Reklama

Endometrióza

Návštěvník (Čt, 19. 10. 2006 - 11:10)

Ahoj,
na název prášku si opravdu nepamatuji, ale až půjdu do poradny , zeptám se. Před tím jsme to zkoušeli rok a pořád nic.
Až tedy po laparoskopii. Mi hned nedoporučovali umělé otěh., ale řekli, že je to pravděpodobné, že na to budu muset jít, ale že ještě vyzkoušejí i jiné prostředky. Dr. mi říkal, že jsou ještě nějaké prášky na podporu otěhotnění, které stimulují vaječníky , aby se uvolnila vajíčka a až když ani to nepomůže, pak umělé otěh. Naštěstí to vyšlo. Ten poslední měsíc než jsem otěhotněla mi možna pomohlo i to, že jsem si řekla , no tak to půjde přes prášky nebo umělé. Já vím je to moc těžké, ale je třeba opravdu od toho odvézt pozornost.
Tak ať se daří.J

Veria (St, 18. 10. 2006 - 10:10)

Ahoj Jano, díky za odpověď. Můžu se ještě zeptat, jakou antikoncepci jsi brala a jestli jste to zkoušeli už před tím, a jak dlouho? My jsme to předtím zkoušeli asi rok a půl, a nic. První rok jsem se na to příliš nesoustředila, nechávala jsem tomu volný průběh, ale pak jsem už znervozněla, následovala laparo a tato diagnoza. Endometr. nemám snad moc rozsáhlou, mám ji na vaječnících. Přesně jak píšeš, mám strach, že až to doberu, začnu se příliš pozorovat a budu na to moc myslet, protože toho čekání je už na mně docela dost. Všude se píše "nesmíte na to myslet", ale ono je to po takové době už celkem náročné. Dr. mě nutila do umělého oplodnění, ale tomu se celkem bráním, beru to až jako poslední možnost. Tobě přeju bezproblémové těhotenství a krásné zdravé miminko:)

Návštěvník (St, 18. 10. 2006 - 08:10)

Ahoj, jmenuji se Jana. Otěhotněla jsem po antikoncepci na počtvrté. Musím se přiznat, že po vynechání jsem na to šla velmi zodpovědně tzn. měřila jsem bazalní teplotu, vypočítavala jsem plodné dny, kolikrát máme styk, apod. Dá se říct, že jsem na to moc myslela. Po 2 měsícich jsem šla k lékaři na kontrolu, bylo vše ok., jen jsem nebyla stále těhotná. Dr.mi řekl ať ještě chvíli počkám a ať na to moc nemyslím a mám moc pohybu.A kdyby to nešlo, že mi dá nějaké podpůrné léky na otěhotnění. Začala jsem běhat, spíše provozovat joging. Každý den kolem 5km. Ale ani 3 měsíc nic. Tak jsem si řekla, že na to kašlu, žádné zapisování bazalní teploty, prostě nic. A 4měsíc jsem otěhotněla ,dá se říct ani nevím jak. Když se mně pak p.dr ptal kdy jsem měla naposled menstruaci, téměř jsem mu nebyla schopná odpovědět, prostě jsem si nic nezapisovala.
Já myslím, že se ti to taky povede. A až to bude, napiš.
Pokud to nejde je taky dobré o tom mluvit a nenechávat si to pro sebe.Je fakt , že lidé jsou všelijací a někteří se schválně vyptávají, ale takovými se člověk nesmí nechat znervóznit.
Takže hodně štěstí.Ahoj

Veria (Út, 17. 10. 2006 - 22:10)

Ahoj, příspěvku z 16.10.2006 - neuvádíš jméno, za jak dlouho po dobrání antikoncepce jsi otěhotněla? Také mám endometriozu, taky jsem měla laparoskopii a beru antikoncepci, asi ji budu brát 6 měsíců. Doufám, že se to tím upraví a mimi se nám konečně podaří:)

Návštěvník (Po, 16. 10. 2006 - 10:10)

Ahoj, mám také endometriozu, ale asi ne v tak velké formě. Byla jsem taky na laparoskopii- ihned jak mi ji zjístili. K tomu mám jen jeden levý vaječník, který však pracuje za dva , protože pravý jsem hned neměla.
Po laparoskopii jsem 3 měsíce brala antikoncepci. Proč to všechno píšu? Protože jsem nyní 3 měsíce těhotná, zatím bez problému a tímto článkem chci podpořit a dodat sílu všem , kteří touto nemocí trpí, aby byli trpěliví a dříve nebo pozdějí se těm , kteří se snaží o mimčo. otěhotnět podaří. Co můžu doporučit, nemyslet na to a hodně pohybu.

eva (Čt, 5. 10. 2006 - 13:10)

Milá Dnany, nemôžeš tak negatívne myslieť, veď ja mám už tiež nie málo za sebou, ale ešte stále sa nevzdávam.Hoci u mňa je to už spečatené,s tým, že asi k svojmu dieťatku neprídem, ale mám krásneho adoptovaného syna , pre ktorého sa oplatí bojovať.tie bolesti sú však niekedy také, že určite by som pôrod už zvládla ?avou zadnou.

Dany (St, 4. 10. 2006 - 20:10)

Evi čtu tady tvuj příspěvek. Já se taky trápím s bolestma celé roky ..už jsem měla kolono a gastro a 4 krát laparo z toho 1xU Apolináře víceméně pořád diagnostickou slepé střevo mi vzali už v roce 99 a..nenašli tam vubec žádnou endometriozu..skoro pořád mě břicho bolí)pravá strana levá je ok .MR malé pánve a páteře také neukázala nic jen nějaké ložisko v malé pánvi u vaječníku. Dr.říká, že to je cysta-moý´žná dermoid ale ta prý tak nebolí????No každopádně je pro aby jsem šla po páté laparo. Nevím už co mám dělat jsem neštastná.Dnes jsem byla opět na ultrazvuku. Ve vaječníku se mi to nějak změnilo a zvětšil se. je možný že mi do břicha koukalo nejspíš deset doktorů a nic nevidělo???Může se to stát?...prosím o radu děkuju myslím, že jsou doktoři z mojí bolesti trvající roky bezradní a tak na to kašlou..může to tak být?Nejsem žádný hypochondr jen mě to velmi omezuje v životě a která to z vás holky zná ta to nejspíš pochopí.ach jo

iva (St, 4. 10. 2006 - 08:10)

mila Evičko nejsem lékař jen sestra,ale vim že tyhle komplikace u teto nemoci jsou.Sliznice dělohy ,která má růst v ní roste všude i na střevu,které ničí a pak takhle poškozené orgány se musí odejmout.Vím o případu 5 žen z okolí Prahy kdy se muselo střevo vzít v takové delce,že musí dostávát výživu do žily a to denně,nebot střevo je tak krátké a není schopno vyživit celý organismus.Já vím,že jsem tě nepotěšila,maš těžký úděl,ale nemáš denně infúze a to je něco strašného,věř toto piši už z vlastní zkušenosti.Já bych zkusila se orientovat na umělé otěhotnění a znám ženy které porodily,protože normální cestou tam zdřejmně bude problém ze srůsty.Ale to se musí už konzultovat s odborníkem,nebot je to další hormonální zátěž,ale jak jsem už psala znam takové ženy a bylo to jediné řešení.Přejí ti mnoho zdraví a síly vše zvládnout.

Eva (Čt, 28. 9. 2006 - 09:09)

Pred asi ôsmimi rokmi mi bola počas laparoskopie zistená endometrióza, boli to len malé ložiská, ktoré môj gynekolók nebral do úvahy. Laparoskopia bola realizovaná na záklde liečby neplodnosti, ktorá skončila mimomaternicovým otehotnením, pričom tieto ložiská už boli v pokročilom štádiu. Počas tohto zákroku, urobili aj kroky k uvolneniu zrastov a následne asi za rok som podstúpila liečbu endometriózy liekom Zoladex, táto liečba bola účinná asi tak na tri roky, teraz ma znova trápia ve?ké bolesti, ktoré vyúsťujú do konečníka. Sú to ve?mi nepríjemné a ostré bolesti hlavne pri pohlavnom styku a pri vyšetrovaní u gynekológa. Môj gynekolók sa preto rozhodol preveriť aj vnútro konečníka, preto som absolvovala aj rektoskopiu, ktorá skontrolavala 42 cm čreva, bolo to hrozne bolestivé napriek tomu, že gastroenterológ tvrdil, že ma tam nemá čo bolieť. Takže nález v konečníku bol negatívny. Následne na to mi môj gynekológ odporúčal operáciu, kde sa vlastne všetko odstráni, pretože sú tam ve?ké zmeny, s tým, že je ve?ké riziko poškodenia konečníka, tým pádom by som sa zobudila s vrecúškom na bruchu, toto som však odmietla,preto sme spolu s lekárom zaujali stanvisko, zopakovať liečbu Zoladexom.Mám len 32 rokov a jedno dieťatko sme si adoptovali.Prosím o stanovisko odborníkom, postupuje môj lekár správne?

Sona (Út, 29. 8. 2006 - 19:08)

Vaše stránky jsem navštívila a produkty typu tablety krásy nevzbuzují velkou důvěru... Vše ostatní jsou kořínky, klepítka, možná nějaké vitamíny a podobně. Nic z toho neobsahuje nic, coby mohlo na endometriózu pomoci. A není proč být agresívní, nikdo tu na vás neútočí.

iva (Út, 29. 8. 2006 - 16:08)

Já osvětu nepotřebuji ,že vám na multilevlových seminářích tlučou kliny do hlavy,že z tohoto onemocnění vzniká rakovina je možné ,ale nestrašte s tím mladé ženy,vy potřebujete prodávat za každou cenu,že pane ing. co vy jako chlap víte o těchto problémech jen to co se dozvíte z pyramidového prodeje -nebot takhle se ten vaš zázrak prodává-MLM.

dealer (Po, 28. 8. 2006 - 22:08)

Sono,to nejsou žádné bylinky,než se pustíš do kritiky, je dobré se k tomu vybavit alespoň přečtením příspěvku kritizovaného. Trochu osvěty doporučuji též zdravotnici, která tvrdí, že nemůže z endometriózy vzniknout rakovina. Doporučuji odb.publikaci MUDr F.Bikbajeva "Návrat ke zdraví". Pokud ji nebudete moci sehnat, mohu vám ji obstarat.

iva (Po, 28. 8. 2006 - 14:08)

Jsem zdravotník a viděla jsem mnoho zázračných prepárátů ,které zajištují uzdravení ,ale nemocnice jsou pak plné nemocných pacientů.Rakovina nemůže s endometriozy vzniknout ,je to strašení lidí za účelem většího prodeje.SONO pěkně jsi to napsala ,nikdo neví z čeho to vzniká,ale je třeba brát to co je osvědčené a to jsou zatím hormony.U tohoto onemocnění dochází k ničení i jiných orgánů nejen dělohy,a to je závažná komplikace,ale to tě dealere neučili že ,ty znáš jen v strašení lidí a prodej. Moje teta brala hormony 11let ted je 13 let nebere má 63 roků a žáden nádor nemá i když se v rodinné anamnéze vyskytuje karcinom prsu.

Sona (Po, 28. 8. 2006 - 01:08)

Nechci být poslem špatných zpráv, ale obávám se, že bylinky nejsou řešením. Co jsem slyšela, tak často můžou i ublížit. Ani sami lékaři si nejsou jisti tím, jak tahle nemoc vzniká, pochybuji, že bába kořenářka to ví. S endometriózou se potýkám už dlouho, ale určitě bych léky nenahrazovala bylinkami. Ono když to totiž nepomůže, je velice pravděpodobné, že to bude horší. Brát hormony není nic extra, ale alespoň si člověk může být jistý, že to má nějaký vědecký základ. Co se týče rakoviny, tak jsem o ničem takovém v souvislosti s endometriózou neslyšela a opravdu jsem toho nastudovala hodne. Hezký den.

dealer (Ne, 27. 8. 2006 - 23:08)

Katko,tyto výrobky pomohly již mnoha lidem. Přečti si něco o nich na stránkách, na které jsem již v předchozím příspěvku odkazoval. Je tam o nich vše, i léčebná kůra na endometriózu. Upozorňuji na to, že jejich velkou výhodou je, že jsou to preparáty na ryze přírodním základě a nemají oproti chemickým lékům žádné vedlejší účinky. Jejich objednávka je jednoduchá přes elektronický prodej na stránce "Prodej produktů". Pokud se týká možnosti mít miminko, nic ti v tom po vyléčení nebude bránit. Pokud ti nebude něco jasné, můžeš mi zavolat na 603 543 497

katka (Ne, 27. 8. 2006 - 18:08)

Ahoj dealere..jsou tyto výrobky zaručené?Pokud ano,jak a kde se dají koupit. jsou u toho,jak u každých léků nějaké velké vedlejší učinky a zbaví to jen bolesti nebo napůže i tomu mít miminko?Mě už totiž unavuje to strašení z druhé operace!Děkuji

dealer (Ne, 27. 8. 2006 - 09:08)

Nikoho nestraším, pouze uopzorňuji na značné riziko vzniku rakoviny v těchto případech. Pokud již rakovina vznikne, lékařský "dohled" je na houby. Je nutno tomuto vzniku předejít a k tomu právě nabízím řešení.

iva (Čt, 24. 8. 2006 - 08:08)

dealere nestraš ženy s rakovinou .JE to vážné onemocnění s mnoha komplikacemi,ale ne zhoubným nádorem.Všechny ženy chcou dítě a to tam řeší ,mohou otěhotnět z umělého oplození samozdřejmně krajní řešení,ale naděje.Ane je strašit nádorem jsou pod lékařským dohledem .

dealer (Pá, 18. 8. 2006 - 22:08)

Ano, jsem mnohými opovrhovaný dealer a nabízím vám pomoc. Pátrám v diskusích a hledám případy, kde by naše produkty mohly nemocným pomoci. Pokud vás přesvědčím a produkty si koupíte, též na tom budu mít určitý výdělek. Ale uvažte : Když navštívíte lékaře

Dana (Pá, 18. 8. 2006 - 21:08)

Ahoj Alex, můj přítel to vzal úplně v pohodě a i se těší až budeme mít mimčo.Samozřejmě, že nic neuspěchám jelikož jsem měsíc po operaci, ale až doktor řekne tak se na to vrhnem.Stejně jsme počítali s tím, že v budoucnu cca za 4 roky by jsme dítě chtěli.Já abych ti pravdu řekla, já bych nebyla s přítelem kdyby mi naznačil, že o dětech nechce slyšet.Nevím jak dlouho jste spolu já se svým přítelem 5 let a z toho spolu 3 roky společně žijeme.

Reklama

Přidat komentář