Reklama

Dá se odpustit nevěra?

Lena (Pá, 28. 7. 2006 - 01:07)

Tak naco zakladat rodinu mili Rosto, kdyz chci menit partneri? Naco se brat a slibovat lasku a vernost do konce zivota? Urcite jsou takovy priklady, ne povazuji to ovsem za normalni. Promin.

Rosta (Čt, 27. 7. 2006 - 11:07)

gevara> nevim, jak z toho ven. Mozna spis vim, jak se nedostat do toho. Proste nebrat neveru jako problem, ale jako soucast zivota. Soucast zivota, ktera je casta. O ktere tezko kdo muze rict "to se mi nemuze stat" a mit pravdu. Soucast zivota, ktery se porad meni. Podle me nema smysl resit, jestli ta moje s nekym jinym spala nebo ne. Dulezite je, jestli chce byt se mnou, co ocekava, co naplnuje.
A nesnazit se michat sexualni zazitky s rodinou. Jsou chlapi, ktery nevadi, ze jejich zena spi s jinymi - oni taky spi s jinymi. Jsou chlapi, ktere vzrusuje, kdyz se k nim vrati zena, co se zrovna s nekym jinym vyspala. Rek bych, ze tihle Tvoje problemy nemaji.
Nevim, jestli to je reseni. Rozhodne neni univerzalni, je jasne, ze toho neni schopen kazdy. Ale mozna to stoji za to - zkusit tak zit.

gevara (Čt, 27. 7. 2006 - 10:07)

Znám ten pocit prázdna,peru se s tím několik měsíců a je to horší a horší.Dvacetiletý vztah(velice hezký)je najednou nahrazen nedůstojnou situací nás obou.I když nemám žádné sygnály o tom,že to pokračuje,nedokážu své ženě věřit i když se o to snažím.Poradí někdo jak z toho ven?

Nirio (Ne, 23. 7. 2006 - 21:07)

Myslím že nevěra se odpustit úplně nedá.Moje žena mě trápila tím že se mnou nespala 5 měsíců udělal jsem pár hloupostí ale nikdy jsem jí nepodvedl.Ona včera odešla na párty měla přijít po půlnoci od půlnoci do čtyř mi nebrala mobil tak jsem se jel za ní podívat když jsem přijel objímala se s nějakým týpkem je mi hrozně ona tvrdí že se nic nestalo beru to jako nevěru ale kvůli dítěti ji asi odpustím

Lola (Ne, 23. 7. 2006 - 19:07)

No tak je to uz devatej den jak jsemdostala servirovan dukaz ze me fakt podvadel, ze mi lhal, a coz nejvic boli, ze je do ni zamilovanej jak pubertjak. Kdyz uz jsem mu opsala ty konkretni sms co ji posilal a uz nemel co na to rict, tak se neozval. jen volal detem, mluvil kratce s nimi a na mne se ani ne zeptal. Ja se snad dostanu z toho nekdy, jen nevim zda budu schopna poznat znova lasku, verit jinemu muzi, protoze kdyz mi to udelal on jen kvuli tomu ze je seks s jinou lepsi, tak to udela kazdej. nejsem zadna Pamela... Ja mu jen preji aby jednou, kdyz pomine ta zamilovanost v ktery je ted, uvidel ze vsechny problemy co nastanou v manzelszvi a tikaji se spolecneho zivotu s jeho rodici, jeho precovnich zvyku ktery nenechavaji cas na rodinu, atd, ze vyplivou na povrch i kdyz jednou treba zacne zit s ni. A treba ze jednou take uz pro nej ne bude tak nova a zajimava. Ze pak pozna ze to vsechno mene vice vijde na stejno, krom toho ze uz nema vedle sebe ty nase deti, ze mu chyby hodne veci co mel s nama jako s svoji prvni rodinnou, a ze ta zenska za stratu toho vlastne ani nestala. A treba to ani ne pochopi. Nikdy. Muj bracha kterej je zas docela frajer a znamej chlap v Chorvatskem show-bussinesu, vzdy tvrdil, ze kdyz nekdo kazdej den ji widenskej rizek, tak dostane chut i na fazole, coz by znamenalo ze i kdyz vymenil furu krasnych holek v mladi, i nektera uplne obicejna mu pak prisla vyjimecna.Takovy jsou chlapy. Jen nevim, jak se naucit pravidla hry, a zit spokojene, kdyz my sebeucta spadla uplne ke dnu. Jak zacit novej vztach, kdyz si hned reknu ze i pro nej za chvili bude zajimavejsi nejaka hezci, mladsi, zkusenejsi...je vubec nejakej kterem seks neni dulezitejsi nez laska, duvera, deti...ma vubec cenu zacit znova?

pepa (Ne, 23. 7. 2006 - 17:07)

Moje žena měla v práci jednu kolegyni - bylo jí 40, byla vdaná, měla tři syny a spala s 25letým milencem také ženatým. Táhli to spolu několik let, pak se rozešli. Jejich partneři se nikdy nic nedozvěděli, takže oni teď žijou ve svých manželstvích spokojeně dál. A protože se tehdy nic neprovalilo, tak opravdu žádný problém nenastal.

Victoria (Ne, 23. 7. 2006 - 13:07)

Pavlina: Nevěra není problémem, pokud se neprovalí? Ty bys snad svému partnerovi řekla: Miláčku, klidně si spi s jinýma, jen když se to nedozvím? Samozřejmě, že když o tom člověk neví, může to znamenat, že je buď partner věrný nebo věrný není, ale dokáže to tutlat. Nesnesla bych ale, kdyby ze mě můj přítel dělal blbce, přede mnou by si hrál na perfektního partnera, ale za mými zády by si užíval s jinýma. Tím spíš, kdyby o tom věděli všichni kromě mě.

karmen (Ne, 23. 7. 2006 - 10:07)

Souhlasím s Janou555, manželovi jsem odpustila 2 nevěry, i když těžce, ale dočkala jsem se v 46 letech třetí a to už jsem nemínila tolerovat, sice jsem sama krátkou dobu, ale naštěstí na něm nejsem závislá finančně. City taky pomalu upadají,když si vzpomenu jak mi ublížil, letos jedu poprvé na dovolenou k moři a kašlu na něj.

xxcd (So, 22. 7. 2006 - 17:07)

Odpustut se dá slovně vše, ale zakládat na tom je nesmysl ... Svědomí a vědomí stejně odčernit nejde, pokud se tak stane ...

Helena (So, 22. 7. 2006 - 12:07)

Lala,koledujes si o malery.Ja bych s nim nebyla!jana 555 ma fakt pravdu.

jana 555 (So, 22. 7. 2006 - 11:07)

zavislost je hrozna vec, sama jsem to zazila, ale vse preboli, i kdyz par mesicu nebo i rok to strasne boli, ale jednoho dne se probudite a podekujete Bohu, ze vas takoveho chlapa usetril.

jana 555 (So, 22. 7. 2006 - 11:07)

holky, jakmile chlap zacne projevovat zajem o jinou zenu, zapomente na nej a hodne rychle. lehce se to rika a strasne tezko dela, sama jsem to nekolikrat nedokazala - a vzdy na to doplatila. Vim, ze kdyz jsou ve vztahu deti, je to slozitejsi, ale trpet leta jen kvuli tomu, aby meli tatinka, fakt se to nevyplati. Chlapi jsou zvirata a my musime byt pripravene na vsechno - tj. byt finacne i emocionalne nezavisle. Mit svuj zivot, sve zajmy, svou praci a sve penize, a to i tehdy, pokud zijete ve zdanlive spokojenem manzelstvi.

Mia (Pá, 21. 7. 2006 - 20:07)

Ahoj, prosím Vás o názor....Co byste si myslely o takovémhle chlapovi: ....Když jsme se dali dohromady, přišel mi úchvatně galantní, krásný a inteligentní, ale zároveň se začaly vlastně ještě dříve, než jsme spolu začali něco mít, objevovat takové pro mně dost znepokojující věci. Například vyprávěl o tom, že se vyspal s jednou kamarádkou, v době, kdy měl stálou přítelkyni, ale že když to hrál s tou kamarádku na rovinu a holka se nic nedozvěděla,tak že je to vlastně přece "v pohodě", nebo měl úlet s hodně mladou holkou (16 let, on v té době 22), a tenhle úlet přerostl ve "vztah" kdy se během asi tří týdnů rozešel s předchozí holkou, odpanil tuhle mladou, párkrát se sní vyspal, pak přišel na to, že to asi nebude ono, s mladou se rozešel a vrátil se k tý původní, nicméně tu mladou si ještě několikrát pozval zcela záměrně na sex když ta původní nebyla doma.... no prostě na mě docela silný kafe, o kterým hlavně podle mně, když mě chtěl zbalit, zrovna fakt nemusel mluvit. Nicméně já se přesto ( jinak byl naprosto nejsladší)zbalit nechala, a i přesto,že mně zatím ve vztahu nic takového neprovedl (tedy doufám), to ve mne vsechno nějak hlodá a mám prostě strach, že se člověk v tomhle nemění, a dost mi to ten vztah v současnosti komplikuje, jsem žárlivá a mám strach se na něj nějak víc vázat. Co si o tom myslíte?

Lala (Pá, 21. 7. 2006 - 13:07)

Lolo, jsi blazen? Ty si vem, to co ti patri! Nadrela ses tam, on te ted poslal na same dno,a ty premyslis takhle?
Tvuj udel je ted trpet, ale decka snad kvuli svymu tatovi trpet nemusi, ne? A kdyz ty zacnes od nuly, tak se decka v tom povezou s tebou. Takze nejsi zla, kdyz ty se budes mit dobre, budou se mit dobre i tvoje deti. A na to pri sve povaze vse vytrpet nezapomen.
Ja se ted rozvadim, nejsem podvedena, a do manzelstvi jsem financne neprinesla nic,"pouze" jsem uklizela barak, varila, prala,zehlila, starala se o zahradu, o deti, a nemyslim si tedy, ze jsem do manzelstvi neprinesla nic. Tohle starani se o vsechno, co je doma, je take prinos, bez ktereho by to moc dobre nefungovalo. a ted si zase chci vzit to, co mi za tu nekolika letou praci patri.
Nastesti je muj manzel charakter, a domluvili jsme se naprosto v pohode. Vlastne jsem jen kyvla na to, jak velkorysy ke me je. A za to mu budu dozivotne vdecna.

Pavlina (Pá, 21. 7. 2006 - 13:07)

Lolo, tak to je super. Drzim ti palce (a asi spousta lidi tady na tom foru). Rozvod neni sranda, ale vezmi si, co ti patri - nebo se aspon pokus - jinak si myslim, ze te to bude v budoucnu mrzet. Neber to ale jako pomstu (ackoli je to ted tezky tak nebrat). Hodne stesti!

Lola (Pá, 21. 7. 2006 - 12:07)

Pavlino, ja ho nakopla, zbalila s i odela, dokonce mi odvez i kufry na autobus, coz oto, pochopila jsem ze radsi budu sama do konce zivota nez s chlapem kteri mi lze a podvadi me. Jen ze ono to neni jen o racionalni strance, laska je cit, a tadi moc neudelas. Ne muzu si rict on me nemiluje, neni kvalitni, je takovej a makovej tak ne budu milovat ani ja jeho. Ja byla i v manzelske poradne, tam se me dr ptala jestli bych neveru otpustila a dala mu sanci. Rekla jsem ze kdyz by se stalo ze orijde promluvit si a rekne ano, meli jsme kryzi, ne zvlad jsem to, potreboval jsem sex, stalo se,spal jsem s jinou, ale miluji te, nechci te ztratit,muzes mi to odpustit, uz nikdy se to ne stane...tak bych se stavila nad vec a odpustila, uz by se o tom pak nemluvilo. Ale ze mi lze celou dobu treba ze te kondome pouziva na masturbaci, nebo ze si ho holi jen proto ze se citi lip, a za 14 let manzelstvi mu i sprhovani delalo problem, nikdy se dole neholil, nebo ze noc s soboty na nedeli stravil u zakaznika a opravoval mu pocitac, tak to uz je moc zle. Jak bych mohla verit ze mne furt ma rad, kdyz mi zamjerne lze a ublizuje? A jeho mili rodice se jen staraju o to abychom se ne rozvadeli po soudech, ale ze se sepise dochoda podle ktery ja dostanu obecni byt ktery se ma splacet jeste 13 let a favotita z 90. A pozemek 6000 m2, barak 400 m" v kterem je jeho firma v ktere jsem leta s nim pracovala, sportjak, felda, dve motorky a hromada techniky ze ma zustat jemu. Moje thine mi rekla ze si muzu odnest jen to co jsem do manzelstvi prinesla, rodice tlace na nej, a on tatu celej zivot povazoval za boha. Ted se lamu, mam proste vsechno nechat lakomcum, at si ziji a sezerou se jednou treba navzajem, a mit svuj klid, zacit od nuli, nebo mu mam vzit kvuli detem a takovem zpusobu lhani vse co mi zakonem patri, jako pomstu za neveru, lez a zlomeno srdce? Jsem moc zla?

Reya (Pá, 21. 7. 2006 - 11:07)

Já bych se teda nikoho nevěrného nezastávala. Dovedu ještě pochopit jednorázový úlet - v takovém případě je lepší to zatlouct a druhého tím nezatěžovat. Ale když někdo dlouhodobě udržuje paralelní vztah, a přitom nemá odvahu/nechce ukončit ten vztah předchozí, přičemž z něj ještě využívá všechny výhody (bydlení, servis kolem domácnosti, apod.), tak je to normální hnusné hovado, nic jiného. Kecy o tom, že se zamilovat může každý a že po čase každý vztah trochu ztrati lesk, jsou sice pravda, ale stále platí, že bychom neměli dělat druhému něco, co by nám samotným vadilo - když už nic, tak aspoň nedělat z něj blbce. Na druhou stranu je to i o přístupu té druhé strany - není totiž obvykle šlapáno po tom, kdo po sobě šlapat nenechá. Rad, jak se vypořádat s nevěrou je spousta a obávám se, že žádná není stoprocentně účinná (asi vždy záleží na konkrétní situaci). Rozhodně si ale nemyslím, že jakémukoli problému prospěje, když je neustále omílán a řešen dokola. Fór je v tom umět JEDNAT. Promyslet si, co dál, počítat s každou alternativou. A hlavně důsledně dodržet to, co jsem řekla (např. pokud požaduju ukončení toho paralelního vztahu, jinak rozchod/rozvod, tak pokud se tak ve stanovené době nestane, MUSIM SE ROZEJIT). V opačném případě je to házení hrachu na stěny, plané výhružky, které nikdo nebere vážně, a nikdy nekončící kolotoč plný utrpení.

Pavlina (Pá, 21. 7. 2006 - 11:07)

Jo, tak to souhlasim. Ja jsem puvodne reagovala spis na to, jak tam Lola pise, ze ji manzel nema rad atd atd. Ackoli chapu, proc to rika, jak ji to vsechno mrzi, tak ji thle reci jenom ublizujou. Jestli se manzel zachoval jako hovado, pak je asi kopnuti nekam nejrozumnejsi varianta (ackoli ne uplne jednoducha, protoze jsou v tom deti)

K tomu vlaceni hormony: ja mam nekdy pocit, ze oni si ti chlapi nedokazou pomoct. Mam kolegu, zenaty, ale ne prilis atraktivni - a my jdem do hospody, on se trochu napije a normalne tam pak sedi a civi nejblizsi zensky do vystrihu - a pritom si to vubec neuvedomuje. To je jako kdyby se mu neco prepnulo v mozku. Neni to o tom, ze by v tom byl nevinne, ale je potreba s tim pocitat.

Alča (Pá, 21. 7. 2006 - 09:07)

Promiň, špatně jsem se vyjádřila. Prostě jsem chtěla jenom říct (tedy napsat), že nevěru bych odpustila, ale ten způsob, jak se provalila, ne. Trošku mě zarazilo, jak jsi to nazvala vláčení hormony, jakoby on je v tom vlastně trochu nevinně. Já jsem schopna pochopit, že člověk podlehne kouzlu okamžiku a nemusí to hned svědčit o jeho špatném charakteru. Co o něm však bezpochyby svědčí, je způsob provedení, ale to bych se opakovala. Nemůžu si pomoct, je to nekvalitní člověk s pokřiveným charakterem, takovému bych kopla někam bez pardonu. A s rozběhem. Toť vše. Nechtěla jsem se Tě doktknout.

Pavlina (Čt, 20. 7. 2006 - 21:07)

A jak jsem se podle tebe mela poucit Alco? Vykrikovat do sveta, jak mi ublizil? Padajici kondomy z kapes a zapomenute SMS jsou sprostarna (u nas to byly rovnez zapomenute SMS); souhlasim s tim, ze nevera sama neni problem, problem je, kdyz se provali - nicmene nic to nemeni na faktu, ze se Lola musi rozhodnout sama, kterou cestou chce jit a jestlize neni schopna mu odpustit, pak se musi sebrat a odejit od nej.

Reklama

Přidat komentář