Reklama

Endometrióza

Lucka (St, 25. 1. 2006 - 18:01)

Holky,já vám tak závidím,že aspoň máte ty chlapy,kteří s váma to mimčo chtěj mít......já vám ani žádnýho najít nemůžu,poněvadž je mi furt blbě,tak ani nikam nechodím,nehledě na to,že je ze mě teď frigidka.....la to vážně.....v úterý jedu do Prahy a jdu na to.....hormony,hormony a hormony.....ach jo.....no nic,ale nevzdávejme to!!!!!!!

dita (Út, 24. 1. 2006 - 09:01)

Ahoj Mrakofko, na to oplodnění jdu po třetí,tedy po třetí na zavádění. Mám ještě 2 zmrazená embrya. A když to nevyjde,tak už to zkoušet nebudu. Jinak s tou platbou - platila jsem 3 800,- Kč za hormony, ty jsem si píchala před odebíráním vajíček, pak jsem platila 2500,- za rozmrazení. Taky jsem měla jít na kontrolní laparoskopii ale pak z toho sešlo, bejvala bych byla pro, ale paní doktorka u Apolináře ten postup trochu změnila. No tak uvidíme. Ahojky

mrakofka (Ne, 22. 1. 2006 - 17:01)

čauky holky, to nás "postižených" teda je, co? Doto, po kolikáté jdeš, prosím na to umělé? Už je to od nového roku dražší nebo je to stejné? My se tam pohrnem, hned jamkile po onom půl roce dostanu menzes. Můžu říct, že poprvé v životě se těším na menzes...To už je teda mazec.Jinak, doktor mi taky řekl, že bych po té léčbě mela jít ještě jednou na laparoskopii, ale ukecala jsem ho, že nám "utíká čas", ať napřed zkusíme aspoň 1 pokus ivf a když se nezadaří, tak až pak. Sice nám to asi ubere nějakých pár desítek tisíc z rodinného rozpočtu, ale s tím už se musí počítat.Dituš, napiš mi, prosím něco bližšího k tomu umělému op. Dík a holky - nevzdávejte to. Bude líp. Mrakofka

Kate (Čt, 19. 1. 2006 - 12:01)

Je ještě jedna možnost, než začnete brát hormony, a to je půst. Je to těžká cesta, ale stoprocentně funguje. Diskuse a informace najdete na www.pust.cz, přeju hodně štěstí!

Lucka (Čt, 19. 1. 2006 - 10:01)

Ach jo,holky,když já to čtu,tak mi je z toho smutno.....pořád nedokážu pochopit to,jek je možné,že se člověk té "svině" (promiňte,ale nemůžu tomu říkat jinak) zbavit. Tak já nastupuji hormonální léčbu za 14 dní, a to na 6 měsíců,no a pak znovu laparoskopie......a co se týče sexu,mám jednu velkou výhodu.....nemám nikoho doma,s kým bych musela,jsem sama.....ale,vůbec mi to nechybí,takže doufám,že ze mě ta nemoc neudělá frigidu,to by mě mrzelo,poněvadž na toho prince,který by se mnou měl ty děti,toho musím ještě najít......:-).........nic holky,držme se ,nějak to musíme zvládnout.

dita (St, 18. 1. 2006 - 18:01)

Nazdárek Mrakofko, taky se mi líbí, když si tu čtu ty příspěvky. Nepřijde mi ta má situace tak hrozná, když vím, že je ta tom někdo podobně, možná trochu hnusný :-(. Mám podobný zkušenosti jako ty. Hormonální léčbu jsem měla 3 měsíce po laparaskopii a měla jsem taky návaly a taky jsem vůbec něměla chuť na sex, ale ty tři měsíce mne nebolelo břicho ani záda. Ale po ukončení to bylo za chvíli to samé a už se plácám 2 roky a mám toho po krk. Teď půjdu naposledy na umělé oplodnění a když to nevyjde, tak na laparoskopii. A pak už je mi to jedno, ono se to furt táhne a člověk neví na čem je a na co se má připravit. No jo člověk se s tím musí nějak popasovat. Nemaj to ty chlapi lepší :-). Ahojky a hlavu vzhůru

mrakofka (Pá, 13. 1. 2006 - 20:01)

Ahoj děvčata, Luci, co se vedlejších účinků týče, všechno se dá vydržet a nic z toho nebolí. Jen si na to po tu dobu léčby zvyknout. Deprese mně naštěstí moc nestíhají (možná okolí by řeklo něco jiného.. :-), horší je to s těma návalama-ty chodí skoro pravidelně, nejvíc vnoci. Když jdu spát, je mi zima a vnoci se budím spocená jak starý chlap a otvírám okna jak v létě. Taky s váhou je to boj - musím se stále omezovat, abych nepřibírala (stejně mám za těch 6 měsíců 2,5 kg navrch). Nejhorší z vedlejších příznaků ovšem je, že člověk úplně přestane mít potřebu sexu, čemuž jsem se do poslední chvíle před započetím léčby smála jak urvaná a absolutně tomu nevěřila. Ale FAKT!!! Absolutně žádné chutě, nic. A manžel trpí a čeká. Co se týče bolestí, o nichž píše Patricie, v zásadě jsem je měla jen v době menzesu a to jen břicho (ale hodně), větší náchylnost na bolení hlavy (ale jen v době toho týdne menzesu) a semtam páteř. Nicméně moc nevěřím tomu, že se to tou léčbou nějak markantně změní. To vám povím cca za 4 týdny, už se na ně těším... :-). Holky, všechno bude dobré, musíme si věřit.Mrakofka

patricie (Čt, 12. 1. 2006 - 08:01)

Jedna možnost je hormonální léčba a druhá těhotenství. Doktor mi sdělil, že se mám pokusit o dítě a že tím se mé problémy vyřeší Tak nevím, protože co se týče hormonální léčby mám obavy z reakce na ni.

Lucka (St, 11. 1. 2006 - 12:01)

......ano,nechala......a endometrióza se potvrdila,teď jsem ve fázi,že mě ty záda bolí pořád,jen někdy míň a někdy víc.....budu podstupovat tu hormonální léčbu.....

patricie (St, 11. 1. 2006 - 11:01)

A můžu se zeptat, zda jsi už si nechala to laparoskopické vyšetření udělat? a s jakým výsledkem???

Lucka (Út, 10. 1. 2006 - 11:01)

Ahoj Patricie,bohužel vím,o čm mluvíš,přesně stejné příznaky mám i já......během menstruace jsou mnohem intenzivnější.....pokud to tak máš i ty,nech si udělat laparoskopické vyšetření,které zjistí,zda se jedná o endometriózu......

patricie (Pá, 6. 1. 2006 - 08:01)

Chtěla bych se zeptatuž déle než rok trpím bolestmi v podbříšku. Stím je spojená i neustálá bolest páteře v oblasti beder či kostrče. Neustále chodím na rehabilitace, ale nic nepomáhá bolest se poze zmírnila. Při pohlavním styku cítím bodavou bolest v podbříšku. Také mám opakovaně kvasinky. Doktor mně neustále přesvědčuje, že ta bolest vychází od páteře, ale já tomu nevěřím. Chtěla bych poradit???

Lucka (Čt, 5. 1. 2006 - 09:01)

Ahojky Mrakofko,tak ti nevím,začínám z toho mít docela strach.....z těch vedlejších účinků......vím jen o návalech a depresích.....je toho snad víc :-(.........Bože,proč jsme se nenarodily jako chlapi,viď????

mrakofka (Po, 2. 1. 2006 - 22:01)

Ahoj Lucko, tak se obrň trpělivostí a "netečností". Mně obojí chybí, takže mám co dělat, abych vůbec udržela psychiku na únosné míře. Mám před sebou poslední měsíc - za týden si jdu "pro dávku" :-), ale jak to bude probíhat potom, vůbec netuším. Před týdnem otěhotněla už i má nejbližší kolegyňka v práci, tak je to pro mě docela těžký půlrok. No, uvidíme. Držím palečky a nenech se ovlivnit "vedlejšími účinky". U mně se projevují docela silně.. :-(. Mrakofka

Lucka (Po, 2. 1. 2006 - 16:01)

Ahojky Mrakofko,tak držím pěstičky,ať to vyjde.....já hormonální léčbu začínám teď v lednu,takže taky uvidím,tak snad nám ten rok 2006 přinese více zdravíčka.....tak pá.

mrakofka (Po, 19. 12. 2005 - 22:12)

Děvčata, jak vás tak čtu, cítím s vámi. Mám též endometriozu a právě jsem ve fázi hormonální léčby. Vše ostatní už mám za sebou. Ale to čekání, to je děsné - rádi bychom se doma "rozrostli" a stále se nám nedaří. Tu endom.mi našli až jsem po 1,5 letech "snažení" vybouchla u doktora, že stále jen sledujeme folikuly a nic z toho. Tak jsem šupajdila na laparoskopii a hnedle se všichni divili.. No a teď stále jen odpočítáváme měsíce, kdy skončí léčba a snad se zadaří (i když u nás přichází v úvahu jen ivf). Všem vám držím palečky při léčení (jak se člověku uleví, když ty své problémy někde "vybalí"... hihi). Mrakofka

Lucka (St, 30. 11. 2005 - 19:11)

A víš co,Diti,když by si chtěla,můžem si psát mailíky......můj email: hunarova"seznam.cz

Lucka (Út, 29. 11. 2005 - 15:11)

Jo,jo,Diti,mluvíš mi z úst,jsem na tom obdobně.......břicho mě bolí pořád a záda taky,protože mi bylo řečeno,že má napadeny i křížové vazy, je to ukrutný,buď bolí méně,nebo více,ale bolí to pořád. Mě bolívá spíše na levé straně,ale je to stejný jako ty. Kdykoliv jdu na toaletu,tak taky trpím,kolikrát jsem se léčila na zánět močového měchýře, v domění,že to opravdu zánět je,ale byla to endometriozá.Jsem 4 měsíc po operaci a je to horší a horší,a tak jsemse rozhodla podstoupi tu hormonální léčbu,ale trochu se toho bojím,proto se tě vyptávám,víš??? Jinak s tím umělým oplodněním ti držím pěstičky, z celého srdce bych ti přála,aby ti to vyšlo.......a co tvůj přítel,nebo manžel???? Je ti asi velkou oporou,viď?????

dita (Po, 28. 11. 2005 - 16:11)

Ahoj Lucko, právě jsem se vrátila z Prahy,dostala jsem injekci a vajíčko mi tam dají za týden. K těm bolestem: břicho mne bolí už bych řekla stále, někdy míň, někdy víc, spíš pravá strana, ale i záda, někdy mne to bolí i když jdu na malou/než začnu čůrat/ a menstruace je katastrofa /někdy i zvracím/,ale ne pokaždé. Menstruuju jen 4 dny ale ty stojí za to. Ty čípky jsem si brala před a při menstruaci a řekla bych že to bylo lepší.Já jsem tu hormonální léčbu měla po laparoskopii - 3 injekce -3 měsíce, břicho mne po tu dobu nebolelo, ale měla jsem návaly. To oplodnění ví člověk za 14 dní od toho dne kdy to tam strčej. Takže od příštího pondělka za 14 dní. No uvidíme. Měj se hezky a zase se ozvi Dita

Lucka (Po, 28. 11. 2005 - 14:11)

Ahoj Diti,jo,jo,máš pravdu,byla jsem u paní doktorky Hruškové......no,nová metoda to asi přímo není,jen nějaký nový hormony,já totiž ještě nepodstoupila ani tu půlroční hormonální léčbu,byla jsem jen na laparoskopii,a pak dál pokračovala v antikoncepci Jeanine.....no nevím,zítra si tam mám volat,ale mám takový tušení,že paní doktorka bude ještě pořád nemocná.....ale ty bolesti,c mám,to už se nedá vydržet,blázním z toho,nemůžu nikam jet,nehledě na to,že ani nemůžu najít novýho přítele,protože sex je pro mě fakt utrpení......máš pravdu,je to nebolí.....ach jo.....co bych dala aspoň za to,že by mě to nebolelo.....Diti,a ty si už tu hormonální léčbu prodělala???? A ty čípky,co bereš proti bolesti ti pomáhají???? Bolívají tě spíše záda,nebo břicho???? Promiň za tolik otázek,ale já už vážně nevím,kudy kam a tak sbírám veškeré informace......a dnes je pondělí,takže si podstoupila to umělé oplodnění,za jak dlouho se dozvíš,jestli to vyšlo nebo ne????? Držím moc moc pěstičky.....

Reklama

Přidat komentář