Reklama

Agorafobie

Nanuk (Čt, 1. 5. 2008 - 00:05)

Ondro-jsi štastný člověk i když jsou jistě horší choroby!Logicky zažít jsi to nemohl,ale POKUSÍM se,mám to35r.CHŘIPKU,jsi doufám měl,únava,závratě,pot,malátnost,tak k tomu přidej nerv.labil.úzkost+oproti chřipce,bezmocnost,jak se toho ZBAVIT,no a s tímto stavem,jdi na př.na POŠTU,vystát 1/2frontu,o čemz dost pochybuji?Ale co FOBIK,ten tam musí/a zkus se postavit do fronty,kde bude před Tebou+za Tebou žena/a požádej jí,jestli bys ses jí mohl přidržet-že se Ti točí hlava!A k tomu přičti cestu,než tam DOJDEŠ!

Hanka (St, 30. 4. 2008 - 23:04)

Ondro ,,,,,,,,,a ještě máš srdce v krku,a občas se ti udělá tak zle ,že prostě nemůžeš,pocit,že najednou jsi jako mimo,občas to skončí i sanitkou.No a tak bojujeme a moc a moc lidí nás nechápe,nedivím se,pokud to nezažili ,je to těžké,ale bereme to,spíš nám vadí,když si někdo myslí,je to blbost to přemůžeš vůlí,nesmysl,léky AD,terapie a pak vůle,trenink a hlavně běh na dlouhou trat.

Hanka (St, 30. 4. 2008 - 23:04)

Ondro........pokusím se to přiblížit,pošta je je ještě docela dobrá,,,,,,,,,,,ale např velký obchod Tesco,,,,,,popisuji sebe,vejdu tam začnu se potit,mít pocit,že mám nedostatek vzduchu,čím je tam víc lidí tím hůře,začne se mi motat hlava,mám pocit ,že omdlím,snažím se to prodýchat a nezmatkovat,stojím ve frontě na kasu,začne se mi točit hlava,zpanikařím,je mi děsně a najednou cosi v hlavě co nedkážeš ovládnout ti říká jdi ven na vzduch,vím ,že bych neměla,někdy to vydržím a pak vysílená sednu do auta-neřídím.A když to nezvládnu nechám tam vše a uteču,věř mi je to hnusné,bojíš se,že omdlíš,že tě ostatní sledují,že se začneš dusit,já mám ještě astma.Takže je to fajnnnnnnnnnnnnn,fakt nám není co závidět a moc ti přeju ,abys to nikdy nezažil,nedá se to bohužel vždy ovládnout.Hanka

Ondra (St, 30. 4. 2008 - 22:04)

Náhodou jsem se dostal na tohle diskuzní fórum a můžu říct, že mě to dost vyděsilo. Nikdy jsem ničím takovým netrpěl, takže si to nedokážu dost dobře představit, ale musí to být peklo. Zajímá mě jedna věc, kterou jsem v žádném z příspěvků neobjevil. Když člověk trpící agorafobií stojí třeba v té frontě na poště, čeho PŘESNĚ se vlastně bojí? Co si myslí, že se stane strašného? Proč si myslí, že nemůže uniknout, když ve skutečnosti z té fronty může kdykoli odejít? Díky za odpovědi.

Lenka N (St, 30. 4. 2008 - 18:04)

Jinak Petro omluva se přijímá ale příště si raději věci ověř ju?Ahojky

Lenka N (St, 30. 4. 2008 - 18:04)

Petruš opravdu je to tak jak tvrdí Hanka,Nanuk a ti ostatní.Fobie jsou opravdu mrchy a pokud tě postihne jen tak se jí sama od sebe nezbavíš.A navíc těm co chtějí dělat a mezi ně patřím bohužel i já to ztěžuje život.Podívej já sama mám 2 studující děti,musím silou vůle fungovat tak aby to šlo mimo ně.A navíc fobici nejvíce touží mít práci,fungovat a žít jako předtím,to není výmluva že se jim nechce ale bohužel někdy to nejde.A můžeš se snažit jak chceš.Víš jak toužím si vyjít do společnosti atd?Ani nevím co to je a jsem člověk který má rád a je rád mezi lidma.Já jsem naštěstí už tak v půli cesty,pomocí psychiatra i psychologa a ti mi moc pomohli,funguji tak že už zvládnu obchod,projít město i úřady ale jsem z malého města takže to se dá.Ale nezvládnu cestu vlakem i autobusem bohužel.Jsou dny kdy ale potřebuji někoho k sobě.Myslím jako doprovod a mám supr kámošku,ta mi věří že mám nemoc která mě moc omezuje a díky tomu jí věřím a jsem schopná jít sní i ven.A pokud jednou poznáš člověka blízkého z okolí tak mu věř.Důvěra mu pomůže a moc.Nejhorší je když ti nevěří vlastní rodina víš a to je smutné.A pokud fobikovi dáš najevo že mu nevěříš a přesto mu nabídneš tu pomoc co Hance tak bohužel,nepůjde stebou nikam.Fobik potřebuje tu důvěru cítit a pokud ne tak pak stím nic neuděláš.Měj se krásně a prosím než něco napíšeš raději když máš net si to najdi na stránkách,pak máš zbytečné nepříjemnosti a Agorafobici jsou na to háklivý jelikož nic nehrají.

Hanka (St, 30. 4. 2008 - 18:04)

Petro..........pokud jsi poslouchala dobře ,je spíše problém v přednášejících,i když právě psycholožky těmto lidem pomáhají.A ted si vezmi,že vás tam bylo x a všichni si ted myslí,že agorafobici,a lidé s různými jinými fobiemi jsou líní,neschopní,atd.?Není to spíše ,tak že jsi to špatně pochopila,i to se může stát.Ale víš,cením si a určitě nejen já tvé omluvy a trapná nejsi,jen si o tom přečti a pak nám napiš.

Petra (St, 30. 4. 2008 - 17:04)

Měli jsme přednášku a byly tam psycholožka a sociální pracovnice, taky Mgr., ta prý vystudovala nějakou humanitní fakultu, a obě říkaly, že fobie jsou zástěrka za jiné problémy, např. za lenost a nechuť se s něčím konfrontovat. Na tý přednášce byla půlka třídy, a bylo to součástí předmětu základ společenských věd, kde máme teď psychologii. Už studuju na netu a omlouvám se, za to co jsem napsala, ale psycholožku jsem poslouchala dobře! Omlouvám se všem fobikům, kterým jsem příspěvkem ublížila, už to nikdy neudělám. Jsem trapná.

Lenka N (St, 30. 4. 2008 - 17:04)

A s Hankou souhlasím i s Nanukem jo a propo tu přednášející bych ráda poznala i já.A věř Hance že agorafobik stebou nikam sám nepůjde když už dopředu mu dáš najevo že mu nevěříš.A důvěra je na prvním místě a pokud chceš někomu pomoci tak se snaž důvěřovat a pořádně si opravdu prostuduj to co ti Hanka doporučila

Lenka N (St, 30. 4. 2008 - 17:04)

Teda Petro raději si stáhni články o Agorafobii třeba z netu.Ale promiň ta co Vám přednášela na gymplu to asi v hlavě srovnané taky neměla.A nebo je tu druhá možnost poslouchala jsi jen jedním uchem.Opravdu i já si stebou klidně ten jeden den vyměním a uvidíš.Většina znás co tu je touží fungovat normálně a na 100 procent,jenže bohužel kdo toto nezažil a nepochopí a to bohužel NIKDY.Raději si opravdu prostuduj odbornou literaturu a nevykládej jen to co máš z doslechu.Né vše je pravda a věř mi že spousty znás ses tu hodně dotkla.

Hanka (St, 30. 4. 2008 - 16:04)

Nanuk ------máš pravdu,bohužel uplně ve všem,plně souhlasím

Hanka (St, 30. 4. 2008 - 16:04)

Petro..........nepomočím,se neboj,pouze se stane ,že ti tam omdlím a odveze mě rychlá,jak už se mi stalo.Mohu ti upřímně říci,že sama jsem učila na SS a nechápu,kdo by vám takovouhle pitomst mohl říci,já osobně jsem velmi ,velmi pracovitý člověk a žádný důchod ID nechci a snažím se ,co to jde se z toho dostat.Přečti si vůbec co je to agorafobie,a jiné uzkosti at tady zbytečně nepíšeš nesmysly,studuješ gymnazium a představ si,že bys šla např.na medicínu a obor psychiatrie,psychologie a o téhle nemoci by ses učila.Tak si o ní přečti a potom lidi sud,vím je těžké to pochopit,když jsi to nezažila,ale líné rozhodně nejsme,a věř ,že naopak lidé s fobií se snaží s tím něco dělat.A asi tě udiví ,že agorafobií trpí i spousta studentek ,studentů VS,vždyt si projed rubriky o agorafobii.
Nabídka je to od tebe jako for dobrá,ale žádný člověk s agorafobií nepůjde do krizové situace s někým ,kdo mu již dopředu nevěří a myslí si,že je simulant.Přečti si např.Agorafobie-doc.Praško,a tu pracovnici co vám to přednášela ,tu bych ráda slyšela.

Nanuk (St, 30. 4. 2008 - 16:04)

HANKO,to co jsi napsala Petře,je děsně málo,je vidět-že jsi ohleduplná pro BLBEČKY!Plně s Tebou souhlasím a jsem už naštěstí v starob.důchodu,ale vím co je to za HOROR,někdy bych býval raději zůstal v práci,protože mne cesta víc odrovnala než,kdybych dělal 12h.ŠICHTU!To nikdo nepochopí,zdravý člověk jde ven aby si odpoč.nabral síly a MY.simulujeme,no až by ty MOUDRÉ zkusili,jaký je to RELAX,tak by se POSRALI a nevystrčili ČUMÁK z domu,natož ještě řešit prac.STRES,mnohdy s tím spojený,pro ostat.NEPOCHOPENÝ!?

Nela (St, 30. 4. 2008 - 16:04)

Jo a ešte k tebe Petro...leniví a nič nechcú robiť?? ako prepáč, ale ja študujem a pracujem, som mlada ambiciozna žena, ktorá chce rásť ako v profesionalnom tak osobnom živoťe??a Ty ideš vravieť že ?udia s fobiou su leniví-líni???Tak ako nevieš čo vypúštaš z úst to sa ma hlboko dotklo...možno Ty mas nejaký komplex...

Nela (St, 30. 4. 2008 - 16:04)

Tak to s Vami súhlasím...Ja trpím agrofobiou asi mesiac, spočiatku som nevedela čo sa so nou deje...myslela som že je to len zo stresu, alebo že som sa zle vyspala ked,sa mi dostavil takyto stav...a nekldala som na to doraz...ale stale sa to stupňovalo a nebolo to v rámci normy, vedela som že sa so mnu niečo deje...nakoniec som musela navštíviť lekára, dovtedy som ani nevedela že existuje niečo take(okrem klaustrofobie)bola som šoknutá a neverila, že sa to prihodilo prave mne...je to hrozný pocit, keď každý deň funhujete, chodíte do práce a do školy,ale nikdy by ma nenapadlo že sa budem báť nastupiť do autobusu alebo MHD, tak banalná vec a pri tom pre Vás tak hrozostrašná..neprajem nikomu.

Petra (St, 30. 4. 2008 - 16:04)

To, co jsem napsala, bylo z přednášky na gymplu, a říkala nám to pracovnice z PPP, říkala, že lidé s fobiemi podvědomě nic dělat nechtějí, že jsou líní. Trochu jsem o tom dnes tedy četla na netu, omlouvám se, pokud jsem někomu ublížila svým názorem a částečně ho beru zpátky. Stejně si ale myslím, že mnohým se to hodí
to hanka: až budu v Praze, můžeme se sejít a pojedu s tebou metrem do Tesca, a když se pomočíš nebo omdlíš nebo cokoliv jiného, klidně ti půjčím svoje oblečení a vezmu si tvoje! klidně to se tebou vyzkouším, co se teda hrozného v metru nebo Tescu stane!!!Pro mě je to blbost, pro tebe ne, je třeba to tedy ověřit a já se nabízím.

olga (St, 30. 4. 2008 - 16:04)

Petro, tak tohle mě teda nadzvedlo....
Myslíš, že jsem měla dobrou výmluvu a byla líná sedm let, kdy jsem neopustila barák?????

Hanka (St, 30. 4. 2008 - 14:04)

Petro...........doufám,že to co píšete nemyslíte vážně,není mi 20,ale o dost víc jsem i vzdělaná a mám agorafobii,a myslíte,že si jí vymýšlíme,vymněním s vámi jeden s agorafobií za váš den a pošlu vás metrem do Tesca a vy mě budete prosit at vám tu odpusíme co jste tady napsala,nevím ,kdo z nás je tu víc nemocný,holky co myslíte,možná ,že nepochobení,zloba,hloupost a nevědomost je těžší nemoc než agora.I mě se to dotklo,a nemám žádný ID a pracuji.

Rena (St, 30. 4. 2008 - 13:04)

Petro Petro.Přej a bude ti dáno.Vůbec nemůžu uvěřit,že to vypustí ze svého mozku dospělý člověk a tak jseš asi na vývojovém stupni dítěte.Jestli ne,tak tě ze srdce lituju,jelikož se musíš žrát záští a nepřejícností.Opravdu nevíš co plácáš a chceš být jen důležitá.NEJSI!!!!Tak se s tím smiř a neblábol nesmysy,kterým nerozumíš.

Lenka N (St, 30. 4. 2008 - 11:04)

A navíc ráda bych fungovala na 100 procent to mi věřte a nezahrnujte nás do jedné kupy.Agorafobie je nemoc chápete?A tu bohužel nelze nahrát,chtěla bych vidět toho kdo se jen z pohodlnosti nechá zavřít doma a nevycházet třeba i rok.Tak to by musel být perfektní a sakra odolný herec to mi věřte

Reklama

Přidat komentář