Reklama

Agorafobie

Hanka (St, 16. 4. 2008 - 17:04)

Klásku písni mi prosím na ReischigovaH"seznam.cz,docela bych pokonzultovala o EFT,také dělám,díky Hanka

Pro Dagmar od (St, 16. 4. 2008 - 12:04)

Ahoj, já mám za sebou první sezení na EFT. Paní , u které jsem byla jsem si našla zde www.eftasociace.cz...v seznamu kontaktů si najdeš, který z terapeutů je nejblíž tvému domovu. Jedná se o poťukávání na hlavu a jiné body na těle a přitom se opakují různé formulky, které se týkají Vašeho strachu. Byla jsem tam minulý pátek a představte si, že jsem předtím měla agoru ve sprše...a najednou boom...ten večer jsem se v klídku vysprchovala, druhý den jsem šla ven na zmrzlinu a dneska jsem byla už podruhé v obchoďáku. Do té doby jsem dřepěla dva měsíce doma...takže něco na tom je. První sezení trvalo cca 2 hodiny a stálo mě 400 Kč. Na další jdu koncem dubna a už se těším. zkuste to...držím palce.

Hanka (St, 16. 4. 2008 - 09:04)

Dagmarko.........já dělám EFT,zatím se snažím,určitě nějakou jistotu jsem nabyla,celkem dobře tím zvládám fyzickou bolest,s agorou bojujeme,najed si normálně na EFT ,nevím odkud jsi a tam máš seznam terapeuntů,moje terapeuntka za mnou dojíždí Hanka

Dagmar (Út, 15. 4. 2008 - 22:04)

Ahoj agoráčči, máte s metodou EFT zkušenosti?Je tu někdo - komu to pomohlo či pomáhá? A jak jste se toho zúčasnitli nebo kam jste volali a tak . . . Děkuji za odpovědi Dáša

Lenka N (Út, 15. 4. 2008 - 13:04)

Ahoj Hani beru AD a beru Coaxil třikrát denně,ráno jeden neurol 5mg ale zkouším ho už půlit a jinak ho mám brát i večer ale pokud se budu cítit fajn tak jen taky půlku.Je to po včerejší domluvě s psychiatrem.Jinak jsem dřív brávala Nerol SR ráno a večer a dotoho ty tři Coaxili.Napsal mi jiný typ neurolu a stím že když se cítím fajn a dělám pokroky mám ho zkusit brát jen po půlce ráno a jen v nejnutnějším i večer.Ale právě že se cítím fajn tak doufám že to nebude potřeba.Naštěstí si umím uz léky ubírat i sama a vím že nesmím naráz takže se podle toho řídím.Neurol mám povolen si korigovat dle nutnosti a já vím že je návykový z dřívějších zkušeností tak vtom jsem opatrná.Coaxil mi zatím nedoporučil snížit prý se uvidí při červnové kontrole jak mi bude sdět toto dávkování a když na tom budu tak jak jsem teď tak mi ubere i tento.Snižujeme pomaličku ale i to jsou pokroky ale i díky té mé zlaté kámošce.Jinak já jsem z moravy od Olomouce.

Hanka (Po, 14. 4. 2008 - 22:04)

Lenko a tak to je u nás doma to samé a to ještě já jsem z doktorské rodiny a stejně to neberou.A bereš AD a jaká?Ty asi nejsi z Prahy,vid?

Lenka N (Po, 14. 4. 2008 - 21:04)

Ahoj Hani díky je to holka kterou je třeba pozlatit opravdu.Známe se přes 20 let a nikdy mě nenechala ve štychu a já se jí to snažím vracet jak jen to jde.Přeji nejen tobě ale i všem tu jen to nej ať je jim i tobě jen a jen lépe.Takovou kamrádku bych přála všem tu,ta někdy pomuže víc než vlastní rodinna bohužel u mě se to potvrdilo,dodnes mi nevěří a myslí si že hraji divadlo.A nijak a ničím je bohužel nepřesvědčím.

Lenka N (Po, 14. 4. 2008 - 21:04)

A propoooo mám kamarádku která je ztoho taky venku,jezdí na výlety,na kolo,cvičit atd.Momentálně mám psychatra jiného jelikož tamta paní doktorka bohužel umřela a chodila ktomu co já nyní.Tak doufám že je to i tím.pa všem

Hanka (Po, 14. 4. 2008 - 21:04)

Lenko no jo ,6let,a dobrá kámoška,která tě v tom nenechala,to bohužel nemá každý,moc ti to přeju

Lenka N (Po, 14. 4. 2008 - 21:04)

Ahoj Hani agoru mám asi od roku 2002.V začátcích je fakt že jsem už jen při vyjítí před barák pomalu kolabovala.Autobus a to ostatní byl též horor.Když byl kluk vtu dobu v nemocnici na operaci tak byl problém ho navšítvit.Jedinné řešení tenkrát pro mě bylo,jeden neurol tam a druhý zpět a navíc v doprovodu a to jsem celou cestu ve vlaku se musela něčím zaměstnávat.Obchody taky neexistovali.První psychiatrička mě dala dohromady pomocí léků a psycholog pokračoval v sezenních.Dostávala jsem od něj pro zdravé lidi banální úkoly,chodit se dívat na vláčky a na to co mi dělá problém,třeba i s doprovodem.Je to možná někomu k smíchu ale mě osobně to pomáhalo.Ani né za rok jsem byla schopná jet vlakem a cesta trvala skoro hodinu.Měla jsem ztoho radost jak malé děcko.A ted?Sice ji mám stále ale opravdu už v té slabounké formě.Vlak a autobus,jinak zvládám vše už sama.Jedna motivace jsou děti ikdyž jsou velké a soběstačné a ta druhá je má kamarádka.Nenechala mě zahálet a šla semnou kam jsem potřebovala.Postupně jsem zjišťovala že se cítím fajn i mimo domov,natahovala jsem délku a teď už chodím i sama.Takže obchody,úřady atd zvládám už bezproblémů.Ještě odbourat ten vlak i autobus a budu šťastný člověk.Totéž přeji i všem tu ať se jim podaří alespoň to co mě nebo část ztoho,je to skvělý pocit.Jsem šťastná a zvedlo mi to sebevědomí a proto lidičky bojujte a nevzdávejte to.

Hanka (Po, 14. 4. 2008 - 19:04)

Lenko N.ty jsi nějaká dobrá,jak dlouho máš agoru?

Lenka N (Po, 14. 4. 2008 - 17:04)

Ahojky koukám že tu jde téma vedra.Tak na tom jsem tak i já.Děsím se už teď až nastanou.Jinak toto počasí a teploty mi vyhovují.Ani zima ani vedro prostě tak akorát.Jenže u mě to nebude jen agorou ale i mým tlakem.Jsem totiž nízkotlaká a špatně to pak snáším.Jinak i bez metody EFT dělám celkem pokroky,chodím na nákupy,brouzdám po městě a jdu i s kámoškou do cukrárny.Jízda autem mi už neva.Ale ještě odbourat vlak a autobus a budu spokojená.Takže mým hlavním problémem jsou tyto dvě věci už kvůli práci jelikož tu v místě zatím žádná není.Ale nemyslete si mám i dny kdy to na mě vleze ale naštěstí během pár hodin se uklidním a je mi fajn.Přeji všem ať je jim jen a jen lépe a porazí tuto potvoru.

Hanka (Po, 14. 4. 2008 - 15:04)

Eliško jak jsi na tom jako já,,,,,,,,,,,,,,tak blbě,nebo dobře ,,,,,haha ,já sice dělám ,ale v atelieru u domu,a to jsem i učila na SS,cestovala,mám 3 děti,velké a ted ,kdy bych mohla divadla,galerie atd.,vše co jsem dělala s malýma dětma nezvládám a mám na sebe hrozný vztek ,,,,,,,,,,,,Hanka

Hanka (Po, 14. 4. 2008 - 14:04)

Holky mě se tedy agora projevila na podzim,ale je fakt,že jak se udělá tohle prudké divné slunce jsem divná i já,ale u mě to je i tlakem,který se prudce zvedne.Tak vám nevím
Klásku také dělám EFT,zrovna zítra mám sezení,kruciš musím se s tím nějak poprat.U mě se to nedá nějak přesně určit,spíš se to u mě zhorší po nějakých velkých problémech.Ale upřímně ono také tohle počasí neni normální,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Klásek (Po, 14. 4. 2008 - 14:04)

Barča a Eliška
A nestala se Vám první agora v létě? Mě ano, bylo vedro, pařilo na mě slunce...dusno. Je to cca dva roky. od té doby mám pocit, že ubývá v horku kyslík a já se dusim...dobře vím, o čem mluvíte. Teď zkouším metodu EFT a ta by měla odbourat i paniku z horka. Až to vyzkouším, tak dám vědět.

Barča (Po, 14. 4. 2008 - 11:04)

Eliško, děkuju. Přesně, vedra nezvládám vůbec, ale přijde mi, že mi poslední dobou začíná vadit sluníčko obecně, dneska je u nás příjemný teplo, hezky, sluníčko a já mám šílenou agoru a musím někam jít :-(

Eliška (Po, 14. 4. 2008 - 11:04)

Ahoj Barčo, nejhorší jsou vedra přes 30st.,dusno a koupaliště nejsou nic pro mne.Hani, jsem na tom stejně jako Ty.

Barča (Po, 14. 4. 2008 - 11:04)

Chtěla bych se zeptat, zda někdo máte zkušenost s tím, že je agora horší v určitým období. Jám mám pocit, že na jaře a v létě, když svítí sluníčko, že jí mám mnohem horší a zvládám jí hůř. Máte to také někdo tak?

Klásek (So, 12. 4. 2008 - 18:04)

Hani, Vy máte zkušenosti s metodou EFT? Mohla byste mi prosím o ní povědět něco bližšího? Děkuji

Lenča (So, 12. 4. 2008 - 14:04)

No,Hani,dala jsem si v týdnu šampus,a jestlipak víš,co de za pár hodin stalo....?no jistě,po velmi dlouhé době se mi zase udělalo strašně zle,doma a myslela jsem,že budu muset vyhledat lékaře,ale bojovala jsem a tu obludu jsem zase zahnala,přišla nečekaně a velmi silně zaútočila,ale přemohla jsem ji.Člověk určitě vyhráno nemá nikdy,jde jen o to,jestli se naučí ji vzdorovat.Jenže tu bude vždy to ale.....

Reklama

Přidat komentář