Reklama

Dá se odpustit nevěra?

Alča (Čt, 20. 7. 2006 - 19:07)

Pavlino, jestli Ty jsi prošla peklem nevěry, pak jsi se moc nepoučila. Jasně, že když se Tvůj partner s někým vyspí, neznamená, že Tě přestal mít rád. Být Lolou, tak mi vadí víc, jak se to snažil, nebo spíše v jeho případě nesnažil utajit. Padající kondomy z kapes a zapomenuté SMS Ti příjdou jako důstojný způsob? Já si spíš myslím, že jí to chtěl říct a neměl odvahu, tudíž zapomenuté ochrany mu přišly jako dobré východisko. Přeju Lole, aby když už nenajde chlapa věrnějšího, tak ať je to aspoň chlap odvážnější.

Pavlina (Čt, 20. 7. 2006 - 19:07)

Lolo, proc to tak hrotis? Vzdyt te to musi strasne bolet. Nevim, jakeho chlapa mas za manzela, ale to, ze spi s jinou, automaticky neznamena, ze uz tebe a deti nema rad. Neni do tebe zamilovany - coz se da po letech vztahu ocekavat, ne? Jo, treba mas pravdu - zblaznil se do jine, ma pocit, ze ma perspektivu, chce odejit a zit jinde a jinak - tak se seber, odejdi od nej a snaz se z rozvodu ziskat co nejvic pro sebe a pro deti. Bude lip, najdes nekoho noveho a protoze jsi zralejsi a mas neco za sebou, tak mas velkou sanci, ze ten novy vztah bude kvalitnejsi nez ten soucasny.
A treba pravdu nemas - treba se nekde do nejake zblaznil, vlaci s nim hormony, za rok ho to prejde a bude rad, ze ma tebe a deti. Cim vic mu ji ted budes upirat, tim vic on po ni bude touzit (bohuzel).
Nebo to dela proto, ze mu doma neco chybi - o tom si musite promluvit, a jeden vecer na to nejspis stacit nebude.
Je to hrozne tezky, taky jsem si tim prosla - a nakonec jsem zjistila, ze je to jenom o mne. Nejhorsi je, kdyz si zacnes rikat, ze s tebou neni, protoze ta druha je lepsi. Podkopavas si zamerne sebevedomi a zranujes se - a doufas, ze on si to uvedomi, nebo ze se neco stane a vsechno se vrati zpatky. Nestane. Musis se postavit na vlastni nohy, uvedomit si, ze mas svou cenu a ze na svete jsou 3 miliardy chlapu, ackoli ted se ti zda, ze je tam jenom ten jeden. Musis se sama rozhodnout, jestli ho chces a das mu sanci (nebudes ho citove ani slovne vydirat, ale budes nad veci - skutecne mu das sanci), zapomenes a zacnes znovu a nebo jestli od nej odejdes. Promin, jestli jsem to napsala moc otevrene, ale vazne nema smysl si drasat dusi.

lola (Čt, 20. 7. 2006 - 18:07)

Omlouvam se, ten prispevek nahoru je muj, a adresovan na XXCD.

xxcd (Čt, 20. 7. 2006 - 18:07)

Mozna mas pravdu, jsou lide u kterih nehrozi nevera jestli je laska opravdova. Jen ze bych docela uvitala kdyby mi muj manzel otevreno rek milacku, huso, kravo...skoncilo to, nemam te rad, hnusis se mi, ne miluji te, jsem znova zamilovanej, teprv ted chapu co je laska, bla-bla..a bylo by to ferovi. take to chapu ze se muze stat. ale ze chodi spat, jist, zit domu, lze mne, detem, sobe, to nejde jen tak tolerovat. O.K, beru i ze je kryze v manzelstvi, ze i ma chut na sex vetsi nez ja, ale bud se o tom da promluvit a najit reseni, nebo rict pravdu a ne zranit partnera. ja mu muzu podepsat rozvod, muze prozivat ted nadherne casi s ni, ted kdyz je tu kouzlo zakazaneho ovoce, ale jakmile zacnou zit spolu, pochopi ze i ona ma furt nejake pripominky, pozadavky, ze zacnu stejny problemy a ze treba manzelka byla lepsi...jen ze manzelstvy v haji, rodina rozpadla, romanse skoncila. Ne myslim ze jsem zla, ne preji mu zadnou nemoc, nechodu, smrt, zadne zlo, ale jestli mu se stane prave to ze ulitne a pak spadne i pochopi ze neni o nic stastnejsi ani s tou milenkou, jestli nakonec zustane sam, to mu preji, protoze on se zahraval s citama mim a nasich deti, byla mu dulezitejsi milenka nez deti, nevim proc bych ho pak mela litovat? Nebo kryze stredniho veku? Neuzil si pred manzelstvim dost? No a co? Treba jsem si ani ja moc neuzila, treba se i mne libi nejakej chlap, ale to ne znamena ze se musim chned s nim vyspat. Nebo ze ted necham deti doma same a ja pujdu sama bez manzela po diskotekach? Proc bychom nenasli hlidani pro deti a pak si vyrazili spolu? Tak kdyz uz si zalozim rodinu a z lasky, nebudu si dal zit jako svobodna holka. Co kdyz ma treba i potrebu kdyz je na sluzebni ceste a ja nejsem po ruce? Znamena to ze musi hned mit sex s nejakou ktera je pobliz? Prominte, ale snad nejde o potrebu jako vycurat se a udelam to v prvnim zahode nebo u stromu, protoze muj zachod je 300 km daleko? Nic ne rikam proti tomu ze i ta zena treba muze za neveru, i kdyz to nemusi byt pokazde duvod, treba se proste zamiloval chlapecek, stava se. Vadi mi i ne povazuji ze mam otpustit fakt ze to tajil, ze lhal, ze zkousel zit dvojzivot. Ztratis jdnou duveru, pak ne veris ani jemu, ani jinemu uz dlouho. I kdyz treba odpustis kvuli detem nebo cemukoliv, mozna se s tim nikdy nevyrovnas, nikdy nebudes schopna znovu verit, a vztach bez duvery nema hodnotu, snad ani moc dlouhou budoucnost. Leda ze jsi schopna nebo ochotna take lhat, podvadet a hrat si na stastnou rodinu. Ja ne.

Victoria (Čt, 20. 7. 2006 - 15:07)

Odpustit nevěru je těžké. I když dojde k odpuštění, stejně je pak těžké naučit se partnerovi zase věřit, ale určitě to jde. Ovšem jen v případě, že se jednalo o výjimečnou situaci a partnerův románek už skončil.

Victoria (Čt, 20. 7. 2006 - 15:07)

Milena: Mně naopak připadá, že z tebe blbce dělá. Na tvém místě bych se s ním rozešla, nemá smysl zůstávat s někým, kdo si tě neváží. Navíc když je pro tebe věrnost důležitá. Jistě existují páry, kde se na nějaký ten úlet nehledí, ale tvůj případ to není, takže bych viděla jako nejrozumnější řešení rozchod.

Alča (Čt, 20. 7. 2006 - 08:07)

Jasně xxcd, ať se zeptá, jestli za JEHO nevěru nemůže ONA sama. Samozřejmě, kdo taky jiný? Určitě mu držela pistoli u hlavy, když si to rozdával s tou druhou. Jiný důvod, pro který by za jeho nevěru mohla, mě totiž nenapadá! Lepší alibi jsi mu vymyslet nemohl. Protože jestli jsem ve vztahu nespokojený a neumím to řešit jinak, než nevěrou, pak jsem zbabělec, a ne zhrzený manžel. Taky by mě zajímala Tvoje definice pravé lásky. Ráda bych si totiž podle ní zařídila partnerský život tak, aby mi nevěra nehrozila. Jestli tu definici znáš, pak jsi přechcal všechny a já smekám. Jinak běž do háje.

xxcd (St, 19. 7. 2006 - 18:07)

a nebo mám trochu víc otevřené oči a svůj styl, ne cizí :-)

Návštěvník (Út, 18. 7. 2006 - 22:07)

xxcd-ty jsi ale filozof

xxcd (Út, 18. 7. 2006 - 19:07)

Není to jednoduché, ale je to na Vás a je to i na dívce ... Zeptejte se sebe, zda-li nedáváte partnerovi důvod k nevěře !!! Pokud je láska pravá, pochybuji, že nevěra hrozí ...

taky bojující s (Út, 18. 7. 2006 - 00:07)

tak mi to připadá, že je to všude podobné... začne to nenápadně, najednou sms i ve večerních hodinách, pořád nějaký "sport", kdy se po hodinovém zápase manžel najednou vracel po třech hodinách, protože chtěl pokecat s "klukama".
jednoho dne zapomenutý mobil v kapse u bundy (dnes již vím, že t bylo úmyslné) a v půlnoci šest sms-ek. Věřte mi, jsem naprosto důvěřivá a ještě toho dne ráno bych všem tvrdila, že bych mu do mobilu v životě nevlezla! ale udělala jsem to a početla si, málem včetně sexuálních praktik, jaké mezi nima zřejmě probíhaly :(.
je to několik měsíců, pořád tvrdí, že konec, ale vždy jsem něco objevila. teď tvrdí, že konec sexu a dušuje se, že nelže, ale jako kamarádky se jí nevzdá. na zabití..

Jarka (Po, 17. 7. 2006 - 23:07)

Milá Lolo, přežiješ to, vydržíš to, musíš si věřit. Dívala jsem se i na vaše foto, jsi moc pěkná a sympatická žena, máš krásné děti. Jediný, kdo se mi nelíbí, je ON. Vím, nehraje to roli, ale ty to zvládneš. Máš ještě život přes sebou. Kéž by sis našla dobrou práci a byla spokojená. Hodně štěstí! Bude dobře, uvidíš!

Alča (Po, 17. 7. 2006 - 18:07)

Já myslím, že síla je v Tobě ohromná, když jsi se dokázala sbalit, vzít děti a odjet. To mnohé ženské nedokážou, ikdyž jejich rodiče bydlí třeba jen za rohem. Ty jsi odletěla víc než tisíc kilometrů daleko, to chce odvahu, ačkoliv pro Tebe je to vlastně návrat domů k těm, kteří Tě mají skutečně rádi a myslí to s Tebou dobře. Plány máš myslím konstruktivní, najít si práci, uživit děti a nečekat jen, co Ti na ně pošle ten Tvůj povedený manžel. Obdivuju Tě, opravdu a držím palce.

lola (Po, 17. 7. 2006 - 16:07)

Dik, Alco, ja vim ze krasavec neni, nejsem ale ani ja, jen ze zijeme v kulture kde ten vzhled je u zensky dulezitej, a ja zas jsem asy z tjech, ktere miluji jednou v zivote. Nevim jak to prezit..

Alča (Po, 17. 7. 2006 - 08:07)

Milá Lolo, mrkla jsem na stránky vaší firmy. Já vím, že vzhled je to poslední, co v takovém problému hraje roli, ale nedá mi nenapsat Ti, že vedle sebe vypadáte jako kráska a zvíře. Ty taková krásná baba a nechala sis tak nehorázně pošlapat sebevědomí. A ještě k tomu jak zbabral zakrývání své nevěry! Padají mu kondomy z kapes, nemaže si SMS zprávy. No tak nevím, ale buď je tak neschopný nebo sprostý, že se s nějakým zakrýváním ani neobtěžoval. A teď nevím, která z těch možností je horší. Tvůj manžel, snad se nebudeš zlobit, není žádný playboy, aby si mohl dovolit každou, na kterou dostane chuť a hlavně ohrnovat nos nad svou krásnou ženou. Hodně štěstí.

Návštěvník (Po, 17. 7. 2006 - 04:07)

ahoj, predevcera jsem opustila manzela, jsem spatky doma v Chorvatsku. I s detma. 14 let jsme spolu, byla to velka laska, aspon jsem si to myslela, ale furt hodne pracoval, hlavne v noci, jako programer, pri inak ne umi...hodne cestoval, ja mu verila, starala se o deti, pomahala ve firme. rano jsem mela dovoleno brat jeho mobily a rozchodnout ktery je dulezity abych ho zbudila, ktery zas muze pockat...a pak se objevila SMS-ka od nezname...trapilo me dlouho, mlcela jsem, brecela, pak jsem ne vydrzela a zeptala se...delal ze ne vi o co jde...potom se stalo ze jsem se vratila s detma s dovolene i nasla mu kondomy, a zas SMS-ky, zas tvrdyl ze o nic nejde, ze me miluje, ze jen pry zkousi jak moc jsem zarliva...jen ze stratil moji duveru, tak jsem mu obcas sahla do kapsy a znova objevila dukazy. muj manzel celu dobu tvrdil ze nema nikoho, ale chtel se rozvest, pry nam to proste neklape. pak treba mel obdoby ze se choval uplne normalne, ze jsem si mislela husa ze me fakt miluje, ale ma tu krizy stredniho veku, ze ho to pusti..take si zamknul pocitac, zmenil zamek na kanclu, koupil mobil ktery se da zamknout, ale i kdyz furt tvrdyl ze nerad pise SMS-ky, ted to dela furt, i na zachod bere mobil, se mnou uz dlouho nespi,to proto ze jsem odmitla sex kdyz jsem pohopila ze mne nema rad i ze mne podvadi, a on se casto vracel domu rano, tvrdyl ale ze pracoval, jen ze mu z kapes vypadaly kondomy. i opet tvrdyl ze nema zadnou jinou,ze kondome pouziva kdys masturbuje aby ne uspinil auto, nebo ze je dostal na motosrazu...pak chtel rozvod, pak se uklidnil a nechtel, uz 2 roky mame situaci koma, pak jsem to nemohla uz dal trpet, mam furt deprese, miluji ho, mame krasne deti, ale nemam sily uz tolerovat lzy a zkoumat co mu znamenam. Chtela jsem proste zit s clovekem ktereho miluji i s kterym mam dety, ve vztahu kde bude duvera a ne lez. Chteja jsem po nem jen aby mi rek kdyz uz me nebude milovat nebo se zamiluje do jine, ze se to stalo, ze to pochopim i kdyz bude bolet, a necham ho jit, jen at mi nelze...rekla jsem mu ted at rozmisly s kym a jak chce zit, a kdyz me nema rad i nechce, ze jak skonci detem skola balim kufry a odchazim...nic ne rek, choval se jednou tak jako by se nemoh toho dockat, pak zas se zacal chovat lip, ze jsme minily vikend jely s detma i stanovat, ozral se i rek mi ze miluje i deti i mne, ja doufala ze kriza je u konce, ze pujdu na dovcu a on si to srovna v hlave, ten den odjezda jsme byly cela rodina i v rastauraci, pak jsem si delala srandu at mi v pocitaci ukaze milenkum ze chci vedet komu co nechavam, zas tvrdyl ze zadnou nema...vyprovodil nas na Florenc, dal mi pusu jen na tvar, pomazlil deti, a mne jeste stipnul za zadek...apak rano jsem vzala sinuv mobil abych dala vedet ze mame zpozdeni, ja ne mela signal, a v tom mobilu nasla pravdu..3 SMS-ky ktere posilal milence kdyz mu natekla voda do jeho mobilu, pak si pujcil sinuv...ne vymazal je. Vsechny moje nadjeje ze se pres krizi dostaneme spadle do vody. Srdce mi praska, ne vim co dal, jak zit s tim ze miluje jinou, ze ji furt psal, psal je ta slovicka co mne celej zivot tvrdil ze jsou blbost, ze se nema rikat miluji te ale ukazat tom mne nikdy ne psal, ze to nema rad, ale ji pise furt..ale celou dobu jsem verila ze ji ma, a on do meho odjezdu furt tvrdyl ze nema. Ted jsem mu napsala co se stalo, a on my odepsal ze sinuv mobil v zivote nepouzil, ale ze ho par krat mel bratranec..a kdyz jsem mu doslova napsala co ji psal a ze je to uplne jasny, a i ze vsechny vime ze mel potopenej mobil i ze bral sinuv, tak uz zadnej komentar...rekla jsem mu ze zustanu i s detma v Chorvatsku, ze mi zlomyl srdce, ze ho nechci uz ani videt ani slyset, at ne pise, ne vola, ne chody sem. Boly mne to, nemam sily zacinat novej zivot, ale nemam ani vuli nechavat delat dal ze sebe blbce. nechala jsem tam vsechno, budu s detma u rodicu, musim najit praci, musim se postarat o deti, a nemam silu, ne jim, ne spim, nemam zajem o nic, jen myslim na to jak a proc my to udelal, a v cem je ta lepsi nez ja. je mladsi, schopnejsi, ma lepsi postavu, vetsi prsa, co je na ni tak zazracne ze vyvola takove zmeni u meho doposud neromantickeho manzela..jsem ja tak spatna a oskliva, proc vubec se mnou zil, a ted zustanu sama..a on je rad ze se mne zbavil, ted s ni uziva a ja se trapim. mozna jste ho poznaly, mozna je mezy vama i jeho milenka, ja uz nevim co a jak dal, jak prezit fakt ze muj milovanej manzel miluje jinou, a mne lhal leta. Pompzte mi radou, vim ze jsem blba, ale citum se poroucet ne da, Jestli vas zajima jak vubec vypadame, mrknite se na stranky jeho firmy, treba ho i osobne znate. muj blbej balkanec. www.msoft.cz dik. lola

Jitka (St, 7. 6. 2006 - 20:06)

Karmen, ani nevis, jak moc ti rozumim. U nas je to trosku opacne. Muj "nevernik" mi jeste ke vsemu vsechno priznal!!! I jeji uuuuzasnou fotku na mobilu ukazal. A tvrdi, ze je cestny, tak proto mi to vsechno rika......
Je to asi dva mesice, co to "pry" ukoncil. Presto s mobilem chodi i na zachod. Na noc si ho vypina, ale zmenil PIN, coz mi take sdelil, presto, ze do mobilu bych mu nikdy nelezla. Heslo do PC take samozrejme nezname...klasika.
A take se travi a trpi, kdyz naznacim, ze uz toho mam dost, protoze ja jsem pry ta jedina, milovana, haha.....
Jsme spolu 15 let.Vzdycky mel vsechno na co si vzpomnel. Svobodu, volnost, zazemi doma, nikdy nemusel doma hnout prstem, coz ani nedelal, je totiz intelektual, pan profesor(a ona, jeho studentka)......Ani uz nevim co k nemu citim. Uz nekolikrat jsem mu "odpustila", ale nezapomnela. Jsem slaboch a zbabelec, vim to, ale nejak to nedokazu rozetnout....

karmen (St, 7. 6. 2006 - 18:06)

Pavlíno nevím kolik ti je let a jestli si vdaná atd.,já ´jsem vdaná 27 let a s nevěrou manžela mám hluboké zkušenosti, udělal to 3x, vím ted si řekneš proč to dělá asi nestojím za ni nic, ale celou dobu jsem se starala o rodinu, vždycky vydělávala víc než manžel a pomáhala mu, jak se dalo, vše jsem zařizovala já. On si vždycky masíroval sebevědomí u milenek, ale jak to prasklo tak mi klečel u nohou, plakal, že už nikdy, že mě miluje a nikdy nechtěl odejít. Ted ta poslední provalená nevěra od února co mi omylem poslal smsku místo milence, to mě už došla trpělivost a řekla jsem mu ať odejde, prý nemá kam, citově mě vydírá, pokusil se i demonstrativní sebevraždu.Tak se nezlob, když se takhle chová a pak otevřeš PC a tam změněný hesla, to jsme nikdy doma nepraktikovali, tak přeci ze sebe nenechám dělat blbce, nemohla bych se podívat ani na sebe do zrcadla. Možná proto, že měl absolutní volnost a svobodu,tak toho zneužil.Já jsem se smířila s tím ,že budu sama, ale on o tom nechce ani slyšet, že by odešel.Ještě do května si s ní smskovat atd., tak přeci na to nebudu koukat, abych se neztrapnila,že ho špehuju, to už snad není špehování.

Niki1 (St, 7. 6. 2006 - 10:06)

Pavlíno, dříve by mě ani nenapadlo koukat mu do mobilu apod. Od té doby co to vím, mu ale nevěřím, natvrdo mi lhal do očí až jsem předložila jasný důkaz. A utajené schránky. To člověk zjístí náhodou. Otevře počítač a tem je na seznamu předepsaný název schránky jen doplnit heslo. Když se přímo zeptáš, lže a tvrdí že neví o čem mluvíš. Nikdo jiný k tomuto počítači nemá přístup. Takže je jasné, že je to tajné ne? Člověk se doví pravý stav věci většinou, když to ani nečeká...

Fremer (St, 7. 6. 2006 - 06:06)

Nevěra je hnus.
Všichni tady kluvíte o mužské nevěře ale co když podvádí ženská???Jak by jste se zachovali???

Reklama

Přidat komentář