Reklama

schizofrenie!

Veronika (St, 31. 10. 2007 - 10:10)

Ahoj,měla bych na vás velkou prosbu...píšu článek o schizofrenii a ráda bych k němu připojila krátký rozhovor s někým, kdo onemocněním prošel nebo prochází.Našel by se nějaký dobrovolník či dobrovolnice?Šlo by jen o 3-4 otázky.Vše by bylo naprosto anonymní,např.přes mail nebo chat.Děkuju. Můj mail je rozhovorVK"seznam.cz

Nikoleta (St, 31. 10. 2007 - 10:10)

myslíte že bych měla navštívit doktora??

Nikoleta (St, 31. 10. 2007 - 10:10)

Ahoj,,donedávna,než sem si našla svého stálého přítele a snoubence a začla s ním bydlet,jsem trpěla zřejmě poruchou osobnosti,má matka se o to nikdy nezajímala,a když zjistila,že jsem jednou byla u psychologa a zepotala se,co mi je,tak mi jen nevěřícně kroužila hlavou a nechtěla si připustit že by její "holčička" mohla být nemocná...Už když jsem byla malá tak jsem sedávala hodiny na sedačkách a houpala se jako na koníčkovi,i to mou matku nepřimělo k tomu aby semnou zašla k lékaři ale což byla jsem ještě dítě přeci z toho vyroste....někteří rodiče si to ale neuvědomují,že psych.stav jejého milovaného dítěte se pořád horší a horší,ve 13 letech jsem začala brát drogy,brala jsem je 2 roky ale naštěstí jsem nedošla k impulsivní závislosti takže jsem snadno dokázala přestat.samozřejmě,že to moje máma věděla,nesnažila se mi totiž ajni pomoct a když sem se jí ke všemu přiznala,neudělala vůbec nic,opět si to nechtěla připustit.Chci jen podotknout že jsem brala jen lehké drogy a v malých dávkách a to jen proto že jsem trpěla značnýmy poruchami a to sebepoškozování,mluvení sama se sebou, depresemi ty jsem měla celý roky, žila jsem v tom,že jsem ovládána jinými nadpřirozenými silami,a paranoiou kdy mě "jakoby" od dětství pronásledovali duchové..itoto si matka nechtěla připustit...bylo mi pořád smutno,neměla jsem nikoho kdo by mě podržel,kdo by mi vyslech a od toho jsem myslela že jsou rodiče ale tak to j¨nejni...možná vám to bude připadat stupidní ale možná mě vyléčil můj dosavadní přítel,odešla jsem od rodiny s mamou se vídám jen málokdy a je mi strašně fajn jako by mi spadl kámen ze srdce jako by ta tíha ze mě opadla a já mohla žít normálně,moje matka totiž taky nebyla uplně zdravá...:-d aspon podle mě...ted sem v klidu,netrpím ani depresema ani tlakem z okolí žiju si svoje a sem spokojená,hlavně ¨zamilovaná.bojím se ,že kdyby se cokoli stalo a že se klidně stát může,a s přítelem bychom se rozešli tak do toho spadnu znova...jemu jsem doposud nic neřekla jestzli se to co jsem prožívala dá popsat "nemoc" ale občas si všimne,že řeknu něco o čem ajni nevím a pochybuje o mém zdraví....no nic,jen sem se tu cvhtěla vypovídat a vědět váš názor at bude jakýkoli....

Kristýna (Út, 30. 10. 2007 - 20:10)

Pro Luďka: Dobrý den, jsem studentka gymnázia a mám za ůkol napsat seminarní práci.Jako téma jsem si vybrala schizofrenii, protože bych se do budoucna chtěla zabývat psychologií. Součástí práce je i praktická část(např. rozhovor). Proto bych Vás chtěla požádat jestli byste byl tak laskavý a spolupracoval se mnou? Samozřejmě zůstanete v plné anonymitě a my dva můžeme komunikovat pouze přes internet. Byla bych Vám moc vděčná za Vaši pomoc...snad by mi to i dopomohlo k dalšímu studiu na Vš.Předem děkuji za odpověď Kristýna

Luděk (So, 27. 10. 2007 - 20:10)

Určitě, antidepresiva mi pomohly postavit se na nohy po té atace, deprese jsou totiž častým následkem a nevím, jak bych se z toho bez nich dostal.

Petr (Po, 22. 10. 2007 - 11:10)

Luďku, a jsou antidepresiva dobrou možností, jak postavit na nohy člověka s psychózou, který se často pod problémy sesypává? Pomohly Ti v tomto?

aa (Čt, 18. 10. 2007 - 04:10)

jediny co můžu říct,že mě schizofrenní zkušenost dopomohla ujasnit si určite věci a dála mi nahlednout hluboko do svého podvědomí.ambulantně dochazím k doktorovi,beru zanedbatelné množství leku a doufam,že sem na dobré cestě k uplnému vyléčení.sice mám duchod,ale snažím se pracovat a žít plnohodnotný život.dle mého nazoru je to o víře a pochopení,v co a čeho musí každý vědět sám,jak je zřejmé je to i o filozofii,ale toho bych se nebál pokud znáte cestu zpátky.good luck

Luděk (Čt, 11. 10. 2007 - 19:10)

...ale spíš bych to viděl na nějakou psychoterapii.

Luděk (Čt, 11. 10. 2007 - 13:10)

Petře, já ani pocity viny nemám. Myslím, že zde ale meditace může pomoci.

Petr (Čt, 11. 10. 2007 - 12:10)

Luďku, prosím, pomáhá Ti nějak meditace zbavovat se pocitů vin, pokud nějaké máš?

Ivan (St, 10. 10. 2007 - 23:10)

www.butlavavrba.dobrodruh.net

david (Út, 9. 10. 2007 - 19:10)

jo. to asi neni schizofrenie

aladean (Út, 9. 10. 2007 - 18:10)

^^^ to neni zadna schizofrenie

seepilka (Út, 9. 10. 2007 - 18:10)

ahoj,taky jsem nejspis jedna z tech co schzofrenii trpi,ikdyz doufam ze se pletu.nikdy jsem totiz u psychologa nebo psychyjatra nebyla,spise si to myslim ja.posledni půl rok mivam kdyz me neco nebo nekdo nastve strasne vybuchy vzteku -pripadam si úplne mimo.fakt uplne nekde jinde:-(neumim se soustredit kolikrat se mi zda ze me nikdo nema rad a ze jsem na vsechno uplne sama pritom mam pritele u ktereho jsem si jista ze me ma opravdu rad jenomze ty moje vylevy trpi on:-(prosim vas,pisu tady jen proto abych se dozvedela vas nazor jestli me tahle nemoc taky mohla potkat nebo se jen pletu.taky docela casto mivam svuj *druhy*svet ktery si vysnim a snim snim a snim a pak realita....je kruta nejradsi mam sve sny...jsou tak krasne.poradte prosim !nevim si rady.

Pavel (Po, 8. 10. 2007 - 07:10)

Lam,Vašemu příspěvku jsem rád.Fakt,že takováto technika existuje mně pomohl.

Martin (Čt, 4. 10. 2007 - 18:10)

Přeji pěkné odpoledne. Přiznám se, že nejsem schizofrenik, ale mám bipolární afektivní poruchu (dříve maniodepresivní psychóza). Mj. beru antipsychotikum Zyprexa, které se běžně dává i na schizofrenii. Nemáte s tímto lékem nějaké zkušenosti? Jinak s vašimi "kolegy" jsem se svého času setkal v PL, takže vám držím palce :-)

Pavel (Čt, 4. 10. 2007 - 11:10)

Ano,já si myslím,že každý člověk na světě, má na dně své myslí,v hlubokém nevědomí, svého Boha.O jakého Boha půjde je zřejmě zavislé na kultuře,ve které se člověk narodí,vyrůstá,je vychováván.

Petr (Čt, 4. 10. 2007 - 10:10)

myslíš si Pavle, že máme Boha nějakým způsobem v genech ?

Petr (Út, 2. 10. 2007 - 14:10)

Já s Tebou Pavle víceméně souhlasím.

Pavel (Út, 2. 10. 2007 - 07:10)

Petře,očekával jsem Tvoji reakci.Jinak se chci omluvit,opravdu neúmyslně jsem u slov "naší diagnozy" napsal hrubou chybu,napsal jsem" naši diagnozi".Přišel jsem na to dodatečně,při opakovaném čtení příspěvku.Znejistěl jsem a pomohl jsem si pravidly,tedy odbornou lieraturou.Zkus to pojmout symbolicky.

Reklama

Přidat komentář