Reklama

Endometrióza

Lenča (Čt, 21. 12. 2006 - 00:12)

Před dvěma měsíci, jsem podstoupila laparoskopii,zjistili mi četné drobné ložiska umístěné na vesicouteri plice,operativní zákrok na odstranění neprováděli,doporučují terapii.O děťátko už se snažíme 3 roky a nic. Myslíte že nějaká terapie mi pomůže?

Majda (St, 20. 12. 2006 - 11:12)

Ahojky děvčata,mě na endometriozu přišli v 35 letech při laparoskopické operaci při odstraňování cyst a měla jsem ji opravdu velmi rozsáhlou. Vůbec jsem netušila, že něco takového existuje, ale potíže jsem měla velké, hlavně při menstruaci. To totiž krvácí i ta ložiska v břiše.Bylo mi jasné, proč jsem nemohla po druhé otěhotnět a už se mi to ani nepodařilo. Mám klid až od 40 let, kdy mi vzali dělohu a vše se vyřešilo, jelikož broblémy narůstaly.
Vy jste ještě mladé a držím vám palečky ať vám to vše dobře dopadne a léčbě se nevyhýbejte, je to asi opravdu pěkné svinstvo.Čím dříve se s tím začne, tím větší šanci budete mít na vyléčení.

Niki (Út, 19. 12. 2006 - 20:12)

Ahoj, taky mam endometriozu a ted se lecim , ale mam tabletky. Mimi jsem jeste nezkousela, nejak k tomu nejsou vhodni lidi, tak v tomto ohledu nemuzu rict, jak na tom jsem

Veronika (Út, 19. 12. 2006 - 15:12)

Ahoj, mám endometrozu, léčím umělým přechodem - injekce na půl roku. Jsem teprve na začátku a moc ráda bych pokecala s někým, kdo se také zrovna léčí, jak to všechno zvládáte. Já čekám na miminko už tři roky, že mám endometriozu, tak na to lékaři přišli při LSK teprve letos v listopadu. Tak holky ozvěte se, kdo se zrovna léčí nebo léčil , ať se můžeme vzájemně trošku podpořit. Díky ahoj Veronika

ala (So, 16. 12. 2006 - 10:12)

Ahoj! Kolik je Ti nyni? Nebo spis ty 4 laparky jsi mela behem jakeho casoveho obdobi? A byla jsi na nich kvuli bolestem ci kvuli nalezu cyst?

gábina 21. (Út, 12. 12. 2006 - 21:12)

Od 18.let mám endometriozu.Byla jsem na čtyřech laparoskopických operacích a řekli mi že nikdy nebudu mít děti.Problémy mám stále stejné doktoři si mě přehazují jako horkej brambor mám silné bolesti při styku.V současné době neprodělávám žádnou léčbu protože mi nic nezabírá.Přesto mám syna kterému bude rok a půl a z manželem jsme ho počali normální cestou.držím palce všem a věřte- zázraky se dějí.

Návštěvník (Út, 7. 11. 2006 - 21:11)

Ahoj dámy,
je mi 36 let, od 30 let jsem mela ruzne gynekologicke problemy, ale doktor to bral na lehkou vahu, dokonce jsem se smirila s tim, ze to je psychickeho razu.
Nastesti jsem loni potkala svoji znamou a ta mi doporucila Gyncentrum v Praze - pri prvni navsteve mel pan primar podezreni na endometriozu, ktera se takzez laparoskopii potvrdila. V rámci llecby jsem uzivala Yadine a zajela jsem si k supr lecitelovi,ktery me uz od 33 let upozornoval na to,ze nejsem po strance gynekol v poradku, ale ten doktor v tom nasem krajskem meste tvrdil ze jsem.lecitel www.jukl.cz- zlatobylova mast na bricho a caj - cisteni krve. Od zasahu lekaru, uzivni yadine, piti caje a mazani masti ubehlo půl roku a byla tady kontrolni laparoskopie - a hura - vse v poho, takze zlate ruce lekare a umeni namichat byliny a masti lecitele udelaly sve. Samozrejme i ma vira v uzdraveni. Presto i ted, dalsiho pul roku pokracuji v lecbe yadine, dennodennim piti caje a obcasnem mazani bricha masti. Asi po mesici od druhe laparoskopie jsem citila obcasne potize, ale s tim co bylo pred prvni laparoskopii se to neda srovnat. Takze damy - napsala jsem vam kde jsou vynikajici lekari, kterym opravdu zalezi na zdravi pacientky a kde ziskate kvalitni bylinnou podpurnou lecbu. Původně jsem měla uživat Synarel, ale nebyla jsem na lecbu obnasejici cca 24 tis. Kc (6 mesicu x 4.000 Kč), pripravena, tak pan doktor zvolil lecbu levnejsi. Presto jsem na pokoutnim trhu (te slecne zbyl z IVF) ziskala tento lek za 2.500.- Kč - novy, nenacaty, exp. 02-2007. Pokud jej nekdo uzijete, napiste na pavlina_mlada"seznam.cz. Preji vam vsem aspon tak kvalitni lekare jako jsem potkala ja.

Veria (Po, 6. 11. 2006 - 11:11)

Siso, hodně se o léčbě endometriozy dozvíš na www.endometrioza.cz a v diskusích na www.neplodnost.cz (je potřeba si zadat do vyhledávače a projet příslušné diskuze). Zatím jsem z toho nabyla dojmu, že všechny holky léčí tím umělým přechodem, léčba antikoncepcí je prý méně účinná. Tak nevím. Některé holky po umělém přechodu otěhotněly normálně, některé ne a musely na IVF. My jsme to zkoušeli 1,5 roku před laparkou, kdy jsem ještě nevěděla, že tuhle hrůzu mám. Nebude to jednoduché, ale naděje na miminko je, ať už normálně nebo uměle. Musíme doufat, že jednou přijde řada i na nás.

Návštěvník (So, 4. 11. 2006 - 18:11)

Ahoj Veria.
Zda sa že je viacej možnosti ako liečit tuto chorobu...ja som 3 tyždne po laparoskopii ktora bola pre mna hotova katastrofa lebo som mala už dost rozsiahlu endom.Mala som 2 na vaječniku 1 na maternici a tiež aj v pošve..ked som bola pred tyždnom u "svojej"gynekolgičky na moju otazku bolo tam toho viac ako ste videli vy-povedala to sa stava atd...tak som sa rozhodla zmenit lekarku.Rozhodla som sa aj na zaklade dalšich faktov..nedôverujem jej ale nechcela som pisat o lekarke.Dôverujem človeku ktory ma operoval a ten sa rozhodol že hormony su pre mna dosť drasticka liečba zrejme na zaklade toho ako moje telo reagovalo po operacii ale teraz už viem že ak do polroka neotehotnem tak ma čaka možno dalšia laparka a hormony a preto som bola zvedava ako sa liečiš ty a chcem tebe ale aj všetkym kočkam zaželat aby sme sa vyliečili a konečne sa dočkali aj babätka.

Veria (St, 1. 11. 2006 - 12:11)

Siso, ano, mně léčí antikoncepcí, je to druhá možnost léčby vedle léčby hormonálními injekcemi, která je však velmi drastická, protože ti navodí vlastně přechod se všemi jeho příznaky. Má se otěhotnět co nejdřív, to ano, ale jak, když to přes endometriozu většinou nejde? Tím, že budu půl roku nepřetržitě brát antikoncepci, by se to mohlo vyléčit, protože důležité je, abys nemenstruovala a ložiska tímto mohou vymizet. Proto taky dojde často k vyléčení během těhotenství (pokud se otěhotnět podaří i přes endometriozu, i to se někdy stává). Pokud se to takto nevyléčí, tak je jediné řešení umělé oplodnění.
A ty dealere, tady nestraš, endometrioza NENI zhoubné onemocnění a rakovina se z něj vyvinout nemůže. O příčinách této nemoci nemají jasno ani lékaři, hormonální vlivy jsou jen jednou z teorií. Potravinové doplňky tebou uváděné ji určitě nevyléčí!!

Ludvík (Út, 31. 10. 2006 - 09:10)

Ano, jsem mnohými opovrhovaný dealer a nabízím vám pomoc. Pátrám v diskusích a hledám případy, kde by naše produkty mohly nemocným pomoci. Pokud vás přesvědčím a produkty si koupíte, též na tom budu mít určitý výdělek. Ale uvažte : Když navštívíte lékaře

maruška (Ne, 29. 10. 2006 - 21:10)

je možné nejakym spusbem vylečit tude nemoc?byla som na laparoskopii a potom mi doktry naordynovali umneli prechod a pak jsem podstupila pranos embrya duvod moji lečby nemužu otehotnet

sisa (Čt, 26. 10. 2006 - 13:10)

AHOJ.Chcem sa spytat teba po laparoskopii neliecili hormonalnymi injekciami ale antikoncepciou? Mne lekar ktory ma aj operoval doporucil otehotniet cim skor....

Beba (Út, 24. 10. 2006 - 15:10)

Ahojte, je mi 26 a dnes na prev.pehliadke mi gynekológ zistil cystu na vaječníku.Pravdepodobne ide o endometriozu, ktorú mám už dlhšie. V novembri mám prísť na pozorvanie a odporučí mi laparoskopiu (vraj odstránia i vaječník). Ve?mi sa bojím,pretože baby ešte nemám . Nedá sa to liečiť inak, len operáciou?Aká je možnosť otehotnenia potom?

Beba (Út, 24. 10. 2006 - 15:10)

Ahojte, je mi 26 a dnes na prev.pehliadke mi gynekológ zistil cystu na vaječníku.Pravdepodobne ide o endometriozu, ktorú mám už dlhšie. V novembri mám prísť na pozorvanie a odporučí mi laparoskopiu (vraj odstránia i vaječník). Ve?mi sa bojím,pretože baby ešte nemám . Nedá sa to liečiť inak, len operáciou?Aká je možnosť otehotnenia potom?

Beba (Út, 24. 10. 2006 - 15:10)

Ahojte, je mi 26 a dnes na prev.pehliadke mi gynekológ zistil cystu na vaječníku.Pravdepodobne ide o endometriozu, ktorú mám už dlhšie. V novembri mám prísť na pozorvanie a odporučí mi laparoskopiu (vraj odstránia i vaječník). Ve?mi sa bojím,pretože baby ešte nemám . Nedá sa to liečiť inak, len operáciou?Aká je možnosť otehotnenia potom?

Beba (Út, 24. 10. 2006 - 15:10)

Ahojte, je mi 26 a dnes na prev.pehliadke mi gynekológ zistil cystu na vaječníku.Pravdepodobne ide o endometriozu, ktorú mám už dlhšie. V novembri mám prísť na pozorvanie a odporučí mi laparoskopiu (vraj odstránia i vaječník). Ve?mi sa bojím,pretože baby ešte nemám . Nedá sa to liečiť inak, len operáciou?Aká je možnosť otehotnenia potom?

Veria (So, 21. 10. 2006 - 23:10)

Jano, díky. Tak snad se nám taky zadaří a umělé nebude potřeba. Nechci si nechat "vyrobit" dítě někde na misce, nějak se mi to příčí, nehledě na to, že je to velká psychická zátěž. Ale když nebude jiná možnost, tak do toho samozřejmě půjdu.
Mně je 32.

Návštěvník (Pá, 20. 10. 2006 - 11:10)

28let

Návštěvník (Čt, 19. 10. 2006 - 15:10)

Ahoj, muzu se jen zeptat, kolik vam je let? dekuji.

Reklama

Přidat komentář