Reklama

kondylomata

Petr P. (Po, 28. 6. 2004 - 18:06)

léčím se už 10 rok s kondilomaty v oblasti genitálijí už jsem snad vyskoušel všechny možné přípravky a stále se obnovují poradte díky

Jiří Nový (Pá, 25. 6. 2004 - 12:06)

navštívil jsem již několikrát lékaře s kondylomaty a stále se jich nemůžu zbavit vyskoušel jsem plno mastiček a různých roztoků a stále se tvoří poradte co mám delat děkuji

tralaaa (Čt, 10. 6. 2004 - 18:06)

taakže byla sem na operaci..v plné anestezii mi je odstranili jak z analního otvoru tak z děložního čípku...na záchodě mainkoooooo první dny peklo,ale nechte si je odstranit dokud je čas...kuli tomu čípku mi hrozila neplodnost...po operaci asi 2 týdny se mi objevil jeden hrozně malej,gynekoložka mi na to dala Canesten,dá se nromálně zakoupit asi za 120 Kč ...pomohlo mi to ted tam SNAD nemam nic...doufám doufám!..držim vám palečky,je to ta nejhorší nemoc co sem kdy měla... kdybsste se chtěli na něco zeptat tak na pakuu"centrum.cz

Jana (St, 2. 6. 2004 - 16:06)

Ahoj, v polovině dubna jsem objevila jednu malou bradavičku, oběhala jsem hodně doktorů, a můj pocit z naší lékařské péče byl otřesný. Gynekoložka mi našla ještě další (větší) a tak chodím na leptání podofylinem. Sice se všude uvádí, jak je to banální choroba, nicméně se může vracet, a souvisí s rakovinou děložního čípku. Partner žádné problémy nemá, nicméně jsem z lékařských studií vyčetla, že vzácná, leč možná, je nákaza např. od těch lidí, co mají bradavice na rukou - je to stejný virus (což je nejspíš můj případ, jinak si to vysvětlit nedokážu). Existuje i mast pro domácí aplikaci, ale nevím, zda je volně prodejná. Jmenuje se Wartec, a doplácí se skoro 800 Kč. Nabízeli mi i chirurgické odstranění, ale to jsem se docela bála - nechávám to jako poslední možnost. Děsí mě ta dlouhodobá léčba a možnost návratu nemoci - někdo tady napsal správnou poznámku, že by se k tomu měla léčit i duše :)

zdeněk (Út, 1. 6. 2004 - 18:06)

Já jsem si je přinesl z vojny a gay nejsem :)). Takže se nepřenáší jenom pohl. stykem. Mě naštěstí zabrala druhá operace a od té doby(8 letú mám klid.

anna (Po, 31. 5. 2004 - 23:05)

dobry den, vcera som mala zvlastny hrckovity vytok, este nikdy som take nieco nemala a partner sa mi priznal, ze ma kondylomy(teda aspon to tak vyzera, ze ich ma)Mohlo by to mat nieco spolocne s tym vytokom, mne sa nastastie zatial ziadne bradavicky robit nezacali.

Marek (Ne, 14. 3. 2004 - 09:03)

Mužete ještě sehnat aldaru jestli jo tak za kolik???

Dominik (Pá, 16. 1. 2004 - 15:01)

Videl jsem, ze se tu nekolikrat vyskytnula prosba o pomoc, ale nikdo si s tim moc nevedel rady, takze tady jednu zkusenost. Objevila se mi na uzdicce penisu mala bradavicka. Trochu me znepokojil fakt, ze bradavicka rostla a hlavne smerem do prostoru, tedy na vysku. Kdyz jsem si procetl zdejsi prispevky, tak jsem hned tusil, kolik uhodilo. Stalo se mi to v dobe, kdy jsem byl mirne zeslably, pri infekci chripky a celkove vycerpany. Bylo to neprijemne, vadilo to pri styku a predstava kombinace skalpelu a dost citlive uzdicky se mi nezdala jako optimalni, na noze bych si to nechal odriznout ihned. Zkusil jsem tedy celkove se dat do kupy, ctrnact dni vitaminove kury a odpocinku, kominovana s potiranim postizeneho mista TeaTree olejem 3x denne. Kuze z bradavicky se zacala odchlipovat a po cca 7 dnech bradavicka zmizela. Ja moc dobre vim, ze nebezpeci neni zcela zazehnano, ale tento neprijemny symptom ano. Taky je pravdepodobne, ze to u kazdeho zabrat nemusi. Hodne stesti vsem s podobnymi problemy.

Helena (St, 15. 10. 2003 - 11:10)

Vážení přátelé, kondylomata nejsou samotná nemoc, pouze symptom, proto je možné, že se objeví po roce vztahu, kde jsou si oba věrní. Jeden z partnerů byl totiž infikován už dávno předtím lidským papilomavirem, který způsobuje kondylomata anebo taky karcinom děložního čípku. A právě kondylomata nebo karcinom děložního čípku vznikají v době, kdy je náš organismus nějak oslaben (prodělanou nemocí, stresem, špatnou stravou...). Takže jestliže objevíte na Vašem partnerovi kondylomata po ročním vztahu bez nevěry, nevyslýchejte ho a vězte, že kondylomata nejsou důkazem nevěry.

K (Pá, 3. 10. 2003 - 16:10)

DOTAZ NA DOKTORKUAhoj! Mam otazku: Kondylomata jsou virova infekce, je to tedy jako s oparem - vir v tele zustava a opakovane se vraci. Je tedy mozne mit bradavicky i po letech? A JE MOZNE ZJISTIT TESTEM PRITOMNOST VIRU???- uz mi je odstranovali dvakrat (pred par lety) a ted to vypada v poradku, ale porad se hrozne bojim. Navic to bylo tak, ze mi gynekolog tvrdil, ze jsem zdrava - ja se s nim dohadovala, ze ne... No a mela jsem pravdu:( Toho bych se chtela vyvarovat. Mela bych varovat partnera? MOHU HO NAKAZIT, I KDYZ ZADNE BRADAVICKY UZ NEMAM? Musim tedy az do smrti neustale pouzivat kondom??? JSEM Z TOHO UZ HROZNE DLOUHO VYDESENA NA SMRT :( (take jsem to nedostala pri sexualnim styku, ale kde to nevim. Lekarka mi tenkrat rekla, ze to muze byt i z vytoku - KTERY JSEM NEMELA!!!) a ted mam uz pres rok staleho partnera. Nerekla jsem mu to (koneckonu uz jsou to asi 4 roky), ale dela mi to starost, takze STRASNE MOC DEKUJI ZA ODPOVED!!

Rachel (So, 7. 6. 2003 - 22:06)

Rovněž mám zkušenost s kondylomaty.Objevili se mi na tzv. hrázy a u řitního otvoru. Lékařka mi nechalaudělat test na HIV. Myslela jsem, žemě klepne. Kožařka zkoušela dusík a další mastičky, nic nepomohlo. Až nagynekologii mi zjistili polyp na děložním čípku. Po jeho odstraněnívše do týdne zmizelo a už se neobjevilo. A HIV? Jsem samozřejmě negativní...... :-)

Smajlinka (St, 14. 5. 2003 - 15:05)

Taky jsem mi před rokem byly diagnostikovaný kondylomata. Mám čtyři roky stálého partnera, jsme si věrní. Doktor říkal, že to může být z bazénu, ze záchodového prkýnka a podobně. Už bych do bazénu nešla, i proto, že mám sklony k mykózám... Lidi vůbec netuší, co v bazénu můžou chytnout...

Janča (St, 14. 5. 2003 - 13:05)

Mně řekla doktorka, že mám kondylomata z bazénu. Nemusí to být jen z pohlavního styku.

Jana (Út, 13. 5. 2003 - 22:05)

Jakou jinou formou je možné "dostat" kondylomata než pohlavním stykem.Můj přítel je dostal po roce našeho vztahu.Věřím mu,že mi byl věrný.Já jemu také.U mě se kondylomata nenašly.

Iva (Po, 20. 1. 2003 - 22:01)

Prodám jedno balení léku Aldara 5%. Používá se na léčbu kondylomat v USA a v Německu. Je to krém s 80 % úspěšností léčby. Dovezen z Německa, kde je na lék. předpis. Doba spotřeby: 11/2003.

Návštěvník (Ne, 8. 12. 2002 - 14:12)

A tu su fotky: http://www.medic.mie-u.ac.jp/derma/bilddb/bilder/cd18/img0044.jpghttp://www.medic.mie-u.ac.jp/derma/bilddb/bilder/cd18/img0043.jpg

Návštěvník (Ne, 8. 12. 2002 - 12:12)

O kondylomoch sa dozviete aj na: http://www.pohlavnechoroby.sk/choroby.asp?ident=504

Návštěvník (Čt, 12. 9. 2002 - 17:09)

Mám kondylomata již delší dobu, dlouho jsem nevěděl o co se jedná, můžu vyzkoušet nějaký lék, ještě před samotnou návštěvou lékaře? Děkuji

Návštěvník (Ne, 4. 8. 2002 - 14:08)

Před 2 lety se mi na penisu objevily bradavičky (kužička pod žaludem).Zašel jsem na kožní a paní doktorka mi to 2x potřela podufilinem.Teď se mi to za se vrátilo.Problém je v tom,že ani po 5- té aplikaci pefufilinu jsem se toho nezbavil.Pořád mi zustává na penisu takový malý bílý povlak.Jedná se o kondylomata?Jakou další léčbu by jste mi doporučovala?Děkuji.

Návštěvník (Pá, 1. 2. 2002 - 19:02)

Kondylomata zpusobuje virus Human papiloma virus (HPV), přenost je převážně pohlavním stykem. Léčba může být chirurgická -excizí-vyříznutím, vypálením laserem, elektrokoagulací nebo poleptáním podofylotoxinem.Kondylomata se však často vrací, pokud je oslabena protivirovná imunita. Proto též se u vás může vyskytovat únava. Někdy se proto v léčbě užívá i interferon (drahé).Aby jste předešel opakovanému výskytu, můžete vyzkoušet přípravky s protivirovou aktivitou k vnitřnímu užívání - např. Vironal, Gynex...

Reklama

Přidat komentář