Reklama

Roztroušená skleróza

Yvona (St, 11. 10. 2006 - 17:10)

jsem stále unavená,nemůžu se donunit nic dělat,mám třes,závratě,poraďte jak cvičit,nebo elektrická stimulace,ochabuje mě totiž svalstvo a cítím se čímdál víc slabá díky

Tom (So, 7. 10. 2006 - 12:10)

jj jasne uz to planuju !!diky

pro Toma (So, 7. 10. 2006 - 01:10)

Může, zvláště když má krční páteř, tedy její obratle výrůstky, zúžená foramina, prostě když drážní nervové centrum vedoucí krční páteří... běž k neurologovi

Tom (Pá, 6. 10. 2006 - 22:10)

no stale sem myslel ze to mam jako neustale proste ze ty problemy neprestavaji !U neurologa sem zatim jeste nebyl jenom se jeste zminim ze mi doktorka zjistila ze mam krivou pater nemuze to byt i tim??

ali (Pá, 6. 10. 2006 - 09:10)

miso, kdyz treba navstivis nejake forum nebo si precctes clanky lidi s RS (ale nejen s RS) - zjistis, ze jen cast z nich melo urcenou diagnozu hned - nekteri jsou povazovani "za hypochodry" (nebo v lepsim pripade za nemocne bez prokazatelne diagnozy) i deset, dvacet let, nez se neco (nejaka leze) nekde objevi... a podle odb. informaci - udajne cca 5% lidi s RS nikdy zadne prokazatelne "dukazy" ani nema .. maji proste "jen" problemy .. no, drzim ti palce .. (osobne s tim bojuju uz pres deset let, teprve az po nalezu v likvoru se mnou muj doktor prestal jednat jako s hypochondrem :) a.

ja (Čt, 5. 10. 2006 - 19:10)

problémy z očima mám stále někdy více někdy méně, jiskření ne, ale pokud to máš Tome stále, mohla by to být migréna , nevím co myslíš stále, i při zavřených očí to bývá, neurolog to jistí, nevím zda jsi tam byl, a co zjistil. Nemám zkušenost zda jsou to příznaky RS, nesetkal jsem s es tím ani na webu, u migrény ano ...

ali (St, 4. 10. 2006 - 19:10)

miso, ja jsem se taky chtela prihlasit do MS centra (mam symptomatiku RS, ale zatim nemam diag. potvrzenou - MRI cista, lumbalka prokazala 4 oligokl. pasy) - ale sestricka mi rekla, ze abych se mohla do RS centra zaregistrovat, musim pry mit potvrzenou diagnozu - ale vzpominam si, ze jsem nekde (snad v diskusi/foru lidi s RS) videla, ze se nekteri lide zminovali, ze RS centrum je snad nekde mozne navstevovat i bez prokazane diagnozy, staci "jen" prodelana ataka .. no v brne to neslo, ale pokud bydlis jinde, zkus to, treba budes mit stesti - minmalne ti snad daji informaci o pripadnem dalsim postupu (nebo o tom, jestli neni treba dobre vymenit tveho neurologa) .. drzim palce, a.

Tom (St, 4. 10. 2006 - 14:10)

JJ na ocni se chystam jit ,ale ocni migrena to znamena ze ty potize sou nachvili a pak to prestane ne???Protoze ja to mam uz 3 mesice v kuse nonstop!!!

věra pro merced (Út, 3. 10. 2006 - 21:10)

Tlaky již nemá, ale jsem ještěm jako bych měla rýmu. Zřejmě tam něco ještě je."Léčím se 6týdnů přípravky od Starlife, využila jsem 1x Noni džus, nyní beru MUlti Star, Antiparazit, Cordyceps a Brain Star. Byla jsem teď na kontrole, někde je zlepšení 30%, někde 50%, ty dutiny asi jen 19%. Přípravky jsou dobré,ale drahé.

pro janu (Út, 3. 10. 2006 - 19:10)

pročti si starší příspěvky, nebo : http://tuzka.cz/ms/index.htm
nbo: http://www.ereska.cz/rs/index.html

Jana (Út, 3. 10. 2006 - 15:10)

Mám přítele, kterému určili diagnózu RS.Za dobu skoro 3 let měl dvě ataky. Jelikož o této nemoci skoro nic nevím, ráda bych se informovala na to jestli může tato nemoc ovlivnit plod. Mám na mysli, jestli se může stát, že daná nemoc je dědičná nebo může mít negativní následky na plod. Dále také jestli má někdo z vás zkušenost s tím, jak se daná nemoc dá léčit. Vím, že v podstatě ždná léčba neexistuje, dokonce nelze ani tuto nemoc stoprocentně diagnostikovat, ale kdyby měl někdo nějakou osobní zkušenost, ráda se o ní poučím.

pro toma (Út, 3. 10. 2006 - 12:10)

léčí to neurolog, léky proti migréně. zomig, relpax... Je dobré jít i na oční, oční-vyšetří papilu zrak. nervu, zhodnotí cévy a prokrvení oka. Mnoho štěstí. Tome

mercedes (Po, 2. 10. 2006 - 10:10)

Ptala jsem se tady jestli někdo nemá potíže s tlaky na čele a okolo očí. Odpověděla mi Věra s tim, že byla na Oberonu a bylo zjištěno, že má zanesené dutiny. Teď už to máš v pohodě? Porotože já jsem na tom byla taky a nic se nezměnilo, tlaky jsou stále.

Tom (Ne, 1. 10. 2006 - 19:10)

jo a tyhle potize mam neustale ne ze by se to objevilo na chvilku a pak zmizlo!!!

Tom (Ne, 1. 10. 2006 - 19:10)

diky moc a co to vlastne je ta ocni migrena aak se to leci?

pro toma (Pá, 29. 9. 2006 - 21:09)

to jsou příznaky oční migrény.

Tom (Čt, 28. 9. 2006 - 22:09)

Cau chtel bych se zeptat na prvni priznaky teto nemoci,mam totiz uz 3 mesice problemy s ocima zakalky,jiskreni pred ocima,bolest prave poloviny hlavy jako bych ji mel ztuhlou a take bolest a ztuhlost praveho oka a ruzne pozde mizici odlesky z oka myslite ze to muze mit neco spolecneho s RS?

jasně (St, 27. 9. 2006 - 21:09)

wono je to tak snadné si poručit vyšetření, viď Michelle .....

Návštěvník (Út, 26. 9. 2006 - 09:09)

Ahoj P.,
jiné přiznaky neměl. Dojdi si na neurologii na vyšetření Magnetické rezonance a odběr mozkomíšního moku. Pro jistotu. Pokud to má být RS, je důležitá včasné zahájení léčby.
Drž se. Michelle

lenka (Po, 25. 9. 2006 - 12:09)

Taky mám tuto nemoc. Zjištěnou 7 let, ale myslím si, že příznaky byly už dřív, takže by to vypadalo na 11 let. Ale musím říct, že se držím a můžeme se s manželem snažit i o miminko.

Reklama

Přidat komentář