Reklama

schizofrenie!

Pavel (St, 12. 9. 2007 - 12:09)

Petře,já beru Sulpirol 200mg/den,sex.trochu ovlivňuje ejakulaci,ale né tak výrazně jako třeba Thioridazin.

Petr (St, 12. 9. 2007 - 11:09)

Ještě bych se rád zeptal všech, daří se vám s neuroleptiky žít plnohodnotný sexuální život a s jakými? Doktorka mi kvůli vedlejším účinkům možná změní lék a proto bych toho rád využil, zároveň to možná bude zajímat i ostatní.

Petr (St, 12. 9. 2007 - 10:09)

Jinak si myslím, že by k takovému uvolnění se mohl pomoci sport. Plánuji začít běhat a v zimě se asi naučím snowboard. Jak jste na tom Vy ?

Pavel (St, 12. 9. 2007 - 09:09)

Petře,já se snažím o totéž.Chce to asi odvahu a znovu začít.

Petr (St, 12. 9. 2007 - 09:09)

Jinak Ti Luďku přeju, ať ti to se školou vyjde, dálkové studium bývá méně náročnější a na některých školách je i méně požadavků na studenta.

Petr (St, 12. 9. 2007 - 09:09)

Děkuju Pavle, právě, že nevím, jak se mám znovu vyvinout ve svoboně myslícího tvora (svobodně = nebýt ve střehu, že mě něco za moje myšlenky potrestá) a využít toho v práci, takto se cítím málo použitelný, zvládám to spíš náhodně.

Petr (St, 12. 9. 2007 - 09:09)

Lecithin je naštestí k dostání volně, měl by podporovat učení. já jsem ho bral už na gymnáziu. Teď kromě Lecithinu beru ještě omega3 mastné kyseliny, které jsou také na rozvoj mozkové činnosti a volně prodejné. Jinak, Piracetam (popř. Pirabene) u mě měl nežádnoucí účinky právě kvůli souběžbnému braní s neuroleptiky, na což se také upozorňuje v příbalovém letáku.

Petr (St, 12. 9. 2007 - 09:09)

Taky si někdy připadám, jako by to byla katatonie (strnulost myšlení). Také jsem Luďku bral Risperdal, ten trochu tlumí, teď beru Solian, který sice netlumí, ale mám pozastavené myšlení, když chci programovat. A jsme u toho, jaká je moje práce, jsem programátor. Na pracovišti je naštěstí duševní klid a lidé kolem jsou inteligentní a trpělivý, takže se k výsledku vždycky nakonec nějak dostanu. Ta práce je dobře placená, jiank bych přijal i jinou, ale mám úvěr a určité životní náklady. Jinak, vždycky jednou za čas si vezmu dovolenou a jedu do školy, také dálkové navazující mgr., učení mi ale jde příšerně právě kvůli zmíněným problémům s myšlením.

Boris (St, 12. 9. 2007 - 01:09)

Ahoj, som Boris zo Slovenska, ja mam diagnozu F25 a citam vasu diskusiu pravidelne. Chcel by som sa spytat Ludka. Luděk, zaujal ma ten pripravok Lecithin. Prosim Ta, je to liek na predpis alebo je dostupny bezne v lekarni? A ako casto ho uzivas, je to 2 tablety dvakrat denne alebo ho uzivas inak? Dakujem vopred za odpoved :-)

Jenda (Út, 11. 9. 2007 - 22:09)

Cauec Docela by me zajimalo, jak dlouha muze byt schizofrenni prihoda. Posledni dobou mivam hrozny psychicky stavy. Spatne udrzuji pozornost, mam vypadky, pletou se mi predmety vnimane perifernim vydenim, pocituji velky tlak na prave strane cela, oblicej se mi ruzne tvari a nemuzu ovladat mimiku a celkove si nekdy prijdu, jako bych to nebyl ja.. :/ prosim o nejakou radu

Luděk (Út, 11. 9. 2007 - 21:09)

Petře, beru Dogmatil - atypické neuroleptikum, mám dost nízkou dávku a opravdu mě nijak netlumí ani neovlivňuje myšlení. Předtím jsem měl Risperdal, který mi vůbec nevyhovoval. Na každého ale léky působí jinak, tak je možné, že někdo by byl utlumený i po Dogmatilu (je to tam i uvedeno v nežádoucích účincích). Taky užívám lecithin, který má myšlení a paměť podporovat. Zkoušel jsem i nootropika (piracetam), který je k dostání bez předpisu a používá se hlavně u starších lidí k podpoře myšlení a paměti.
Chtěl bych se Tě zeptat - promiň, jestli jsi to tady už psal, teď si nevzpomínám - jak tu práci zvládáš, jaký je to typ práce? Já právě řeším s doktorkou, jestli má cenu ještě se pokoušet o studium (dvě školy jsem nedodělal). Chtěl bych zkusit dálkové studium.

Pavel (Út, 11. 9. 2007 - 17:09)

Petře,určité zorientování se v náboženstvích Ti neublíží.To,že jsi ve střehu skutečně souvisí s Tvoji nemocí.Zkus si to plně uvědomit a odpoutávat se od toho.Nedávej tomu takovou důležitost.Jinak se obrať na svého lékaře on Ti poradí.

Petr (Út, 11. 9. 2007 - 15:09)

A jaktože nemáš Luďku pozastavené myšlení nebo nejsi nějak utlumený? Vždyť, alespoň co si myslím, tak každá neuroleptika člověka částečně uvedou "mimo provoz". Já se např. nedovedu vůbec uvolnit na práci, rozhýbat závity, jsem pořád ve střehu, jestli proti mě někdo něco nemá, nebo mě nechtějí vyhodit.

Petr (Út, 11. 9. 2007 - 13:09)

Ještě bych chtěl dodat dvě věci, když se takhle začnu utápět ve filosofii, nejde mi skoro vůbec duševní práce, přemýšlím moc mimo realitu. Dále jsem si už dříve všimnul, že u více lidí trpících schizofrenií je "filozofování" signálem číhající ataky, mají to jako varovný signál stejně jako já.

Petr (Út, 11. 9. 2007 - 13:09)

Ahoj Luďku, především filosofické úvahy o Bohu a stále větší se zanořování do detailů nějakého problému, také jsem hodně četl, třeba Bibli, Citadelu(exupery), hodně jsem se zajímal o psychologii, archetypy, souvislost psychologie a Boha. Doktorka mému filozofování říká pseudo, protože jde o hloupé a bláznivé blábolení, nikoliv o skutečnou filosofii, i když já jsem věřil tomu, že uvažuju správně. Většinou se mi takový stav dostaví např. když si dám večer dvě pivka a ráno to zapiju kávou. Je to součást diagnózy a pro mě to bývá signál, že bych si měl zvýšit dávku. Nejde tedy o filosofii, ale utápění se a čím dál větší zanořování do problému.

Luděk (Po, 10. 9. 2007 - 23:09)

Petře (Honzo), zajímalo by mě, jak vypadá to Tvé pseudofilozofování - to jen tak přemýšlíš, vedeš s někám filozofické debaty nebo čteš nějaké spisy? Já mám totiž taky sklony k filozofování, mám docela dost načteno a uvažoval jsem i vážně o studiu filozofie na VŠ.

Marie (Po, 10. 9. 2007 - 16:09)

Já také raději používám pseudonym "Marie", taky nestojím o to, aby to někoho trklo. Člověk nikdy neví, kdo všechno si to tady přečte!!

Petr (Po, 10. 9. 2007 - 11:09)

Děkuju. U mě jde o tzv. nediferenciovanou schizofrenii, ale s příznaky heberfrenní sch., tzn. pseudofilozofování, utápění se v náboženských otázkách apod. Nedokážu se v tom zorientovat. Máme každý asi něco jiného. Já jsem Luďku Honza, ale už nebudu pod svým jménem vystupovat, ať to v budoucnu někoho netrkne, nestojím o problémy.:-(

Luděk (Po, 10. 9. 2007 - 11:09)

Ahoj Petře, nějakou pomatenost jsem zažil párkrát v období ataky, většinou když jsem se třeba napil alkoholu, od té doby s tím problémy nemám.

Petr (Po, 10. 9. 2007 - 11:09)

Chtěl bych se Vás kluci ještě zeptat (Tebe Luďku a třeba Pavle, ale i ostatní), jak jste na tom s pomateností a orientováním se. Zažili jste to a pomohlo vám něco z toho, léky, klidné prostředí, čas? I já jsem si získal Luďku opakování ve škole na základě deprese, je to lepší a "lidštější".

Reklama

Přidat komentář