Reklama

Endometrióza

Alex (Pá, 18. 8. 2006 - 18:08)

Dobry den, je mi 24 let a s endometriozou se lecim 3 roky. Nic bohuzel nezabralo. Chtela bych se zeptat tak trochu z jine strany. Vetsina z nas si preje mit miminko a jak radi lekari, tak co nejdrive. Jak se na to ale tvari vase drahe polovicky? Chapou to? Ja jsem treba narazila. Muj pritel ted o diteti nechce ani slyset, takze si o miminku muzu opravdu nechat jen zdat... Moc dekuji.

Dana (Pá, 18. 8. 2006 - 15:08)

Ahoj,
je mi 22 let a mám taky endometriozu.Jen vám chci napsat, že kdybych neměla 5 měsíců teploty tak bych to ani nevěděla.Zašla jsem si k obvodní doktorce a řekla jí o trvalých zvýšených teplotách a celkem nepravidelné menstruaci.Doktorka mě tedy poslala na gynekologii s tím jestli nejsem těhotná.Po prohlídce mi pan doktor řekl, že mám zánět vaječníků, brala jsem dvoje antibiotika +vaginální tablety.Jinak do prohlídky jsem žádné bolesti v podbřišku neměla.Ovšem po vyšetření vnitřním ultrazvukem jsem měla velké bolesti vždy několik dní, že jsem skoro nemohla chodit.Po 2 týdnech léčby mi nezmizely teploty ani bolesti.Pak doktor na ultrazvuku viděl opouzdřenou tekutinu volně v břiše vedle vaječníku,myslel si jestli se nejedná o mimoděložní těhotenství - to se po krevních testech vyloučilo.Tak jsem dostala ještě další antibiotika s tím pokud bolesti a teploty budou trvat půjdu na laparoskopii, kde mi vezme pan doktor vzorek z té tekutiny a vše zkontroluje.
Nastoupila jsem tedy do nemocnice, byla jsem informovaná, že zákrok bude trvat cca 10 minut.Po probrání z narkózy mi pan doktor řekl, že u mě objevili endometriózu, (operace trvala skoro 2 hodiny) a hned mi vše vysvětlil.Řekl mi, že mi bude muset nasadit hormony jsou ve formě antikoncepce - Jeanine a ty budu brát v kuse pokud se nevyskytnou problémy půl roku bez vysazení, abych nedostávala menstruaci a pak bych měla nechat tělo si odpočinout 1-2 měsíce a pak se pokoušet otěhotnět.Sám mě na to pan doktor upozornil, že zatím nejsou poškozeny vejcovody a doporučuje mi pokud chci děti co nejdřív otěhotnět!Tak doufám, že se nám to podaří a nebudu s tím mít žádné problémy.

Návštěvník (Čt, 17. 8. 2006 - 19:08)

Ahoj Romy, mam temer navlas stejny pribeh jako ty, prelecena endometrioza pred 3 roky, podle bolesti posledniho pul roku mam pocit ze se vratila:( Zkousim tentokrat aleternativu, byla jsem u kineziologa a rada bych vyzkousela i regres. terapii o ktere pises. A hledam nekoho, kdo by mi doporucil terapeuta. Zda se ze jsi mela dobrou zkusenoost. Byla bys tak hodna a poslala bys mi kontakt na wren"centrum.cz? Idealne pokud by byl/a z Prahy. Moc dekuju a ddrzim palce at se ti to zlepsi.

jitka z 12.4. (Pá, 11. 8. 2006 - 08:08)

Ahoj Jani, vyděsila jsi mne, když od ledna do dubna po Depo-proveře nemáš ještě menzes.Ja Proveru končím v září, pak bude laparoskopie a spoléham, že do konce roku otěhotním,ale jak zjištuji od jiných pacientek, mohu si o tom nechat jenom zdát.S pozdravem Jitka

Katka (Ne, 6. 8. 2006 - 03:08)

Ahoj,jak zde čtu,tak máte velmi podobné problémy a tak prosím o pomoc jak Vás holky tak paní doktoku za pomoc!I když mi je teprve 21 let,tak už mám od 18 endometriozu,srůsty!Řešily to lékaři teprve po roce(protože si mysleli,že si vymýšlím bolesti a že tak mladá holka to mít nemůže-opak je pravdou) a tak to vyřešili laparoskopií,poté mi na rok zastavili menstruaci a ted už jí znova mám,ale tu gestagenní!Ale pořád mě vrtá hlavou,jestli i když mám pořád bolesti(,ale ne při menstruaci,ale normálně při větší námaze a v pravém podbříšku) můžu otěhotnět a tím se to vyléčí nebo jestli budu muset na operaci znovu a pak to třeba zkoušet,aby potom někdy už nebylo pozde?Omlouvám se za takhle pozdní příspěvek a předem děkuji

Romy (St, 26. 7. 2006 - 09:07)

Zdravím Vás, mám pár let endo. také a nemám ještě baby. 2x laparoskopické odstranění endo. cysty na vaječnících, poté hormonální léčba - navození přechodu, žádné periody a to pomohlo, i když to bylo silné kafe. Asi 2 roky byl klid a teď mám ložiska mimo vaječníků, na stěnách a dělají mi srůsty, což je fakt bolestivé a beru 1. měsíc Wobenzym. Myslím, že to pomáhá, ale nemoc neřeší, že? Endometrióza se opravdu vrací a nerada odchází. Mám, a nejen já, vynikající zkušenosti s regresivní terapií, psychika prolnutá s tělem mi nemoc na ty 2 roky zastavila. (aspoň to tak cítím, nikoho nepřesvědčuji) Chystám se na něco podobného tedy znovu. Tak zatím takhle a přeji nám štěstíčko.

Denisa (Po, 3. 7. 2006 - 10:07)

Ahoj Evo,
myslím, že bys měla laparoskopii podstoupit a to z toho důvodu, že ti buď odoperují cystu nebo endometriozu. Podle všeho v sobě mít něco budeš, jinak by jsi neměla určité příznaky.
Před dvěma roky jsem podstoupila rozsáhlou operaci endometriozy, celkem pozdě se totiž došlo na moji skutečnou diagnózu (můžu si za to částečně i sama - mám sklony k podceňování). Laparoskopie není tak náročná, myslím si, že není čeho se bát a hlavně nic neodkládej! Pravdou je, že mám taky tu informaci, že endometriozu není možné jinak než laparoskopií rozpoznat - bohužel... Kdybys chtěla víc informací, klidně mi napiš na bronwyn"centrum.cz

Eva (St, 28. 6. 2006 - 18:06)

Ahoj, chtěla bych poprosit, jestli mi někdo můžete říct něco víc k mé diagnoze.Už 3 roky mi doktor tvrdí,že mam cystu na vaječníku.Markery jsem měla trochu vyšší kolem 40,ale nestoupají,takže to pry nic neni.Bolest jsem měla jen občas(při určitých pohybech, u doktora při vyšetření...),proto doporučil lékař laparoskopické odstranění této cysty.Dnes jsem tedy byla u primáře, ten žádnou cystu nemohl na ultrazvuku najít,prý to je spíše endometrioza.Je mi 20,dítě zatím neplánuju, můžete mi někdo napsat, jak mám tedy postupovat,co mě čeká,kdyby to en.byla...?Od doktora jsem se toho moc nedozvěděla, prý že mám jen jít na tu laparoskopii a z toho se pozná.Beru Jeanine.Moc děkuju za odpověď.

Jitka (Út, 27. 6. 2006 - 17:06)

Ahoj Martino a Jano. Spojuje nás stejná lečba, i když v jiném časovém sledu. Proveru beru čtvrt roku, váha stoupá, ale bolesi zmizely. Bojim se však co bude dál.Čeká mě ještě jedna laparoskopie a pak mi řeknou co a jak. Mám pocit beznaděje a že se toho mimča snad nedočkám.

Jitka (Út, 27. 6. 2006 - 17:06)

Ahoj Martino, omlouvám se za tak pozdní odpověd. Léky snáším poměrně dobře. Bolesti břicha nemá, což je hlavní. Avšak kila mi jdou nahoru. Po čtvrt roce mám o 4kg více. Sem tam mám návaly, ale hlavně psychicky jsem na tom o něco hůř. Jsem často podrážděná,náladová a cítím v životě beznaděj, či strach,co bude dál.Ahoj

Jitka (Út, 27. 6. 2006 - 17:06)

Ahoj Martino, omlouvám se za tak pozdní odpověd. Léky snáším poměrně dobře. Bolesti břicha nemá, což je hlavní. Avšak kila mi jdou nahoru. Po čtvrt roce mám o 4kg více. Sem tam mám návaly, ale hlavně psychicky jsem na tom o něco hůř. Jsem často podrážděná,náladová a cítím v životě beznaděj či strach co bude dál.Ahoj

Jitka (Út, 27. 6. 2006 - 17:06)

Ahoj Martino, omlouvám se za tak pozdní odpověd. Léky snáším poměrně dobře. Bolesti břicha nemá, což je hlavní. Avšak kila mi jdou nahoru. Po čtvrt roce mám o 4kg více. Sem tam mám návaly, ale hlavně psychicky jsem na tom o něco hůř. Jsem často podrážděná,náladová a cítím v životě beznaděj či strach co bude dál.Ahoj

Sona (Ne, 28. 5. 2006 - 19:05)

Ahoj, jen jeste poznamka ke zdrave strave. V lekarne mi poradili materi kasicku na bolesti, ktere jsou s endometriozou a obecne se zenskymi problemy spojeny. Ublizit to snad nemuzu, tak proc to nezkusit...:) Hezky den.

dita (St, 24. 5. 2006 - 12:05)

Ahoj Martino, mne tvůj příspěk taky zaujal. Já mám taky Endomatriozu, je mi 36, mám už jedno dítě /18/a s tou chorobou už se taky pár let peru. Jsi dobrá, že to takhle zkoušíš, já mám vždycky jen předsevzetí /když mi je zle/ a pak, když je mi líp, tak to jde ve starých kolejích. S tím bytím v pohodě je to určitě pravda, ale mně to nějak nejde :-). Já jsem byla na lapar. jen jednou, jednou akutní slepák - tím to začalo a jelikož jsem to měla i na střevech tak se na další lapar. nepoženu. Budu vyčkávat co to půjde. Přijde mi že se ty období sřídají někdy to jde a někdy mám pocit, že mne břicho bolí nepřetržitě. Tedy menzes je hrozný furt! Já jsem začala užívat vitamin E, Sarapis a začala jsem pít kontryhel. Někde jsem to vyčetla, no zázraky nečekám. Taky jsem přemýšlela o odstranění dělohy ale v tom nemám jasno, jestli by to vůbec pomohlo. Ahojky dita

Martina, 33 let (Út, 23. 5. 2006 - 13:05)

Ahoj, nejsem schopná to úplně přesně popsat.A ani nevím, co přesně zabralo, zkoušela jsem totiž postupně všechno možné. V jídle jsem se snažila vyločit potraviny s tzv. špatnými "éčky", občas zajdu do obchodu se zdravou výživou, snažím se cvičit, ale rozhodně nic ortodoxního.Aloe jsem si sehnala přes internet,myslím, že ho reklamují i na doktorce. Sama bych ráda věděla, co konkrétně zabralo, ale možná to bylo právě všechno dohromady.

Sona (Út, 23. 5. 2006 - 11:05)

Ahoj, chtela jsem se jen zeptat na ten "zdravy zivotni styl". Zadna chemie v jidle? nejake biopotraviny (kde jsi je shanela)? A aloe? jak a co? Omlouvam se, ale tohle je oblast, ve kterese vubec nevyznam. Moc dekuji.

Martina, 33 let (Pá, 19. 5. 2006 - 10:05)

Ahoj, zdravím všechny! Od jara 2004 bojuji s endometriozou. Na preventivní prohlídce mi gynekoložka našla cystu 8x7 cm, laparoskopie prokázala endometriozu. Podstoupila jsem půlroční hormonální léčbu, ale za rok na jaře 2005 tam byla endometriální cysta 9x 7 cm znovu. Podstoupila jsem znovu laparo i hormon.léčbu 3 měsíce( vyvolání umělého přechodu). Výsledek - na podzim roku 2005 opět cysta 3 x 3 cm. Vzhledem k tomu, že klasická medicína nepomohla, rozhodla jsem se zkusit alternativu ( zdravý životní styl -žádná chemie v jídle, akupunktura, homeopatie, aloe vera atd. ).Nevím, co konkrétně pomohlo, ale v úterý jsem byla po půl roce na kontrole a jsem úplně v pořádku. I ta malá cysta zmizela. Chtěla bych všem tímto dodat naději. Možná se to zase vrátí, ale i tak je to pro mě velký úspěch. A holky, chce to zklidnit se celkově, pořád něco neřešit. Já jsem taky vždycky všechno řešila, vším se trápila a efekt - jen jeden, a to zdravotní problémy!

Eliška (Pá, 12. 5. 2006 - 21:05)

Milá Jitko, také jsem prodělala vše o čem pišeš. Přišla jsem při operaci o velkou část obou vaječníků.Lékař mi řekl, že již nikdy nebudu mít vlastní děti. Byla jsem zoufalá a nešťastná.Nevzdala jsem to a obrátila se na bylinkáře a ten mi doporučil pití čaje s kontryhelem. Pila jsem ho snad litr denně snad rok. Zároveň jsem se s manželem obrátila na Sanatorium PRONATAL v Praze,kde po IVF(uměl.oplodnění)jsem otěhotněla a v současné době jsem spokojená maminka jedenáctiměsíční holčičky.Bohužel přirozenou cestou to u mě již nejde.

Martina (Pá, 12. 5. 2006 - 09:05)

nemala som žiadne problemy, tehotenstvo bolo uplne bezproblemove. Ziadne bolesti súvisiace s endometriozou. Rodila som cisarskym lebo bol syn velmi velky 4200 gramov a nechcelo sa mu von. inak bola som znova na ultrazvuku a nemam ziadnu cystu, tak som zatial zdrava, ale dokedy.

Katka (Čt, 11. 5. 2006 - 19:05)

Ahoj Martino,blahopřeji k chlapečkovi.Jsem půl roku po velkém chirurg. operaci kdy mi byly odstraněny srůsty endometr. které jsem měla i na tlustém střevě.Podařilo se mi hned na poprvé otěhotnět což je super.Jsem teprve v třetím týdnu.Chci se zeptat na průběh tvého těhotensví,měla jsi problémy související s endom.??Jsem hned v rizikovce.

Reklama

Přidat komentář