25. 9. 2007 - 17:09)

Mila Dary, nemela jsem na mysli romany ale literaturu pravdivou ktera se skutecne udala v USA, Londyn atd.
Ta kniha se nazyva z lasky k me dceri a napsala ji Helen Mahmudy, 2 dil knihy.
Ale mas pravdu, malo kdy tyto vztahy vychazeji ponevadz ta kultura je velice rozlisna. Ja jsem sama byla nekolikrat v Kosove - Balkan, a mela jsem z tech lidi velice dobry pocit i ta kultura byla zajimava ale samozdrejme to nevychazi vsude

Dary (Út, 25. 9. 2007 - 17:09)

Milá Deniso :-)), díky za reakci. Neměla jsem však na mysli románové příběhy z knížek, ale spíš velkou dávku pravděpodobnosti, že mezi lidmi vychovanými v tak rozdílných kulturách nemůže dlouhodobý vztah dopadnout dobře. Jistě, že i mezi evropskými páry dochází k rozchodům a rozvodům. Ale důvody jsou jiné. Žít v Evropě s muslimem je určitě nadějnější, než v jeho rodné zemi. A to "moudré" nakonec, výjimky jsou z každého pravidla to nejzajímavější. Takže pokud se soužití muslim - Evropanka povede, je to jistě pro oba velké štěstí.

Reklama

Přidat komentář