Reklama

Endometrióza

Jana (Čt, 29. 9. 2005 - 07:09)

Dobrý den, v květnu toho roku jsem musela jít na interupci,neboť lékaři mi řekli že to tak jak to má být.V srpnu jsem byla na laparoskopii na odsátí cysty,zjistili mi endometriozu.S manželem bychom chtěli rodinu,ale paní doktorka mi napsala "orgametril". Mám ho brát od 15 dne cyklu 10 dní. Mužu při užívání tohoto léku otěhotnět?Na přiloženém letáku totiž píší že to potlačuje ovulaci a tady jedna paní psala že dítě ještě nechce a tyto léky jí dali také. Děkuji za odpověď

Gábina (St, 21. 9. 2005 - 12:09)

Byla mi zjištěna endimetrióta a podstoupila jsem také laparoskopický zákrok. CHtěla bych se zeptat ohledně diety, je mi známo že mi škodí kofein, cukr, alkohol a vše co obsahuje pšeničnou mouku, ale potřebovala bych to ještě víc ujasnit.Děkuji

edita (Po, 19. 9. 2005 - 00:09)

vendulko já samozřejmě nic nezatracuji zkoušejte to určitě dál,ale já už mám tolik laparoskopii i hodně léčebných pokusu za sebou a taky nemám už sílu to všechno zvládnout mám co dělat s pocitem,že ve středu nastane eden kdy už bude najist jisté,že děti mít nikdy nebudu jdu totiž na operaci a berou mi vše ta bolest je moc nesnesitelná a to věčné krvácení je taky nekonečné pokavad to má člověk tak,že se to zvládnout dá tak prosim,ale jestli můžu doporučit pokus se otěhotnět a to přirozeně já si myslim ,že jsem si vše odstartovala tou velkou touhou po druhěm dítětí a podstopila jsem různé přípravy na um. oplodnění kdy do mě denně píchali injekce a od te doby mám velké potíže zaprvé jsem neotěhotněla a za druhé ty problémi co nastali, měj se hezky a snad dopadneš lépe

Vendula (St, 14. 9. 2005 - 13:09)

Já bych nezatracovala nic z toho, co tu bylo řečeno. Operace je dobrá v tom, že se zbavíte větších ložisek, na které alternativní medicína nestačí. Jinak mám velmi dobrou zkušenost s aloe, ale až po operaci. Při laparoskopii mi zjistili, že děti mít můžu, tak zatím beru antikoncepci, která rozvoj nemoci zastaví a zaručí mi, že jednou otěhotním. A co se týče toho otěhotnění... může to nemoc zastavit nebo zmírnit jen přechodně. Za pár let se endometrioza zase vrátí. Mám s tím velké zkušenosti. Nemám ji jen já, ale také mamka, která je na tom opravdu dost špatně a má dost pokročilou endometriozu, takže o tom opravdu něco vím.

Edita (Čt, 8. 9. 2005 - 15:09)

ahoj natálko věř tomu,že veškeré zdravotní potíže mohou s endometriozou souvisetjá mám od poslední operace kde mi brali vaječník i s vejcovodem neskutečné zdrav. problémy přerostlo to až v únavový syndrom, revma ,atd.... prosím nikdo to nepodcenujte já deně beru spoustu prášků a organismus je v háji a teď mě čeká zřejmě ta operace. Jinak sex je v životě velmi důležity jelikož utužuje vztah,žádnej chlap dlouho bez sexu nevydrží a já už ani nevim co to je bezbolestný sex a krásný pocit z něj. A už mě taky nebaví každou chvíli krvácet.

Edita (Čt, 8. 9. 2005 - 15:09)

milá andy nevím kolik ti je let,ale nenech se uhoupat nějakýma řečičkama,že ti bude lépe po antikoncepci ta může bolesti na čas stlumit ale né vyléčit nezapomínej,že endometrioza způsobuje neplodnost pokavad jsi mladá pokus se otěhotnět jestli nemáš děti!!!!! Dost jsem studovala a vím,že těhotenství může endometriozu vyléčit. podívej na mě je jediné štěstí že mám jedno dítě protože ač bych moc chtela druhé mít již nemůžu.

Edita (Čt, 8. 9. 2005 - 15:09)

Ahoj koukám,že ti nikdo neodpovídá. myslím si,že to může mít velkou souvyslost s endometriozou já už podstoupila tří operace LPSK a pokaždé mi z cysty zjistili endometriozu. Nyní již mám takové problémy a bolesti ,že jdu zítra na konzultaci s prim. nemoc. oddělení kvůli provedení vyjmutí dělohy. A to je mi 30 let

martina (Po, 29. 8. 2005 - 01:08)

Zdravím všechny, už jsem tu jednou byla. Po léčbě DEpo proverou jsem měla zřejmě půl roku klid. Přišla mi pozvánka od mého gynekologa. Měla jsem špatnou cyto, chtěli to po půlroce zopakovat. Jenže stěř mi zrovna nemohl udělat, takže zatím nevím. Ale zato mi našel zvětšenou dělohu a na ní myon a cystu na vaječníku. Před půl rokem jsem byla naprosto v pořádku!Že by se vrátila endometrióza? Nevíte náhodou, jestli tyhle problémy s endometriózou souvisí? Mám opět bolesti, ne takové jako před tím, ale dost podobné.?Předem dík za jakoukoliv reakci, nemám koho se kolem sebe zeptat, nikdo nemá stejný problém!

natálie (Čt, 11. 8. 2005 - 15:08)

Pro Klárku: Mně tu pitomou endometriozu zjistili v r. 1999, takže to je vlastně taky už 6 let jako u Tebe. Kdybch nešla na operaci, tak o tom nevím, ale bohužel jsem ji poprvé podstupovala kvůli tomu, že se mi nedařilo otěhotnět a při tom zjistili velmi rozsáhlou endometriózu (3. stupeň). Otěhotnět se mi nepodařilo a asi ani nepodaří. A Ty máš děti??? Jinak ty potíže, co popisuješ, dost dobře znám, ale menses mám pravidelnou. Mám často záněty močáku a gyn. záněty a je to pořád dokola. Ten Gynex beru 2x6 kapek denně, to tvoje dávkování jsi nemohla ani cítit. Je ale fakt, že se při užívání může ze začátku ten stav zhoršit, ale já to na sobě nijak nepozoruju. Ale Ty ses určitě rozhasila spíše tím Orgametrilem, ten jsem taky kdysi brala a pak jsem měla potíže. Teď budu už s tím Gynexem končit, tak nevím, jestli po 2. týdenní pauze si ještě koupit další balení. Ten preparát StarLife mi teda nic neříká, ale mohla bys mi o něm něco bližšího napsat, pokud to máš z dobrých zdrojů. Už jsem za různé "sračičky" vyhodila hrůzu peněz a vyzkoušela všechno možné, ale žádný zázrak se pořád neděje. Je pro mě hrozně fajn si s někým o tom pokecat, protože ve svém okolí nikoho s tímto problémem nemám, takže to vlastně nemůže nikdo ani pochopit. Teď se mi k tomu nakupily i jiné zdrav. potíže, takže mám takové špatnější období, ale myslím si, že to spolu všechno souvisí. Tak se zatím měj lépe než já.

Klára (Po, 8. 8. 2005 - 13:08)

Pro Natálku: S endometriozou si "užívám" už šestý rok, teda aspoň co o ní vím a chodím po doktorech a po nemocnicích, jinak jsem měla od 11 let obrovské problémy s menstruací což zřejmě taky způsobovala endometrioza. Teď je mi 28 a chci si normálně užívat života a ne pořád počítat kdy to dostanu a budu 14 dní a někdy i více nepoužitelná. Navíc mám hrozné bolesti, pořád se mi chce jakkdyž na záchod, jsem podrážděná a zdá se mi, že to mám pořád a taky se tak i cítím. Je fakt že ten Gynex jsem začala brát hned po vybrání Orgametrilu, který mě úplně totálně rozhodil a tak jsem to, jak je mi hrozně, dávala za vinu Gynexu a tak to teď s odstupem zkusím ještě jednou. Natálko a kolik bereš kapek denně? Já jsem začala 3x3 ale jak mi bylo hrozně tak jsem šla na 3x1, ale vydržela jsem to jen ty tři týdny a po týdenní pauze jsem se na to zřejmě zbytečně vyflákla. A neslyšela jsi někdy o přípravku Bounty Star od firmy StarLife (nebo LifeStar)? Našla jsem si ho na netu, ale nevím jestli je fakt tak dobrý jak byl popisovaný (dokonce ho nazývali jako Ochránce žen) nebo jestli je to jen další zbytečný preparát, místo kterého můžeš klidně jíst lentilky. Zatím se opatruj a přeju hezký den K.

natálie (Čt, 4. 8. 2005 - 15:08)

Ahoj Klárko, nevím, kolik Ti je let, když už přemýšlíš o odstranění dělohy. Ale už jsem někde i slyšela, že to na endometriozu nestačí, že se musí vzít i vaječníky a to je dost blbé, protože se pak musí doplňovat jako náhražka hormonama. Já teď zrovna beru Gynex, ale hlavně na srovnání, protože na endometriozu nic přírodního nepomůže. Nepozoruji ale po něm na sobě nic zvláštního. Jinak mám za sebou 3 lapar. operace kvůli endometrioze, navíc chci pořád otěhotnět a to se kvůli tomu nedaří. Ale cyklus mám pravidelný, není mi to však k ničemu. Ten Gynex teď beru podruhé v dávce s týdenní pauzou. To balení vždycky vyjde na 2 měsíce. Sarapis jsem nikdy nebrala, ale slyšela jsem na něho docela chválu, ale spíše od ženských, které už měly přechodové stavy. Je fakt, že se píše, že je i na posílení plodnosti. Jinak jezdím ještě k léčitelům. Hormony mi taky nědělají dobře, ale měla jsem jich v sobě už megadávky, hlavně kvůli neplodnosti a stejně mi nepomohly. Zařekla jsem se, že je už nechci ani vidět, teď po poslední operaci mě však lékaři zase nahlodávají. Jak dlouho tu endometriozu máš?

Klára (Út, 2. 8. 2005 - 13:08)

Ahojte všechny. Chtěla bych se vás zeptat, jestli někdo nemáte nějaké pozitivní zkušenosti s nějakou alternativní léčbou endometriozy? Já jsem zkoušela Sarapis, ale bohužel jsem na něj měla alergii a Gynex, ale po něm mi bylo pořád hrozně divně a tak jsem se na to vybodla. Hormony absolutně nesnáším a teď mám jít už ani na nevímkolikátou laparoskopii aby se mi podívali do břicha a poodsávaly všechny ty cysty co tam mám. Kdybyste některá o něčem dobrém věděla tak mi prosím dejte vědět, protože už jsem jinak rozhodlá řešit to hysterektomií, protože již dále nehodlám otravovat se 28 dni do měsíce s menstruačními potížemi. Pěkný den přeje Klára

natálie (Út, 26. 7. 2005 - 15:07)

Ahoj Marti, ta Tvá doktorka má pravdu, že by ses pak měla snažit otěhotnět. Ale zase Tě chápu, že najít v dnešní době spolehlivý protějšek je docela problém. To naštěstí řešit nemusím. Ale určitě potkáš někoho super, ale intenzivně na tom pracuj, hlavně kvůli té endometrioze, není dobré to odkládat.Teoreticky bych otěhotnět mohla (i podle doktorů), mám průchodně oba vejcovody, což je dobré, bývají často endometriozou poškozeny a tam to přírodně pak nejde. Ale jak se zdá, u mě to nejde ani tak, přes to, že mám pravidelnou menses i prokázanou ovulaci. No je to prostě těžké, ale musím dál věřit.

Martina (Pá, 15. 7. 2005 - 20:07)

Ahojky Natálko. To je mi moc líto, že to dopadlo právě takhle. A jsi si jistá, že už nemůžeš mít děti? Já jsem právě dnes byla na prohlídce a doktorka mi řekla, že to je všechno problém nedostatku estrogenu a že se to po ukončení léčby vrátí do normálu. Ale doporučila mi, aby jsem se hned po 2. operaci pokusila otěhotnět. Vůbec nevím, co s tím. Vím, že na jednu stranu bych to měla udělat, ale na druhou stranu se na to vůbec necítím. Ale bojím se, že později by mohlo být už pozdě. A nejde jen o to, je potřeba najít vhodný protějšek. A pomáhá Ti alespoň trošku ta přírodní léčba?

natálie (Čt, 7. 7. 2005 - 10:07)

Marti, taky jsem měla tyhle problémy. Sice jsem nebrala Synarel, ale něco ještě silnějšího na endometriozu, byly to injekce. Neboj, až to vysadíš, vše se vrátí do normálu. Fakt je, že na toto období nerada vzpomínám, měla jsem i řadu jiných vážnějších potíží. Tuhle hnusnou léčbu jsem podstoupila 2x a už bych do toho nešla, stejně se mi endometrioza zase vrátila, takže to bylo k ničemu. Teď jsem po 3. operaci a další tuhle léčbu jsem již odmítla.Někteří doktoři mi ji už ani nedoporučili, má to pěkně nežádoucí účinky na organismus. Tak vlastně nevím, co se mnou bude dál, řeším to přírodní cestou a léčiteli. Nepíšeš, jestli máš děti, já nemám a v tom je právě ten nekonečný problém - neplodnost způsobená endometriozou.

Martina (Po, 4. 7. 2005 - 09:07)

Zdravím všechny. Potřebovala bych poradit. Už 4 měsíce beru Synarel kvůli endometrióze a po nějaké době jsem začala mít problémy při pohlavním styku. Došlo to do takové fáze, že nemůžu mít sex vůbec. Doktorka mi řekla, že vlivem hormonů strácí pochva elastičnost a tak to může bolet. Prý bych měla používat lubrikant, ale mně to nejde ani tak. Chtěla bych vědět, jestli máte někdo stejný problém a jestli existuje nějaké řešení. Jsem z toho nešťastná. Sex není samozřejmě to nejdůležitější věc na světě, zdraví je přednější, ale přece jenom je mi to líto. Děkuju předem za jakoukoliv radu. Všem držím pěsti.

Andy (St, 29. 6. 2005 - 19:06)

Zdravím všechny...Také jsem byla na laparoskopické operaci s tím, že mě bolelo asi 3 měsíce v pravém podbříšku a žádný doktor mi nemohl pomoci. Po laparoskopii mi řekli, že to je jakýsi náznak endometriózy. Že se mi někde ve vazech k děloze vytváří tekutina. To bolí v období menstruace. Je to tak. Když jsem přišla z nemocnice, tak za týden jsem měla mít menstruaci a taky že břicho bolelo. Je mi ale hrozně divné, proč mě břicho bolí jen na té pravé straně. Paní doktorka mi řekla, že existují nějaké hormonální léky, ale že ty mi nedoporučuje, že jsem mladá. V první řadě mi chce změnit antikoncepci. Mám ale ještě dvě platíčka. Ty prý můžu dobrat a pak mi ji změní. Bojím se ale, aby se mi to do té doby nějak nezhoršilo. Nevíte o tom někdo něco? Přeci jenom jsem na operaci byla 13. 6. a antikoncepci změní dobře až 25. 8. Nemůže se to nějak zhoršit? Pokaždé mě to bolelo pouze před a v období menstruace. Je to taková neurčitá bolest, takový tlak....Vyčítám si, že jsem na tu laparoskopii chodila, když mě nějak neléčí.

martina (Čt, 23. 6. 2005 - 22:06)

Ahojky, na laparo jsem opravdu nebyla! Když jsem si pročítala všechny ty příspěvky tady, bylo mi z toho ouvej! Myslím, že jsem se tu dozvěděla víc než od svého doktora! Ptala jsem se, jestli se to může vrátit? Prý jsem teď jako normální zdravej člověk, ale tady se dozvídám úplně něco jiného! Jediné potěšující pro mě je, že mám to štěstí a dvě štěstíčka jsem už porodila!A taky myslím, jestli se to vrátí, tak zajdu za jiným doktorem!Zdravím všechny a všem, kdo si tolik přejí miminko, držím pěsti!!!

natálie (Čt, 23. 6. 2005 - 14:06)

Marti, z Tvého příspěvku mi není jasné, jestli jsi podstoupila laparaskopii. Spíš bych řekla, že ne, což se docela divím. Mně nejdřív endometriozu potvrdili operací a pak až následovala hormonální léčba, taky půlroční. Bohužel se to vždycky zatím vrátilo. Teď jsem čerstvě po 3. operaci, hormonální léčbu jsem již odmítla, tak uvidím. Měla jsem ale více razantnější horm. léčbu než ty, která mi dělala dost zle, takže další už nechci, ale i přes tuto léčbu se to vrátilo. A ty bolesti zad s tím dost často souvisí, to naštěstí nemám.

martina (St, 22. 6. 2005 - 21:06)

Ahoj, je mi 31 let.V listopadu 2003 jsem po asi půlročních nesnesitelných bolestech při menstruaci, kdy už se to dál nedalo vydržet, konečně navštívila svého gynekologa. Bolesti byly ukrutné a žádná analgetika vůbec nezabírala.Břicho mě bolelo od žeber až dolů. Prý endometrióza. Půl roku mi píchali HA Depo-proveru každý měsíc.Nyní menstruuji po 4. Trvá to vždy asi 18 dní. Bolesti jako předtím nemám, ale cítím se pořád hrozně unavená, bolí mě záda... .Máte-li někdo podobné zkušenosti, napište prosím. Bojím se, že se to zase vrátí! Bylo to totiž hrozné a s hrůzou na to vzpomínám!

Reklama

Přidat komentář