Reklama

Endometrióza

patricie (Po, 6. 2. 2006 - 08:02)

No alternativní, jelikož fakt jsem dva roky bojovala s bolestí, prostě jsem z toho života nic neměla. Je to děs co ty ženské musí vydržet, ale pak mně známá doporučila k jedné léčitelce a ta svět se div se, dala mi novou naději a ta jak jistě víme umírá vždy poslední. Po její návštěvě jsem fakt jak vyměněná. Je sice fakt, že bolestí jsem se úplně nezbavila,ale jeto 100 a 1 Nějak mně prostě děsí veškeré zákroky o kterých tady píšete a stejně Vám pomůžou asi tak jako mně ta paní. Říkala, že léčí i neplodnost, ale výsledek zatím nevím, jelikož to zkoušíme s manželem teprve chvíli. Ale snažím se na to nijak neupínat.

Lucka (Pá, 3. 2. 2006 - 14:02)

Ach jo,holky......Patricie,chtěla jsem se tě zeptat na tu samou otázku co Dita,co myslíš tou alternativní léčbou konkrétně???? Já už vyzkoušela cvičení,jógu,chodila jsem k léčitelovi,taky reiky a různý čaje,a tak.....a nic.Všechny bychom určitě byly rády, kdyby existovalo něco jinýho,než hormony a laparoskopie,co by nám pomohlo......ale bohužel o ničem nevím,takže nám nezbývá nic jiného,než věřit doktorům a nechat se rejpat v břiše a cpát se tím svinstvem.Jinak Diti,docela si mě překvapila s tím,co se tě ptala ta sestra,zda-li si během té léčby neotěhotněla,vždyť to přece nejde,když si v menopauze,ne???? to jsem z toho fakt jelen....no a ty mrakofko,máš pravdu s těma chlapa gynekologama,ale.....teď,co mám tu doktorku v té Praze,tak je fakt fajn,soucítí se mnou a myslím,že se mi opravdu snaží pomoci.Diti,chtěla jsem se tě zeptat,ty si byla na té laparoskopii v Praze???? Já když jsem to prodělala před půl rokem tady v Brně,tak nic moc,ta představa,že mě to čeká znovu mě docela děsí.....

dita (Pá, 3. 2. 2006 - 12:02)

Ahojky Patricie, vítej do klubu. Co myslíš tou alternativní léčbou?Dita

dita (Pá, 3. 2. 2006 - 12:02)

Ahojky Mrakovko, já už si to moc nepamatuji, řekla bych, že tu provokačku mi dal po 6 týdnech po poslední hormonální injekci?A taky mne sestra vyhrůzila, abych nebyla těhotná, jestli jsme se prý chránili. Já jsem myslela, že mne trefí, protože jsem myslela že to během té léčby nejde - přijít do jinýho stavu a taky mi nikdo nic takovýho neřekl . Ale po té provokačce jsem to pak dostala, můj gynekolog mi dal dvojitou dávku. Dita

mrakofka (Pá, 3. 2. 2006 - 11:02)

Zdarec děvčata, jsem vám všem moc vděčná za všechny ty vyčerpávající informace, které bych od žádného doktora stejně v takové míře nezískala (nehledě na to, že si stále říkám, že kdyý mám gyn.chlapa, tak stejně se nemůže do mé cit.situace vůbec vžít, neb to jako chlap nikdy v životě nezažije a cítění má úplně jiné-nicméně mu věřím jako odborníkovi a musí mi to stačit).Dituš, za jak dlouho jsi se odhodlala na tu injekci? Já totiž absolutně nemůžu nikde zjistit, kdy po poslední dávce má ta menstruace přijít.Jeslti po tom měsíci (po měsíci se má dát další, ale pak nevím,jak po té poslední) nebo - jak píšou v příbal.letáku,že to snížení hormonů přijde od aplikace injekce až po 21 dnech,tudíž by z toho vyplývalo,že od injekce 21+28 = 49 dní.Tož proto se ptám..Já už bych ho brala i teď po 14 dnech :-)).Mrakofka

patricie (Pá, 3. 2. 2006 - 11:02)

Ahoj holky, jsem tady zas. Když si tak pročítám Vaše příspěvky docela se děsím toho, kdybych šla na tu avízovanou laparoskopii co by mi tam zjistili. Pokoušíme se s manželem o mimčo, ale nedaří se nám to. Už před časem jsem psala, že mám bolesti v podbřísku a páteře. Nikdo mi neví poradit. Nezkoušely jste některá alternativní léčbu. Já jsem už vícekráte podstoupila takovou formu léčení a musím říct, že se mí po ní vždycky alespoň na čas uleví. jen nevím, jestli to vše není stresem. Hrozně jsem se upnula k tomu, že chci mimčo a teď nevím, zda ty bolesti a to vše není vyprovokováno právě tímto. Tady se dovídám, že vlastně endometriózu málokdo ze sebe úplně dostane a jestli jí mám opravdu i já tak to to radší ani nechci vědět. Ale smířit se s faktem doživotních bolestí se mi nechce

dita (Pá, 3. 2. 2006 - 08:02)

Ahojky děvčata, opravdu jsi nás Lucko trumfla. Ale já myslím, že to je dobře, že Ti tam udělají pořádek a až pak ty hormony - budu na tebe myslet. Mrakovko, já jsem to po těch hormonech nemohla furt dostat až mi pak píchli dvojitou provokačku. Holky myslim, že nás ještě čekaj věci :-) musíme se nějak obrnit. Ještě sice nevim jak ale něco musim vymyslet, jinak se picnu. Cítím s vámi Dita

Lucka (Čt, 2. 2. 2006 - 18:02)

No víš,Mrakofko,ono se asi tak dlouho na objednání operace nečeká,já z toho byla tak v šoku,že jsem té doktorce řekla,že si to nechám projít hlavou a taky zkonzultuju se svým lékařem,ke ketrému jdu až 10.2.Tak asi proto.Každopádně,ať přemýšlím,jak přemýšlím,stejně se mi to asi nevyhne a budu to muset podstoupit.Aspoň těch bolestí se zbavím.Jinak s tím menzesem,já si myslím,že je to docela dost možný,já když byla na první laparoskopii,tak jsem to dostala dokonce až za 6 týdnů,tak si myslím,že se nemusíš ničeho obávat a možná na to tolik nemyslet (i když se to řekne,já vím), neboj, všechno dobře dopadne :-)...držím pěstičky,ať to přijde co nejdřív,ať můžete zase začít zadělávat na miminku.Pá.

mrakofka (Čt, 2. 2. 2006 - 15:02)

Tak teď jsi nás myslím všechny, co se problémů týče, pěkně trumfla.Ne, myslím to ze srandy-nezbývá, než to trochu odlehčit. Jinak bychom se asi všechny z toho musely zbláznit..Nejdůležitější vždycky je, aby se na ten problém přišlo-jak už je jasno,už je aspoň nad čím bádat a řešit. Držím palečky,ať už to máš brzy za sebou.Jen mně docela udivuje, že se máš na objednání hlásit až za tak dlouhou dobu.Já myslela,že se dlouho čeká na operaci a ne na objednání operace. Děti budou, jsi ještě mladá a není důvodu spěchat,když by bylo dobré vyřešit najprv jeden problém,ať máš "v děloze pěkně vymeteno".Já stále čekám na menzes a stále nic.Docela by mě zajímalo, jeslti i přes to, že ten Zoladex je jen měsíční injekce, tak jeslti třeba ten náběh na normální stav nepřichází ještě později (třeba jeslti se ta hladina "opačných" hormonů nesnižuje déle než ten měsíc.. No, nezbývá než se obrnit trpělivostí.Mrakofka

Lucka (Čt, 2. 2. 2006 - 08:02)

Mrakofko,nezoufej,ono to přijde,musííííííí,jinak by ten svět byl opravdu nespravedlivej. Jinak, děkuji moc za rady ohledně té páteře,bohužel mi nic nezabírá,vyzkoušela jsem snad už úplně všechno.....no a teď už vím,proč je to marné. V úterý jsem byla v Praze a paní doktorka mi měla nasadit ty injekce,jenže.....jsem před tím ještě prodělala prohlídku, po které mi sdělila,že už to nemá smysl,že musím okamžitě znovu na operaci, poněvadž mám křížové vazy poseté endometriózou tolik,že se mi zkrátily a přetočily celou dělohu,proto ty bolesti....no já myslela,že mě mlaskne. Vpodstatě jsem tu první operaci prodělala zbytečně,protože mi po ní nenasadili anylogy,a tak se to tam zase všechno rozlezlo na maximum...já se jí tam málem složila.Nehledě na to,že mi řekla,že kdybych teď chtěla dítě,tak nemám šanci.....prý mě tam musí okamžitě vlézt a ty křížové vazy přetnout,aby se ta děloha zase povolila a vrátila do původní polohy......ach jo,takže 20.února si mám zavolat na termín operace.....tak co chcete,nemáme toani jedna lehké a musíme bojovat každičkým dnem......ale tam nahoře nás má určitě někdo rád a všechno dobře dopadne,musíme tomu věřit. Tak se držte,myslím na vás!!!

mrakofka (Po, 30. 1. 2006 - 20:01)

Čauky děvčata,jak vidíme,tak každá z nás stále na něco čeká.Já stále čekám na ty měsíčky po půl roce :-)).Luci, to ti zjistili, že máš endometriozu na tolika místech nebo ještě nezjistili,od čeho to máš?Já se v lázních naučila co nejvíc posedávat na míči a učila ty cviky od pí Mojžíšové a myslím si, že na to bolení bederní páteře a v oblasti pánve to má něco do sebe (aspoň u mě jsem to pozorovala). V každém případě to na bederní páteř zabírá-i ředitel naší firmy na tom pěkně posedává a pomáhá mu to.A milionáři na takové věci většinou nevěří... :-)).Zkus to-i když ti to možná ze začátku přijde hovadina,která nemůže mít na nic vliv...I když vlastně - já tady furt píšu,co všechno užívám, podstupuju a dělám a přitom stále žádné mimčo není ani v dohlednu.Dnes mi kámoška,co byla na 3 inseminaci,psala že zase nic, tak mám z toho všeho pěknou depku.Ale co se dá dělat..Mrakofka

Lucka (Po, 30. 1. 2006 - 19:01)

Holky,tak jsem si opět přečetla vaše příběhy.....Boooože,jak já bych vám přála,aby vám to vyšlo.....můj příběh se od vašeho trošičku liší,sice bych moc chtěla miminko,ale nemám s kým.....pro mě je teď nejdůležitější zbavit se těch ukrutných bolestí,co mám už vpodstatě pořád,nejen při měsíčkách.....křížové bolesti,při potřebách na záchodě ani nemluvím,je to otřes,taky bolesti kyčlí,břich a zažívací problémy....a léky proti bolesti mi už nezabírají.....ale......Dituš, psala si,že to máš i na střevech,mě to tam našli taky a řekli mi,že na to nikdo nesahá,že mají strach,že by mohli poškodit střevo,a tak se to jen klidní těmi hormony,tak ti nevím,holka......každý lékař tvrdí něco jiného......já to mám dokonce i na plicích.....zrovna zítra jedu do Prahy si pro první dávku hormonů,tak se na jednu stranu těším,že mi bude chvíli líp a na druhou starnu se strašně bojím......holky,moc vám držím pěstičky,ať to s těma miminkama vyjde.....a kdyby jste věděli o nějakým chlápkovi,který by moc chtěl s někým miminko,dejte mi vědět, nebo se budu muset nechat někde znásilnit v parku :-) (pouze legrace).....tak páčko.

Renata (Ne, 29. 1. 2006 - 22:01)

Hani,v létě 2002 mi moje lékařka našla nádor na vaječníku,udělala odběr na CA 125-nádorový marker,který byl asi 49 -přes normu a řekla,že se může jednat o zhoubný nádor.Okamžitě jsem šla na operaci,při které mi zjistili,že jde naštěstí "jen" o endometriozu.Byla jsem šťastná,že se nepotvrdila tak závažná diagnoza (rakovina),na druhou stranu jsem měla obavy,zda se mi podaří otěhotnět (byla jsem měsíc vdaná a o dítě jsme se pokoušeli asi rok).Odmítla jsem hormonální léčbu s tím,že se budeme dál pokoušet o mimčo.Nedařilo se,za rok po operaci mi doktorka našla opět nádor na vaječníku,domluvili jsme se,že podstoupím laparoskopii,manžel měl jít na spermiogram a já potom na umělé oplodnění. Jenže než jsem se stihla na operaci objednat, byla jsem těhotná.Myslím, že velkou roli hraje psychika-jakmile jsem to pustila z hlavy, podařilo se. Narodil se nám chlapeček. A aby toho nebylo málo,za sedm měsíců od jeho narození jsem byla "neplánovaně" těhotná znovu (i když jsem kojila), a stačil jeden večer,kdy jsme se nechránili.Takže teď máme chlapečky dva. Snad vás můj příběh trošku povzbudí,věřím, že příroda si cestičku najde a i vám se podaří dvě čárky na těhotenském testu. Držím pěstičky.

mrakofka (Ne, 29. 1. 2006 - 20:01)

Ahoj Dituš,s tím čekáním se Ti nedivím.Jeslti se dostanem až tam,tak z toho budu mít určitě břichabol a nervy jak špagáty.Stejně mám pocit,že největší podíl na tom našem stavu (bezdětném) má moje tím vším narušená psychika.Ale to hold člověk nijak neovlivní,ať ti doktor říká co chce jak chce.Myslet na to člověk nepřestane.Ta lapar.je v pohodě,ale pokud toho bude víc a nepůjde to nijak rozrušit či odstranit chirur.,tak je dalších mnoho možností.Já tomu pomáhám čajema (hlavně kontryhel),koupelema (též kontryhel),cvičením Mojžíšovky,atd.Nejhorší na tom všem je,že endometrioza se nedá vyléčit.Lze ji dočasně odstranit chirur. či dočasně utlumit růst těma čajema,těhotenstvím apod., ale stejně ji člověk nemůže nevyléčit na furt.S tím už jsem se vyrovnala.Ale s tím,že zůstaneme s manželem sami, se vyrovnat nemůžu.Zvlášť.když to tu kolem nás všechno rodí a rodí.Držím Ti palečky a dej vědět,jak ten poslední pokus dopadl.Mrakofka

dita (Ne, 29. 1. 2006 - 18:01)

Ahoj Mrakovko, já jsem na žádném imun. vyšetření nebyla. Teď když o tom přemýšlím, tak zjišťuju, že si to první odebírání vajíček přesně nepamatuju. Ty hormony jsem brala asi 14 dní, možná ani ne. Píchala jsem si je sama takovou tou inzulínovou injekcí. Ani jsem při tom neměla žádné vedlejší účinky - depky,tloustnutí apod. Taky jsem byla na ultrazvuku ale fakt už nevim kolikrát a kdy. To odebírání je na půl dne v nemocnici, odebrají to pod narkózou - krátkou. A pak se jde asi 4 den na transfer. Pak se 14 dní čeká - po 14 dnech si uděláš těhotenský test. S těma zmrazenejma si to pamatuji, jelikož je to aktuální,to se jde 10 den po měsíčkách na ultrazvuk, a asi 4 den mi je tam zavedou a pak se zas 14 dní čeká. A to čekání je na makovici. Člověk je na to jakoby připravenej a pak když to nevyjde tak to mrzí. Já jsem o druhém dítěti už delší dobu uvažovala, ale nechávala jsem tomu volný průběh. Ta endometrióza mne trochu donutila podnikat tyhle akce. Ale teď už naposledy a když to nevyjde na to kašlu. Akorát mám hrůzu z té laparoskopie, prý jsem to měla na střevech a pokaždé se to nepovede bez komplikací rozrušit a hrozí vývod. Takže jsem zvědavá co mám za hrůzy ještě před sebou, skoro bych byla pro kdyby mi to teď vyšlo. Dita

mrakofka (Ne, 29. 1. 2006 - 12:01)

Ahoj Dituš,děkuji za vyčerpávající info.Docela se děsím těch hormonů - teď jsem přehormonovaná 6 měsíců a pak znova (předpokl.,že to budou spíš opačné hormony, když ty co beru mi znemožňují vývo¨j vajíček).Už je mi toho mého organizmu i docela líto.Já si připadám obstarožní ve svých 30,tak se Tvému myšlení ani nedivím.Na přechod se vůbec netěším,neb ta horm.léčba se rovná vlastně umělý přechod se všemi příznaky.Tudíž vím,že přesně takhle u mě ten pravý přechod bude fungovat (jeslti se ho dožiju :-).A ještě prosím jeden dotaz:kdy se vlastně s tím ivf začíná a jak dlouho probíhá ten jeden pokus po to zjištění,jeslti je to v háji nebo ne?Lékař mi řekl,že se mám ozvat,až dostanu po tom půlroce první menzes (ten-doufám,přijde cca za 3 týdny).To naběhnu hned po tom menzesu?Doktor mi tvrdí,že za mě už před Vánoci poslal žádost o vyšetření na imunol.v Plzni (či co tam vlastně vyšetřují nevím přesně,ale je tam nějaká vyhlášená ženská,co zjistí,jeslti se k sobě s manželem vůbec hodíme... :-(.A stále mi nic nedošlo.Tak doufám,že s tím ivf zase nebudeme čekat dalších x měsíců kvůli Plzni.Už proto,že těm mým vajcům se nějak nechce přirozeně dorůstat,takže každý cyklus není "životaschopný",tudíž čas běží a běží.Díky za info a tudíž i psych.podporu.Mrakofka

dita (So, 28. 1. 2006 - 12:01)

Ahoj Mrakofko, dotazy mi vůbec nevadí, jsem docela ráda, že si o tom můžu s někým pokecat. Byla jsem taky na IVF, řekli mi, že s endometriozou nemá inseminace cenu. Nevím jestli mám správné informace, ale 3 pokusy máš jakoby zdarma, platíš jen to co jsem už psala. Tři pokusy znamenají 3 x odebrání vajíček, ale pokaždé Ti těch vajíček odeberou několik /teda podle toho kolik se Ti jich udělá/ a něco Ti zamrazí. Hormony bereš pokaždé před odebíráním vajíček, pak ti tam poprvé dají ta čerstvá - dvě nebo jedno jak chceš Ty. A pak máš ještě ta zmrazená, takže vcelku Těch hrazených oplodnění je víc jak Tři. A když vyčerpáš ty tři pokusy, tak pak si musíš hradit všechno sama, ale nevím jestli to tak přesně je. Já jsem na odběru vajíček byla jen jednou, pak jsem si tam nechala poprvé i po druhé 1embryo dát, teď tam mám ještě dvě zmrazená. To asi zkusím koncem února a obě najednou. Teda jestli se s nimi při rozmrazování nic nestane, taky jsem slyšela,že to nemusí vydržet. A pak už to asi vzdám, protože se to strašně táhne, nervuju s tim celou rodinu, taky už jsem trochu obstarožní /36/ a hlavně se mi opakují záněty spodku a když mne to popadne , tak se to táhne třeba i 2 měsíce. A ty bolesti břicha mne už taky otravují, i když poslední 2 měsíce mne bolí trochu míň, beru Sarapis a nevím jestli je to od toho. Akorát jsem naposledy menstruovala jen 1 den, teda ne že by mi to vadilo, /protože jindy u toho umírám/. Ale trochu mám obavy jestli se mi v tom břiše zase něco neděje. Už jsem utahaná a furt nevidim konec těch trablů, jo prý po přechodu to přejde tak se snad budem těšit na přechod-trochu dost ujetý. Čauky Dita

mrakofka (Pá, 27. 1. 2006 - 21:01)

Čauky Dituš a ostatní, do P-hy by se mi teda fakt nechtělo (300 km),ale naštěstí už máme Centrum repro. i v našem městě.Nicméně teda fakt říkáš, že cca nad 10.000,- bychom nemuseli dát za 1 pokus? Zdá se mi to docela málo na to,co píšou na ostatních spec.stránkách.A měla jsi taky to ivf?Nebo jen inseminaci?Ta je mnohem levnější.A co,kdzž se to na potřetí nepovede,to už Tě jako vypoklonkují z ordinace a odepíšou?Předem dík za info, nevadí-li Ti tak přímé dotazy.Pěkný víkend mrakofka

dita (Pá, 27. 1. 2006 - 12:01)

Ahojky děvčeta, na tu léčbu mám stejný názor,břicho tě nebolí a ty návaly se dají přežít, no a ty chlapi, určitě je to taky otravuje, že maj takový chcípáky ale co maj dělat, stejně na to je člověk většinou sám, to oplodnění fakt tak stálo, ještě jsem platila takový pilulky na zavádění po každém transferu cca 200,- Kč, no a taky člověk jede "párkrát" do Prahy Pa pa lá lá Dituš

mrakofka (Čt, 26. 1. 2006 - 23:01)

Holky,bude líp.Lucko,hlavně se nemusíš ničeho bát-člověk má pocit,že je to bůhví jaká hrozná léčba, ale fakt je to v pohodě.Důležité na tom je hlavně to, že Ti fakt přestanou bolesti a všechny ty špatné stavy,co zažíváš u menzesu.Nic moc špatného na tom-z pohlecu průvodních jevů není.Jen ty návaly jsou nepříjemné.Dituš,docela jsi mě překvapila-mně všichni říkají,že jeden IVF = cca 20 tis. Kč.My šetříme jak strhaní.A nezvedly se ceny po tom novém roce?Zdraví Mrakofka.

Reklama

Přidat komentář