Reklama

SCHIZOFRENIE

Návštěvník (Ne, 3. 2. 2008 - 18:02)

Podle lékařů se dědí dispozice náchylnosti k psychickým nemocem, nikdo však prozatím přesně neřekl, že to je nemoc dědičná - záleží asi na tom, co vše k tomu napomáhá, co to spouští - místoprimář mi řekl, že u žen je nebezpečný právě věk kolem 25 let, potom spousta faktorů dalších.... Jarča'

Lenka (Čt, 31. 1. 2008 - 11:01)

Ahoj chci se zeptat,když jsem přibrala,je to proto,že beru rispen?Má ten prášek vliv na tělesnou hmotnost?Díky'

Flegmosek (Čt, 31. 1. 2008 - 11:01)

Ahojky, nenajde se někdo, kdo se mnou pokecá o schizofrenii? Můj email není flegmos29"centrum.cz, ale flegmosek29"centrum.cz'

Flegmosek (Út, 29. 1. 2008 - 19:01)

Ahoj všem. Chtěla bych si popovídat s někým, kdo má schizofrenii. Zajímalo by mě jak tuto nemoc zvládá někdo jiný. Můžete mi psát na email: flegmos29"centrum.cz'

natalie (Čt, 3. 1. 2008 - 18:01)

Ahoj chci se zeptat jak moc je schizofrenie dědičná ? Děkuji.'

Návštěvník (Út, 30. 10. 2007 - 12:10)

bral jsem-teď už ne'

Návštěvník (Pá, 26. 10. 2007 - 01:10)

Hlavně že jsi psal že bereš Zyprexu a nemůžeš proto souložit'

Návštěvník (Čt, 25. 10. 2007 - 11:10)

mám tuto nemoc také-beru lék zv.ORAP-mám 3 děti léčim se od 16 let'

Návštěvník (Čt, 11. 10. 2007 - 14:10)

Dobrý den, ráda bych našla někoho s kým bych si mohla popovídat o schizofrenii, o tom, jaké to pro něj je. Schizofrenií netrpím, ale chtěla bych na toto téma psát práci a ráda bych měla kamaráda, s který by se mi chtěl přes dopisování otevřít. Děkuji, můj e-mail:mmisskaa"seznam.cz'

LeBRONZE_JAMES (Ne, 17. 9. 2006 - 18:09)

^ to je velice individuální. Intenzita terapiií je závislá na stádiu nemoci. Někdy ani terapie nemají smysl, ale to určí doktor. Jinak to, jak probíhá terapie závisí na typu terapie. Někdy terapie probíhá formou rozhovoru, někdy jsou součástí i různé testy, apod.'

Pavel (Ne, 17. 9. 2006 - 08:09)

Jamesi,mě by zajímalo něco více ohledně té psychoterapie,jak konkrétně probíhá,jak často je praktikovaná atd.Děkuji'

JAMES (Ne, 17. 9. 2006 - 01:09)

^ psychoterapie je definitivně efektivní součástí léčby psychotického pacienta. Mám z asebou několikaletý pobyt v PL s diagnózou schizofrenie. Je zapotřebí ovšem počítat i s tím, že úplně se uzdraví asi pouze 1/3 pacientů. U zbývající třetiny dochází k oapkovaným atakám a poslendí třetina je nemocná chronicky. Čím dříve se začne s léčbou, tím větší je naděje na úspěch.'

Pavel (So, 16. 9. 2006 - 19:09)

Zajímalo by mě jakou psychoterapii lékaři používají,zda ji považujete za dostatečnou,úspěšnou.Zda kromě psychiatra je vhodné také navštěvovat psychologa a jaké s tím máte zkušenosti.'

Arwen (St, 29. 12. 2004 - 14:12)

Lidi, prosim, muzete mi popsat, jak se ta nemoc projevuje? Co se delo v pocatcich? Jak jste to citili?Obcas mam totiz pocit, ze ziju vice ve svych predstavach, nez v realnem svete. Casto se tesim na spanek, vytvarim si jine postavy, a jsem nekdo zcela jiny. Tenhle svet je podle me, takovy, jaky ja chci a vyhovuje mi. Bojim se, abych to nemela taky.diky vsem za nazor.Arwen

hery (Ne, 19. 9. 2004 - 08:09)

ahoj kotatko, jestli si chces popovidat, tak napis na muj mail nebo icq 258 822 611, tez trpim schizofrenii, je mi 23

katka (Ne, 1. 8. 2004 - 19:08)

ahoj kotatko napis sejdeme se na kafe.a muzem se i litovat

Viola (Ne, 1. 8. 2004 - 13:08)

Ahoj kotatko volam sa Viola a som zo Slovenska. Pred 7 rokmi mi diagnostikovali paranoidnu schizofreniu a tak s tym zijem. Ale nemam nejaku tazku formu, beriem lieky a normalne fungujem. Len ked mam atak tak zijem v inom svete. Mam 37 rokov a dospelu dceru. Som vydata. Ak si budes chciet pisat budem len rada.

Koťátko (Út, 6. 7. 2004 - 01:07)

Hledam touto cestou nekoho, kdo ma zkusenost se schizofrennim onemocnenim, na obcasne popovidani atd.Je mi 20let a jsem z Prahy,podotykam ze se nechci vzajmne podporovat v sebelitosti.Diky a tesim se

Reklama

Přidat komentář