Reklama

Endometrióza

dita (So, 26. 11. 2005 - 21:11)

Ahoj Lucko, to jsem ráda, že jsi se ozvala.To jsi byla u paní doktorky Hruškové? Já jsem tam taky byla, ale u p. Dr. Fanty a taky mne moc nepotěšil. Mám ještě zkusit to umělé oplodnění, na to jdu v pondělí a až to už nebudu chtít zkoušet, tak mám přijít a půjdu opět na laparoskopii. Ptala jsem se ho jestli to neudělat obráceně, nejprve tu laparoskopii a pak to oplodnění a málem jsem šla do vrtule, protože on se díval na můj protokol z operace a řekl mi, že jsem to měla dost na střevech. Že to minule rozrušil bez problémů, ale že se to pokaždé nemusí podařit, že tam je riziko porušení střev a že může nastat že bych mohla mít vývod -zřejmě teda jen na chvíli,ale i tak jsem odtamtud šla jak opařená. A že pak budu zase starší-na to otěhotnění. A ty bolesti a opakované záněty a každý druhý měsíc antibiotika - k tomu se nevyjádřil. Víš co jeho to nebolí! Jo abych mu nekřivdila mám si dávát čípky proti bolesti. No co nám zbývá než doktorovi věřit, oni asi pořádně nevědí jak na to. Ale na tu laparoskopii bych šla opět k nim, tam jsou snad na to nejlepší a to pooperační ošetřování je tam perfektní. Prosímtě napiš mi něco bližšího o té nové metodě. Měj se hezky a hlavu vzhůru Čauky Dita

Lucka (Út, 22. 11. 2005 - 11:11)

Ahoj Diti,tak ti nevím,co ti napsat.Kliniku jsem navštívila,paní doktorka sice sympatická,ale......slibuje mi nějakou novou léčbu z Austrálie,ale....každé úterý si mám volat,ale paní doktorka je stále nemocná,tak ti nevím......začínám ztrácet naději na to,že by to mohlo být dobrý,poněvadž.....bolesti jsou čím dál silnější......A tak doufám,že mi třeba napíšeš aspoň ty,že ti nějak poradili nebo něco podobného ......

Lucka (Út, 22. 11. 2005 - 10:11)

Ahojky,je mi dost smutno,když čtu tvůj příspěvek,jsi stejně stará jako já a máš podobné problémy jako já. Nejhorší je,že jsme mladé a pohlavní styk je pro nás utrpení.....je to smutný,viď??? Moc mě to mrzí,ale já ti nemohu poradit,protože s lékaři mám stejnou zkušenost,zatím jsem nenašla doktora,ze kterého bych měla dobrý pocit a důvěřovala mu, zatím mi taky žádný nepomohl ani se mi neulevilo,ba naopak je to horší a horší. Nezbývá mi,než ti popřát hodně síly a nějak to zvládnout, promiň.

Samoelová (Čt, 3. 11. 2005 - 11:11)

Dobrý den, prominte, že obtěžuji , ale posledni dobou už nevím na koho se mám obrátit.Na začátku roku jsem vyměnikla öšetřujícího gynekologa, protože jsem měla stále bolesti v právé straně podbříšku a můj stávající gynekolog mi s tím nijak nepomohl.Bolest byla jak během klidu, tak při zátěži, či pohlavním styku, který se pro mne stal noční můrou. Díky změna gznekologa jsem se dostala do soukromé polikliniky, kde jsoem podstoupila laparoskopické vyšetření s konečnou diiagnózou: 3 vypálené endometriózy na steně břišní,odříznutí dělohy od střeva, a ostraněním septa z dělohy a rovnou vložením vnitroděložního tělíska, bez mého vědomí. Dana mi byla odstraněna po 3 měsících silného krvácení a bolestí se slovy pana doktora: " Netodilaste, nezvyknete si, mte vývojovou vadu dělohy a do pěti měsíců Vám naplánuji dálší laporos.vyšetření minimálně pro kontrolu. Nikdo mi neřekl, jesli se mám opbávat, že ve svých 24 letech nebudu mít děti, či jestli mi hrozí cokoliv...a poté mi také vrtá hlavou, jestli ze mě jen netahají peníze, protože zákroky, jakéhokoliv druhu na této klinice, jso dost finančně nákladné. Už nevím, na koho se obrátit, zda důvěrovat, opět zmenit gynekologa a kde najít otázky na mé odpovědi..Protože i po operaci, mě pravá strana bolý ještě více, nehledě na to, že pohlavní stzk je pro mne opravdu utrpení..

dita (Út, 1. 11. 2005 - 15:11)

Ahoj Lucko, dej vědět jak jsi dopadla. Jsem zvědavá co ti řekli, já tam jedu ve čtvrtek.

Lucka (Ne, 30. 10. 2005 - 19:10)

Hezký podvečer,Dito,tak to si mě moic nepotěšila s tou péčí,já tam jedu teď v úterý,tak jsem zvědavá¨.....připadne mi to jako nekonečný příběh,jakýsi koloběh.....můžu ti říct,že mým velkým snem je mít děti,ale ty bolesti mě občas taky doháněj k šílenství,nmehledě na to,že ten strach kamkoliv odjet,nebo se jen třeba jít projet na kole někam sama,mám taky.....nikdy totiž nevíš,kde tě to chytne.Je mi 23 let a jsem z toho všeho tak unavená,že mám chuť se na vše vykašlat a tu operaci taky podstoupit,ač už bych nemohla mít děti.......díky Bohu za článek Hanky,přece jen aspoň někomu to vyjde,moc to všem přeji i tobě,drž se a hodně síly!!!!!!

hanka (Čt, 27. 10. 2005 - 00:10)

Zdravím Vás, v roce 1999 jsem byla operována pro endometriózu (ložiska na vaječnících, vejcovodech a děloze) operace trvala 6 hodin. Následně mi lékař řekl, že nebudu moci mít děti, jedině umělé oplodnění. Po 2 měsících po operaci jsem byla těhotná a narodil se mi první syn 4200g. Všem to připadalo jako zázrak. Po porodu jsem podstoupila další dvě laparpskopické operace pro endometriózu, v roce 2003 se i narodil druhý syn 4400 g. Myslím, že záleží hodně na Vaší psychice, nesmíte myslet na ten daný problém a smířit se s náhradním řešením!!! S pozdravem HankaPS: problémy pokračují dále, ale mám dvě zdravé děti!!!!

dita (St, 26. 10. 2005 - 22:10)

Ahoj Lucko, o tom spodku taky přemýšlím. Ještě mám zmrazená 3 vajíčka tak to zkusím a jestli to nevyjde,nebo jestli už nebudu mít sílu,tak o tom budu taky uvažovat. S tou péčí v Praze!? Po té laparoskopii ta péče byla perfektní, ale v té poradně nevím, oni člověku stejně nic srozumitelného neřeknou. Už jsem zkoušela kapky, léky ale nic nepomáhá. Kolikrát jsem si myslela, že horší už to být nemůže a ono to není pravda. A ta neustálá bolest a strach třeba jet i na dovolenou, nebo když to mám, tak jsem ráda, že to přežiju v práci a pak jen ležím a skučím. Teď jsem teda fakt dost na dně a z toho všeho utahaná. Příště se chci narodit jako chlap!

Lucka (St, 26. 10. 2005 - 16:10)

Ahoj Dito,tvůj příspěvek je taky velmi zajímavý,já vím,je to hloupé,ale po tom všem,co jsem si už prošla mám pocit,že doktoři stejně o endometrióze nic moc nevědí a zkouší,co a jak......ale to je mimo téma.Chtěla jsm se tě zeptat,jak si bya spokojená s péčí doktorky v Praze u Apolináře?????Já s doktoroma nemám nic moc dobré zkušenosti a v Praze se mě teď ujali a v úterý tam jdu na další vyšetření.....moje měsíčky jsou taky strašně bolestivé,ani ne tolik břicho,jako záda,už to nezvládám,ty bolesti a to trvá 3 roky,můj gynekolog mi tvrdil,že je to normální a až teď,když jsem podstoupila laparoskopii,protože už se to nedalo vydržet,mi zjistili endometriózu.Vím,že nejlepší léčba je těhotenství,můj přítel mě ale před měsícem opustil,kvůli bolestivému pohlavnímu styku a nepravidelnému sexu,což na jednu stranu chápu,ale na druhou to docela dost bolí.V Praze mi chtějí nasadit hormonální léčbu,ketré se taky docela bojím,ale........jsem ochotna podstoupit vše,abych se zbavila těch bolestí....Nepřemýšlela si o tom,že by sis nechala vzít spodek????Už jen pro klid od těch bolestí.....jedno dítě už přece máš.

dita (St, 26. 10. 2005 - 13:10)

Ahoj děvčeta, je mi 36 let a mám také endometriozu. Břicho mne bolí už roky, ale jelikož jsem měla žaludeční vředy, tak to všichni sváděli na ně. Před 3 lety mne manžel musel odvézt do nemocnice s bolestmi břicha a horečkou, operovali mi slepé střevo a našli endometriozu jak na slepém, tak na tenkém střevě. Za nedlouho potom se mi udělala cysta na vaječníku a gynekolog mne poslal na laparoskopii. Našla jsem si na internetu nemocnici U Apolináře a tam jsem podstoupila laparoskopii a následnou 3 měsíční hormonální léčbu. Pak jsem se domluvila s paní doktorkou z endokrinologické poradny /zabývají se tam endometriozou/, že se pokusím otěhotnět. To se nedařilo a tak jsem před 3 týdny byla na umělém oplodnění, které se nepovedlo. Mám sice už 17-letého syna ale přesto jsem doufala, že se to povede! Protože bolesti břicha mám skoro už stále, mentruace je nesnesitelná a každý druhý měsíc beru antibiotika-buď na zánět vaječníku,nebo na infekci močových cest. Jsem už z toho unavená a tak jsem se objednala zase k Apolináři do poradny. Počítám s další laparoskopií a je mi to jedno, hlavně už bych se potřebovala trochu sebrat, jinak jsem zralá na prášky na nervy. Trochu mne povzbudily Vaše příspěvky /nemyslím to zle/. Čauky a držte se!

Lucka (Út, 25. 10. 2005 - 11:10)

Ahoj Peti,jsem na tom hodně podobně,jako ty.Bolesti mám od 13 let,je mi 23 let,laparoskopii jsem podstoupila před necelými 3 měsíci a hormonální léčbu,kromě antikoncepce Jeanine,nemám.Teď jsem ale navštívila kliniku v Praze (kontaktnajdeš na www.endometrioza.cz) a je tam vekmi sympatická paní doktorka,která snad pomůže,asoň doufám,protože už jsem z toho taky moc zoufalá,to mi věř.Drž se,přeji hodně síly.

Lucka (Út, 25. 10. 2005 - 11:10)

Ahojky lidičky,mám obrovský problém.Před 3 měsíci jsem podstoupila laparoskopii a byla mi diagnostikována endometrióza 3.stupně.Už 7 let beru antikoncepci a ta mi byla po operaci změněna na Jeanine.Jinak se nic neděje,přítel mě díky této nemoci opustil,a tak miminko teď plánovat nemohu.Bolesti přetrvávají,k žádné závratné změně nedošlo,kromě toho,že mám i bolestivý pohlavní styk.......prosím,je tu někdo,kdo mi dodá trochu pozitivní názor a napíše mi,že mu nějaká léčby pomohla?????

Petra (So, 22. 10. 2005 - 09:10)

Taky bych se ráda podělila o svoje zkušenosti. Bolesti mám asi od 13 let. nebo celou věčnost a na první laparoskopii jsem byla před 3 roky a od té doby aspoň vím, proč mám bolesti a je mi špatně. Bohužel hormonální léčbu jsem musela skoro okamžitě vysadit kvůli vedlejším příznakům a od té doby používám jenom antikoncepci. Bohužel mám čím dál větší bolesti a je mi hodně často špatně od žaludku, že nemůžu ani jíst. Je mi 24 let a o dítěti jsem zatím moc nepřemýšlela, ale když čtu vaše příběhy, tak je mi dost ouzko...Mám pocit, že moje doktorka to asi bere na lehkou váhu, ale já asi taky. Mohly byste mi někdo doporučit lékaře, který má zkušenost s endometriozou. Děkuji

Kateřina Domans (St, 19. 10. 2005 - 16:10)

Ahoj. Díky za povzbuzení. Je škoda že už nemůžeš znova zkoušet IVF.Já už jsem na cestě stimulační ted si momentálně stříkám Synarel a píchám puregon 250, je to o dost větší dávka než v předešlých pokusech tak se snad urodí více vajíček. V pátek se to dozvím jdu na kontrolní ultrazvuk tak uvidíme. Ze začátku se mi do toho pokusu vůbec nechtělo ale ty bolesti jsou opravdu dost děsný. Dokonce sem musela zůstat doma z práce. Dělám jako prodavačka a nedokázala bych stát skoro celý den za pokladnou. Při posledním pokusu jsem řekla že už to nechci znova prožívat a tak jsme se s manželem dokonce pustili i do adopce už nás čekají brzo nějaké návštěvy s ostatníma lidma co se chtěji zařadit do tohoto procesu.Ale je to docela dlouhá cesta než se vůbec začne něco dít. Máme šanci získat miminko do konce roku 2007. Tak uvidíme jestli nás nakonec bude víc.Chceme jestli ten pokus vyjde samozřejmě pokračovat i nadále v adopci. Tak uvidíme. Jestli nám ten pokus nevyjde tak jsem chtěla poprosit doktorku jestli je možné aby mi nějak pomohli operativně ale nevim jak se to dělá jestli se musí odstanit celá děloha nebo jak to je. Ty to asi nevíš vid? Hele a ta stimulace co bys třeba ty prodělala tam je taky potřeba nějakých léků které se požívají u normální IVF? Třeba bych ti mohla nějaký léky poslat jestli mi něco zůstane? Třeba ten Synarel mám ještě jeden a určitě ho nebudu potřebovat. A puregon mi taky možná nějaky zůstane co ty na to? Tak mi napiš. Můžeš třeba i normálního e-mila. JO. Tak s ezatím měj. A drž se. Ahoj Natalie.

smutná (St, 19. 10. 2005 - 00:10)

ahoj děvčata je mi smutno nad vašimi přispěvky a v skritu duše doufám,že máte již alespoň nějaké dítě. Nic nezatracuji a věřím v zázrak teda věřila jsem 6 let mám za sebou také několik operací cyst 9cm byla největší a taky jsem podstopila umělé oplodnění stálo nás to mnoho peněz usilí a trápení dnes lituji,že jsem si raději dítě neadoptovala jelikož jsem si vypěstovala únavový syndrom a depresi. Nyní jsem po odstranění dělohy a vaječníků také jsem měla endom. a musím ríci že ta ukrutná bolest břicha a zad je pryč a opravdu uvažuji o adopci. nyní nastupuji hormon. léčbu ve čtv. mi zavedou tělisko a uvidim jestli zmizí i ta únava a velká bolest hlavy. Snad dopadnete lépe než já ,ale já jsem toho prošla olik,že moc tomu nevěřim . jinak se omlouvám za chyby ,ale bolí mě ruce a hlava a chci to mít co nejdříve napsané tak to nekontroluji.

Natálie (Po, 17. 10. 2005 - 14:10)

Ahoj Kačko,Tvůj problém je stejný jako můj, mám za sebou taky 3 laparoskopie, endometrioza se bohužel pořád vrací a navíc mám již vyčerpány všechny 3 IVF cykly. Teď mi nabídli mini IVF, ale už jsme se rozhodli nejít do toho. Je to obdobná stimulace, ale v menších dávkách, snaží se alespoň o 3 vajíčka. Je to kvůli ceně, protože jinak bysme se nedoplatili - 50 až 80 tisíc za normální IVF je docela síla. Mini IVF by stálo do 20 tisíc. Vzhledem k mým současným zdrav. problémům to ale podstoupit nemůžu a možná je to i varování, že už toho na mě bylo moc. Poslední laparoskopii jsem podstoupila v květnu a už nyní opět cítím bolesti na pravém vaječníku, kde to mám vždycky ve formě velké endometr. cysty. Tak nevím. Doktorům už moc nevěřím, spíš to teď řeším přírodí cestou a léčiteli. Ale efekt se zatím taky nedostavuje. Docela se bojím, až mi gynekoložka udělá ultrazvuk a zase tam něco uvidí. Po laparoskopiích vznikají zase srůsty, takže je to začarovaný kruh, ze kterého u mě není nějak úniku. Tak se raduj, že máš ještě ten 1 pokus před sebou a hlavně, aby jsi měla hodně vajíček a bylo i co zamrazit. Já jsem měla i zamražená embrya, ale bohužel.

Kateřina Domans (Čt, 13. 10. 2005 - 17:10)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je možné endometriozu uplně odstranit. Je mi 27 let mám za sebou 3 laparoskopie a vždy mi bylo řečeno že endometrioza zustáva a že našli i pár cyst. Mám za sebou i 2 neuspěšné pokusy IVF. Ted jsme se s manželem rozhodli podstoupit i ten poslední. Dětátko samozřejmě moc chceme ale co kdyby se nám to ani na ten poslední pokus nepovedlo. Co pak bude dál? Mám opravdu veliké bolesti at u menstruace tak i při stolici a pohlavním styku. V posledních 2 měsících se přidala i bolest zad. Při poslední laparoskopii mi bylo řečeno že se mi endometrioza roztahuje i ke konečniku. Proto se chci zeptat kdyby se nám poslední IVF nepovedlo jestli je možné samovolně požádat o operaci- odstranění edometriozy. A jakým způsobem se toto provádí. Děkuji za odpověd.

Petra (Čt, 13. 10. 2005 - 10:10)

Chtěla bych se podělit se svími skušenostmi.V 16 letech mě začali bolesti.Ze začátku mi všichni lékaři,a nebylo ji?h malo,doporučovali prášky na bolest.Když už mi nezabíralo ano 5-8 tablet denně tak jsem podstoupila 1.laparosopii.Zjisili mou diagnozu a nasadili mi hormony.Přibrala jsem přez 20Kg ale účine stále žádný. Musela jsem po dobrání hormonů na kontrolu ložisek a znova jsem podstoupila Laparoskopii.Přibližně rok jsem měla "pokoj" a bolesti začali znovu.novu podstoupit laparoskopii(pro vypálení lůžka),podstoupit hormonální léčbu a znovu na sál.Toto se mi boužel opakuje a procházím tím od mích 16 let.Pro přehled je mi 26.Bolesti mám momentálně znovu ,znovu jdu na laparoskopii a už jsem se rozhodla, že dítě opravdu chci,už kuli tomudle.Akorát jsme tedy s partnerem jak se říká bušili do toho :) půl roku a nic, doufám že po umělém oplodnění nebudu mít třeba paterčata.Ale vše by mělo být lepší než pravidelné a velmi silné bolesti.Všem přeji hodně štěstí a brzké uzdravení.

zuzana (Út, 11. 10. 2005 - 15:10)

Dobry den p.Doktorka,buduci tyzdenby som mala ist na laparoskopiu s podozrenim na endiometriozu. Chcela som sa opytat, ako to prebieha.Myslim tym, ci laparoskopiou sa len diagnustikuje endiometrioza,alebo je to uz priamo operacny zakrok.Pretoze p.Doktor vravevel nieco o vypalovani a ja som si nie ista,ci mi to budu robit naraz,alebo ci operacii predchadza laparos.,kt.ju diagnostikuje a na tom zaklade mi budu loziska endom. vypalovat. Pri tomto zakroku je vraj riziko zrastov,kt.vedie k moznej naslednej neplodnosti.V akom pripade je predpisana liecba medikamentozna a v akom oper.zakrok?C125:73,2 U/ml, Vek:25 r. Dalej by som sa Vas rada opytala vcom je zvysene riziko neplodnosti (opakovanie choroby...), ked by paciantka chcela otehotniet nie okamzite po liecbe,ale az po nejakej dobe cca.1 roku.Za odpoved dakujem.

mATA (Čt, 29. 9. 2005 - 12:09)

Ahojte vsetky trpitelky. Ked citam vase prispevky je mi smutno. Ja mam tiez endometriozu 3 stupna a bola som na laparoskopii min rok v lete. Mala som ju vsade kde sa dalo a vela lozisk.Pol roka som brala injekcie zoladex a cuduj sa svete som tehotna v osmom mesiaci. Som rada ale sa aj bojim ako to bude po porode. Ci tie bolesti znova budu a endo. sa mi vrati.

Reklama

Přidat komentář