Reklama

Endometrióza

Natálie (Čt, 9. 6. 2005 - 19:06)

Míšo, držím pěsti,já to mám teď čerstvě za sebou potřetí. Není o co stát, to je fakt. Hormony jsem teď už odmítla, protože je to fakt pořád dokola a výsledek s mimčem nikde. Brala jsem vždy to co Ty,ale blbě jsem to snášela, hrozný humus. Tak se drž!!!

pesimistka (So, 4. 6. 2005 - 18:06)

Ahoj všichni. Už nevím, čím to může být, ale... HA beru něco přes rok, nejdřív Diane35 a teď Logest... Menstruaci už mám asi 5-6 rokem, a připádá mi, že od doby, kdy beru HA mám větší bolesti. Při menstruaci mám menší křeče v podbřišku, někdy ale ne, ale hlavně mě už prakticky pořád bolí záda- pánev, bederní oblast:( Někdy se to zlepší, ale ne moc...Dřív mě záda začala bolet třeba týden před menstruací,ale teď mě bolí pořád...Nedávno jsem si od kamarádky půjčila nějaké starší Cosmopolitany a tam jsem narazila na článeček o Endometrióze, a tak se bojím, aby to nebyly její příznaky. K doktorce se mi nechce po zkušenostech kdy jsem trpěla mykózou a ona mi "velice" pomohla:( Děkuji za případné reakce. pesimistka (17)

Natálie (St, 1. 6. 2005 - 22:06)

Nali, můj problém je úplně stejný,pokud Ty chceš, můžeš okamžitě podstoupit IVF, navíc to vždy lékaři doporučují,tak se divím, že Tě tak neinformovali. Já IVF už vyzkoušela několikrát, bohužel to nevyšlo, další si už nemůžu z důvodů zdravotních (je to dost náročná procedura-velké dávky hormonů a opětovné zhoršení endometriozy),ale i finančních (mám vyčerpány všechny pokusy, na které pojišťovna příspívá)dovolit. Takže mi zbývá věřit na zázrak. Teď jsem po 3. lapar. operaci endometriózy.

nali (St, 1. 6. 2005 - 13:06)

ahoj,jsem po laparoskopii- mam endometriosu a pri operaci mi odstranili cystu na vajecniku. potrebovala bych co nejdrive otehotnet, muze mi lekar okamzite s otehotnenim pomoci (?IVF?)? Nebo se musime nejakou dobu snazit - bojim se ze se nemoc vrati - hormonalni lecba mi nezabrala - stale krvacim...dekuji Nali

Zuzana (St, 1. 6. 2005 - 08:06)

Ahoj Pavla. Operovali ma presne 11.8.2004. Potom som dostavala injekcie zoladex pol roka. Poslednu som dostala 30.12.2004. Potom som nic neuzivala ani u lekara som nebola. Pokusat som sa zacala tak v polovicke februara. Lebo do konca januara mi este zoladex posobil. A otehotnela som zaciatkom marca. Bez pomoci lekara prirodzenou cestou. Prestala som na to mysliet a snazila som sa chodit do spolocnosti von s kamaratmi a zabudnut na to. A vyslo to.

Pavla (Út, 31. 5. 2005 - 20:05)

Zuzi, chtěla bych se zeptat, za jak dlouho po laparoskopii jsi otěhotněla a jakou cestou jsi toho dosáhla, zda-li přírodně nebo s pomocí lékařů - umělé oplodnění?Podstupovala jsi po laparoskopii nějakou hormonální léčbu?

Zuzana (Út, 31. 5. 2005 - 13:05)

Ja by som urcite necakala a na laparoskopiu by som sla. Mala som tiez bolesti v krizoch a podbrusku co su aj znaky endometriozy. Ak je to ona , tak cim dlhsie o budes odkladat , moze sa to stale zhorsovat. Pocuvala som jednu odbornu diskusiu na temu endometrioza, kde lekar povedal, ze zeny s touto diagnozou by mali hned podstupit odstranenie lozisk a pokusat sa o babatko, lebo pri tejto chorobe cas hra proti nam. Ja som tak spravila a som vo stvrtom mesiaci a som velmi rada. Stalo to za to. Radsej teraz ako si potom vycitat, ze si nic pre to neurobila. Mne sa endometrioza zhorsovala dost rychlo, hlavne cysta rastla. A ci mas aj nejake loziska mimo vajecnika zistia a odstrania len pri laparoskopii.

jitka (Čt, 26. 5. 2005 - 17:05)

Ahojte vsetky! Mam 27 a lekar mi na zaklade ultrazvuku zistil cystu a zhrubnutu sliznicu maternice (endometrium).Bolesti mavam zriedka hlavne v krizoch ale citim aj "discomfort"v podbrušku.Diagnozu mi nestanovil, neposlal ma zatial na laparoskopiu, iba zmenil 2x antikoncepciu (exluton). Po 2 mesiacoch zmeny sa mi cysta aj sliznica zuzili o patinu.Lekar vie, ze zatial nechcem babo, tak mi len povedal, ze ak budem chciet otehotniet, tak pojdem na laparoskopiu.Dovtedy sa nic nebude diat (ak nebudem mat problemy a bolesti). Skoro kazda pise, ze endometrioza bola stanovena az po laparoskopii. Ja radsej pojdem skorej na tu operaciu, ako by to malo byt neskoro.Podla Vas som sa nechala odbit? Mam este nieco ine skusat? Dakujem Vam za pomoc a drzim palce aj ostatnym s podobnym problemom.J

dita (Ne, 8. 5. 2005 - 20:05)

Ahojky děvčata, po přečtení Vašich příspěvků se mi zlepšila nálada. Nic ve zlém ale trochu mne potěšilo, že je na tom někdo podobně jako já. Je mi

Eva (Pá, 8. 4. 2005 - 16:04)

Ahoj Edita asi to sice nie je asi najoriginalnejsia rada, ale myslim, ze by si mala v prvom rade zmenit lekara, alebo sa aspon s nejakym inym poradit. Ide o tvoje zdravie a ak na to tvoj lekar kasle, nestoji za to aby si k nemu chodila.Drzim palce.

Zuzana (Pá, 8. 4. 2005 - 11:04)

Ahojte vsetky , ktore sa liecia na endometriozu. Chcela by som vam dodat trocha optimizmu. Zistili mi endometriozu minuly rok v maji III stupňa. V auguste som bola na laparoskopii a potom som brala injekcie zoladex do konca decembra. A momentalne som tehotna v piatom tyzdni. A to sme skusali a mozno na prvy pokus sa nam to podarilo. Takze vam drzim palce a nebojte sa ono sa to urcite podari kazdej. Len velku ulohu tu hra aj psychika. Nesmiete mysliet na to, ze chcete babatko. Potvrdila mi to aj lekarka a potom sa to celkom urcite podari. Prajem vam vela stastia

Zuzana (Po, 4. 4. 2005 - 11:04)

Ahojte , v piatok som pisala ze nemam este po injekciach zoladex menstruaciu a dnes som si robila tehotensky test a je pozitivny. Mam velku radost len dufam ze bude vsetko v poriadku.

pavla (Pá, 1. 4. 2005 - 13:04)

Zuzi, myslím, že to je docela normální,ale v nejbližší době by jsi to měla dostat. Já jsem to tak měla. Ale poprvé jsem taky nevěděla, tak jsem šla ke své gynekoložce, ona mi udělala ultrazvuk a podle toho poznala, kdy to zhruba bude a trefila se. Ale možná jsi těhotná a to by bylo úplně nejlepší na tuto diagnozu.

Zuzana (Pá, 1. 4. 2005 - 13:04)

Ahojte, chcela by som sa spytat, ci niektora z vas nevie, ci je to normalne ked som dostala poslednu injekciu zoladexu 30.12.2004 a do dnesneho dna som nedostala menstruaciu. Nic ma neboli´. Lekar nam zakazal mat nechraneny styk kym nedostanem prvu menstruaciu. Mali sme ho asi tri krat. Neviem co mam robit

Valeria (So, 19. 3. 2005 - 15:03)

Ahoj Eva, chcem Ti povedat , ze na podporu estrogen je dobry chmelovy caj alebo tabletky.Alebo rozmarinovy caj.Mne robili Laparoskopiu v decembri,mala som tam nie velmi zaujimave cysty, ale zistili mi Endometriozu na meternici velku 4mm, zakze nemusim brat tbl.bolesti mi skoncili, prvu menstruaciu som mala po 41 dnoch. A teraz myslim, ze uz aj ovulujem.Tehotna som nikdy nebola.

Eva (Po, 14. 3. 2005 - 20:03)

Ahojte,uz druhy rok sa snazim otehotniet. Prva diagnoza bola nizka hladina estrogenov, bola som na laparo nasli mensie loziska ale histologicky nebola potvrdena endometrioza.V centre asist. reprodukcie mi na pravom vajecniku nasli lozisko, udajne endometrioza(ale netvrdil to na 100%), bola som na Zoladexe 3 mesiace, ale bola tam len slaba reakcia. Mam pochybnosti ci je diagnoza spravna vzhladom na nizku hladinu estrogenov, nema niekto podobnu skusenost? Diky

Martina (Pá, 11. 3. 2005 - 09:03)

Je mi 23 let.Před 2 roky mi začaly bolesti v podbřišku a v zádech. Nejdříve mě doktorka ládovala antibiotiky s tím, že mám infekce, ale když bolest neustávala, poslala mě na laparoskopii, kde mi našli rozsáhlá ložiska endometriózy a srůsty. Když se tím vším tak pročítám, vidím, že mě čeká dlouhá a trnitá cesta. Doktor mi řekl, že po 6 měsících musím znovu na laparo. Před několika dny jsem začala brát Synarel. Bylo mi řečeno, že je to nejšetrnější hormonální léčba, která mi nijak neublíží, co se týče plodnosti. Podle přízpěvků zjišťuju, že na každého účinkuje jinak, tak uvidím. Každopádně doktorka mi neřekla, že jde o nosní sprej, takže to pro mě bylo v lékarně veliké překvapení. Mám obavy, že s tím neumím dobře zacházet. Můžete mi někdo, kdo se Synarelem máte zkušenosti, prozradit, jestli ty kapky vydrží opravdu celý měsíc? Často mi obsah zteče do krku, tak doufám, že i tak to bude fungovat. Taky bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s cvičením při této nemoci, měla bych se omezovat a snažit se být spíš v klidu nebo můžu žít normálním životem? Při té bolesti to dost dobře nejde, ale mám strach z přibírání na váze po Synarelu. Děkuju a všem držím pěsti, aby léčba dobře dopadla.

edita (Pá, 4. 3. 2005 - 23:03)

ahoj jmenuji se Edita a je mi 29 let v lonském roce jsem prodělala tři operace. -laparoskopie. První byla jelikož mi lékaři zjišťovali průchodnost vaječníků kvůli umělému oplodnění další nasledovala půl roku na to kdy se mi utvořila cysta o velikosti . 9x6 cm hystologie mi potvrdila endometriozu a můj gynekolog mi zdělil,že mě nijak léčit nebude jelikož chci otěhotnět. Jenomže za dva měsíce jsem znovu pociťovala silný tlak a bolest v pravé části podbřišku tak jsem nakonec skončíla opět na operaci kdy mi byla odstraněna cysta o velikosti6x5 cm a bohužel i pravý vaječník s vejcovodem histologie opět potvrdila endometriozu. Od této operace mám neustále bolení v podbřišku a je to již 5 měsíců. Přibývám na váze jsem vyčerpaná unavená a nešťastná. před čtrnácti dny jsem byla na gynekol. jelikož se tato bolest zhoršila a pociťuji zase tlak lékař mi zdělil ,že mám cystu o velikosti3x3 cm , dále miom o velikosti2,5x1,9 cm , křečové žíly na děloze a zvětšenou dělohu. Ale ,že to nic neni měla jsem nalezenou bílkovinu v moči a vyší sedimentaci předepsal mi ,Th Triprin a že už chodit nemusim. Jenomže mě bolesti nepřestávají a tlak mi připadá stále věčí. Nevim co si mám mysle. Na gynekologii jsem byla dost často a mám pocit,že na mě lékař kouká jako když tam chodim ráda. Jinak mě od poslední operace zlobí menstruace v prosinci jsem jí měla dvakrát po 14 dnech dost silnou asi za tří týdny v lednu pouze dva dny a nic a za další tři týdny tj 21 dní tak silnou ,že za tři dny jsem spotřebovala48vložek trvala 10 dní . Prosím jestli je někdo kdo měl obdobné problémy a léčil se nebo mu bylo pomoženo poraďte.

Pavla (St, 2. 3. 2005 - 15:03)

Pro Moniku: Chápu dobře, že jsi otěhotněla v době trvání menstruace?Budu ráda, když ještě odpovíš.Díky.

Zuzana (St, 2. 3. 2005 - 12:03)

Zuzka pisala prvy prispevok vseobecne a tym druhym reagovala na moj prispevok z 6.10.2004.

Reklama

Přidat komentář