Reklama

ŽIVOT S MUSLIMEM

Who? to Mike (Čt, 15. 2. 2007 - 02:02)

.....velice dobry a dojemny prispevek, obdivuji jak jsi se Sve sestry zastal, docela husty dobrodruzstvi.....
Takovych lidi jako ty je treba vice!

Mike (Čt, 15. 2. 2007 - 00:02)

Jen dovětek, dcerka mojí sestry zemřela pár dní po porodu. A po druhém těhotenství se jí narodil syn David po dědovi, který je zdravý jak ryba a dělá nám všem moc radost.

Mike (Čt, 15. 2. 2007 - 00:02)

Také se podělím o příběh a zkušenost a omlouvám se, že bude asi delší.
Nestalo se toto žádně kamarádce ale mojí sestře. Moje sestra vystudovala medicínu - zubařinu, já jsem inženýr strojař, to jen tak pro dekoraci. Sestra na škole začala chodit s Libanoncem. Jistě jí na něm, krom jiného imponovaly peníze, to je třeba přiznat. Ostatní kluci jezdili na rande tramvají a on novým mercedesem. Jeho otci patří zubní klinika na hlavní třídě v Bejrůtu a zubní klinika v Birminghamu. Po 3 letech a dokončení školy si ho vzala. Dohodli se, že budou žít v Birminghamu, kde budou oba zubařit a získávat zkušenosti. Tam se i mojí sestře narodila dcerka. Nemusím připomínat, že peněz měli dost a žili naším, tedy západním způsobem života. Ona pěstovala své koníčky, vídala se s kamarádkama a musím říci, že zejména mě, její manžel vždy velmi respektoval a stačilo jen říct a kdykoliv jsem jí mohl navštívit a turistickou třídou jsem tam taky nelítal. Divné bylo, že jsem nikdy nebydlel u nich doma, ale vždy v hotelu. Vždycky se totiš upravoval dům, stěhovali se, příbuzní přijeli a tak. Se sestrou jsme si každý týden volali psali maily prostě pohoda. Po cca 2 letech přišel její muž s tím, že se na pár měsíců musí odstěhovat zpět do Libanonu, kvůli práci a tak. Nemusela s ním, ale tak nějak se jí chtělo a navíc s jeho rodiči měla velmi dobré vztahy. A tím pohádka zkončila. Doma už zůstali. Musela přestat pracovat. Byla zavřená stále doma, to, že jí bil, jsem se dozvěděl až později. Kdykoliv jsem jí telefonoval tak byla na nákupech nebo v práci, takže jsme o ní něměli půl roku žádnou zprávu. Jednou mi přišel mail o pár řádkách, kde mi sestra psala, že jí muž bije tak ob den, doma je k dispozici všem jeho obchodním partnerům i bratrům. Napsala mi číslo na mobil - něco jako naše GO a hodinu a minutu, kdy jí můžu zavolat. Pak jsem se dozvěděl, jak to je, že se klinika potápí, mají dluhy, a ona v posteli retušuje pověst rodiny před věřiteli. Tak jsem nelenil, od mojí manželky jsem si půjčil pěkný rengenový snímek nádoru na plicích a letěl s tím do Libanonu abych vysvětlil ségře a rodině, že tátovi moc času nezbívá. Kupodivu to všichni zbaštili a okamžitě se letěli všichni, včetně bratrů rozloučit s mým tátou. U nás spadla klec, poznali to, když potenciální neboštík doma voskoval lyže na dovolenou do francie. A nebylo to příjemný. To že tu sestra i její syn zůstane pochopil její mažel až tehdy, když měl na čele mojí legálně drženou "pětašťouru" a řekl jsem mu, že mají všichni 2 minuty aby opustili můj dům. Najatá ochranka je doprovodila na latiště a všem předala letenky do Birminghamu, protože jejich návštěva zde skončila. Nyní se soudí o rozvod a syna. Naštěstí jsou důkazy o mlácení mé ženy nezvratné a její erotická výpomoc rodinnému rozpočtu je nahrána na kameru, včetně manželova vysvětlování proč to má dělat. A věřte tomu, že moc nemluvil, ale fackoval. A já říkám, nejsou všichni stejní a všichni špatní. Přeju štěstí všem, co si ho zaslouží, ale děvčata, pořádně rozmýšlejte.

katka (St, 14. 2. 2007 - 19:02)

Tady se koná mistrovství světa v překrucování všeho? : ) Nikdo netvrdí, že v rodné zemi je to bez problému. A nikdo netvrdí, že jiný slušný muž není. Na světě je bezpochyby spousty slušných mužů a mezi nimi i slušných Arabů... Je jich možná méně, ale netvrďte tady tak zarputile že neexistují. Popravdě mě by ten můj nedonutil žít u nich a sám to předem ví.. a taky ví proč. O všech těch věcech o kterejch se tady ve velkym rozepisujete jsme spolu mluvili už dávno a má na svět mnohem zdravější názor než si člověk, který zná Araby jen z obrázků v novinách dokáže představit ..

Návštěvník (St, 14. 2. 2007 - 16:02)

Jen by mě zajímalo,jestli Lenka s tím "báječným"muslimem žije v Čechách,nebo v jeho rodné zemi.V jeho rodné zemi asi né,to by jsi už nikdy nenapsala,že máš tak báječného manžela.

Mr. Prejudice (St, 14. 2. 2007 - 15:02)

.....to se opravdu nenajde jine reseni, jiny slusny muz nez arab?! To je smutne, ceske devcata delate nam ostudu.....

Romana (St, 14. 2. 2007 - 11:02)

No právě, to jsem měla na mysli, když jsem se Lenky ptala. Nic proti těm slušnejm, ale já bych do toho nešla, neměla bych odvahu.

Liba (St, 14. 2. 2007 - 11:02)

Muslim v evropskem prostredi je nucen se mu prizpusobit (i kdyz ne kazdy). Muslim v domacim prostredi je nuceny se prizpusobit zvykum panujicim tam, at se zda jakkoliv dobry.
Ale to tady ty divky obhajujici zurive sve Arabaky nechteji slyset.

Hayety (St, 14. 2. 2007 - 11:02)

No takze ja som si zacala s muslimom ktory ma snubenicu uz 7 rokov a vravi ze si ju musi teraz zobrat .je do mna sialene zamilovany ja to vidim realisticky lebo ked zacne vraviet zvasty ako ze potom si ma vezme a nebudem moct ani pozriet na ineho muza a pod je mi zle..inak je spolahlivy ideme aj na jeho svadbu pozval nas ,neviem co toto vyvadzam je naozaj velmi dobry a to uz mam dajake skusenosti s muzmi chce aby som presla na ich vieru ale som povedala ja sama musim byt presvedcena ze chcem tak s tym prestal je ziarlivy ako Othello dajte mi niekto po hlave lebo viem ze je zbytocne cakat az sa rozvedie ...

Romana (St, 14. 2. 2007 - 09:02)

Lenko, je fajn, že Ti to takhle vyšlo. Jseš si ale jistá, že by to takhle pohodový bylo, kdybyste se s manželem vrátili do jeho původní vlasti?

lenka (St, 14. 2. 2007 - 08:02)

Ostatne,Katko,uz jsem se tady k tomu nekolikrat vyjadrila-a mimochodem-Araba jsem si vzala az po zkusenostech s nekolika ceskymi blbci..
Kdyz se setkam v Cechach se svymi kamaradkami,muzou jen zavidet,jak skvele vypadam-a jak skvele se citim.
Zijeme v Londyne,takze utect by bylo vice nez jednoduche bez toho,abych cekala, az ho omrzim a budu mit pro nej cenu nemocne kravy(viz.prispevek od xxx)
V Cechach jsem se setkala s docela pohlednymi a inteligentnimi zenami a stejne mely pro sve muze cenu kravy-ikdyz zdrave...
Pekny den.

antiarabak (St, 14. 2. 2007 - 05:02)

.....komu neni rady tomu neni pomoci.....

katka (St, 14. 2. 2007 - 01:02)

Myslim, že člověk kterej se snaží prosadit svůj názor na veřejnosti, by nemusel užívat slova jako pipky a tak. Konkrétně tady si nikdo na nic nestěžuje, takže není nutno ohánět se nadávkami. Zajímalo by mě kolik z těch věčně lamentujících lidí co nemaj nic jinýho na práci než navážet se tady do žen, který jsou evidentně slušný a ve svym vztahu spokojený. Globálně odsuzovat všechny Araby je asi tak stejně připitomělý chování jako to na co tady nadáváte - a to že Arabové týrají ženy. Jasně, dějou se dost krutý věci. Všude na světě. U nás už naštěstí tolik ne, takže máme čas brousit si jazýčky. Ale pravda je opravdu v tom že lidi jsou dobrý a zlý. Když si ženská nedá pozor může klidně narazit na blbce kterej jí zničí život i u soudedů. Akorát nás o tom nebudou média tolik informovat... Jistě, jsem proti jakémukoliv násilí na ženách, je to hrůza. Ale když si tady člověk přečte některé názory, nedá se to neokomentovat.

xxx (Út, 13. 2. 2007 - 14:02)

teda holky je mi vás líto, píšete tu jak jste štastně, ale jak vám manžel diktuje i kamarádky, co si počnete za 15 let až ho omrzíte, uplně mi jde husí kůže, hlavně se nestěhujte tam nebo tam budete muset nechat i děti, moje kamarádka si vzala araba nasekal jí ve 24 letech 5 dětí, chce utéct, ale musí tam nechat děti, neví si vůbec rady, nikam nesmí, je tam majetkem tchýně i bratrů, kteří s nimi samozřejmě obývají jeden dům i se svými ženami, až se jí nabaží potká jí osud švagrových prostě budou manželkami číslo dvě, tak jak tady když vám chlap zahýbá můžete utéct, tam se stanete už jen nutným břemenem a budete kmitat kolem nové manželky vašeho muže a běda když ne:( když už si nemůžete najít nic lepšího, alespon nelezte za nima tam, není návratu a když tak sama a po šíleném ponížení a samozřejmě s holým zadkem. Ve jménu aláha vás zapoví a pak pro ně máte cenu jako nemocná kráva....bohužel

Vendula (Út, 13. 2. 2007 - 13:02)

Tomáši máš čistou pravdu.Pak se ty slepice diví,že začnou tahanice o děti když cizince přestane žena bavit.Znám tolik případů proto by si měla každá pipka nechat projít hlavou koho si chce vzít a pokud se rozhodne pro muslima,ať si potom neztěžuje.

Tomáš (Út, 13. 2. 2007 - 13:02)

Milé dámy!
Asi tak.Pokud chcete žít zde-žádný problém.V jeho zemi, ale může nastat peklo.Zapomeňte na holčičí potlachy nebo courání venku o samotě.Navíc v případě rozvodu v zemích, kde platí šaríja(islámský právní kodex)Vám odeberou děti neboť podle něj néleží manželovi.Majetkoprávní vztahy jsou rovněž ve Váš neprospěch.Muslimové obecně bývají ve vztahu slušní, ale pokud na Vás muž zanevře běda Vám!!Zdroj-přítelkyně z Emirátů.

katka (Po, 12. 2. 2007 - 21:02)

Můzu se jen zeptat, koukám ze Vás tu dost zije s muslimy. Já plánuju brzy svatbu s Egyptanem. Chci ho co nejdríve vzít sem do CR. Bohuzel zatím nemluví česky, ale má normální vzdělání, mluví velmi dobre anglicky. Jen nevíme, jakou si tu můze najít co nejlepší práci, dokud se nenaučí česky. Nemáte s tím někdo zkušenost? Jestli tu trb. není nějaká arabská komunita, jestli mu nemůzu nějak predem pomoct. Díky moc

ala (So, 2. 12. 2006 - 23:12)

Lide jsou casto ovlivneni medii a vubec nevi o cem mluvi.muj manzel je muslim a nijak me neomezuje.jsem s nim stastna a nikdy bych nemenila.cechy a jejich predsudky chapu jsme proste takovy.

ala (So, 2. 12. 2006 - 23:12)

Lide jsou casto ovlivneni medii a vubec nevi o cem mluvi.muj manzel je muslim a nijak me neomezuje.jsem s nim stastna a nikdy bych nemenila.cechy a jejich predsudky chapu jsme proste takovy.

lenka (So, 20. 5. 2006 - 11:05)

Jeste pro Ty,co si mysli,ze nasili a citove vydirani je zalezitosti muslimu,doporucuji si precist prispevky na doktorce na tato temata a zjistite,ze i Cesi umi byt pekni tyrani...

Reklama

Přidat komentář