Reklama

ŽIVOT S MUSLIMEM

Denisa (Út, 25. 9. 2007 - 17:09)

Mila Dary,
take jsem precetla spousty knizek tykajicich se vztahu s muslimi.
Ale ne pokazde to konci spatne, jak jsem psala taky jsem mela dlouholety vztah s muslimem a mam k tomu 2 nadhrene dcery. Zijeme tedkom samy a nemame zadno problemy uz leta ne. Tak si opravdu myslim ze pokavad to neni nejaky silny vyznavac alaha adt. neni urcite problem s takovym partnerem sdilet zivot.

Dary (Út, 25. 9. 2007 - 17:09)

Dovolte, abych se připojila do diskuse, i když mé zkušenosti jsou jen zprostředkovány. Bydlela jsem na koleji s kamarádkou, která několik let s muslimem(Syřan) žila. Myslím, že pokud zůstane takový pár žít v Evropě, je na muži, aby se přizpůsobil, což mnozí také dělají. Pokud žije v arabské zemi, nebo v jiné, kde je muslimské náboženství páteří společenského života, musí se přizpůsobit žena. To se mi jeví jako logické a je na každé konkrétní ženě, aby se s tím srovnala jak umí. Je to konečně její svobodná volba. Co mi ovšem správné nepřijde, když muslimové předpokládají, že se jejich zvykům musíme přizpůsobit i v Evropě. Bohužel si, my evropské ženy málo uvědomujeme, že je to pro nás velké nebezpečí. Je to pěkně vidět na reakcích Lenky, která si dovolí srovnávat násilí v českých rodinách, které je výjimečného charakteru a obecně je odsuzováno s chováním muslimských mužů, kterým fyzicky trestat vlastní ženu připadá naprosto normální způsob manželské komunikace. Neboť to je vždy žena, která se musí přizpůsobit, jak zase pěkně ukazuje "story" Betty. Domnívám se, že pro většinu Evropanek je soužití s muslimem nepřijatelné. Ty, které volí jinak, si za svůj, dřív nebo později smutný osud mohou samy.

Denisa (Út, 25. 9. 2007 - 16:09)

Myslim si, pokavad se maji dva lidi radi at maji viru takovou a nebo makovou klapne jim to i po dobu 30 let. Zila jsem sama dlouhou dobu s muslimem z Balkanu, a bylo to fajn, az na male drobnosti. 10 let to trvalo nez jsme se rozesli. Zadny satek jsem nosit nemusela a koran jsem si taky necetla a co se tyka sexu? Jsou urcite hbytejsi nez ostatni mladenci, i kdyz je to asi individualni.

Betty (Út, 25. 9. 2007 - 16:09)

od. Lence
Ahoj vsem,
neni problem v tom,ze bych se ja chovala nejak "nic moc",ale ze jako ateistka zrejme uzivam rceni,na ktera jsou muslimove alergicti.A mnohem vetsi problem bude,ze on asi neni zvykly,ze by mela zenska pravdu a nedej boze,byla v necem nad nim.
Problem v chovani,bych teda ja videla spis u nej...jeste se mi na chatu nestalo,ze by se mne nekdo at uz z Cech,nebo jine zeme optal" A spala bys se mnou,kdybych byl ze stejneho mesta?"Podotykam,ze je zenaty,a pokud ja vim,tak neveru maji primo zakazanou virou...a kdyz jsem mu v tom smyslu odpovedela,zas byl ohen na strese.Pta se na veci jako kolik vydelavam,kolik mam domu a aut...a muj plat chtel prepocitat na "kolik kg masa,by za nej bylo":-)Ale kdyz jsem ja ptala jeho,kolik stoji velbloud,abych vedela jak bych na tom byla u nich...mi rekl ze oni velbloudy nejedi,a sekl mi s netem(opet).Pravda je,ze bude asi lehky cholerik,protoze vzdy se vrati a dela jakoby nic:-))Dalsi problem je s mobilem,porad vola,ja to neberu...a postup je vzdy stejny-vycihne si kdy jsem on-line na ICQ,vola a jak vidi,ze nic,hulaka ze mi zvoni mobil a kdyz ani pak nezvednu,praskne mi s netem.:-)Takze fakt nevim,jako nekdo z mnoha s kym se da povidat,protoze bud jak bud je to oblast zajimava na zkoumani,ano...jen mam strach,jestli jeho umysly se mnou,nejsou odlisne.
Radu jsem chtela v tom smyslu,jakym tematum se v rozhovorech s nim vyhybat,radeji.

lenka (Út, 25. 9. 2007 - 14:09)

Zase se tu nekdo znaly veci dovolava knihy Bez dcerky neodejdu.Boze muj,tady v Cechach taky existuje domaci nasili akorat,ze o tom nikdo nenapsal tak srdcervouci pribeh.At si kazda vybere podle svyho.My vam taky nerozmlouvame cesky pepiky a ten jejich vecnej ritual-kamosi,hospoda,fotbal a blby hemzy,ze jste pribraly...Ted si lecktera pomyslela-ten muj takovej neni a ja tvrdim totez o tom svym Alziranovi.Nejsem zadna Blanka Matragi,i kdyz co vy vite o jejim soukromi???atd,dalo by se tady polemizovat pekne dlouho,jen me udivuje,jak po shlednuti jednoho filmu,kde se chlap choval k zensky jako prase okamzite znate celou muslimskou mentalitu.Ja stale marne premyslim,jaka pozitiva mi muze prinest manzelstvi s Cechem a v cem by byl neverici Cech treba lepsi,nez verici Alziran.Zajimave je,ze kamaradka se nedavno provdala za studovaneho a hodneho Cecha a porad jsem nechapala,proc po svatbe uz nema cas zajit na kavu.Kdyz mi to nedalo a navstivila jsem ji doma,mela ramena a nohy samou modrinu a ten jeji inteligent sedel naproti domu v hospode.Tak to jen pro ty chytracky,co mely stesti.Jo,a ten blit cituji-K autoritam taky moc nevzhlizime-viz.prispevek vyse,mluv za sebe,me se to netyka.

Návštěvník (Po, 24. 9. 2007 - 03:09)

Svatá pravda,kamarádku mojí mámy vyměnil manžel za velblouda s cizím chlapem, bydleli v Tangeru v Maroku. Naštěstí neměla děti, i tak se dostávala domů 2 roky. Skoro nachlup jak v té knížce.Už je to sice pár let, ale náturu prostě nezměníš. A jestli si všechny myslíte, že když se to podařilo Blance Matragi, tak vám taky, tak na to rychle zapomeňte. Takové štěstí má jedna z milionu. Jak jednou přijedete tam, tak není cesty zpátky . A v kruhu rodiny a národa se on změní mávnutím proutku v opravdovou hlavu rodiny v tom pro nás nejhorším slova smyslu.A když teď praští s chatem, pak praští rovnou tebe. Myslím, že Češky už dnes nemají povahu na otrocké poslouchání a navíc ještě nějaké dodržování náboženských rituálů kterékoli víry.My jsme velmi svobodomyslné, k autoritám taky moc nevzhlížíme a podle toho si musíme vybírat partnery. Pro krásný oči nenecháme sebe ani naše děti celý život buzerovat Takže opravdu moc a moc přemýšlejte.

Návštěvník (Ne, 23. 9. 2007 - 19:09)

Jen si holky zahrávejte!! A dofám, že znáte nazpaměť knihu Bez dcerky neodejdu. Inu, komu není rady, tomu není pomoci!

lenka (Ne, 23. 9. 2007 - 12:09)

To,ze Ti sekl s chatem bych neprisuzovala jeho mizerne Anglictine,ale spis tve neopatrnosti v komunikaci s muslimem.Neradno drazdit hada bosou nohou,alespon toho se drzim v manzelstvi s Alziranem ja.To,ze jsi ateistka chapu,ale nechapu,jak presne se chovas,pises-podle toho se chovam...Podle ceho?Ale podle me to chovani a jednani nebude nic moc,kdyz Ti seka s chatem...Poradit ti nemuzu,ja jsem tvrde pracovala na tom,jak s nim vyjit a prvni manzelsky roky nebyly jednoduchy.

Návštěvník (So, 22. 9. 2007 - 12:09)

Ahoj všem...před časem mne kontaktoval přes ICQ Alžířan z Oránu.Neznalá islámu,se mi několikrát povedlo ho vytočit tak,že mi doslova "sekl" s chatem:-)A myslím,že se to ještě mnohokrát stane.Částečně proto,že jeho angličtina není nic moc,a dílem že já jsem ateistka,a podle toho se chovám,což on absolutně nechápe.Za to ho velmi zajímají moje majetkové poměry.Má vlastní firmu,zřejmě bude patřit k té zámožnější vrstvě,přesto je de facto,chudý.A vzhledem k tomu,že může mít dle koránu až 4 manželky,začínám být víc,než ostražitá:-))Byla bych ráda,kdyby se ozvala některá z vás,a poradila jak s ním komunikovat,abych nedošla k nějaké úhoně.:-)Protože nuda,s ním teda fakt není.Díky.

Denisa (St, 19. 9. 2007 - 13:09)

ahoj Lenko, chtela jsem se jen zeptat, ty jsi s manzelem 4 roky, ja jen jak to chodi s papiry, vsak vis. Ja jsem s pritelem skoro 2 roky, je to alziran a chceme se vzit v Cechach, jen jsem jeste nezjistila, jestli je v tom nejaky problem, jestli muj muz dostane ceske obcanstvi a jak dlouho to trva. Moc dik za odpoved

Lenkona (Po, 20. 8. 2007 - 12:08)

Zdravím, mám vztah s muslimem, dnes bych spíš měla napsat měla jsem. Je to Alžířan. Je super, moc si rozumíme, ale muslimská víra je pro nás nepřekonatelný problém. Já jeho víru toleruji, ale nechci v ní vychovávat děti, chtěla bych jim dát do života více šancí...Dnes je to kvůli celosvětovým problémům velmi těžké. Proto se také rozcházíme, je to velice bolestné, ale musí to být, bohužel. Ve vztahu jsem se nikdy nenudila :-)))
Nechci přímo říct, že bych vztah s muslimem nedoporučila, ale ke všemu přistupovat více opatrně a obezřetně.

lenka (So, 7. 7. 2007 - 16:07)

Byla jsem na strance,kterou nam tady doporucila Sheba a mohu jen souhlasit.Manual se mi velmi libi...Supr.

Sheba (Út, 26. 6. 2007 - 22:06)

Nejstručněji a nejvýstižněji http://czech-stepford-girls.blog.cz/0706/navod-k-pouziti-muz-zvany-arabsky-poddruh-muslim

Katka (Po, 19. 2. 2007 - 10:02)

Lenko, prosím tě, mohla bys mi napsat kontakt na mathl"email.cz? I můj manžel je muslim...

Katka (Po, 19. 2. 2007 - 10:02)

Lenko, prosím tě, mohla bys mi napsat kontakt na mathl"email.cz? I můj manžel je muslim...

Návštěvník (Ne, 18. 2. 2007 - 21:02)

A co takhle život s debilem?!

lenka Vam vsem (Ne, 18. 2. 2007 - 19:02)

Zivot s manzelem tady v Evrope je v poradku,v ten moment,co by me nutil prestehovat se do jeho rodne zeme,bych od nej prchala.
V Alzirsku jsem s nim byla-hlavni mesto je docela normalni-vesnice,odkud pochazi je katastrofalni.Souhlasim i s tim,ze velbloud,nebo osel tam ma vetsi cenu,nez zena-byla jsem tam pozvana na jednu svatbu,muzi obedvali jako prvni,meli misi s masem a zeny potom jen salat a bagetu.Muzi meli na stole dorty a limonady,tancovali a zpivali a zeny se sklopenymi zraky v habitech cumely jak suvy z nudli.Cely pobyt tam jsem nenavidela,jeste dnes mam husi kuzi-opomenu-li to kvileni z mesity 5 krat denne a sedanky na dvorecku mezi kozama a slepicema.Nemohla jsem vylezt ani z baraku,abych si dosla pro neco k snidani-vzdy poslali nejake dite.O jejich jidle ani nemluve-i prase by se poblilo.A ani toho more si u nich clovek neuzije-byt je nadherny-protoze se v nem jako zena musite koupat v satech a pod nima mit jeste spodnicku.Takze uznavam,je to verbez a jejich mentalita at jde k sipku-jo,to ze maj vsude dluhy,taky neni nic novyho-sice vypadaj galantne a zazobane,je to jen slupka.Navic jsou ulhani,ono by se toho naslo...
Takze ano,ziji s muslimem v Evrope,coz jde.
(pokud mate silne nervy.)

Hayety (Pá, 16. 2. 2007 - 08:02)

no ked to citam vzdy sa len utvrdim v tom ze je predsa len lepsie ze ten moj tunisan ma snubenku))a ku mne je mily..to mi staci predsa len som dost samostatna a uz som mu stihla aj jednu necakane vylepit)))z coho j dodnes v soku lebo povedal ze som prva zena co mu dala facku))takze kludne aj arab sa da zmlatit nielen oni zeny..

Jana (Pá, 16. 2. 2007 - 01:02)

Nezávislý čtenář má dost pravdu, ale stejně tomu děvčata, která se s galantním Arabem pozná zde, nevěří. Naše sousedka se za studií mediciny vdala za Alžířana; taky tu studoval, stal se zubařem, ona gynekoložkou. Odjela s ním po studiích do Alžíru, patřili mezi tzv. lepší vrstvu. Porodila tři syny, svoji profesi nemohla vykonávat, jen reprezentovat. Když nastaly v Alžíru nepokoje, tak odjeli do Čech, ale po pár měsících její už odjel a ona tu zůstala sama. Je teď již v důchodovém věku, ale žádný důchod nepobírá, je odkázaná na to, co jí manžel, který prý žije někde ve Francii, posílá. Žije tam už dávno s nějakou jinou ženou, našel si prostě mladší model. Vykládá mi, že je vlsatně stále vdaná, ale to nemá v tomto případě žádný praktický význam. Vzali se kdysi v Čechách a "manželovi", který s ní neuzavřel muslimský sňatek, je to naprosto jedno. Ona chodí opakovaně na alžírské velvyslanectví, ale není jí to nic platné. S ženami, cizinkami, tam jednají jako s hadrem na podlahu. Vlastně může být ráda, že jí "manžel" posílá nějakou korunu, kdyby ne, tak se o ni musejí postarat její synové (ale taky to udělat nemusejí?!. Je to zničená žena, nemocná.

Nezávislý čtená (Čt, 15. 2. 2007 - 15:02)

Milé dívky,
dám vám dobrou radu. Najdete-li si nějakého orientálce, prosím nemám nic proti, je to vaše soukromá věc. Ale začnete-li uvažovat o svatbě, jeďte se nejprve podívat do jeho rodné země nebo vesnice, aby jste viděli co vás případně čeká.
Před pár léty jsem pracovně jak voják, dnes již v záloze, v rámci misí OSN několikrát navštívil blízký a střední východ. Vy naprosto netušíte co je to být ženou v těchto zemích. Je to jen levná pracovní síla, i osel nebo velbloud má větší cenu. A že vás ten váš miluje, a nikdy by vám to neudělal, ano já vám věřím, že si to myslíte ale oba víme, že opak je pravdou. Je to tak, zavleče vás do té nejšpinavější díry na celém blízkém východě a bude vás řezat třikrát denně. Viděl jsem to, viděl jsem to mockrát. Viděl jsem tam tak zbědované ženy, že si to tady v Evropě ani neumíme představit.

Reklama

Přidat komentář